Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 szeptemberében bölcsis lesz a gyerekem. fórum

2010 szeptemberében bölcsis lesz a gyerekem. (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. Tücke
2010. jún. 28. 15:46
én már akkor beirattam maikor megszületett mert ugye várólista mire eljutottm odáig hogy munkát találtam még mindig nem volt hely a számára és a nagyimat kellett befognom heti 3alkalommal hogy vigyázzon a picúrra
2010. jún. 28. 15:45
Nálunk is aug végén lesz a szülői, pedig mikor jelentkezni mentünk azt mondták már nyáron elkezdhetjük a beszoktatást, hát úgy tűnik mégse:( Nekünk havi pénzt is mondtak tisztasági csomag pelus popsikrém, gyümölcsöt akkor kapnak igazából ha a szülő bevisz. Amúgy csak pár falat jut. Nekem azt ajánlották hogy ne a legjobb ruhákat vigyük, mert rendszeres hogy eltűnnek dolgok és másik gyereken meg előkerül. Én tuti beleirom mindenbe a nevét.
38. K_Roni
2010. jún. 28. 15:34
Nálunk mind a két bölcsinél folyamatos a felvételi, nem csak tavasszal lehet menni, hanem amikor éppen szükséges. Az más kérdés, hogy ténylegesen mikor veszik fel...
37. sutoczkine (válaszként erre: 36. - Szilvamama)
2010. jún. 28. 15:32
Én már elég későn irattam be azért is volt az, hogy eltolódhat januárig a felvétele.
36. Szilvamama (válaszként erre: 35. - Sutoczkine)
2010. jún. 28. 15:28
Érdekes azért, hogy mennyire más a gyakorlat. Áprilisban kellett beiratni a gyerekeket nálunk az oviba, a gondozónők felírták, hogy kit-hova vettek fel, gondolom már az is megvan, hogy szeptembertől hány új gyerek jöhet, és melyik csoportba. (Korosztályos)
35. sutoczkine (válaszként erre: 34. - Szilvamama)
2010. jún. 28. 15:25
Akkor viszont nagyon rövid, mert azt monta, hogy még nem tudja, hogyan tudja a csoportokat kialakítani, mert még nem tudja pontosan hányan mennek oviba. Vagy valami ilyesmi.
34. Szilvamama (válaszként erre: 32. - Sutoczkine)
2010. jún. 28. 15:20
Várólista :)
33. K_Roni
2010. jún. 28. 15:11
Én januárban voltam "felvételizni" a kisfiammal az egyik bp.-i bölcsibe. Ott várólistára vettek és hitegettek, hogy bármikor bekerülhetünk, a sürgős esetek közé vettek, mert férjem és én is dolgozunk. Most kaptam tőlük egy levelet, hogy szeptembertől felveszik, de csak a fizetős részlegbe (pedig állami bölcsi!!!), ami kb. annyira jön ki egy hónapra, mintha magánba adnám. Ezt nem tudjuk kifizetni. Múlt héten felhívtam egy másik bölcsit egy másik kerületben, ott azt mondták, hogy persze, azonnal felveszik (mivel mindketten dolgozunk), szeptemberben vihetem :-)
32. sutoczkine (válaszként erre: 31. - Szilvamama)
2010. jún. 28. 15:07
Azt mondták, hogy ha most szeptembertől nem januárba biztos lesz hely. Ebből gondoltam, hogy nincs várólista. 8-án lesz szülői, lehet, hogy megmondom, hogy babát várok.
31. Szilvamama (válaszként erre: 30. - Sutoczkine)
2010. jún. 28. 15:03
Ha nincs várólista, szerencsések vagytok! Nálunk több a várólistás gyerek, mint amennyi hely van ténylegesen. Ezt meg kell majd kérdezned, vagy ha már látszik rajtad, úgyis szólni fognak.
30. sutoczkine (válaszként erre: 28. - Szilvamama)
2010. jún. 28. 15:02
Itt nem mondták, hogy lenne várólista. Áprilisba voltam beiratni és abban a hónapban fogant meg picurka. Azért is irattam be, mert már pont lemondtunk a tesóról és munkát akartam keresni.
29. Tücke
2010. jún. 28. 15:00
Mindenhol kérik :S főleg mert ha nem dolgozol akkor nem kell a bölcsi és akkor felvesznek másik gyereket gyorsan a tiéd helyére...
28. Szilvamama (válaszként erre: 25. - Sutoczkine)
2010. jún. 28. 14:56
Nálunk kérték a munkáltatói igazolást akkor, amikortól ténylegesen ment a gyerek. (Várólista van :()
2010. jún. 28. 14:46

Sziasztok!

Hát én még nem tudom hogy felveszik e a bölcsibe szeptembertől vagy nem .Szülői majd lesz amire el kell menni ott majd minden kiderűl gondolom de nálunk munkához kötött a felvétel.Úgyhogy most gőzerővel keresek olyat ami Virágnak is megfelelő lenne munkaidő szempontjából.Ja 2 éves volt márciusban és szobatiszta is.

26. Tücke
2010. jún. 28. 14:26
Nem nagyon szeretik az ilyent:S
2010. jún. 28. 14:23

Sziasztok!


Az én fiam is szeptemberben kezdi a bölcsit. Ő augusztus 4-én lesz 2 éves. A biliről még hallani se akar, úgyhogy pelust mindenképpen kell vinnem. Remélem nem lesz gond abból, hogy én közbe terhes lettem.

24. K_Roni
2010. jún. 28. 13:57
Húúú, én nagyon szerencsésnek mondhatom magamat. A fiam mindenevő - nem is tudok olyat mondani, amit ne enne meg. Az alvás egy kicsit rázósabb, de attól se tartok. Bízom benne, hogy hamar meg fogja szokni, hogy sokan alszanak egy szobában.
23. d78161f793 (válaszként erre: 15. - Sajert)
2010. jún. 28. 13:51

Hmmm,attól én is :S

Az én fiam nagyon rossz evő,nem tudom hol ronthattuk el,de ott nagyon :(

Főtt kaja még ímmel-ámmal le-lecsusszan,de gyümi,zöldség?? Felejtős nála :( esetleg alma,banán,aztán annyi.

2010. jún. 28. 13:49
...akarom mondani,szólítom!
21. d78161f793 (válaszként erre: 19. - D78161f793)
2010. jún. 28. 13:49
Egyébként amúgy sem szólítanám őket így négyszemközt,hiszem felnőtt nő vagyok,keresztnevükön hívom az embereket. :)
20. macs77 (válaszként erre: 15. - Sajert)
2010. jún. 28. 13:49

Az alvástól én is félek. Itthon szépen elalszik, ezen kívül max nagyszülőknél szokott aludni. Mindenhol külön szobában. Nem tudom, hogy fog elaludni, ha ott a sok gyerek... stb. Ja és azon a bölcsis kiságyon! Mert itthon még rácsosban alszik.


Evéstől nem félek, nagyon jó evő :)

19. d78161f793 (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2010. jún. 28. 13:48
Miért???? :O
18. Tücke (válaszként erre: 15. - Sajert)
2010. jún. 28. 13:48
Fog enni mert látja hogy a többiek esznek.... hidd el tapasztalatból tudom az oviban megeszik a gyerekem olyan kajákat is amiket itthon nem csak azért eszi mert a többiek is :D ezt hívják csordaszellemnek:D az alvással se lesz gond ne aggódj hozzá fog szokni hogy többen alszanak
17. macs77 (válaszként erre: 7. - Szilvamama)
2010. jún. 28. 13:47

Hú, hát szép kis lista. Kíváncsi vagyok, mit mondanak majd a szülőin (júli 14), mik kellenek még.

Pelus nekünk még kell.

16. Tücke (válaszként erre: 12. - Sajert)
2010. jún. 28. 13:46
ha a ruhára nem is de a cipőre mindenféle képpen érdemes költeni egy kisgyereknél... olyanokat vegyél neki mindig amíg lehet kapni a méretében aminek elég kemény a sarokrésze és tartja a bokáját így se lúdtalpa nem lesz se nem lesz csámpi vagyis nem esik be a bokája a másik lába felé
15. sajert
2010. jún. 28. 13:42

Amitől én félek:

alvás meg az evés


Aludni itthon szépen alszik, csak épp egyedül... Egyedül is van, amikor elalszik, ha ott vagyunk mellette akkor mindennel foglalkozik, csak az alvással nem.


Evés: itthon se eszik, ebben mondjuk remélem a böli segít. Reggelit nem eszik, ebédelni meg a bölis uzsonnaidőben szokott (cirka 6-7 falatot). Édességet se eszik. Szegényem az elmúlt majd két hónapban 1,5 kg-ot fogyott :-((. Kivizsgálás alatt van, hogy miért nem eszik, meg miért nagyon fáradékony. Napi 1x kajával elvan :-((.

14. Szilvamama (válaszként erre: 13. - Sajert)
2010. jún. 28. 13:41
Nálunk volt szülői, ahol a bölcsi vezetője külön felhívta a figyelmét a szülőknek arra, hogy gondozónők, vagy ... néni a megszólítás. A dadusok az oviban vannak, az óvónők segítői, a gondozónők szintén szakemberek.
13. sajert (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2010. jún. 28. 13:37
Húúú, én dadusnéniztem eddig :-)), ezentúl vigyázok :-)).
12. sajert
2010. jún. 28. 13:36

Júl. közepén lesz 2,5 éves a fiam, de a szobatisztasággal még sehol se tartunk. Dolgozok az ügyön, csak még sehol se tartunk :-)). Várom a jó időt hozzá, dehát...


A fiam is jól el van mással, direkt szervezek neki is külön programokat. Én is dolgozom itthon mellette, mostanában hol délelőtt, hol délután nagymama vigyáz rá-így nem kell annyit éjszakáznom.


Bölibe - igaz másikba - de jártunk baba-mama klubba. Végül a fejlesztősbe kellet íratnom :-(, de ez a bölcsi is tetszik.


Én azt mondogatom neki, hogy az lesz a dolgozója (ugye Apától már tudja), meg Anya is megy dolgozni a munkahelyére. Már várja :-)).


Ruhákat ti hol szerzitek be majd a bölcsibe? Én turira gondoltam, de sajnos a környékünkön megszűntek.


Már lassan elkezdek írni egy listát, hogy mi kell biztosan. A spec. cipő lesz eleve 13eFt, amit beviszek váltócipőnek.

11. K_Roni (válaszként erre: 8. - D78161f793)
2010. jún. 28. 13:32
Mi próbálkozunk-próbálkozunk. Néha sikerül időben szólnia, de ha nagyon belemerül a játékba, elfeljtkezik. Meg eddig rossz idő volt, nem is nagyon mertem jobban "belevágni" pelus nélkül, nehogy megfázzon.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook