Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 20 fős vendégség: mi legyen a menü? fórum

20 fős vendégség: mi legyen a menü? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2011. júl. 30. 20:57

Köszönöm az ötleteket!

Továbbra is keresem a kevésbé hétköznapiakat...

32. Manon
2011. júl. 30. 20:49

nálunk nyáron mindig vannak nagycsaládi kertipartyk.


mindig van valami bogrács cucc: pöri krumplival, gulyásleves, lecsó, ilyesmi


és vannak grill kajcsik, husik, zöldségek.


ezekhez mehet ügye a kenyér, salik (görög, krumpli, paradicsom)

sütinek mindig bögrésvan különböző ízekben, kókuszgólyó, kókusztekercs, esetleg gyümitorta.

31. katus3
2011. júl. 30. 20:40
Nálunk most vendégségnél nagy sláger a tárcsa. Érdemes beszerezni,nem vészesen drága, mi 6000-ért vettük, 24 szelet hús fér el rajta egyszerre,plusz középen gomba,krumpli... Akár szalonnát is lehet sütni rajta, nagyon finom,és gyorsabb mint a grillezés...
2011. júl. 30. 20:00

Praktikus a grillezés.Húsok,zöldségek és a saláták

előre készen + gyümölcstorták.

Ital:ki mit szeret.

(nem fáradsz el)

29. gizus58 (válaszként erre: 28. - P.marianna)
2011. júl. 30. 19:58
Én már sokat kipróbáltam közüle,érdemes megnézni szerintem.
28. P.marianna (válaszként erre: 27. - Gizus58)
2011. júl. 30. 19:56
Úgy gondolod?
2011. júl. 30. 19:55
Egy egész menűsort kiválaszthatsz a receptek közül.Az egyszerűtől az extravagánsig, minden van az oldalon!
26. P.marianna (válaszként erre: 18. - 91d4989ab9)
2011. júl. 30. 19:44
Segítség az nem kell, főztem én már kb. ekkora emberhadra simán, csak az ötletek nem jönnek most :-)
25. P.marianna (válaszként erre: 16. - Jucus_17)
2011. júl. 30. 19:43

Köszönöm :-)


Melegen tartással nincs gond, jó kis edényeim vannak erre a célra, kb, mint a szállodákban.


Mi sem vagyunk pörköltesek, fasírtosak, rántott húsosak egyáltalán.

24. P.marianna (válaszként erre: 13. - Rencccsi)
2011. júl. 30. 19:41

Igen, én is a praktikus dolgokat szeretem. A hétköznapibb ételeket viszont hanyagolnám, valami extrábbat szeretnék, bár kérdés, hogy kinek mi az extra :-)


Munkabírással és rutinnal nincs baj hálistennek, inkább csak ötlethiányban szenvedek.

23. P.marianna (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2011. júl. 30. 19:40
Köszönöm, remélem úgy lesz!
22. P.marianna (válaszként erre: 6. - 190fd934c1)
2011. júl. 30. 19:39
Pont levest nem hiszem, hogy szeretnék. Illetve nem akarok rántott ezt azt meg krumplipürét sem.
21. P.marianna (válaszként erre: 9. - 04e95f637a)
2011. júl. 30. 19:39
:-)
2011. júl. 30. 19:38

De jó sok válasz született :-)

Gyorsan végigolvasom őket, sajnos nem tudok folyamatos itt lenni, de igyekszem :-)

És persze szívesen veszek ezután is minden ötletet!

19. futóbajnok (válaszként erre: 2. - P.marianna)
2011. júl. 30. 19:13
keksztekercset/gesztenyetekercset előre megcsinálva le tudod fagyasztani...:-)))
18. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - P.marianna)
2011. júl. 30. 19:02

olyat csinálj amiket előtte nap nagyjából el tudsz késziteni, pl ilyen olyan saláta:) krumpli saláta, francia sali, babsali stb, igy még jobb is az izük


a fasirt is jó hidegen, de mikróba melegithető is


pogácsa, sajtosrúd is elkészülhet előtte nap, ,torta vagy édessütik is, és anyudat tesodat vagy barátnőt aki hivatalos a buliba a főzéshez is elhivhatsz


a vendégség napján már csak a frissensülteket készitjük és rizst

17. Bun Csilla (válaszként erre: 13. - Rencccsi)
2011. júl. 30. 19:00
Teljesen igazad van, egyetértek!
2011. júl. 30. 19:00
Mindenképpen olyat készítenék amit könnyű melegen tartani vagy hidegen tálalandó.Nálunk nagyon szeretik a sörben sült csülköt,cigány pecsenyét, borsos tokányt, halászlét ezeket vagy a sütőben vagy lábasban jól melegen tarthatók.A rántott húst csak az utolsó pillanatban tudnád kisütni hogy finom friss legyen és akkor kötényben várhatnád a vendégeket.Szerintem 3 hét múlva jó idő lesz és ha van rá lehetőségetek bográcsozni is lehet, egy jó vegyes pörkölt, esetleg ha lesznek gyerekek ők még szalonnát is tudnak sütni.Szerintem már nem divatosak a rántott hús+krumplis ünnepi ebédek.(Legalább is a mi ismerőseinknél)Jó főzőcskézést előre is!
2011. júl. 30. 18:59
én mindig csinálok valami előételt -cukkinikrém piritóssal pld.- levest én sem szoktam, ha nem akarsz hulla fáradtan lézengeni a buliban szerintem is valami olyasmit csinálj, ami előre elkészíthető, hideg sültek, saláták, vagy ami mellett nem kell ott állni órákig -pörköltek, rakott dolgok- a rántott husok nagyon munkaigényesek szerintem is és igazán csak frissen jók. Ha kerti a buli akkor valami ütős pörkölt a legjobb bográcsban, krumplival, savanyúsággal stb- Ha szeretsz sütni, előre megsüthetsz pogácsát, aprósütit .
14. bnedora (válaszként erre: 6. - 190fd934c1)
2011. júl. 30. 18:49
Mi pl. direkt nem készültünk most levessel, mert az + tányérral, és mosogatással jár.
2011. júl. 30. 18:49

Bár én még csak 11 főre főztem, de ha megfogadsz egy tanácsot, akkor sütőben készíthető ételt választasz, ugyanis mire a 20 főre való rántott cuccost bepanírozod, kisütöd, addigra az életkedved is elmegy... ráadásul ha nem szeretnéd, hidegen tálalni, akkor közvetlen a vendégek érkezése előtt kell elkészíteni --> olajszag, kapkodás... (tapasztalat)


Ami egyszerű és bevált:

Sült csirkecomb + különböző majonézes salátákkal.

Paradicsomos-sonkás-gombás tészta sütőben, rápirítod a sajtot.

Pörköltek.

Tejszínes-sajtos sült csirkemell.

Töltött pulykamell tekercs.


Előtte általában mi is levest eszünk.


Desszertnek pedig: nálam hatalmas sikere volt a palacsintatortának, amit akár előző nap is elkészíthetsz :) Persze ebből többet kell készíteni :)

2011. júl. 30. 18:48

Mi nemrég voltunk ennyien, nálunk a menü az alábbi volt:

- pacalpörkölt, báránypörkölt, (de lehet akármilyen húsból pörkölt). Ehhez főtt burgonya volt. A burgonyán kívül előző nap el lehet készíteni.

- sült hús tarjából (de szintén bármilyen más húsból lehet). Ehhez görög- és franciasaláta volt.

Mi a pogácsát a csilingelős autóról vettük, a sütőben gyorsan kész, és friss.


Ezek az ételek, mivel előző nap elkészíthetőek, csak melegíteni kell, így a vendégekkel lehet foglalkozni.


Jó szórakozást!

2011. júl. 30. 18:27

Húsleves

kirántott hús/ fasírtgolyók, vagy pörkölt+tarhonya/rizs, vagy egységesen mindenhez főtt krumpli, és aki akar pörköltet, aki akar kirántott húst eszik.


Töltött csirkecomb+ kukoricás rizs?


süti: mindmegette.hu-ról gyors sajtos pogácsa (amelyikhez kép is van, és huszonvalamennyi hozzászólás), vagy sajtos tallér (csigaszerű ugyanonnan).

Édes: Ági szelet, Sport szelet, Lajcsi szelet, rakott karamell ugyanonnan.

2011. júl. 30. 18:18

Ha ebédre érkeznek a vendégek akkor:

előétel: Húsleves

ha délután/este akkor a leves nem fontos


főétel:

töltött káposzta

rántott húsok és zöldségek vagy akár sajt

valamilyen pörkölt

csirkemelltorta

fasírt

sütőben sült csirkecomb6 töltött csirkecomb

köret: rizs, krumpli, saláták (francia, kukorica, zöldbab,virsli) esetleg tartármártás

desszert: meggyes krémes; madártejszelet, vörös bársonytorta; cappuccino szelet; tejfölös krémes; bakacsók

ital: rengeteg ásványvíz; üdítők ( rostos és szénsavas), pálinka, sör, bor, pezsgő

2011. júl. 30. 18:15
bocsi,ezt nem neked akartam :)
8. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - P.marianna)
2011. júl. 30. 18:14
20 főre?Nálunk 2 emberre készül ennyi :)))
2011. júl. 30. 18:08
paleofasirt hideg krumplisali:D
2011. júl. 30. 17:57

Rántott hús mindenféle csirke,comb,szárny,karaj,hal,

Hús leves

Rizs,krumpli,saláták,nyári,francia,

Sült hús

Stefánia

Ezek szerintem elég ki adós kaják

Leves az legyen....

5. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2011. júl. 30. 17:53
Ja, és volt mindegyiken 1-1 torta is. :-)Este 5-től éjfélig tartott a buli. :-))
4. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - P.marianna)
2011. júl. 30. 17:52

Szia!

Nálunk mostanában 3 buli is volt tartva egymás után, kb ennyi fővel.


1. Palócleves + sajtfondü, zöldségek, rágnivalók

2. gulyásleves + pogácsák, rágnivalók

3. Marhapörkölt + főtt krumpli volt.

Üdítőkből cola, narancs, ásványvíz, 1-1 karton fogyott (6db), italból volt 3 féle sör és pálinkák. Bort szerencsére nem kevertek hozzá a fiúk... :-)) Ha tudok, segítek, csak kérdezz. :-)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook