Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 májusi babák fórum

2013 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
10764. 55875e9863 (válaszként erre: 10760. - 9e315ae72e)
2013. dec. 3. 13:19

Sajnálom, hogy felfüggeszted a fórumozást, remélem mihamarabb visszatérsz! :)

Nyugi, mi sem vagyunk tökéletes életűek, nekem is nap mint nap csapnak a fejem felett össze a hullámok, jó rendesen... Sajnos... :(

Remélem gyorsan megoldódnak a gondjaid és újult erővel jössz vissza! :)

Várunk vissza mihamarabb!! :))

10763. Kittyna1990 (válaszként erre: 10760. - 9e315ae72e)
2013. dec. 3. 12:39
:(((((((((((((((((((((((
10762. Timmy21 (válaszként erre: 10760. - 9e315ae72e)
2013. dec. 3. 08:34
Ssjnálom, mi a baj? :-(
10761. Klaudia910402 (válaszként erre: 10760. - 9e315ae72e)
2013. dec. 3. 08:31
Én is sokszor kivagyok:(, ha esetleg szeretnél vkit aki meghallgat, írj privit!:)
10760. 9e315ae72e
2013. dec. 3. 08:28

Csajok!

Egy időre elköszönök.A helyzet az,hogy eléggé összecsaptak a fejem felett a hullámok,jócskán kivagyok és nem tudok mostanában érdemben hozzászólni a fórumhoz.(nem is nagyon írtam már )Sírni,panaszkodni meg nem akarok. Ha van időm és idegzetem,olvaslak benneteket. Vigyázzatok magatokra és a babákra!! Puszi mindenkinek!

10759. Klaudia910402 (válaszként erre: 10758. - Timmy21)
2013. dec. 2. 20:06
A pelenkázástól nekem is a hajam hullik. ... kész tortúra xD
10758. Timmy21
2013. dec. 2. 19:10

Bencém olyan gyors fejlődésbe kezdett! Második napja hogy már kuszás nincs nála, csak kizárolag mászás, s annyira aranyos! Kb egy hete bármibe kapaszkodva feláll, kiságyba is sikerült már egyszer!

Pelenkázás egy harc nála is már! 10x megforditom minimum vissza a hátára mire egy pelust rátudok adni, mert ugy szökik! Gyors megfordul s mászik el!:-)


Evès sajna nagyon változó! Van hogy megeszik 200-300ml főzit, gyümit van hogy egész nap 60-70ml-ket! Sokszor kiborit a nem evéssel! Főleg mikor az egész napos táplálék amit megeszik a 400ml sem éri el!


Rengeteget is kakil hetek ota, s nagyon savas a kakija! Ezt nem tudjátik mi lehet? Foga még nincs... ugyhogy lővésem sincs! Mert fogzástól lehet, de ahhoz már túl régota van! Doki meg nem ad értelmes választ!

10757. Timmy21
2013. dec. 2. 19:01
Nem is tudom ki emlitette itt, napokban a bcg-t! Bencének nem eredt meg, semmi nyoma neki, de nem baj állitolag, egy éve nimcs ujraoltás! Tavaly Bálintomnak sem lett semmi nyoma, s akkor jött ki ez a hir a védőnőknek, hogy nincs ujraoltás! Okát ő sem tudta pontosan megmondani! Uj törvény vagy mi!
10756. Timmy21 (válaszként erre: 10753. - Picurka01)
2013. dec. 2. 18:58

Amikor a babahirtelen elkezd nyafogni, amikor anya kimegy a szobából, rejtélyes okból felébredni éjszaka, amikor látszólag nem éhes, nem fogzik, nem beteg, kiveri a balhét, ha anya elmegy otthonról, mindenki a szeparációs szorongásra gondol, mint a jelenségek okára. De vajon mikor van szó tényleg szeparációs szorongásról és mikor valami másról? Mit lehet tenni, hogy akicsi könnyebben átessen ezen a nehéz időszakon?


Az anyától való függetlenné válás első jelei 5-6hónapos korban kezdődnek. Általában kétféle tünet jelzi, hogy ebbe a fejlődési szakaszba ért ababa: amikor anya kimegy a szobából vagy leteszi őt, akkor sírásban tör ki ababa, illetve az idegenekkel szemben bizalmatlanabbáválik, már nem mosolyog mindenkire, idegenek kezében sírhat, nehezen enged fel. Természetes jelenségről van szó, és nem arról, hogy esetleg rosszul szoktattad vagy “felkapattad” volna: a baba így jelzi, hogy már tudatában van, anya nincs mindig ott vele, és ettől megrémül.


Idegenek társaságában vedd át, legyen akezedben és hagyd, hogy onnan kukucskáljon, ne erőltesd, hogy mindenképpen maradjon meg másnál, ha ő nem akarja. Ha van lehetősége az öledből barátkozni az idegenekkel, lassacskán magától feloldódik majd. Ha kimész a szobából és ő sír, hanggal nyugtasd, vagy vidd magaddal, és legyen ott körülötted, amíg a dolgodat végzed. Ha nincs mindig kézben, hanem veled van, de nem a kezedben, halljaa hangodat és lát, idővel megtanulja majd, hogy anya nem tűnik el, amikor kimegy aszobából.


Sok babánál a fél éves kor körüli időszak “tünetei” kevésbé jellegzetesek, mint az 1 éves kor körül jelentkező új szokások: - hirtelen nem akar ottmaradni a mamánál,holott korábban ezzel nem volt semmi baja, sőt azt sem akarja, hogy apavigyázzon rá otthon, - habár imád felfedezni, most inkább elbújik anya szoknyájamögé és onnan figyelget, - látszólag már nagyon önálló, de haanya eltűnik a színtérről, teljesen kétségbeesik, - éjszaka felkel és csak anya tudja visszaaltatni.


Az ok ugyanaz, mint fél éves korban, ám ez már a “valódi” szeparációs szorongás. A kicsi most már valóban önálló, egyedül jön-megy, mindent felfedez,minden érdekli, és ez amilyen izgalmas a számára, olyan ijesztő is egyben. Amikor bátran felfedezőtúráraindul azt abban a tudatban teszi, hogy anyaottvan a közelben és figyeli őt. Ám amikor rájön, hogy anya nincs mindig ott, nem lehet mindig visszaszaladni hozzá“töltődni”, akkor megrémül.


A megoldás az, ha szépen lépésenként szoktatod az új helyzethez:


- Amikor más vigyáz rá, akkor elbúcsúzol tőle, elmondod mi történik vele addig, amíg te nem leszel ott és mikor fogsz jönni: ha újra meg újra megtapasztalja, hogy azt történik,amit ígértél és tényleg visszajöttél,akkor egyre kevésbé fog sírni emiatt.


- Hagyod, hogy a szoknyád mögé bújjon, amikor olyan kedve van, nem erőlteted, hogy menjen a gyerekek közé játszani, ha nem akar. Otthon hagyd, hogy veled menjen mindenhová és kíváncsiskodjon, amikor te házimunkát végzel. Mindig mondd el neki, hogy mit csinálsz éppen, adj neki is kis feladatokat a házimunkában, és ne engedj a hisztijének, ha játszani akar veled, amikor neked más dolgod van.


- Éjszaka a felébredés oka nem aszeparációs szorongás. Valami más miatt ébred fel a baba, de csak anyával tud visszaaludni, mert ezt szoktameg és mert anya közelsége jelenti számáraa megnyugvást. Elsőként mindig az ébredések okát kell megszüntetni (pl. fogzásra való szert adni.


Ebben a korban, amikor egyébként is mindennel ellenkezik, ami szokásai ellen való, nagyon nehéz elérni nála, hogy álmából felriadva magától nyugodjon meg és aludjon vissza. Ilyenkor természetes, hogy mindenféle akaratával ellenkező kezdeményezésre hisztivel és sírással reagál. Aludni viszont neki is, neked is kell, éppen ezért segíthet, ha néhány éjszaka apa megy be hozzá. Nála ugyan kezdetben nehezebbennyugszik meg, de így megtanulja a kicsi, hogy anya éjszakanem tud jönni hozzá és mégsem hagytátok addig magában sírni. Sokat segíthet a részben együtt alvás is az éjszakai visszaalvásban. Az is megoldás lehet, haszabályokat szabsz az éjszakával kapcsolatban, amiket egyszerű szavakkal el is mondasz neki: “Megsimizlek, iszol egy kicsit, de utána lefekszel és becsukod a szemed, anya is elmegy aludni” Minél határozottabb vagy, annál nagyobb az esélye, hogy el tudod fogadtatni vele az új játékszabályokat.

10755. Klaudia910402 (válaszként erre: 10754. - Picurka01)
2013. dec. 2. 18:50

Nálam akkor ha egy lapos párna van alatta akkor igen meg többször ilyen félülésbe sikerült. ..de sokszor inkább felhúzza magát :P


Nálunk az megy a kádban hogy ül, két kézzel megfogja a szélét, felhúzza magát terdelesbe...onnan hasra fordul. Aztan négykézláb áll es kitolja a popóját, majdhogynem gugol v vmi olyasmi :P aztán elcsúszik xD


ja nektek is megpróbálják meginni a vizet a kádból?:/


Nálunk is ez lehet amúgy mert ahogy nem lát olyan sírásba kezd hogy csak na :/

10754. picurka01
2013. dec. 2. 18:07

Tényleg, ma Máté többször is felült egyedül, kemény hasprések árán!!:D Bár a kúszás terén szerintem van még dolga, az nyögve nyelős- bár haladós. Bár elmondások szerint én sem kúsztam, hanem inkább felültem. :S


Pár napja hason volt, úgy gurult oldalra és ült fel, most meg hanyat fekvésből, hasból!

Ti hogyan vagytok vele??

10753. picurka01 (válaszként erre: 10752. - Gotta)
2013. dec. 2. 18:04
Lehet egy hülye kérdésem, de kifejtenétek ezt nekem?!...: O.o
10752. Gotta (válaszként erre: 10751. - MeliLewi)
2013. dec. 2. 15:33
A szeparációs szorongás 6-8 hónapos kor között jelentkezik. Szóval nem korai :)
10751. MeliLewi
2013. dec. 2. 14:59
Csajok! Már 2 és fél órája alszik a bébikém. Még ennyit soha nem aludt. Max. másfél óra. Remélem nem bujkál benne vmi. Vagy front van? Éjjel nagyon sírt, de nem tudom miért, mert mikor magunk mellé raktuk, akkor olyan boldog volt, hogy majdnem leugrott az ágyról. Amikor meg le akartuk tenni, akkor ismét sírt. Férjem altatta vissza. Szeparációs szorongás lehet? Az még nem korai? 7 hónapos múlt.
10750. Durciful (válaszként erre: 10747. - Lane01)
2013. dec. 2. 12:22
Nálunk siker volt a narancslé. Én kifacsartam egy nagyon édes, nem savas narancsot - létezik ilyen - és leszűrtem szűrővel, ebből kapott a drága 5-6 kiskanállal. Nagyon ízlett neki :)
10749. ozike0501 (válaszként erre: 10738. - 55875e9863)
2013. dec. 2. 11:55

Mi a naranccsal voltunk így.

Még 1-2 hét és adok neki! ;)

10748. Gotta (válaszként erre: 10744. - Durciful)
2013. dec. 2. 06:57
Mi a három napos lázon már 2 hete átestünk. Most meg nem volt semmi más tünet, csak a hasmenés. De szerencsére tegnapra elmúlt :)
10747. lane01 (válaszként erre: 10743. - Durciful)
2013. dec. 1. 16:17
Lórinak a narancslé úgy fel nyomta a savát, vagy összehúzta a gyomrát, vagy nem tudom, hogy mi lehetett a baj, de sugárban jött ki belőle egyszer, pedig csak a narancsból szopogatta ki... :/
10746. Klaudia910402 (válaszként erre: 10745. - Durciful)
2013. dec. 1. 12:47
Tök jó hogy írtad ezt. Meg is néztem. ... én is rendelek. Járóka helyett
10745. Durciful
2013. dec. 1. 12:36
Lányok, volt valakinek már babakarámja? Szeretnék venni, a neten lehet rendelni, 1 nap a szállítási idő az ország egész területére. Bárhol felállítható, annyi elemet rendel hozzá az ember, amennyit csak szeretne. Én úgy gondoltam, a nappaliban a nagy szőnyeget rakom körbe, aztán mehet a fiatalúr, ahogy csak akar, a karámon belül, míg én takarítok vagy főzök.
10744. Durciful (válaszként erre: 10736. - Gotta)
2013. dec. 1. 12:34
Vidd. Nálunk is volt ilyen, 3 napig 38 fölötti láz + semmi egyéb tünet, jókedv, játék, a 4. napon meg jönnek a bőrtünetek, Alexander tetőtől talpig pöttyös lett, még a kötőhártyája is piros volt. Ez a 3 napos láz nevű vírusos betegség, semmilyen komoly gondot nem okoz, esetleg viszkethet a bőr, vagy a szem, de Alexandernek az sem viszketett. Össze lehet téveszteni a bárányhimlővel, azért kell orvoshoz vinni.
10743. Durciful (válaszként erre: 10738. - 55875e9863)
2013. dec. 1. 12:31

Alexander tegnap narancslevet ivott. Facsartam egy narancsot, leszűrtem, gondoltam egy kiskanállal megkóstolja. Aha! Mind megitta, de azonnal:)


Ma meg kekszet majszolt. A sógornőm mondta, adjunk neki kekszet, mert segít a kibújó fognak a kekszrágás áttörni az ínyen. Mondjuk felügyelet nélkül nem adható oda neki. Ma délelőtt 1 kekszet megevett így. Nagyon tetszik neki az önálló étkezés! Eddig sose tízóraizott, nem lehetett beleimádkozni sem tízóraira semmit. Most kekszet és baracklevet tízóraizott, teljesen önállóan, felügyelettel !

10742. Durciful (válaszként erre: 10741. - Kittyna1990)
2013. dec. 1. 12:28

Köszönöm a kérdésed, jól.


Ő teljesen meggyógyult a 3 napos vírusból. A kakija rendeződni látszik. Úgy tűnik, a foga okozta a nyálkás kakit. Egyértelműen jön a foga, nem engedi meg, hogy megérintsem az alsó ínyét, elkapja a fejét.


A párom tesójáéknál a nagyobb gyereknek hasmenéses vírusos fertőzése van, ő a bölcsiből hozta haza.

2013. nov. 30. 20:39

Durciful hogy van Alexander?


Tombol ez a hülye hasmenéses vírus..én se tudom mi tévő legyek Andrénak szombaton tartjuk a 3. születésnapját és félek hogy jövőhéten nehogy össze szedje az oviba viszont most lesz majd oviba a mikulás meg minden azt se hagynám ki..Nem tudom hogy engedjem vagy ne..

10740. 55875e9863 (válaszként erre: 10739. - Klaudia910402)
2013. nov. 30. 20:07
:D :D Az igen! :D Ő nem, csak éppen egy kis leve ment ki, de semmi több... :D Viszont utána még vagy 5 percig cuppogtatta a száját. :D
10739. Klaudia910402 (válaszként erre: 10738. - 55875e9863)
2013. nov. 30. 18:00
Mia kiszívta a levét az utolsó cseppig :P bár ő mindenre ráizgul ami nem tápszer xD
10738. 55875e9863
2013. nov. 30. 17:18
Képzeljétek, félbe haraptam egy mandarint, odatartottam Édinek, megfogta a kezem és bekapta, elkezdte ízlelgetni. :D De azok az arcok amiket vágott, és mind rájárt, érdekelte, cuppogtatta. :D Éppen csak az ízét érezte, de úgy elindult a nyál csorgás, hogy úszunk benne... :D
10737. MeliLewi (válaszként erre: 10736. - Gotta)
2013. nov. 30. 15:03
Jobb, ha látja orvos. Te is nyugodtabb lennél.
10736. Gotta
2013. nov. 30. 14:54
Lányok, Biankának 3. napja hasmenése van. Nem lázas, nem étvágytalan, csak megy a hasa. Szerintetek vigyem el hétfőn dokihoz? :/
10735. Cartedoor
2013. nov. 30. 09:26

nálunk is elérkezett a nagy nap. Kúszunk!

Igaz, hogy még csak hátrafelé, de kúszunk! :)))

Igazi fekvőtámaszokat is csinál már, próbálgatja az egyensúlyát a Hanna, tegnap már lekerült a szőnyegről, addig ügyeskedik, amíg valahogy helyet változtat.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook