Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 20 fős vendégség: mi legyen a menü? fórum

20 fős vendégség: mi legyen a menü? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
123. P.marianna (válaszként erre: 121. - Gica66)
2011. aug. 2. 12:25
Visszaolvastam, sehol nem találom azt a 4 nem hétköznapi ételt, amiről beszélsz, csak gyümölcslevest látok, rántott dolgokat, sült húst krumplival, savanyúságot és vásárolt pogácsát. Elsiklottam valami felett?
122. P.marianna (válaszként erre: 121. - Gica66)
2011. aug. 2. 12:18
Melyik volt az a négy "nem hétköznapi dolog", amit ajánlottál?
121. gica66 (válaszként erre: 46. - Arrahne)
2011. aug. 2. 12:16
Látod 4 nem hétköznapi dolgot ajánlottam a menüsoromba mégis lelettem hurrogva.Sebaj..Legfejjebb szakácskönyvet kapnak a vendégek a névjegykártya hejett hogy aztis tudják mit is fogyasztanak.
120. f758a7200f (válaszként erre: 114. - 91d4989ab9)
2011. aug. 2. 12:14

Ez egy jamie oliver recept, fini, nekem is megvan (marmint a mandulas szilva:)


De ha mar a minipizzacskaknal tartunk, az olasz konyhaban ez csakis eloetelkent fordul elo, vagy etkezesen kivul pl svedasztaloknal, szulinap, bar stb.


A rizotto pedig elsofogaskent mert ok nem esznek levest. Vagyis ha van leves, akkor az is csak elsofogas, mint rizs, teszta.


Mivel soha nem esznek rizst vagy tesztat koretkent, ezert a husok az meg hideg vagy meleg formaban legyen, de masodik lesz belole zoldsegkorettel:)

119. P.marianna (válaszként erre: 118. - E383e52b5e)
2011. aug. 2. 12:06
Köszi a tippeket, az egyik játszhat is akár. Mindkettő előétel, így két előételt nem adnék, de az egyik lehetséges :-)
2011. aug. 2. 11:49
Mariann,Rizottót csinálj minden menyiségben szerintem azt mindenki szereti,meg a tatárbifsztek!!!Ezek nem olyan egyszerű kaják szerintem:)))
2011. aug. 2. 11:20
2011. aug. 2. 11:20

előételnek találtam valamit amire kiváncsi lennék milyen:D


rikottával töltött cukkini tekercsek


ha gyakorlott vagy akkor ez alapján csinálhatsz hasonlót más zöldségből paradicsom hagyma is tojásból is esetleg sonka


igy mindenki vehetne kedvére valót

115. P.marianna (válaszként erre: 114. - 91d4989ab9)
2011. aug. 2. 11:13
Lehet, bár a sütő kellően foglalt lesz a rétessel...igaz, ha azt a kemencében sütöm...majd még meglátom :-)
114. 91d4989ab9 (válaszként erre: 113. - P.marianna)
2011. aug. 2. 11:09

fu egyszer láttam valahol olyat hogy aszaltszilvába beletesznek egy hámozott mandulát azt betekerték hussal meg baconnel


bár lehet hogy több gyümi nem kéne a menübe


sosnak a végére, minipizzácskák?

2011. aug. 2. 11:01
Augusztus 20-án lesz, ami eddig biztos, az a mákos-szilvás házrétes és a szőlős pite.
112. 91d4989ab9 (válaszként erre: 107. - P.marianna)
2011. aug. 2. 10:59
mikor lesz a vendégség? van már ami biztos benne lesz a menüben?
111. gica66 (válaszként erre: 110. - P.marianna)
2011. aug. 2. 10:54
:)
110. P.marianna (válaszként erre: 109. - Gica66)
2011. aug. 2. 10:53

Szeretem, amikor valaki úgy okoskodik, hogy nem olvas előtte.


Mi a gondom? Egyrészt az, hogy miközben minden udvariassági szabályt betartottam, te kiabáltál.

Másrészt -mint azt már leírtam-, nem a tehetséggel vagy a rutinnal van a baj, hanem az ötlethiánnyal. Ugyanis nem főzöm kétszer ugyanazt a vendégeknek.

109. gica66 (válaszként erre: 107. - P.marianna)
2011. aug. 2. 10:50
Csak nekikell álni és megcsinálni a speciális ,jóbevált ételeket amit eddig föztél..
108. gica66 (válaszként erre: 107. - P.marianna)
2011. aug. 2. 10:49
akkor mi a gondod?...
107. P.marianna (válaszként erre: 106. - Gica66)
2011. aug. 2. 10:48

De, leírtam ezeket, csak később és nem kellene NAGY BETŰKKEL KIABÁLNI csak azért, mert megköszöntem a segítséged.


Az pedig a legalapabb evidencia, hogy az ember minden körülményt figyelembe vesz egy vendégségnél.

106. gica66 (válaszként erre: 104. - P.marianna)
2011. aug. 2. 10:40

Mivel nemirtál ezekröl a dogokrol amiröl ebben a pár sorban irtál és még aztsem lehetett tudni hogy gyakorlott háziaszony vagy-e igy nemlehet személyre szabott tanácsot adni.ENGEM CSAK A JOINDULAT VEZETETT ÉS A SEGITÖKÉSZSÉGEM.

Tudod van jopár dolog amit figyelembe szoktam venni egy ételsor összeállitásánál.PL:kinek fözök(fiatalok ,idösek,gyerekek ,milyen vallásuak,beállitotságuak) ,milyen alkalomra (összejövetel,baráti esküvö ,családi),mikorra (reggeli ,ebéd vacsora?),mennyi idöm van rá és nemutolsosorban ,mennyi pénzböl szeretném kihozni.

Mivel mindez nemderül ki a forumodbol ezért nemlehet személyre szabott tanácsot adni..

105. P.marianna (válaszként erre: 102. - Annamagdolna)
2011. aug. 2. 10:27

Szia!


Látod-látod, ezért nagy segítség a mosogatógép :-)

Jó olvasni,hogy mások is rendes társasági életet élnek, pörögnek :-)

104. P.marianna (válaszként erre: 103. - Gica66)
2011. aug. 2. 10:26

Én is szoktam ennyi főre főzni :-)

De ahogyan látom, gyökeresen másként gondolkodunk a vendéglátásról. Én nem szeretnék semmilyen rántottat, házi savanyút krumplival, sem pedig előre gyártott vásárolt pogácsát.

A bonyolultsággal sincs bajom, nagy rutinom van és nem szoktam egyszerűke ételeket készíteni.


De köszönöm szépen, nyilván sokaknak segítettél! :-)

103. gica66 (válaszként erre: 2. - P.marianna)
2011. aug. 2. 09:38

Szia!

Nekem ez nem szokatlan,ennyi före fözni.Ugyanis Szakács vagyok és szivessen segitek ha elfogadod.

Elöször is pár jotanácsot adnék.Ugygondolom te sem szeretnél kapkodni és elfáradni mire jönnek a vendégek.Én olyan dolgokat szoktam összeállitani menünek amihez elözö nap vagy napokban rálehet készülni, igy aznaprá csak a friss dogok maradnak (rántott dogok,frissensültek).

LEVES:

Gyümölcs leves (elözönap késziteni,összeérik másnapra)

HÚSOK:

FEhérvári pecsennye (4-5 napig pácolni kell,natur sült pecsennye)

Sörös csirke(comb ,szárny,mell husbol lehet késziteni,sütöben ,gyerek is fogyaszthatja)

RÁNTOTT DOLGOK:

Alma(gyerekek imádják,savanyúság helyett is fogyasztható) Gomba,karfiol(estleg még 1 féle )

KÖRETEK:

Párolt rizs (akár valamilyen zöldséggel dusitva,igy kiadossabb),elöző nap elkészithető.

Burgonya pűre(gyerekek is szeretik)

SAVANYÚSÁG:

igazi házi vegyesvágott,Majonézes burgonya(köretnek is kitünő),elözönap elkészithető

DESZERTEK:

Gyümölcsös pite(saját, gyors,egyszerű recept)

NASIK:

Pogácsa,vagy valami,késsen kapható.Van egy kiflike receptem is egyszerű,gyors

Azt nemirtad ebéd vagy vacsora lessz!? Vacsoránál a leves elhagyható.Sokan szivessen esznek olyan dolgokat amit felkap és akár álva is bekaphatja.Zömében fiatal társaságnak akár svédasztal is készithető,Természetessen ahoz illő dolgokkal.

Remélem tudtam segiteni ,ha bármilyen kérdésed lenne irjál akár az aimail cimemre .Örömmel segitek!

Üdv:Ági

2011. aug. 2. 02:10

Jó estét mindenkinek!

Sok jó ötletet olvashattam itt, köszönöm!

Nagycsaládos csapat vagyunk,sok baráttal.

Különböző koruak 1évestől-60-évesig

Szinte minden hétvégén 15-25-en jövünk össze.

Van vega, cukorbeteg, disznót utáló, és folytonos fogyókúrázó közöttünk! Na és gyermekek! :)

Többnyire grillezünk,a bográcsba nyáron lecsó, télen töltöttkáposzta, gulyás vagy vegyespöri rotyog. A hideg nem akadály!

Nyáron nagyadag jéghideg gyümölcsleves a kedvenc!

A grillen: az előre bepácolt: csirke,sertésszelet vagy marha,sonka virsli,gomba,padlizsán sül.

Előre elkészítve:

vegyessali-kukoricasali-jégsali(csak kreatívan)!

paprika-paradicsom túrókrémmel töltve (Isteni)

Sütik: pogácsa, piték, kevert-tészták

Általában megbeszéljük, ki mit hoz következő héten de kreatívak vagyunk.Ma pl.elfelejtődött a kenyér.

Igy még kenyeret is kellett sütni.

Kipróbáltuk! -Egy adag kenyértészta fokhagymáshússal a közepén sült. Nagy siker lett!

A dicsőség nem az enyém,a szeretteimé.

Aki dolgozik a hétvégén is,csomagolunk neki.

Néha papírtányérokból fogyasztunk, de szívesen mosogatnak az ifjak. :)

Mindenkinek vidám hétvégéket,sütés-főzést kívánok! Annamagdolna

101. 91d4989ab9 (válaszként erre: 100. - P.marianna)
2011. aug. 2. 00:24
nálam még mindig a dinnyesüti a nyerő, nem tudok leszakadni róla:D annyira jól néz ki
100. P.marianna (válaszként erre: 99. - F758a7200f)
2011. aug. 1. 14:04

Köszönöm szépen, a saláta remek ötlet!


Fagyit meg szoktam így tálalni, gyümölcsben :-)

99. f758a7200f (válaszként erre: 97. - P.marianna)
2011. aug. 1. 13:56

Tegnap talaltam neked egy tesztas nyari receptet is (jaratok egy ujsagot es abban volt)


Tulajdonkeppen pesztoval osszekevered a fott tesztat es raksz meg bele zold olivabogyot szeletelve es fott sonkat kockara vagva plusz jol megszorod parmezannal. De aztan elgondolkodtam az anyagkoltsegen es nem tudom otthon mennyi az oliva, meg 20 emberre tenyleg sok kellene.


Mindenesetre 4 fore a recept ir 80g olivabogyeszt es 100g parmezant, 200g sonkat, 1 kis ezusthagymat, pesto amennyit felvesz de itt 350g szaraztesztahoz szamolja az egeszet szoval en 1ek-t tennek fejenkent.


Meg tok jot talaltam fagyinak, ez nagyon latvanyos is: barackfagyit barack kivajt belsejebe tolteni, igy teszed be a fagyoba es talalaskor kiveszed:) ugyanezt meg lehet csinalni citrommal, ananasszal de mivel most szezonja is van a baracknak, szerintem tok aranyos

98. 91d4989ab9 (válaszként erre: 97. - P.marianna)
2011. aug. 1. 12:31
nyugi mire összeállitunk itt neked egy normális menüt ezzel a tempóval, az lesz:D
97. P.marianna (válaszként erre: 96. - 91d4989ab9)
2011. aug. 1. 12:27
Beöltözni? Nincs farsang.
2011. júl. 31. 20:10

vagy jó kis mexikói hangulat:D



vagy kubai, megfelelő koktélokkal te meg a párod be is öltözhet:D

95. 91d4989ab9 (válaszként erre: 94. - P.marianna)
2011. júl. 31. 20:05

nah:d még a végén alakul


:D


amugy az kb fasirt csak kenyér nincs bent:D

na mindegy


szerintem mindenképpen egy országot válasz ki és ne keverd az izvilágokat igy a teritést zenét diszitést mindent ennek az országnak tudsz alárendelni, olyan lenne mintha mondjuk a vendégek elutaztak volna mondjuk rómába vagy barcelonába vagy valahova indiába, mármint a hangulat:D

94. P.marianna (válaszként erre: 93. - 91d4989ab9)
2011. júl. 31. 19:58
:-) Végülis, marhából is lehet :-)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook