Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos sokat betegeskedő kisfiamnak szeretnék valami immunerősítő vitamint, tudnátok segíteni? fórum

11 hónapos sokat betegeskedő kisfiamnak szeretnék valami immunerősítő vitamint, tudnátok segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. c42aaaac41 (válaszként erre: 36. - Tinagalamb)
2009. jún. 13. 10:37
Jobbulást!nincs valami természetse mód a javulás elérésének?Sóterápia?
38. anaterra (válaszként erre: 36. - Tinagalamb)
2009. jún. 13. 07:18

Az gyönyörű:(

Érdekes módon mindig a gyerekek gyógyszerei a legdrágábbak. Gyógyulást a fiadnak és kitartást neked!

2009. jún. 12. 19:00

Szerintem ne adjál semmilyen immunerősítőt!!

A gyerekeknek ilyen korban fokozatosan alakul ki az immunrendszerük és ilyenkor még nem szabad egyéb módon vagyis mesterségesen beavatkozni, mert akkor a szervezet azt szokja meg és magától nem fog kialakulni. Ezt amúgy gyermekorvos mondta, mert a fiam is nagyon beteges volt ilyen kicsi korban.

2009. jún. 12. 18:37
Sziasztok.Képzeljétek ma engedtek ki minket a kórházból,mert kedden befulladt a kisfiam.Mostmár állandó gyógyszereket kell szednie.Ja és ami a legjobb nincs rá tb támogatás!!!Havi kb.10 ezer csak a két gyógyszer!:(De ha használ bármennyit megér!
35. tinagalamb (válaszként erre: 34. - Anaterra)
2009. jún. 8. 09:01
Igen nagyon aranyosak és nem egy hanem több orvos is megnézi a gyermeket.A kisfiam is szívesebben megy ott doktor nénihez,mert teljesen másként viszonyulnak hozzá is.
34. anaterra (válaszként erre: 33. - Tinagalamb)
2009. jún. 6. 08:21
Én sem engedem többet. Ott jó a fül-orr-gégészet?
33. tinagalamb (válaszként erre: 32. - Anaterra)
2009. jún. 5. 20:29
Én már nem engedem hogy még egyszer megműtsék a fiamat,mert nem kísérleti bárány.Mondjuk mi már a SOTE 1 számú fül-orr-gégészetére járunk.
32. anaterra (válaszként erre: 31. - Tinagalamb)
2009. jún. 3. 08:50
Teljesen megértelek. A lánynál hezitáltunk, már az orrmandulaműtétnél. A család nekem esett, hogy már ennyire unatkozom, hogy őt megműttetem, meg ne próbáljam elvinni műttetni stb. Én pedig felhívtam a nagybátyámat, aki házi orvos. elpanaszoltam neki, hogy milyen a család hozzáállása. Ő meg személyesen szépen leüvöltött mindenkit. Következő évben, mindenféle ellenkezés nélkül belementek a középső gyerek orrmandulaműtétjébe. Egy kis emberi ostobaság néha életet dönthet romba. Lányomnak 35 %-os a halláscsökkenés, de most a legutolsó hallásvizsgálat eredménye teljesen jó eredménnyel zárult. De tavaly ilyankor is jó volt egyszer az eredmény, mégis tubusműtét lett a vége. Nálunk májusban esett ki, vagy mostanában fog kiesni a tubus. MOst telt el a félév.
31. tinagalamb (válaszként erre: 26. - Anaterra)
2009. jún. 3. 06:26
Sajnos nálunk nincs javulás a jobb fülére 30%-os halláscsökkenést diagnosztizáltak.Tubust nem tudnak a fülébe rakni,mert kilöki a szervezete.Egyik alkalommal már a műtét után egy nappal nem találták.Volt neki már ez miatt egy nagyobb fül műtéte is mivel a fül mögötti koponyacsontra is ráhúzódott a gyulladás,illetve tele volt a füle cisztákkal.Ekkor volt 3 éves a kisgyerek.Most 7,5 éves és még mindig nincs a hallásába javulás.Nem szeretném,ha ugyanez a probléma lenne majd a kicsinél is.
2009. jún. 2. 19:02

Sziasztok!

Homeopátiás szer előtt szerintem konzultálj egy szakemberrel. Megelőzésre és a nátha/influenza tüneteinek kezelésére valóban jó az Oscillococcinum, de csodákat nem kell várni tőle és mellesleg bakteriális fertőzés esetén nem hat... Az echinaceából szintén van homeopátiás gyöngy, és bizti lehet is adni kicsiknek. Kiarám másfél, mi már használtuk, de magánajánlásra. Most akarunk mi is menni homeos dokihoz... Az echinaceát nekünk bacik ellen ajánlották.

Megelőzésre az oscillot heti 1x szedjük. És emellett adok neki Cebiont, napi 10 cseppet (ez a max. kisgyereknek).

Ezek az általános adagok, a szakember lehet, hogy neked többet/mást ajánl majd, mert alaposan kikérdez mindenről. Szerintem megéri kipróbálni, nem egy eget rengető összeg a felsoroltak egyike sem. 1-1 doboz kevesebb, mint egy adag antibigyó. :)

2009. jún. 2. 14:54
Az én nagymamám is a Béres cseppet szedi már évtizedek óta. (mióta megjelent...) 82 éves, ritkán betegeskedik, jó erőnlétnek örvend. Én sajnos nem tudom szedni, (talán a fém allergiám miatt), még a fülem belsejében is kiütések voltak.
28. c42aaaac41 (válaszként erre: 27. - 7c9a5e6fb5)
2009. jún. 2. 14:45
a béres cseppet hogy adagoltad a gyereknek?
2009. jún. 2. 13:01
Az én kislányom is sokat volt betega mi dr.nönk béres cseppet és cebion cseppet javasolta.1 éve szedjük és kb.8 hónapja nem volt beteg.
26. anaterra (válaszként erre: 25. - Tinagalamb)
2009. máj. 31. 16:03
Az orrmandulaműtét valóban ráér és nem is szabad, de 3 évesen nincs már akadálya, csak az az egy kis probléma, hogy 6 éves korig visszanőhet. MIndkét gyerekemnek 4 éves korában vették ki. Igaz a lányomat tavaly újraműtötték, mert már tubust raktak a fülébe és újra átkotorták az orrmanduláit. Így neki kétszer lett már kivéve. Nálatok hogy áll a vezetéses típusú halláscsökkenés? Van javulás?
2009. máj. 31. 14:50
A kisfiam nem nagyon eszik műkaját,mert hál isten még szopizik.Az mellett a Humana bébi fitt 1-es tápszert kapja kiegészítésnek.Orrmandula próblémákra én is gondoltam de sajnos a fülész nem nagyon akarja még kivenni neki!Amugy nagyon sok gyümit és zöldséget is eszik imádja őket.A nagy fiamnak is van sajnos vezetéses halláscsökkenése,mivel kicsi korában úgy szúrták fel a fülét,hogy nem is kellett volna!Nagyon bánt hogy akkor megengedtem!Most a kicsinél viszont nem volt más megoldás sajnos!
24. ében11 (válaszként erre: 23. - Ágota 77)
2009. máj. 31. 10:13

én is hallottam ezt, meg azt is hogy a bacik vírusok is örülnek egy kis vitaminnak így nem is a betegség alatt hanem utánna kell ezeket adni hogy felerősödjön a szervezet.

De ilyen kicsi babánál még fejlődik az immunrendszer(3-4 évesen már elég erős),ebbe nagyon nem lehet beleszólni-szóval valahol természetes hogy nála kijön e betegség az idősebb testvérnek meg meg se kottyan.Max. annyit lehet tenni, hogy kevés műkaját kap, mert azok még jobban gyengítenek-sokszor azért van a sok étel és egyéb allergia-tehát friss ételek, és zacskós, tartósított színezékes ételek ha lehet ne-inkább sima kakaó-mint mondjuk egy tejszelet stb.élőflórát tartalmazó dolgokkal lehet még segíteni, erősíteni.

2009. máj. 31. 10:03

Egyes orvosok azt mondják, hogy semmi szükség a szervezetnek vitaminpótlást adni.

Más orvosok pedig azt mondják, hogy olyan gyér a mai gyümölcsök zöldségek vitamintartalma a sok vegyszer miatt, hogy 10 kg-ot kellene elfogyasztani belőlük, hogy napi vitamin szükségletünket fedezni tudjuk.

Egyes orvosok azt mondják, hogy a kemoterápiás kezelés mellett nem szabad vitaminokat szedni, mert a rákos sejteket tápláljuk, más orvosok kifejezetten javasolják az Aloe Verát kiegészítendő a kórházi terápiát.

Sajnos (vagy nem) nem egységes az orvosi társadalom, ezért nekünk szülőknek is le kell tenni a voksunkat valami mellett.

Én a vitaminok mellett tettem le a voksomat, egyenlőre jól döntöttem a gyerekeim egészségesebbek korabeli társaiknál.

2009. máj. 31. 07:56
11 hónapos gyereknek semmi szín alatt ne adjál Aloe Verát, mert a benne lévő apró növényhús darabok allergizálhatnak egy ilyen idős korú gyereket. Ezt gyerekorvos mondta.
21. anaterra (válaszként erre: 4. - Tinagalamb)
2009. máj. 31. 07:53

Akkor ez itt a gond. A három tesó hazahozza a közösségből a bacikat, mivel az ő immunrendszerük erősebb, ők ezt jobban leküzdik. Egy 11 hónapos gyereknek nem nagyon erős az immunrendszere. Azért csak óvatosan a vitaminokkal. Nekem is van 3 folyamatosan beteg gyerekem, tudom miről beszélek. 11 hónapos korban még elvileg nem javallott ilyenek szedése. Viszont az állandó nátha (milyen ismerős), feltételezhet orrmandula problémát, vagy allergiás rhinitiszt (allergiás nátha, ez azt jelenti hogy valamilyen dologra allergiás és az állandó náthát válthat ki. Az állandó megfázás ráhúzódhat a középfülre, ilyenkor szokták felszúrni a fület (mert ha a fülgyulladást nem kezelik időben, vezetéses típusú halláscsökkenést okozhat). Így én a helyedben kivizsgáltatnám a gyereket, és ajánlom pl. a sólámpát (nem drága, ionizálja a levegőt, és segít a légutaknak). Sokáig én is csak panaszkodtam, hogy állandóan meg vannak fázva a gyerekek, vagy éppen bronchitis, vagy tüdőgyulladásuk volt. Ezt megunva kivizsgáltattam mind a hármat. Lányomnak vezetéses típusú halláscsökkenése van, a már említett allergiás náthával, fiam tojásallergiás, kicsi ekcémás + fruktóz allergiás. A lányomnak meg a nagyobbik fiamnak ki van véve az orrmandulája, érdekes azóta nem voltak megfázva, se influenza. Ők mmár egy kicsit idősebbek (5 1/2, 4 1/2, 3 évesek) ezért Béres Aktival Kid-et adok nekik, korábban pedig homeopáthiás szert adtam (Juniort).

Ez most nem azt jelenti hogy azonnal frászt kapj és rohanj a dokihoz, de ha már túlzottan elhúzódik a dolog, az már gyanús. És ha úgy érzed gond van, akkor járj a végére. Eddig mindig éreztem a gondot és addig másztam a dokik nyakára, míg beigazolódott a probléma. Remélem nálatok nincs ilyen gond!!!

2009. máj. 31. 07:27
Annyira aranyosak vagytok,köszönöm a sok jó tanácsot!
19. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - Tinagalamb)
2009. máj. 30. 14:13
Szia!Grapefruit mag kivonat és béres csepp,csak nem a felnőtt adagolásban!Ezek mind nagyon jó immunerősítők!
18. tinagalamb (válaszként erre: 17. - Akira001)
2009. máj. 30. 07:56
Köszönöm, megnézem.Tegnap is egy kicsi hőemelkedése volt,de reggelre semmi baja sincs.Remélem nem lesz megint beteg.
2009. máj. 29. 21:42

Találatm egy oldalt, ahol írnak néhány vitaminról. Szerintem nézd meg.


[link]


Remélem segít valamennyit. :)

16. tinagalamb (válaszként erre: 15. - Baba73b)
2009. máj. 29. 20:22
Köszönöm szépen a Te tanácsod is mindenféle képpen megkeresem a kisfiam fülész orvosát és megkérem hogy írja fel nekünk is ezt az immunerősítőt.Szerintem biztos nekünk is fog használni!
15. baba73b (válaszként erre: 4. - Tinagalamb)
2009. máj. 29. 18:29
Szia!Nekem 3 éves a kisfiam,2 éves korától bölcsis.Minden másobik héten itthon voltunk náthával,és végül az ő fülét is fel kellett szúrni.Ez januárban volt,akkor a dr-nő felírta a bronho-waxom-ot.Ez egy felsőlégúti immunerősítő.Már por alakban is lehet kapni kcsik részére.Képzeld,azóta még megfázva sem volt!!!Szerintem a kúra segíett!
2009. máj. 29. 18:24
jobbulást!
2009. máj. 29. 18:23

Köszönöm szépen a sok jó tanácsot megpróbálom megfogadni mindet.Mondjuk ezeket az orrcseppeket rendszeresen használjuk.Nekünk a védőnő a sterimart ajánlotta,mi azt használjuk!

Kedves Ágota77 ha nem lenne nagy fáradság megköszönném a Dr.Lenkei féle vitaminokról az ajánlásodat.Ha gondolod üzenetet is írhatsz privátba.

12. Ágota 77 (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. máj. 29. 18:18
Hú, azt én sem tudom, adható e ilyen pici babának.
2009. máj. 29. 18:16
aloe vera-t én is ittam, de nem tudom jó e kicsiknek is?
2009. máj. 29. 18:14

Az Aloe Vera is nagyon jó, én már kipróbáltam, tényleg van sok jótékony hatása.

A gyerekeimnek egy multivitamin készítményt adok, ami folyékony állagú. Nagyon meg vagyok vele elégedve, a családom is szép lassan elkezdte szedni a felnőtteknek való kapszulás változatát. Elkerülnek a betegségek, az ovi kezdése sem jelentett több orvoshoz járást ami meglepő volt a drnőnek és óvónéniknek is. Ha mégis elkapunk valamit, azt lábon kihordjuk. (A több napig tartó hányásos-hasmenéses-lázas betegségek nálunk lemennek egyetlen lazább széklettel és egy pici étvágytalansággal.) Ha érdekel szívesen írok róla többet, hogyan adom a gyerekeknek a Dr Lenkei Gábor féle folyékony vitamint. Őszitén merem ajánlani, oldalakat tudnék róla írni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook