Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. nyári babák fórum

2005. nyári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. júl. 11. 17:27

Gondolom már Ti is elraktátok a hagyományos fényképezőgépeteket a szekrény mélyébe és már digitálisban nyomjátok.

Ti szoktatok kinyomtatni képeket?

Én most gondolkodom hogy a Rossmannban lehet albumba 100 db-t nem is drágán. Az egyik ismerősünknek vírus miatt letörlődött az összes fotója a gépéről. . Hát én belehalnék ha elvesznének az emlékek.

2009. júl. 10. 11:19

Sziasztok.


Nekem még 1 hét meló és utána 3 hét szabi.

Akkor tervben van egy hosszú hétvége B.Pesten a rokonoknál.

Amúgy a hegyen szoktunk lenni,amikor csak tehetjük ott vagyunk.Friss levegő-homokozó-medence-csend és nyugalom.

1178. mtt80 (válaszként erre: 1177. - Malacka33)
2009. júl. 8. 19:50

Sziasztok!

Nagyon örülök a jó hírnek! Remélem már jobban van apukád és vihetitek haza hamarosan!


Mi jól vagyunk, már én sem köhécselek! :) Mi talán a Balcsihoz megyünk, de még nem biztos semmi! Ti?

Többiek, ti hogy vagytok? Hogy telik a nyár?

1177. malacka33
2009. júl. 1. 14:57

Sziasztok!


Ma végre megoperáltak az apukámat. A körülményekhez képest elég jól van és még az intenzív osztályra sem kellett átvinni műtét után. Ha minden rendben lesz akkor kb jövőhét vége felé már itthon is lehet.


Remélem mindenki jól van. Ti mikor és hová mentek nyaralni?

1176. mtt80 (válaszként erre: 1175. - B59d693a46)
2009. júl. 1. 14:19

Sziasztok!


Ok, nem aggódok! :))

Jó, hogy nem kell Annának oviba járnia a nyáron! Ez az egy előnye van a pedagógusi pályának! :)

Hát igen, akkor nektek szerencsétek van az ovival és óvónőkkel! Lehet, hogy nálunk én is csak épp egy ilyen napot fogtam ki a múltkor. A héten még nem volt oviban, majd holnap és pénteken megyünk. Ma itthon volt az apja, így nem vittük.

Ma nagyon meleg van nálunk! Gondolom máshol is! Na de hát ennek van itt az ideje, nem pedig a sok esőnek! Még medencézni sem tudtunk itthon! :(

2009. jún. 28. 20:04

Sziasztok!


Ne aggódj, Tündi, nálunk sincs az oviban medence. :)


Anna már nem jár a jövő héttől, nincsenek már a saját óvó nénik, bár ő elvolt az összevont csoportban is. De keddtől már én is itthon vagyok, addig apával van. Még az ovi bezárása előtt visszajön pár napra a kedvenc óvó nénije, akkor majd benézünk egy-egy délelőtt. Nagyon ragaszkodik hozzá, hosszú lenne a nyár, ha nem találkoznának. Bár annyira jóban lettünk, hogy megbeszéltük, elmegyünk együtt strandolni, sétálni.

Nekem az összevont csoporttal kapcsolatban is pozitív tapasztalataim voltak, a nagyok óvó nénije, dajka nénije épp' úgy figyelt mindenkire, mint a saját csoportjára. Annyira szerencse, hogy minden rendben az ovival, óvó nénikkel, kedvesek, elfogadóak. Annyi rossz tapasztalatról szóló történetet hallottam meg olvastam már.

1174. mtt80 (válaszként erre: 1173. - 244ed1c739)
2009. jún. 28. 16:06

Sziasztok!


Az tök jó, hogy nálatok is van medence az oviban! Csak nálunk nincs! :(((

Én is így vagyok ezzel, hogy szerdán, csütörtökön és pénteken muszáj vinnem oviba, mert nem várhatom el állandóan anyósomtól vagy nővéreméktől, hogy ők vigyázzanak rá. Vigyáznak így is majd eleget augusztusban, amikor bezár az ovi.

Robika amióta összevont csoport van, azóta már nem szeret annyira oviba járni, meg hát ugye nem a saját óvónénijei vannak velük. Én sem ismerem őket sajnos. A múltkor is, amikor reggel vittem, ott beszélgetett a teremben két óvónő, meg egy dadus, a gyerekekre meg rá sem hederítettek. Robika is úgy ment be, hogy szinte észre sem vették. Jó mi? Még én éreztem magam rosszúl, hogy szólni mertem hozzájuk és megzavartam a beszélgetésüket! Na mindegy, csak ezt az 1 hónapot kell kibírnunk így.


Remélem is, hogy jövő héten már jobb idő lesz, mert már itt vagyunk lassan a nyár közepén, de még nem tudtunk strandolni!

Már mintha kezdenék gyógyulni! Nem is köhögök már annyit! :) Manó is javulgat szerencsére!


Többiek ti, hogy vagyok?

1173. 244ed1c739 (válaszként erre: 1172. - Mtt80)
2009. jún. 27. 11:33

Szia!


Igen mennek az oviba.Nincs kire hagynom őket.És így nyugodt vagyok mert tudom,hogy jó helyen vannak,meg van a napi reggeli-ebéd-uzsonna.Anyósomék már ídősek,nem tudnám nyugodt szívvel rájuk hagyni a gyerekeket.Meg persze nem is várhatom el tőlük.

Amikor az ídő engedi medencéznek az oviban.Most cserélik le a régi játékokat az oviban újakra.

És már nagyon szeretnek oviba járni.Már azt veszem észre,hogy hétvégén hiányzik nekik az ovi.


Jövő hétre kánikulát ígérnek!Élvezzétek a nyarat a meleget!

És tényleg gyógyuljatok meg hamar!

1172. mtt80 (válaszként erre: 1170. - 244ed1c739)
2009. jún. 24. 17:10

Köszi szépen, lassacskán majd csak meggyógyulok! Azért már épp lesz az ideje, hiszen már több, mint 3 hete betegeskedem. :( Ráadásul most Manó is. :(

Örülök, hogy nálatok jól telt a szülinap! Olvastam a naplódban! :) Ők is járnak oviba, ugye?

1171. mtt80 (válaszként erre: 1169. - Malacka33)
2009. jún. 24. 17:08

Sziasztok!


Az elég nagy és tök jó! Kár, hogy nálunk nincs ilyen, Robika is biztosan nagyon élvezné!

A héten még nem volt oviban, de holnap és holnapután már muszáj lesz vinnem, mert mennem kell dolgozni. Nem nagyon tetszik neki a helyzet, de hát ez van sajnos. Ráadásul folyik az orra is és köhög is, de erre a két napra muszáj vagyok elvinni. Még szerencse, hogy láza nincs. Adom neki a Rhinatiolt és a Nasivint, így azért már jobb a helyzet egy kicsit.


Nálunk már kisütött a napocska, bár azért még elbírtuk a hosszú nadrágot! Na de remélem holnap még jobb idő lesz! :)

1170. 244ed1c739 (válaszként erre: 1168. - Mtt80)
2009. jún. 23. 17:21

Köszönjük szépen!

Neked pedig jobbulást kívánok!

1169. malacka33 (válaszként erre: 1167. - Mtt80)
2009. jún. 22. 12:13

Sziasztok!


Nem olyan nagy a medence. Ez azóvi még a 70 években készült. Rendes betonos, csempés, egyszerre egy csoport bőven elfér, folyamatosan mélyül kb. comb magasságig ér, attól függ, hogy ki mekkora. Mivel, hogy egy van így szépen be vannak osztva a csoportok, hogy ki mikor mehet le. De a Manó nagyon élvezte.


Mindenkinek jobb nyarat kívánok, mint a milyen most az időjárás.

1168. mtt80
2009. jún. 20. 18:35

Kriszti!

Nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánok Sárának és Ádámnak! :)))

1167. mtt80 (válaszként erre: 1166. - Malacka33)
2009. jún. 20. 18:01

Szia!

Ez nagyon jó! Mármint, hogy van hangod! :)

Örülök, hogy jobban vagy! Én még mindig betegeskedem, de talán ma mintha már kevesebbet köhögtem volna. Tegnap voltam röntgenen, majd hétfőn lesz meg az eredmény és még laborba is mennem kell.

Ráadásul most Robika is náthás lett és egyre jobban köhög ő is. Lehet hétfőn doki lesz! :(


Biztosan sikerülni fog apukád műtétje! Csak erre szabad gondolni! Kitartást nektek!


Tök jó, hogy van az óvodában medence! Ez nagyon jó ötlet! Mekkora? Egyszerre hány gyerek fér el benne? Nálunk sajnos nincs ilyen, pedig Robika biztos élvezné! Itthonra én is épp most akarok majd újat venni, mert a tavalyi elég kicsi már neki.


Én is kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

1166. malacka33 (válaszként erre: 1165. - Mtt80)
2009. jún. 18. 20:55

Sziasztok!


Végre van hangom!!!

Én is bizom benne, hogy sikerülni fog a műtét elég ki van a család. De majd meglátjuuk.

Gina bírja az összevont csoportot, ma fürödtek is az óvodaii kis medencében és nagyon élvezték.

röviden ennyi

mindenkinek kellemes hétvégét kívánok

1165. mtt80 (válaszként erre: 1164. - Malacka33)
2009. jún. 17. 19:40

Szia!

Jobbulást kívánok apukádnak! Remélem sikerül a műtét!

Tényleg nagyon ügyes a nagyfiad! Örülhetsz, hogy ilyen jól tanul! Gondolkodik már rajta, hogy hova megy majd tovább?

Kicsi lányodnak tetszik az összevont csoport az oviban? Mert Robikának nem nagyon. Szerencsére ő a jövő héttől kezdve már csak heti 3 napot fog járni, amikor muszáj a tanfolyam miatt. Augusztusban pedig egyáltalán nem megy, majd valahogy megoldjuk.


Neked is azt kívánom, gyógyulj meg minél hamarabb! Remélem azóta már azért van egy kis hangod! :)

1164. malacka33
2009. jún. 15. 12:37

Sziasztok!


Nem vesztem el csak nálunk is mindig minden egyszere van. Apukámmal sokat járok kórházba, de talán most már jún. 29-én vagy júl. 1-én megműtik. A kicsinek már vége az óvinak hivatalosan, így összevont csoportokba járunk, zárás majd júl. 20-tól-aug. 16ig lesz, ő csak akkor nem fog menni. A fiamnál ezen a héten lesz az évzárója, hál istennek nagyon jól végzett, 4,75 lett az átlaga. Ez hetedik évvégén nem is olyan rossz.

Én most éppen "csend terápián" vagyok. Begyulladtak a hangszálaim, és egy hang nem jön ki a torkomon.


De néha mikor van időm ittjárok és olvaslak titeket és a naplódat is.


További szép napot mindenkinek.

1163. mtt80
2009. jún. 15. 09:38
Rózsa merre vagy elveszve? :)
1162. mtt80 (válaszként erre: 1160. - B59d693a46)
2009. jún. 15. 09:21

Szia!

Már nagyon hiányoltalak! :)

Szegény Annának is mindig a torka! Ez nálam is így van. Még jó, hogy nem a mandulája! Robikának sokszor volt begyulladva az is.

Én is beteg vagyok még mindig, ma lehet, hogy vissza is megyek a dokihoz. :(


Akkor neked most kezdődik a java! Mármint az érettségire gondolok. Akkor hó végéig még ti is mentek oviba? Mi is megyünk a hó végéig rendesen, utána pedig ha minden igaz júliusban már csak szerdától péntekig megy minden héten. A tanfolyam miatt sajnos muszáj. Na de legalább csak ebédig. Augusztusban pedig nem megy egyáltalán.


Hogy megyünk-e nyaralni még nem tudom. Nem biztos, hogy a piszkos anyagiak megengedik, de azért pár napra szeretnénk eljutni a Balatonhoz.

1161. mtt80 (válaszként erre: 1159. - Pesmár)
2009. jún. 15. 09:14

Szia!

Jobbulást neked is! Szerintem menj vissza a dokihoz, nehogy valami komolyabb baja legyen a szemednek!

A nyáron pedig szerintem is vidd el a gyerekeket, én is el akarom vinni Robikát. Ő is sokszor közelről nézi a Tv-t.

Még ortopédiára is el szeretném vinni, mert amikor voltak a télen az oviban felmérni őket, Robika akkor pont beteg volt. Így ő kimaradt. Azt mondta az óvónéni, hogy elég sok kisgyereknek volt valami gond a lábával. Annak idején amikor voltunk vele 1 évesen, akkor azt mondták, hogy elég lazák az izületei, így hajlamosabb lehet a lúdtalpra, vagy a gerincferdülésre is. Akkor azt mondták, 3 év múlva menjünk újra. Az pedig most fog letelni.

Remélem nem lesz semmi gond nálatok sem és nálunk sem!

2009. jún. 14. 08:13

Sziasztok!


Ne haragudjatok, de nem volt időm írni, csak benéztem időnként.


Minden rendben, leszámítva, hogy Anna a héten megint beteg lett, persze megint a torka gyulladt be. :( Ismét antibiotikumot kapott. :( De holnap már mehet.


Olvastam, Tündi és Pesmár, hogy Ti is betegek vagytok, jobbulást Nektek! :)


Valóban, év végi "őrültek háza" van. Pénteken kirándulni voltam az osztályommal, a hétvégén biziket írok, hétfőtől meg kezdődnek a szóbeli érettségik. A záróértekezlet 30-án lesz csak, addig megyünk.


Mentek valahová nyaralni? Mi úgy néz ki, egy hétre megyünk Zalakarosra. Jönnek a bátyámék is a 3 gyerekkel - két kicsi -, így biztos nem fogunk unatkozni. :)

1159. pesmár (válaszként erre: 1158. - Mtt80)
2009. jún. 13. 09:15

Szia!Én is ugyanúgy vagyok mint te,köhögök nagyon,és a szemeim is fájnak,a jobb könnyezik,szerintem visszajött a kötőhártyagyull.,lehet nem cseppentettem eleget,meg a számítógép is rontja,elkéne menni szemészetre is,de a nyáron a gyerekeket is elakarom vinni kivizsgálásra,mert van családi szembetegség,öcsémnek is,és nehogy nekik is legyen.

Már az iskolának is vége van,de az évzáró jövő szombaton lesz,mindkettő itthon van,lesz veszekedés az biztos!De én szeretnék valami munkát találni,de már úgy unom én is ezt az örökös betegeskedést,így hogy is keressek?

Most meg úgy fúj a szél,a szememnek az se tesz jót pedig.


Kellemes Hétvégét mindenkinek!

1158. mtt80
2009. jún. 13. 09:05

Sziasztok!


Miért nem ír senki??? :(((


Mi van veletek?

Velem még mindig a régi, ugyanúgy köhögök, mint eddig. Pedig már gyógyszert is szedek. Azt hiszem, ha így marad, akkor a jövő héten visszamegyek a dokihoz. Pedig úgy úúútálok dokihoz menni! Na mindegy!

Ti jártok még oviba? Mi még igen.

1157. mtt80
2009. jún. 8. 16:25

Sziasztok lányok!


Hogy vagytok? Nagyon el van veszve mindenki!

Dari, Rózsa mi van veletek? A többiekről legalább a naplójukból tudok valamit, de rólatok semmit! Remélem minden rendben!


Én még mindig nagyon csúnyán köhögök, lehet mégis doki lesz belőle. Robi is nem győz külözgetni az orvoshoz. Mindig azzal riogat, hogy ne hogy tüdőgyulladásom legyen! Szerintem az nincs, de már tényleg nagyon gáz, ahogy köhögök.

Robika is köhög még azóta is, de azért ő nem annyira, mint én.

Kapott a névnapjára egy újabb horgászós játékot, aminek nagyon örült. :) A családnak a jövő hétvégén tartjuk, úgy hogy a többi ajándék még várat magára.


Dari, gondolom most így az év végéhez közeledtén nagy a hajtás! Na de hamarosan te is jobban ráérsz majd. Nálatok meddig van suli? Nálunk van olyan ált. iskola. ahol már 13-án elballagnak, de van olyan is, ahol csak 20-án.

1156. mtt80 (válaszként erre: 1154. - Pesmár)
2009. jún. 4. 18:48

Olvastam a naplódban, hogy betegek vagytok! Jobbulást az egész családnak!

Egyébként én is köhögök, min a fene és Robika is még mindig. Na de hát majd csak nem lesz komolyabb bajunk. :)

1155. mtt80 (válaszként erre: 1154. - Pesmár)
2009. jún. 4. 18:31

Sziasztok!

Akkor ez így tényleg nem volt valami sok! Valószínű én is ott hagytam volna a helyedben. Én is csak 400 Ft-os órabérben vagyok, ami szintén nem valami sok, de legalább a munka nyugis. Csak többet kellene lennem!


Képzeljétek ma bent aludt Manó az oviban, és elég jól viselte. Nem sírt és még aludt is állítólag. A tanfolyam miatt volt muszáj, és holnap is bent alszik. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy azért viselte ilyen könnyen a dolgot, mert meg lett neki ígérve, hogy ha ügyes lesz, akkor az apja megy érte, és utána elmennek horgászni. Szóval így már tegnap is bent akart aludni, és ma is nagy örömmel ment. :) Kíváncsi leszek holnap mi lesz!


Nálatok mi újság? Hogy vagytok!

1154. pesmár (válaszként erre: 1153. - Mtt80)
2009. máj. 30. 18:32
Nem voltam bejelentve,hanem kértek kiskönyvet,és 300 Ft-os órabérben voltam,ami 1 napra 3600 Ft volt,de ha levonjuk belőle a benzinpénzt,akkor olyan 3000 Ft-ra jön ki kb.,és hiába dolgoztam konyhán,még enni se volt időm,csak délután valamikor.Azért keveselltem a 300-at,mert egész nap talpalnom kellett,megállásom se volt,nagyon elfáradtam,mert nem lett volna kevés a pénz,hacsak várnom kellett volna a vevőkre egy boltban,(nem élelmiszer),vagy mint ahol te is vagy Tündi,egy lottózóban,ahol még ülni is lehet.De akkor az nem jó,ha nem sokat kell lenned,a pénz miatt.Jó lenne nekem is inkább bejelentett munkahely valahol,de hol?
1153. mtt80 (válaszként erre: 1152. - Pesmár)
2009. máj. 30. 15:40

Sziasztok!

Megnéztem a képet Dávidkáról, nagyon édes! Tényleg látszik rajta, hogy egy kicsit meg van szeppenve! :)


Sajnálom, hogy nem jött össze a munka, de azt hiszem jól tetted, hogy eljöttél. Én is ezt tettem volna a helyedben, bár nem tudom mennyit fizettek. Tényleg megkérdezhetem, hogy hogy volt a munkabéred? Órabérben voltál? Be voltál jelentve, vagy csak kiskönyvvel dolgoztál, mint én?

Reméljük sikerül hamar találnod valami mást, ami jobb is! Én is keresgélek, de hát nem igazán találok. Én szeretem a lottózót, csak nagyon keveset kell mennem, így a pénz is kevés. Jó lenne valami állandó, de hát szerintem az csak álom marad. :(


Nálunk tegnap volt a gyermeknap az oviban, leírtam a naplómba, ha gondoljátok olvassátok el!

1152. pesmár
2009. máj. 30. 12:08

Sziasztok!

Nálunk a gyereknap a jövő szombaton lesz,és a polgárőrség szervezi,tavaly is ők,és nagyon jó volt,voltak különféle programok,meg főztek többen bográcsban,és lehetett enni.Most is sok program lesz,még több mint tavaly,és most az ovi csatlakozik,a csoprtok együtt lesznek,és ügyességi feladatok is lesznek,meg vinni kell nekik tányért,kanalat,poharat.Tegnap volt nálunk a ballagás,minden csoport szerepelt,de a legtöbbet a ballagók,nagyon szép táncokat adtak elő.Dávidkáék mondókákat mondtak közösen,közben mutogatták,a nagyobbak táncoltak is,mert ez elég vegyes csoport,sokan 1 évvel idősebbek.Ahogy kijöttek a színpadra,Dávidka nagyon megvolt lepődve,azt hittem,elsírja magát,de nem,és ügyes volt.Tettem fel róla egy képet,mikor a színpadon van.

Már nem vagyok a kisvendéglőben,megmondtam,én ennyi pénzért nem jövök többet,mert nagyon fárasztó volt a napi több mint 12 óra munka a konyhában,főleg ha sokan voltak,és azt egyedül nem lehetett bírni.Több pénzt kértem volna,mert a benzin sincs ingyen,mivel kocsival kellett átjárnom,de nem ,hát nem.Most megint keresgélek munkát.


Kellemes hétvégét mindenkinek!

1151. mtt80 (válaszként erre: 1150. - 244ed1c739)
2009. máj. 28. 19:35

Mi szerintem csak a városi gyermeknapi rendezvényre megyünk vasárnap. Ott is sok jó játék szokott lenni. Robika tavaly is nagyon élvezte.

Holnap nem tudom mikor jutok el az oviba a gyermeknapra, mert persze be kell mennem a tanfolyamra aláírni bizonyos papírokat. :( Így Robi megy az elejére, ha időben hazaér. Én meg amint tudok lelépek a tanfolyamról és megyek utánuk.

Jó szórakozást mindenkinek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook