Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 februári gyerkőcők fórum

2007 februári gyerkőcők (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
708. gabilive (válaszként erre: 701. - 7e167fe911)
2009. szept. 8. 22:59

Köszi,Zsuka!

Dávidnak meg jobbulást!

707. gabilive (válaszként erre: 706. - Gabi0630)
2009. szept. 8. 22:58

Szia!Jó,hogy jelentkeztél,mert már kezdtünk aggódni!

Kiváncsi leszek,mire jut a pszihológus.Mindenestre egy próbát megér,ha már ennyire komoly a dolog.

Ja,a boltban Janka is szokott olyan dolgokat vetetni velem,amiről szinte biztos vagyok,hogy nem fogja megenni.Legutóbb vaniliás pudingot kellett vegyek neki,mindjárt 4-et,amilyet még soha nem evett.Hiába magyaráztam,hogy te ezt úgysem fogod megenni,ő állitotta,hogy de biztos megeszi.Persze,hogy itthon,mikor megkóstolta,nem kellett.

Mostanában az új dolgokat meg sem kóstolja,de ha mégis,akkor általában nem izlik.

2009. szept. 8. 17:02

Nekünk a béres csepp nem vált be, nem evett tőle, de nagyon fájt a gyomra. Állítólag ez sok gyereknek gondot okoz.

Sokat karattyol, énekel, és táncol. Meg lehet zabálni! Igaz, sokszor nem érteni mit mond! És a bicikli a mindnee. Mióta megtanulta hajtani, nem lehet róla leszedni, és minden áldott nap menni akar. Csak neki a táv ott kezdődik, hogy fel a városba, ami már odafele is legalább 2 km. Mi meg gyalog mellette...hát...nem a legjobb.

Új kaja a túrós bukta,és minden ami nem kaja. Mármint nasikat enne, ha kapna. De olyanokra mutat rá a boltba, amiket még jó evő korában sem volt hajlandó megenni.

Találtam pszichológust. A gond az, hogy mivel pici, nem beszél, és a bábterápia sem a legjobb, mert ő még ilyen korban nem nagyon tud elvonatkoztatni, de próbálkozunk. Az tuti, hogy a kaka visszatartás ilyen szinten azért van, mert elmentem dolgozni. Sajnos ezzel nem tudok mit csinálni. Ha most nem, kijött volna az oviban. Pedig magyarázzuk, hogy dolgozni kell, mert ebből lesz pénz, a pénzből meg kaja....A nem evés mögött meg tuti valami rossz emlék áll, és iszony erős akarat és makacsság. Mivel egyik napról a másikra hagyta abba a kanalas kaját, valami történhetett. Mondtam, hogy nem nyelt félre, nem fuldoklott, nem köhögött semmi, de azt mondta a doki, nem is kellett ezek közül egyik sem, elég lehetett valami, amit észre sem vettünk.

És bocsi, olvastalak titeket, de este kell mindent megcsinálni, még nem szoktam hozzá....

Majd jövök, ígérem hamarabb!

Ti jól vagytok?

705. gabi0630 (válaszként erre: 683. - Ee7835cc73)
2009. szept. 8. 16:53

Nagyon ügyi!


Milyen az ovi?

704. gabi0630 (válaszként erre: 682. - Gabilive)
2009. szept. 8. 16:52

Minden gyereknek van ilyen korszaka.

Domi már szépen megy a bölcsibe, nincs sírás, de jaj ha reggel találkozunk. Iszonyú hisztit le tud vágni, ha látja hogy indulok el. AZ nagyon megviseli, de sajnos mostanában egyre korábban kel, nehéz elkerülni a találkozásokat. Persze, jó hogy még látom reggel, kapok puszit, de a szívem szakad meg ahogy kapaszkodik belém, és ordít!

703. gabi0630 (válaszként erre: 681. - 7e167fe911)
2009. szept. 8. 16:51

Nem, nem lett bárárnyhimlős, majd mopst, állítólag a szeptember a tavasz mellett a nagy himlős szezon....Úgyse kerülhetjük el.

Talán most (!!) kezdenek eltűnni a pöttyök, valami nagyon mérges bogár csíphette meg.

2009. szept. 8. 16:49

Sziasztok!


Visszaolvasok!

2009. szept. 8. 13:34

Sziasztok. Gabi gratulálok a keresztfiadnak. Nagyon ügyes.

Jól vagytok? Hát Gabiék jól eltűntek.

Mi most betegek vagyunk, a szokásos köhögés.

700. gabilive (válaszként erre: 699. - Ee7835cc73)
2009. szept. 7. 15:05

Szerencsére Janka a nasikban is elég válogatós.Nem eszik meg mindent.Cukorkát pl még soha nem evett,chipset szereti,de nem sokat eszik belőle.Mostanában a puding a menő nála,meg a "kisfiús" Kinder-csoki.

Sajnos a sütijeim nagyrészét meg sem kóstolja,pedig mindig sütök valamit itthonra.Próbálom úgy szoktatni,hogy ne az egészségtelen,adalékanyagokkal teli bolti dolgokat egye,de őszinténszólva nem túl nagy sikerrel.

699. ee7835cc73 (válaszként erre: 697. - Gabilive)
2009. szept. 7. 12:56
Hát én sem mondhatom hogy hű de jó étvágyúak a lányok.Mindkettő elég válogatós.Csak sajnos a nasi jobban megy és bár én ritkán veszek nekik,de hát van 1 nagyi aki jószívűen tömi őket mindenfélével amikor én nem vagyok otthon.Szóltam már ezért neki többször is talán most már nem fog annyi cukorkát meg chipset venni,mert látja hogy a nadrágok feszülnek Evelin fenekén ami kényelmetlen neki.106cm és 20kg,ha 2 kg-mal kevesebb lenne az lenne a normális,mert már úgy néz ki mint 1 kis töltött galamb:)
698. gabilive (válaszként erre: 696. - 7e167fe911)
2009. szept. 7. 11:10

Akkor lehet,hogy én is Béres cseppet veszek majd Jankának,mert nálunk viszont nem árt egy kis étvágy.Bár nem sovány,csak azt szeretném elérni,hogy ha nem is sokkal többet enne,de legalább,amit megeszik,azt jóétvággyal tegye,ne kelljen mindig noszogatni,meg mesélni mellé.

A válogatósság ellen viszont nem tudom,milyen csodaszer kéne?!:)

Remélem,nincs nagy baja Dávidnak!Jobbulást neki!

697. gabilive (válaszként erre: 694. - Ee7835cc73)
2009. szept. 7. 11:05

Hm...!Ez is ritka,hogy valaki azt mondja,hogy nem kell a gyereknek étvágyat csinálni még pluszban.Általában forditva szokott lenni.Bár én is ismerek néhány dundi gyereket,és tény,hogy az sem jó.

De nálatok,ahogy a képeket elnézem,nincs olyan nagy vész,szerintem aranyos igy.

696. 7e167fe911 (válaszként erre: 694. - Ee7835cc73)
2009. szept. 6. 19:39
Szia. Igen Dávdinak is csinált étvágyat, majd lesz amikor nem adom neki. Mást is kéne. Most éppen megint köhög úgyhogy nem tudom már mit adjak neki
695. 7e167fe911 (válaszként erre: 693. - Gabilive)
2009. szept. 6. 19:38
Szia. Általában étkezés után egyszer.
2009. szept. 6. 09:46

sziasztok!

Én is Cebion cseppet adok a lányoknak már évek óta októbertől áprilisig kapják és mellé eddig adtam homeos bogyót is de az szerintem nem volt hatásos most valami másik fajtát akarok kipróbálni.A béres cseppet csak azért nem merem adni mert már hallottam hogy étvágyat csinál és nekünk most arra pont nincs szükségünk mert a nagylányom így is elég dundi.

693. gabilive (válaszként erre: 692. - 7e167fe911)
2009. szept. 5. 21:51
És hogy adod neki?Márminthogy mennyit naponta,és mikor?Reggel evés után,vagy mindegy?
692. 7e167fe911 (válaszként erre: 691. - Gabilive)
2009. szept. 5. 21:40
Cebion csepp. Ez c vitamin. És a béres csepp kell hozzá. Végülis olyan mint a víz, nem is szirup.
691. gabilive (válaszként erre: 690. - 7e167fe911)
2009. szept. 5. 21:31
Szia Zsuka!Ennek a vitaminnak mi a neve pontosan?És milyen formában van?Tabletta vagy szirup?
690. 7e167fe911 (válaszként erre: 689. - Gabilive)
2009. szept. 5. 19:18
Dávid mióta kapja a béres cseppet, lassan mindent megeszik. Bár a gyümölcsel megint hadilábon állunk. Sajna ő sem eszi meg. De ha eszik zöldséget nekem az is jó. JA meg citromot szoktam csavarni neki az őszilébe. És régen a narancsot csavartam ki neki leszűrtem és azt itta. Már allig várom hogy legyen narancs.
689. gabilive (válaszként erre: 688. - 7e167fe911)
2009. szept. 5. 09:07

Köszi,mi jól vagyunk,csak a héten sok munkám volt.De ez nem baj,a mai világban ennek örülni kell:)

Jankának én is már a második doboz c-vitamint adom(szerencsére az első 1-2 nap problémázás után már simán beveszi).A vas-szirupból,amit az orvos irt fel,még van egy kevés,de ha az is elfogy,akkor én is valami multivitamint fogok adni neki.Úgyis jön a tél,nem árt egy kicsit felturbózni vitaminokkal,pláne,hogy a gyümölcsöket most sem eszi:(

Már nem is tudom,mit csináljak emiatt,nagyon elkeserit,de erőszakkal nem nyomhatom bele!

688. 7e167fe911 (válaszként erre: 687. - Gabilive)
2009. szept. 4. 10:33
Hát én is remélem hogy minden oké. Talán tényleg bárányhimlő és azért nem tud jönni. Ti jól vagytok? Megvettem Dávidnak a béres cseppet c vitaminnal. KIváncsi vagyok hogy meddig bírja betegség nlékül
687. gabilive (válaszként erre: 686. - 7e167fe911)
2009. szept. 4. 10:07
Erre én is kiváncsi lennék,mert tényleg nagyon régen nem irt!Remélem,nincs semmi komoly baj!
2009. szept. 4. 09:39

Sziasztok


Gabi mi van veletek? Nme írtál már régóta. Domi meggyógyult?

2009. aug. 31. 20:18

Sziasztok


Gabi nálunk is ez a helyzet. Nagyon anyás lett a Dávid. Egyik nap már majdnem bőgtem mikor éjszakás voltam és felkelt éjjel és engem keresett és sírt. Majd megszakadt a szívem. Keresek is ám melót ezerrel.

Denny nagyon ügyesek vagytok hogy már nem kell a pelus. Nekünk még mindig kell

684. gabilive (válaszként erre: 683. - Ee7835cc73)
2009. aug. 31. 15:23

Szia!

Ügyesek vagytok!

Éjszaka Janka is kb havonta egyszer pisil be.Napközben viszont mostanában be-becsurran egy kis pisi.Nem teljesen,csak egy fél tenyérnyire,kb egyszer naponta,vagy kétnaponta.Ezt azóta csinálja,amióta nyaralni voltunk.Nem tudom,mi lehet az oka,az hogy az úton rászóltunk,hogy csak akkor szóljon,ha tényleg kell pisilni,ne álljunk meg úton-útfélen,vagy egyszerűen csak lusta szólni,és eljátsza?Kakival nincs gond:)

2009. aug. 31. 14:06

Sziasztok!

Mi is jól vagyunk,készülünk az ovira holnapra.Nagylányom már tiszta izgalomban van mert nagyon várja hogy találkozhasson az ovis társaival.

Hannám 2 hete visszatért a nappali alváshoz.Volt 2-3 hét amikor a nagy melegek voltak és az istennek sem tudtam elaltatni délben és persze estére hulla fáradt volt.

A pelusról 1 hónapja teljesen leszoktunk már a kaki is a bilibe megy:)Éjszaka még nagy ritkán bepisil,de ez havi max 1 alkalom.Azért még alatta van a vízhatlan lepedő,mert az ágyikó még kell az öcsinek is és bár kókusz matraca van de én vigyázok mindenre és fő a higiénia.

2009. aug. 31. 11:29

Sziasztok!

Tényleg nagy a pangás errefele!Azért,remélem mindenki jól van!

Janka ma nagyon nagy cirkuszt csinált.Nem akart ottmaradni a babysitternél!Annyira anyás lett mostanában,hogy mindig csak én kellek neki,mindent velem akar csinálni.Sem az apja,sem a nagyanyja nem kell.És mostmár Andinál sem akar maradni!Pedig soha nem volt ezzel gondunk.Mindig elmaradt bárhol,bárkivel.Mikor azt hallgattam,hogy a gyerekek többsége orditva marad a bölcsibe-oviba,én mindig arra gondoltam,hogy na ezzel nekünk nem lesz gondunk!És tessék!Úgy tűnik,hogy mégis!Hát mindenesetre nem könnyű sirva otthagyni,még ha tudja is az ember,hogy 2 perc múlva már kutya-baja!

2009. aug. 30. 19:02

Sziasztok. Mi ez a pangás?

Gabi mi van Domival? Ugye nem bárányhimlős?


Többiek jól vannak?

2009. aug. 27. 17:08

Gabi,hogy van Domi?

Tényleg himlős,vagy mástól voltak a pöttyök?

679. 7e167fe911 (válaszként erre: 678. - Gabilive)
2009. aug. 26. 20:10
Hát igen, csak ugye az ember főz stb. ÉN már írtam a múltkor, de volt hogy a gyógyszártárba egy hónap alatt otthagytam 15 ezret.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook