Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 májusi kismamák fórum

2012 májusi kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1662. Salisbury (válaszként erre: 1659. - .Sziszu.)
2011. okt. 3. 11:30
Majd' meg fagyok az irodában.
2011. okt. 3. 11:29
en ettem egy szendvicset, de olyan ehes vagyok meg mindig.......
1660. .Sziszu.
2011. okt. 3. 11:19

Pribyke: a cappucinot tejjel iszod?

Jó utat a szüleidhez. Így most lesz egy kis időd pihizni, a nagyszülők meg unokázhatnak kicsit. :)

1659. .Sziszu.
2011. okt. 3. 11:16

Jenci: Én is most erre kezdtem el gyanakodni, mert eddig csak hányinger volt. Mióta reggel beveszem a terhesvitamint, tuti, hogy visszajön. :(

Köszönöm, megfogadom a tanácsod, holnap majd az ebéddel veszem be.


Törpi: Amikor csak émelyegtem, és hányingerem volt, én is úgy éreztem, hogy jobb lenne, ha kijönne, de most meg úgy érzem, hogy ettől csak még rosszabb lett. :(


Szénsavasat szerintem se nagyon igyatok, mert gyomorsavat csinál.


A másik: ti nem fáztok? Nálunk már 100 ágra süt a nap, de ráz a hideg. Mondjuk lehet, hogy az álmosságtól, mert este is nagyon fázós szoktam lenni.

1658. 19f376ac15 (válaszként erre: 1653. - Salisbury)
2011. okt. 3. 10:55

en is akkor vagyok a legrosszabbul...

ezert nem lettem rosszul a lagzin, ettem egesz ejszaka:))

2011. okt. 3. 10:47
A szénsavas üdítők nekem is használnak, főleg a kóla. És már most kezdődik nálam a kívánósság.
2011. okt. 3. 10:45

Nekem is hányingerem van. Olyan, hogy na most mindjárt hányok, de sajna nem sikerül, pedig úgy érzem, hogy akkor jobban lennék...

Ha folyamatosan kicsiket csipegetek akkor jobb valamennyire, de ez meg nem túl jó, mert vigyáznom kéne a kilókkal. Áronnál is 18-at híztam. Abból még megmaradt 6 úgyhogy most nem igazán szeretnék ennyit.

1655. jenci80 (válaszként erre: 1650. - .Sziszu.)
2011. okt. 3. 10:34
Én az első terhességemnél sokszor kihánytam a terhesvitamint! Bevettem majd rá 10-15 perc múlva rosszul lettem és kijött. Állítólag van benne valami ami irritál (valamelyik B vitamin) az első hetekben - később már nem reggel vettem be hanem napközben pl. ebéd közben és akkor benn maradt. Lehet Neked is ezért volt a hirtelen rosszullét...
1654. jenci80 (válaszként erre: 1652. - Jenci80)
2011. okt. 3. 10:29
jav: hányingerem van ha éhes vagyok (elég gyakran mardos) és akkor is ha jóllaktam...
1653. Salisbury
2011. okt. 3. 10:28
Ó igen, én akkor vagyok legrosszabbul ha éhes vagyok. Ha eszem jobban leszek egy rövid ideig.
1652. jenci80
2011. okt. 3. 10:26
Én vacakul...egész nap émelygés. Hányingerem van ha eszek és akkor is ha jóllaktam. Nagyon kívánom a szénsavas üditőt pedig soha nem iszom és tudom, hogy nem egészséges...Ma már házi málnaszörpöt keverek bubis vízzel. A kislányomnál nem volt ilyen szintű émelygésem. Akkor reggelente rókáztam egyet fogmosásnál utána meg egész nap jól voltam. Ki érti ezt ;o)???
1651. pribyke
2011. okt. 3. 10:24

Sziasztok!


A héten tuti nem aktívkodom... haza megyünk 1 hétre a szüleimhez, szóval kb csak olvasni fogok.

amellett pedig én is nagyon rosszul vagyok. Egész nap feküdnék, de egy 15hós örökmozgó mellett kevéssé lehet megtenni. Alig várom, hogy jöjjön a dél és aludjon, aztán meg az este, hogy megint letegyük aludni :)

Jaj, és a gyomrom....az kikészít. de képzeljétek, egy csésze cappucino segít...próbáljátok ki.


Mindenkinek kellemes hetet, próbáljuk túlélni ezt a pár hetet, utána lehet élvezni a terhességet! :))))


pusz

1650. .Sziszu.
2011. okt. 3. 10:22

Hello lányok.

Ki hogy van ma reggel?


Nekem talán még sosem volt ilyen durva a rosszullét. Reggel munkába induláskor fáztam, ezért visszafordultam egy jakóért, és ahogy beléptem a házba rám jött a rosszullét. Mondanom sem kell: minden volt: szédülés, émelygés... és persze kijött minden, amit reggel fogyasztottam, sajna a gyógyszerek és a terhesvitamin is.

Aztán nagy nehezen erőt vettem magamon, és elindultam dolgozni, de még mindig nagyon kellemetlen a közérzetem. Ég a gyomrom kegyetlenül, és az a baj, hogy ez eltart egész nap. Legszívesebben én is feküdnék, aludnék. :((((


Tudom, hogy ezerszer volt már ez a kérdés, de ki hogy viseli ezt a helyzetet, mit tudtok tenni ellene?

1649. Salisbury (válaszként erre: 1648. - 19f376ac15)
2011. okt. 3. 10:14
Te hogy vagy? Én nem túl jól, mint már írtam..:)
2011. okt. 3. 10:10

sziasztok!

nem tudtam jonni hetvegen.

hogy vagytok?

1647. krisztinav. (válaszként erre: 1646. - Törpimanó)
2011. okt. 3. 10:04

Természetesen nem sértődöm meg! Hiszen igazad van, igazatok van! És én is nagyon jól tudom, hogy kímélni kell magamat. Csak én elég tevékeny természetű vagyok, nem nagyon tudok egy helyben ülni. De most már vigyázni fogok, igyekszem lenyugodni! :)

Egyébként igen, azért írta fel a doki az Utrot, mert progeszteronhiányom van.

És köszönöm a tanácsot, igyekszem megfogadni! :)

1646. törpimanó (válaszként erre: 1643. - Krisztinav.)
2011. okt. 3. 09:35

Nem kioktatásnak szánom, úgyhogy ne sértődj meg légyszi, de az Utrot gondolom azért kapod mert már volt valami probléma (bocsi, de nem emlékszem). A doki nekem azt mondta, hogy ez azért nem csodaszer (meg a Duphaston se) és mellette azért kell a kímélő életmód. Szóval ezek a megterhelő munkák nem férnek bele.

Nekem itt van a 15 hónapos fiam, de én is igyekszem minnél kevesebbet emelgetni őt, ami ugye nem mindig megoldható, de azért vigyázok.

Próbálj meg Te is jobban vigyázni magadra és a környezeted is legyen kicsit belátóbb, hogy Te most nem tudsz annyi mindent csinálni. Tudom, hogy ez az állapot nem betegség elvileg minden mehet ugyanúgy mint azelőtt (és nagyanyáink még a krumpliföldeken is dolgoztak:) ), de ha van valami gond, akkor igenis pihenni kell és vigyázni, hogy ne erőltessük meg magunkat.

Remélem minden rendben van, de azért beszélj a dokival, nyugtasson meg ő, hogy minden oké.

Szóval ne sértődj meg, de vigyázzál magatokra.

1645. Salisbury (válaszként erre: 1643. - Krisztinav.)
2011. okt. 3. 09:11
Ezeket a mozgásokat azért kerülni kellene szerintem
1644. Salisbury
2011. okt. 3. 09:10

Sziasztok!


Csatlakozom azokhoz akik egész nap rosszul vannak és csak aludnának. Ráadásul hétvégén alig tudtam pihenni. vendégjárárs volt nálunk, takaírtás főzés és sütés. Éjszaka nagyon rosszul alszom óránként felébredek, így teljesn ki vagyok purcanva.

2011. okt. 3. 09:09
Igaz, hozzátartozik a történethez, hogy a hétvégén nehéz ruhászsákokat emelgettem, illetve a kertben karót vertem le... lehet attól lett az erősebb vérzés, mert mostanra már látványosan enyhült.
2011. okt. 3. 09:08
Hívd fel, aztán ő majd megmondja, hogy ráér-e csütörtökig a dolog.
2011. okt. 3. 09:05

Napi 3*1-et szedek. Elvileg csütörtök délutánra van időpontom!

Lehet, fel kéne hívnom? Hogy hamarabb nézzen meg esetleg? vagy várjam meg a csüt.-öt....nemtom!

1640. törpimanó (válaszként erre: 1638. - Krisztinav.)
2011. okt. 3. 08:39

Én is elmennék dokihoz vele. Szívhang még lehet nem lesz, de petezsákot, szikhólyagot látnia kell, ha rendben van minden.

Lehet tényleg a gyógyszer adagot kell csak emelni, a rózsaszínes vérzés tényleg nem a legjobb, meg kéne nézni, hogy honnan jön.

Egy hét alatt már sok minden változhatott.

1639. jenci80 (válaszként erre: 1638. - Krisztinav.)
2011. okt. 3. 08:24
Én szólnék a dokinak, hogy barnázás van és megnézetném Uh-val. Már látni kellene valamit ha normálisan fejlődő terhesség. Lehet emelni kell a progeszteront. Hány szemet kell most bevenned?
2011. okt. 3. 07:56

Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek! :)

Szerintetek az normális, hogy néha pici barnázás van, nagyon minimális, van hogy csak épphogy valami. Illetve egyszer volt rózsaszínes vér is. Minimálisan!

6. hétben vagyok és Utrogestant szedek. A héten, csütörtökön megyek a nődokihoz, hogy megnézzük minden rendben van. Múlt hét hétfőn még nem látott semmit sem, csak egy vastag nyálkahártyát!

Szerintetek van okom aggódni?

1637. Kriszti0711 (válaszként erre: 1636. - Búcica)
2011. okt. 2. 21:09

Szia:)


Örülök, hogy minden oké:) Biztos, hogy a picinek is jobb, nem lesz semmi baj. Én szerencsére nem hánytam még, de ami késik nem múlik...

Megnéztem az adatlapod és nekem tavaly ugyanez volt a vonalzóm:) Nagyon szerettem!

1636. Búcica
2011. okt. 2. 20:21

Sziasztok!


Azt olvastam valahol, hogy "6. hét indul az émelygés". Hát nekem így is lett, tegnap már éreztem. Ma reggel a kisróka is megérkezett.

Megint nagyon fájt a fejem, bevettem egy fél algopyrint. Remélem tényleg jobb a babának, mint az egész napos fájdalom érzés.


Feltettem az ultrahang képet az adatlapomra :-)

1635. .Sziszu.
2011. okt. 2. 11:26

Sziasztok!

Ditta: Nagyon sajnálom, hogy nálatok is így alakult. Nem is tudom... talán az egy jó hír a rosszban, hogy a terhességnek lombikkal sikerült létrejönnie.

Ami a gyógyszert, vitamint illeti: nekem a Dr. a Duphastont írta fel. Sokan terhességmegtartó gyógyszernek nevezik, mert erősíti a nyálkahártyát, segít, hogy jobban meg tudjon tapadni az embrió.

Szedek mellette Elevitet is, de erről majd csak most fogok beszélni az orvosommal, bár úgy gondolom: ártani nem árthat.


Buborékfújó: én is helyedben gyors elmennék táppénzre, bár ha már elküldött, akkor mindegy. Nem is biztos, hogy jó lenne ilyen környezetben tovább dolgoznod, úgyhogy ne bánd.


Törpi: én is nagyon rosszul vagyok. Minden nap, egész nap. Nem jó ez így, de már nem is tudom mit találjak ki. Voltak eleinte jó ötletek, amik bejöttek, de most valahogy azok sem segítenek.

Legszívesebben feküdnék egész nap, de sajna nem tehetem meg, mert hétvégén a háztartással is kell foglalkozni, hétköznap meg munka... de egyre nehezebb.

A gyomromat folyamatosan érzem. Nem tudom, hogy a sav lenne? és attól van hányingerem is???

Fogalmam sincs... de KO vagyok. :(


Örülök a jó híreidnek. :)

2011. okt. 2. 10:13

Rólunk pedig: tegnap voltam ugye dokinál. Fiatalabb a terhesség mint mensi szerint kéne, azt mondta, hogy 6 hetes vagyok. Így utána számolva, meg megnéztem a naptáramat is tényleg ennyi lehetek, mert akkorra éreztem a peteérést ami így jön ki. Szóval megnyugodtam, szívhang ugyan még nincsen, de minden tökéletes 17*11 mm-es petezsák. Két hét múlva kell újra mennem. A vérzés meg méhszájsebtől volt. :)

Amúgy brutál hányingerem van. Áronnál nem volt ennyire szar sose.

2011. okt. 2. 10:09

Buborékfújó, még ha ki is rúgott és Te nem tudtál róla, hogy terhes vagy akkor is semmis lenne a kirúgás amint kiderülne a terhesség. Kérdezz utána ennek a munkaügyi bíróságon. Itt a neten is vannak ilyen jogi fórumok ahol kérdezhetsz. Mert nagyon nem mindegy ugye. A Gyed miatt se, meg utána ugye vannak szabadságok amiket kivehetsz, meg még jó pár dolog amivel jobban jársz.

Ha meg nem tud a terhesség alatt olyan körülményeket biztosítani neked ami megfelelne, akkor azonnal táppénzre mehetsz.

Kérdezz ennek utána és ne hagyd annyiban!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook