Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 évesen kismama? fórum

18 évesen kismama? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2014. jún. 21. 09:25
Szerintem a legtöbb főiskola 4 éves. 3 éves már azt hiszem nincs. Persze vannak szakok, amik hosszabbak, illetve a kiegészítő képzések is szükségesek hozzá.
216. Zoella96 (válaszként erre: 215. - 388b941089)
2014. jún. 21. 08:38

Hmm,nem is okosnak kell lenni,inkább csak tudni kellene több oldalról is nézni a dolgokat. De erre sajnos az átlag magyar ember nem képes. :)

Egyébként körülöttem is kevesen látják úgy a dolgokat,ahogyan én.Ebből kifolyólag elég sokszor megkapom (mint már írtam is),hogy még fiatal vagyok,mit tudok én....(vagyis jobb esetben csak ennyit :D).

215. 388b941089 (válaszként erre: 207. - Zoella96)
2014. jún. 20. 21:04

Én is 18 évesen vállaltam gyereket, ahogy már írtam és igen, egy 18 éves félig nő is tud felelősségteljesen gondolkodni. Mindenki komolyan vett, a gondolkodásmódom, a fellépésem, minden miatt. Senkinek a fejében nem fordult meg az, hogy ne ez csak "felk...ratta magát". Aki ilyen felelősségteljesen és okosan gondolkodik, mint te, simán vállalhat gyereket, lényegtelen, hogy hány éves.


Szeretem az ilyen okos embereket, mert ritka. Sajnos körülettem nagyon kevesen vannak ilyen emberek.

214. 388b941089 (válaszként erre: 213. - Zoella96)
2014. jún. 20. 21:00

Pff... annyira jól gondolkozol. Tényleg 18 éves vagy? :)))

Én is megvártam, amíg nagyobb lett, 10 éves korában kezdtem a sulit, pont amiatt, amit te is írtál.:))) És az élet engem igazolt. Hajrá neked! :)

2014. jún. 20. 19:26
Jah,annyi még lemaradt,hogy aki meg orvosi,vagy egyéb hasonló "méretű" diplomát akar,ne vállaljon korán gyereket,vagy vállaljon,de várja meg,míg iskolás lesz és nem kell vele annyit foglalkozni. De ezzel valószínűleg mindenki tisztában van.
212. Zoella96 (válaszként erre: 211. - Derya)
2014. jún. 20. 19:24

Nope. Ő most fejlesztő pedagógiát tanult. Olyan 1.5-2 éves volt a dolog. Azt pedig én is írtam ("De rengeteg szak van,ami 2-3 éves") h 2-3 év,és azért írtam 2-3-at,mert van 2 éves szak is. :)

Aki meg gyerek mellett tanul,szerintem nem 5-6 éves szakot fog választani. Ha meg igen,hát le a kalappal ;)


Mindenesetre,sok példát láttam,ahol a szülő gyerek mellett diplomázott és nem érezte meg a gyerek,nem lett semmi baja. "Kicsit" hajszolta magát az anyuka,de megoldotta. Aki meg nem hiszi,hát Istenem... ez van :) Viszont aki végigcsinálja,le a kalappal előtte. :) Azt meg szögezzük le,hogy aki tudja h diplomát akar,mégis gyereket szül,mert úgy gondolja h ezt a megoldást választja,tudja,hogy mire vállalkozik. Ezt mindenki eldöntheti magának. Ebbe beleszólása senkinek sincs. Valamint a kérdés sem erre vonatkozott (pont ebből kifolyólag).

211. Derya (válaszként erre: 210. - Zoella96)
2014. jún. 20. 18:53

:-D

köszi, jonak mondod..... :-D


csak zarojelben azert elmondom, hogy az alapkepzes 3 eves es a mesterkepzes 2 eves. :-)

nincsen 1-2 eves regi foiskolai vagy egyetemi szak sem es az uj rendszeru BsC-s vagy MsC-s kepzes sincsen e-52 eves.

az osztatlan kepzes is 5 vagy 6 eves.

amirol te beszelsz, az valoszinuleg a posztgradualis jkepzes, de szerintem inkabb ejtsuk a temat... :-)

210. Zoella96 (válaszként erre: 208. - Derya)
2014. jún. 20. 18:50
Pontosan nem tudom párom anyukája mire járt,de vmi tanári,meg vmi gyerekekkel foglalkozó diplomája van már 3. De rengeteg szak van,ami 2-3 éves,és a továbbképzés csak 1-2,ha azt is szeretnéd csinálni. :) De,felvi.hu ^^ ott mindent megtalálsz :)
209. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 203. - 388b941089)
2014. jún. 20. 18:31
Ez alap. De itt nem erről volt szó! Ha jól emlékszem a fóruminditónak nincsenek komolyabb anyagi problémái ill. a családjának. Nem erről kért véleményt.
208. Derya (válaszként erre: 206. - Zoella96)
2014. jún. 20. 17:58
persze, en sem akarok, de melyik az az egyetemi szak, amelyik 1-2 eves?
207. Zoella96 (válaszként erre: 204. - 388b941089)
2014. jún. 20. 17:54

Igen. :)

De az emberek nagy része elutasít mindent,amiért kicsit keményebben kell nyúznod magad,és rögtön el van könyvelve,mint "mission impossible" :D.

Igazából ilyesmin nem éri meg felháborodni,hiszen aki megakarja csinálni,az végigcsinálja. Aki nem,azt meg úgysem tudod meggyőzni az igazadról,egészen addig,míg esetlegesen rá nem szorul,és rá nem jön h valóban meglehet csinálni,azonban ára van.De ha okosan csinálod,csak te érzed meg és a gyerek nem. :)

De ez igaz az élet egyéb területeire is,amit inkább nem boncolgatnék,mert már így is megfogom kapni h még gyerek vagyok,mit tudok én?... :)

206. Zoella96 (válaszként erre: 205. - Derya)
2014. jún. 20. 17:49

Azt szögezzük le még egyszer,hogy a kérdés nem rám irányul. Én a babát majd olyan 20-25 közé tervezem (már amennyire lehet ezt tervezni :) )


Nekem speciel nincsenek ilyen vágyaim. Nem vagyok karrierista. Nem szeretném azt a bizonyos 2 betűt sem a nevem elé. Majd szeretnék 1 cégnél dolgozni,aztán majd kiderül,hogy mi lesz,de túl nagy karriert nem akarok,mert az sok időt elvonna a családomtól.(Régebben máshogy gondoltam,de elég sok embert veszítettem el ahhoz,hogy rádöbbenjek,a család mindennél többet ér,és nem adom fel a velük tölthető időt azért,hogy karriert építgessek. De ez most nem tartozik ide.) Másrészt meg nekem könnyebb helyzetem lenne párom mellett,mert mezőgazdasággal foglalkoznak a szülei (vagyis inkább az apuja),és ő is benne van már pár éve,és továbbviszi.Sok földjük van,igazából nem is kellene dolgoznom (az anyukája sem dolgozik),úgyh simán lenne időm a tanulásra.Ha mást nem,néha elküldeném a gyereket/gyerekeket párommal vidámparkba vagy valamerre és lenne időm a tanulásra. Azonban nem mindenkinél ilyen a helyzet,(és én sem akarok otthon ülni,inkább dolgoznék)de én mégis megoldhatónak látom úgy,hogy meglegyen a diploma és a gyerek se érezze meg. Ha már pl oviba jár,akkor nyugodtan tanulhatsz abban az esetben,ha nem dolgozol. Ha pedig melózol,akkor marad az esti tanulgatás. Szenvedés az egész,de megéri,ha jó szakot választ az ember. De nem szeretném fejtegetni a dolgokat,mert mindenki máshogy látja,és nem szeretnék senkivel szócsatát vívni. :) Maradjunk annyiban,hogy (bizonyos kereten belül) mindent meglehet oldani,még akkor is ha nyúznod kell magad.Ez meg nem olyan dolog,(általában)ami 5-6-7 vagy több éven át tart.Azt az 1-2 évet meg ki lehet bírni a cél érdekében. :)

205. Derya (válaszként erre: 199. - Zoella96)
2014. jún. 20. 13:27

nos, a tanulasos reszkerdeshez megis csak hozzaszolnek... .-)


az fontos, hogy vannak-e karrier teren ambiciod.

vagyis hogy szeretnel-e igazabol a felsooktatasban reszt venni.

ne adj isten olyan almokat dedelgetsz-e, hogy valamikor majd a jovoben szeretned azt a bizonyos "dr" kétbetut a neved elé. :-)

mert ha igen, akkor egyszerubb lenne mindenfele szempontbol meg gyermekvallalas elott tanulni.

termeszetesen lehet gyerek mellet tanulni, baba mellett is, ha a nap 24 otajabol kepes vagy 48-at, de legalabbis 30-at csinalni. :-)

egy kisbaba mellett nem lehet normalisan tanulni, az 100%.

ha barki mast mond, azt ne hidd el. :-)

persze mindez csak akkor erdekes, ha te is ugy gondolod, hogy a gyerek az elso. :-)

ha nagyobb korban vagsz bele, akkor is valakitol el kell venned az idot.

praktikusan magadtol fogod elvenni.

ha joerzesu vagy. marpedig miertt ne lennel. .-)

ez azt jelenti, hogy a napi esetleges 5 óra alvasodbol idoszakonkent (pl. vizsgaidoszak, beadando beadas, zarthelyik) nem marad csak jo esetben 2 vagy 3.

olyan dologkat mar ne is emlitsek, hogy milyen szakon szeretnel, mert nem minden szak van estin, levelezon. :-)

azon kivul, ha a nappali kepzest valasztod, ezt is lehet, akkor a babara ki vigyaz, ott sok esetben jelen kell lenni az orakon.

meg meg rengeteg aspektusa van a dolognak.

szoval szerintem, kardinalis kerdes, hogy van-e egyaltalan ilyen terved a jovodre.

(ha most nincs is, lehet, hogy lesz par ev mulva :-))


es az se mond igazat, aki azt mondja, hogy a gyerek nem erzi meg, ez is 100%

ha csak nem az Ecserin veszed a diplomadat, akkor azert kell tanulni. :-)

es meghozza nem keveset. :-)

204. 388b941089 (válaszként erre: 199. - Zoella96)
2014. jún. 20. 10:22

Nagyon okosan, éretten gondolkozol. Le a kalappal. :)))


A gyerek melletti tanulással kapcsolatos hozzászóláson én is baromira felháborodtam. Nagyon negatív és primitív hozzászólás volt. Én is most végzem az egyetemet 12 éves gyerek mellett.

203. 388b941089 (válaszként erre: 198. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 20. 10:19
De, ha nincs miből eltartani a gyereket, akkor ne vállalj!!!
202. Zoella96 (válaszként erre: 201. - Derya)
2014. jún. 20. 08:48
Előferdülhet :))
201. Derya (válaszként erre: 199. - Zoella96)
2014. jún. 19. 10:56
majd azert meg alakul ez a szemlelet.... :-)
2014. jún. 19. 09:14
*szakmát,nem szakot. :)
2014. jún. 19. 09:11

Huhh,de sokan írtatok,ezalatt a pár nap alatt. :)


A válaszokat olvasgatva,egyet kell értenem azzal,hogy gyerek mellett is megtehetsz rengeteg dolgot. Persze az más kérdés,hogy van-e hozzá elég erőd,türelmed.

A "kiélni magad" témához csak annyit,hogy ez a dolog mindenkinek mást jelent. Sokszor megkaptam már,hogy jajj,hogy megfogom bánni majd 30 évesen h nem élem ki magam (következtetnek erre az ostobák abból,hogy nem járok bulizni,inni,etc..). De könyörgöm... miért ne élném ki magam? Rengeteget szórakozok a barátokkal. Szalonnát sütünk,bográcsozunk,sétálgatunk,utazgatunk,mozizunk,korcsolyázunk és még sorolhatnám. Nekem ez a "kiélés". Nekem ez jelenti a szórakozást,a kikapcsolódást.Nem iszom alkoholt,mégis nagyon jól érzem magam minden ilyen összejövetelen... Úgyh ezt a kiélős témát szerintem hanyagoljuk...


A munka és a pénz... Elég nehéz téma. Egyetértek azzal,hogy semmibe ne szüljünk gyereket! Mert az kínlódás a szülőnek,kínlódás a gyereknek. De azzal is egyet kell értenem,hogy ha arra várunk,hogy majd ha lesz ház,meg autó, meg mindent megtudok neki venni,amire csak rámutat,akkor nagyon sok embernek soha nem lesz gyereke. Szerintem az ideális az,ha van egy biztos munkahely,olyan fizetéssel,amiből tisztességesen eltudom tartani a gyermekem(értem ezalatt,hogy tudom biztosítani neki a kaját,tiszta ruhát,és egyéb dolgokat ami a korától függ pl csecsemőnek pelenka,etc...). Nem feltétlenül kell ház a gyerekhez. Miért ne lehetne pár évig a szülőknél lakni? Ezzel nem akaszkodik senki senkire,hiszen mindenkinek van fizetése és lehet közösen vezetni a háztartást.Addig is lehet spórolni saját házra. :) De megoldás lehet akár 1 albérlet is addig. Kinek hogy. :)


A tanuláshoz meg annyit,hogy sajnos vagy sem,de jelenleg Magyarországon a diploma egyre jobban elértéktelenedik. Ebben benne van egyrészt az,hogy pl 1 cégnek egy diplomás után több adót kell fizetnie,mint egy szakmunkás után,akinek a tudása ugyan úgy megvan,a szakmai gyakorlata valljuk be,több,de nincs diplomája,csak egy szakmája!Másrészt pedig az,hogy az emberek abban a hitben ringatják magukat,hogy csakis diplomával lehet boldogulni az életben.Ebből egyértelműen adódik h mindenki diplomát akar,így egyre kevesebben tanulnak szakot,és fokozatosan jelennek meg a hiányszakmák. Félreértés elkerülése miatt: nem akarom támadni a diplomát/diplomásokat. Egyértelműen hasznos dolog. Én csak annyit mondok,hogy adott eseteben lehet,hogy többet ér,ha van egy szakmád is a diploma mellett(és ezért most támadni fogtok sokan) amit szerintem sokkal ésszerűbb egyetem/fősuli előtt megszerezni.


Persze ez mind-mind csak saját vélemény. Én így látom a dolgokat. A saját életét mindenki úgy alakítja,ahogy akarja. 18 évesen nem mondom,hogy felelőtlenség a gyerekvállalás,ha megvan hozzá minden(beleértve a kismama érettségét,felkészültségét a gyerekneveléshez),de ideálisabbnak tartom a 20 vagy afölött történő gyerekvállalást. Hiszen addig kitanulhatsz 1 szakmát,kereshetsz 1 állást,aztán majd gyerek mellett is csinálhatod a diplomád. :)

Ehhez még annyit fűznék hozzá,hogy (bocsánat,de) hülyeség h jajj ha gyerek mellett tanulsz,akkor a gyerek azt majd h megérzi mert nem foglalkozol vele... Párom édesanyja (41 éves) most kapta meg a 3. diplomáját. DE! az első diplomáját akkor szerezte,mikor párom már oviba járt.:) Nem lett semmilyen lelki sérülése,nem lett rossz a viszonyuk,nem volt hanyagolva. Úgyh nem érzem azt,hogy ez visszahúzó erő lenne bármiben is. :)

198. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 195. - 388b941089)
2014. jún. 18. 21:54
Igy van. Nem is azt mondtam,hogy nem. Csak,hogy nem a pénzről van szó ebben a fórumban.
197. a0c1361e44 (válaszként erre: 194. - Fiúsmami)
2014. jún. 18. 21:05

Megfizethetetlen, ha talál munkát...

Én nem látom olyan rózsásan a helyzetet, ahogy te.

Szerintem nehezen lehet állást találni, alulfizetik az embereket és emellett túlhajtják őket. Egy kőműves, ha vannak "ügyfelei", akkor napi 12 órát dolgozik keményen, utána használhatatlan bármire, így nem biztos, hogy megéri...

Én szintén megkeresek ennyit, kényelmesen, melegben, vagy légkondicionált irodába, 8 órában.

Persze ebből nem lehet meggazdagodni, de legalább ennyi idősen nem nézek úgy ki, mint egy 80 éves nagymama. Sajnos a kemény melónak ára van...

196. 388b941089 (válaszként erre: 171. - WTFISCH)
2014. jún. 18. 20:49
Irodaba. Mig kicsi volt en is sokszor vittem be magammal.
195. 388b941089 (válaszként erre: 145. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 18. 20:45
Butasag. A penzkerdes szorosan osszefugg a gyerekvallalassal.
194. Fiúsmami (válaszként erre: 190. - A0c1361e44)
2014. jún. 18. 20:04
Abban igazad van,hogy itthon marha nehéz megélni hátszél nélkül.Nyilván nem tennénk ki őket.Szomorú,hogy nem adnak tisztes bért.A híradóban feszt sírnak a rezidensek ,hogy nincs lóvé.Hát akkor egy szakmunkás mit szóljon.Pl.egy jó kőműves megfizethetetlen, télen nyáron,hóban fagyban güriznek.és sorolhatnám még
193. Vivvv
2014. jún. 18. 16:52

18 évesen kismama?


Miért ne? Nem lehet kijelenteni, hogy igen vagy nem. Mindenki más. Van, aki 18 évesen már a jég hátán is megél és van, aki egy óvodás szintjén van ebben a korban. Nem a kor dönti el, hogy ki alkalmas az anyaságra. Nem szeretem az ilyen kérdéseket, mert nincs rájuk helyes válasz.

192. pomponlány (válaszként erre: 123. - Fiúsmami)
2014. jún. 18. 16:09

" több a diploma nélküli gazdag ember"


Ez így igaz!!! Tanusítani is tudom:)))

191. a0c1361e44 (válaszként erre: 128. - WTFISCH)
2014. jún. 18. 06:51
Én régen szültem 25 évvel ezelőtt és 18 évesen kezdtem dolgozni. Azaz amikor szültem már mögöttem volt 4 év munkaviszony, volt gyedem, majd gyesem, ami akkor annyi volt, mint egy fizetés. A férjem dolgozott, ő is keresett. Tehát volt miből eltartani a gyerekünket és magunkat. Ma ez sokkal nehezebb. A munkanélküliség mellett a fizetés kevés.
190. a0c1361e44 (válaszként erre: 119. - Fiúsmami)
2014. jún. 18. 06:45

Gáz vagy nem gáz, de manapság elég nehéz állást találni, főleg olyat, amiből fenn tud tartani egy lakást és még magát is eltartja, hát még gyereket, feleséget.

A fiam 25 éves még nem volt olyan állása, amiből megtudná tenni.

Akármilyen állása van, egyikkel sem keres annyit.

Persze erre mondják, hogy vállaljon még másodállást is, na de ha főállása sincs sok embernek, akkor, hogy lenne másodállása? És persze a szülők sem keresnek annyit, hogy 2 családod finanszírozzanak.

189. Fiúsmami (válaszként erre: 188. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 17. 23:54
:)
188. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 187. - Fiúsmami)
2014. jún. 17. 23:52
Igazad van. Különben is a lényeg itt a koránszülés :DD
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook