Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 évesen kismama? fórum

18 évesen kismama? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
97. trapiti (válaszként erre: 96. - Loch ness)
2014. jún. 16. 16:33

Azért a 18 és a 25 között még jópár év eltelik... pl. lehet szakmát tanulni, főiskolát-egyetemet végezni, állást találni, és megteremteni a feltételeit a gyerekvállalásnak.

Nem kell feltétlenül 30-40-ig kitolni, de azért az sem jó szerintem, ha a középiskolából rögtön szülni megy. A bulizás itt nem érv szerintem sem, de valamilyen formában meg kell élni az önálló életet, a saját maga fenntartását mielőtt felelősséget vállal egy gyerekért.

2014. jún. 16. 15:54

Különben nagyon nem értem, miért vannak sokan amellett, hogy jól kitolják a gyerekvállalás dátumát. Jó, 18 évesen általában tényleg kicsit korai, de 20-25 éves korban miért lenne az? Pláne manapság, amikor olyan dolgok fenyegetik a fiatal nőket, mint a korai klimax, korai petefészek-kimerülés, rengeteg 30 éves meg még fiatalabb nőnek lesz miómája, amit sok esetben csak úgy tudnak kioperálni, ha a méhét is kiveszik vele... Szerintem őrültség a gyerekkel sokáig várni, ha nincs rá komoly ok. Ráadásul 25 éves kor után általában csökken a termékenység is. Aztán verheti a fejét a falba, aki először karriert akart építeni, és utána gyereket vállalni...


Félreértés ne essék, senkinek nem kívánok ilyet! De a karrierépítést is olyan dolognak tartom, mint a bulizást. Nem mindenkit érdekel, és nem kell úgy érezni, hogy kötelező. Van, aki tisztességesen elvégzi a munkáját, és nem kíván felfelé törni, ami teljesen normális. Minden munkát el kell végezni valakinek, és ha mindenki karriert épít, akkor ki végzi el a többi munkát?


Erről jutott eszembe, amit anno a lengyel barátaim meséltek. Lengyelül az "Ön" szó szerint úgy van, hogy "úr" vagy "úrnő", így kell megszólítani az embereket. Egyik ismerősöm mesélte, hogy egy külföldi ismerőse megkérdezte: "Te, én nem értem: ha nálatok mindenki úr, akkor ki dolgozik?..." :)

2014. jún. 16. 15:47

Mindenki annyira hangoztatja ezt a bulizni-kiélni magad dolgot, hogy úgy tűnik, mintha kötelező feladat lenne az életben. Pedig van olyan, akit ez egyáltalán nem izgat. Persze, kell valami, amiben az ember kiéli a fiatalságát, élvezi a szabadságot, de ezt ezer más dologgal is lehet. Pl. én részképzésen voltam külföldön, és az ösztöndíjam nagy részét arra fordítottam, hogy beutazzam az országot, tiszta kaland volt, mert szállásra nem volt pénz... Meg elfekvábe jártam időseket fürdetni, miközben irtó jó társaság jött össze fiatalokból - néha buliztunk, de pár havonta egyszer, nem azon volt a hangsúly. Kirándulni, táborozni mentünk együtt, eveztünk, fürödtünk, éjjeli túráztunk, és nem piáltunk meg egyebek... és fergeteges jó volt, nagyon jól éreztük magunkat együtt.


Nekem ez volt a "kiélés", és bátran leírom, mert tudom, hogy ezzel még sokan így vannak, csak kevesen beszélnek róla. Amit a bulizásról írnak, az engem soha nem vonzott. És lehet mondani, hogy 40 elmúltam, mit értek ehhez - de itt a hoxán is nem egy fiatal anyuka írta, hogy őt sosem érdekelte a bulizás, és boldog a családjával, a gyerekeivel. Kalandot, izgalmat, utazást, stb. pedig a családdal együtt is át lehet élni.


Nekem úgy tűnik, a fórumindító nagyon is megérett a feladatra. Ahogy ír, abból is úgy látom, de legfőképpen abból, hogy azt mondja, nem vetetné el a gyerekét, ha besikerülne. Az idősebbek közül is kevesebben vannak, akik nem csak a szexet vállalják, hanem annak a következményét is, és nem tartják megengedhetőnek, hogy kioltsanak egy emberi életet.


Kedves fórumindító, remélem, boldog leszel az életedben. Persze jobb lenne tanulni, szakmát szerezni, pár évet várni a babával - bár tanulás mellett sem lehetetlen, aki akarja, annak az is sikerül, van rá nem egy példa körülöttem. Ha pedig jönne a baba, akkor biztosan jó édesanyja leszel.

94. 82d45dcd14 (válaszként erre: 93. - Derya)
2014. jún. 16. 15:34
Szintén:))
93. Derya (válaszként erre: 92. - Trapiti)
2014. jún. 16. 15:33
na, most ennek a hsz-ednek minden egyes szavaval egyetertek.
2014. jún. 16. 15:23

Mindenki úgy éli az életét ahogyan akarja. Az kétségtelen, hogy a legtöbb 18 éves még saját magára sem dolgozik, nemhogy egy gyerekre. Az különböző életszakaszokat nem feltétlenül jó felcserélni. 18 évesen saját egzisztencia nélkül szülni felelőtlenség. Egy ÁTLAGOS 18 évesnek nincs ilyen. A szülőkre lehet támaszkodni, de nem árt előtte velük is egyeztetni, mennyire akarják kivenni a részüket egy csecsemő neveléséből.

18 évesen szül, aztán 30 éves korára rájön, hogy pl. nincs egy normális szakmája mert nem tanult. 30 évesen munka és gyerek mellett kínlódni egy egyetemen úgy hogy közben még lelkiismeretfurdalása is lehet mert amikor a gyerekével kéne lennie épp vizsgákra készül. Szerintem nem véletlen, hogy a nők nagy része 30 körül vállal gyereket, amikor már a saját dolgait egyenesbe hozta annyira, hogy a gyerek lehet az első az életében. Szerintem jól teszik. Fiatalként a fiatalok életét kell élni, tanulni kell, világot látni, egzisztenciát teremteni.


Ettől függetlenül, ha az én lányom akar majd 18 évesen szülni (remélem nem akar) akkor nyilván abban fogom támogatni hogy fel tudja nevelni. De nem ez az ideális helyzet.

91. Fiúsmami (válaszként erre: 88. - 82d45dcd14)
2014. jún. 16. 15:01
Erről most az jutott eszembe van egy idősebb prof ismerősünk ,és beszélgetés közben(természetesen én nagyon tisztelettudóan ,már csak a kora miatt is beszéltem vele.),szóval vicces volt a szájából hallani,hogy LOL :)
90. Fiúsmami (válaszként erre: 88. - 82d45dcd14)
2014. jún. 16. 14:59
Nem :) XD hú öregszem ?Jáj
89. Derya (válaszként erre: 88. - 82d45dcd14)
2014. jún. 16. 14:49
:-)
88. 82d45dcd14 (válaszként erre: 87. - Fiúsmami)
2014. jún. 16. 14:39
Szóval,ez nem most volt:)
2014. jún. 16. 14:39
Nem leszek népszerű ,a hsz-emmel de vállalom.Az uncsitesóm és a sógornőm is 18-19 évesen szültek,mindketten egyedül nevelték fel gyermeküket.Náluk remekebb anyát nem nagyon találni.Nővérem 20 éves körül lehetett mikor férjhez ment(most 39),egy barátnőm 17 évesen szülői engedéllyel.Én 30 felett szültem az elsőt. Uncsitesóm szülés után 1 évvel ment külön a párjától,leérettségizett,2 diplomája van ,egyetemen tanít.A sógornőm 2-3 év után szakított az apával,mestercukrász lett elsőrangú!A barátnőm ő 4 gyereket szült,már 20 éves házasok,férjével boldog házasságban élnek,ő is cukrász lett.A nővérem is gyerekek mellett diplomázott le ,mellette a férje aki elég magas beosztású ember ,mellette műfordító ,szaktekintély stb. jobbkeze.Mind a négyen sikeres családanyák.Gyerekeik kiegyensúlyozott ,kitűnő tanuló életvidám gyerekek.Magamat nyilván nem fényezem.De ismerek olyat is aki 18 év körül szült,gyerekei rongyosak,rossz tanulók,isznak cigiznek stb. Szerintem emberfüggő ,van aki 40 évesen sem alkalmas rá,van aki meg igen.Ja fiam csoporttársa az oviban anyuka 20 éves volt amikor szülte apuka 18!4 év alatt felépítettek egy sikeres vállalkozást,mondjuk volt hátszél rendesen.A gyerekük édes cuki,jól nevelt.Amikor a kisebb fiam szültem egy 17 éves anyuka szült mellettünk ,ügyesen szoptatott le a kalappal,de a legnagyobb gondja az volt,hogy akkor a színes tv-t ki tegyék e a szobából.Őket a lány nagymamája fogadta be ,mert a csajt az anyja kitagadta,aki elég morbid módon tőlem egy évvel volt fiatalabb,tehát ő 16 évesen szült XD.
86. Derya (válaszként erre: 80. - 82d45dcd14)
2014. jún. 16. 13:39
:-)
2014. jún. 16. 12:12

Nincs föld..

De hasznos az észosztás.

84. pszichocéda (válaszként erre: 83. - 82d45dcd14)
2014. jún. 16. 11:49
Tessék. Ott egy tanya. Gondolom van hozzá tartozó föld. A parlagfüvön kívül van rajta bármi más, növény vagy állat? Ha nem, akkor meg is érdemlik a mostoha körülményeket, egyék meg azt, amit főztek.
83. 82d45dcd14 (válaszként erre: 82. - Pszichocéda)
2014. jún. 16. 11:44

Egy barlangban is fel lehet nevelni egy gyereket...


az országban,egy tanyán él egy 5 gyerekes család,nincs fűtés,áram,vezetékes víz....

De hát kérem,ki szeretné ilyen körülmények között nevelni élete értelmét?

Egy 18éves fiatal,akinek semmije nincs....mire is alapozhatna?

82. pszichocéda (válaszként erre: 79. - 78aee34755)
2014. jún. 16. 11:31
Mindenképp az anyagiakhoz kell viszonyítani egy gyereket? Magyarországon nincs középréteg, az emberek nagy része szegénységben illetve mélyszegénységben él. Ha a középoszályból lecsúszott családokat nézzük, akkor náluk is igaz lenne ez az állítás, hogy addig ne vállaljanak gyereket, amíg mindent meg nem kap? Lehet többen is lakni egy szobában, lehet normális kaját főzni a gyerekeknek nagybevásárlás nélkül is, csak kreatívnak és talpraesettnek kell lenni és nem egy lyuk panelben élni, hanem gazdaságot csinálni, hamár nem lehet mindenki startupper vagy vállalkozó, multinál kirittyent asszisztens designer-highban. Ha van kellő önbecsülés, bátorság, ön- és világismeret, akkor diplomásként, sok papírral a kezedben, jó munkatapasztalatokkal és megannyi lehetőséggel előtted, lehetsz Te még annyira szegény, hogy ezt mondd: "kellő egzisztencia nélkül nem válallok gyereket még, majd kicist később, mihelyst megteremtettem mindent". De tudjuk, hogy ez sosem jön el, főleg a 80/20-as szabályból kiindulva is (aki tudja, tudja).
81. 388b941089 (válaszként erre: 79. - 78aee34755)
2014. jún. 16. 10:45
Jól is teszed :))
80. 82d45dcd14 (válaszként erre: 13. - *MysticMyra*)
2014. jún. 16. 08:44

Kevés 18évest láttam,jó állással,jó fizetéssel,saját lakással rendelkezni!

Max. az álmaiban...

79. 78aee34755 (válaszként erre: 78. - 388b941089)
2014. jún. 16. 07:16
Én borzasztóan szeretnék már kisbabát, de ha nem tudok megadni neki mindent anyagi téren inkább várok még pár évet. Mert szeretetből nem lakik jól...
78. 388b941089 (válaszként erre: 77. - 78aee34755)
2014. jún. 16. 06:55
Nem akadaly a gyerek semmilyen teren.
77. 78aee34755 (válaszként erre: 1. - Zoella96)
2014. jún. 16. 06:52

Ma már inkább elítélik és felelőtlenségnek tartják, 18 évesen babát vállalni... aztán húzzák addig amíg meg lesz a kocsi majd saját ház majd még ez majd még az, és felébrednek egy nap 36 évesen és már "szorít az idő" -enyhe túlzással mondom ezt persze.

Az én véleményem hogy ha van megfelelő anyagi háttér, és szívből szeretné az illető, miért ne. Igazából magának kell eldöntenie hogy mi a terve a saját életével.

Személy szerint én nem mertem volna anno, mert én inkább tanultam tovább de mondjuk baba mellett is lehet... végül is ezer okot lehet pro és kontra felsorakoztatni :D

76. andi6020 (válaszként erre: 68. - Érdekes73)
2014. jún. 16. 06:47
Mit jelent nálad a "kiélés"?
75. 388b941089 (válaszként erre: 73. - Spinneli)
2014. jún. 16. 06:38
Sztem kesobb
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Érdekes73)
2014. jún. 16. 05:47

Ezzel nem értek teljesen egyet.

Ha jól alakítja az életét, akkor a baba mellett is tud bulizni a párjával, és akkor nincs hiányérzet.

73. spinneli (válaszként erre: 64. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 15. 23:14

Ma már egyáltalán nem általános, hogy ebben a korban szülnek a nők.

Az átlag 26-28 éves kora körül szüli az első babát.

2014. jún. 15. 23:02
:DDD
71. 388b941089 (válaszként erre: 70. - 6fef80bd7d)
2014. jún. 15. 22:58
Igen sajna :))
70. 6fef80bd7d (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2014. jún. 15. 22:56

:D

ti nők mindenben csak rivalízálni tudtok:P

69. 388b941089 (válaszként erre: 67. - 6fef80bd7d)
2014. jún. 15. 22:54

XD

:))

68. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Zoella96)
2014. jún. 15. 22:37
Szerintem aki tényleg érett van háttere ha úgy alakul szüljön 18-19 évesen. Csak így kihagyja a bulizós, komolytalan éveket és ez később zavarni fogja. Lehet hogy csak 30 évesen vagy 40 évesen de rájön hogy nem élte ki magát kellőképpen. Látom ezt a folyamatot ismerősöknél ( korosztály) : olyan dolgokat tesznek 30-40 éves koruk után amit megtehettek volna hamarabb.Vagyis inkább olyan dolgokat tesznek amiken akinek másképp alakult az élete már réges rég túl van és már nem vágyik rá 30-40 évesen....
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook