Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » X. kerületi kisbabások/kisgyerekesek fórum

X. kerületi kisbabások/kisgyerekesek (beszélgetős fórum)


29. coci
2011. okt. 27. 16:36
...és akkor még 2-3 év elteltével ismét vállalhatnék egy babát, de nem fogok... szerintem a mai világban Magyarországon 3 gyereket normálisan eltartani képtelenség, legalábbis sajnos nekünk az lenne:(
28. coci
2011. okt. 27. 16:34

értem, sajnálom:( illetve örülök, h ilyen jó a munkád!:)

Én 25 leszek még idén, szóval akár 5-6 évet is várhatok a kis tesóig:) Te?

27. Avent
2011. okt. 26. 21:57

A munkahelyem 1évet illetve 15hónapot adott. Szeptemberben vissza kell mennem dolgozni. Túl jók a munkafeltételek ahhoz, hogy ne éljek vele. Pont a gyerek érdekében. De szeretnénk mi is még egyet. Egy öcsikét. A tesóm két gyereke is kislány. Lehet, hogy meg is ijednék egy kisfiútól. :-)

Hány éves vagy?

26. coci
2011. okt. 26. 13:26
És Ti? Szeretnétek még egy babát?
25. coci
2011. okt. 26. 13:26
nekünk dettó, csak nem örökbefogadásról, hanem a saját maga amerikai útjáról meg a nagyon okos diplomás gyerekeiről mesélt...Hál Isten nyugdíjba ment, most az új jön rendesen, épp ma volt:) Bölcsi??hogy hogy? csak megnéztétek, vagy hamarosan be szeretnéd adni? Tervezünk ige, de csak kb 5 év múlva.Én 2 éve itthon szeretnék lenni (vagyis már csak 1,5) aztán legalább 2-3 évet újra dolgozni, és utána jöhet a tesó, aki remélhetőleg már lány lesz:)
24. Avent
2011. okt. 25. 21:01

Az én védőnőm finoman szólva is pocsék. Hidegrázást kapok tőle. A gyerekre még rá se nézett viszont örömmel meséli kétòràn keresztül, hogy tinédzsereket, hogy kell örökbefogadni.

Viszont ma megvolt az első bölcsi látogatásunk. Holnap meg oltást is kap. Milyen kicsi és máris mennyi dolga van.:-)

Terveztek tesót?

23. coci
2011. okt. 25. 08:32
ha esetleg jó védőnőd van (nekünk nem volt..), Ő talán tudna Neked tanácsot adni. Az okos (tényleg okos!)tanácsok többet érnek, mint a tejszaporító teák!:) Amiket egyébként literszám én is ittam:)
22. coci
2011. okt. 25. 08:30
sajna már 3 hetes korában pótolni kellett, és 7 hetes kora óta csak tápszeres. Onnan tudtam, h a tejem maradt (mikor többnek kellett vna lennie) sőt fogyott.... Levi óránként éhes volt, mikor evett, akkor meg nyűglődött, sírt... a mellem sose volt megduzzadva, illetve 1x-2x, mikor kimaradt egy éjszakai szopi és nem fejtem le, na akkor kicsit megduzzadt... próbálkoztam, ahogyan ilyenkor kell, de egy idő után nem bírtam nézni, ahogy a kisfiam nyűglődik és folyton éhes.Na akkor kapott először tápit, és boldogan elvolt 3 órán át:)
21. Avent
2011. okt. 24. 20:27
Akkor tényleg lehet, hogy azért. Mikor tértetek át a tápszerre? Nóri még szopizik de szerintem már nem elég neki a tejem. Sajnos. Iszom ezeket a hülye teákat de nem szaporítja egyáltalán. Honnan tudtad, hogy már kell a tápszer?
20. coci
2011. okt. 24. 17:08
ducik??? dehogy is!!! Amúgy Levi sem duci, csak látványosan nagyobb, mint a korabeliek... de arányosan:) 54 cm-vel és 3430 grammal a Szt.Istvánban született. 2 hónaposan még 63 cm-t, de nem sokkal később 64 cm-t mértem, és ez egészen kb. 2 héttel ezelőttig így is maradt...most 66 cm:) Már nincs mérlegünk, de 9 kg-t tuti elérte. Mondjuk Ő tpszeres, szerintem ezért is nagyobb...
19. Avent
2011. okt. 22. 22:30

7300??? Akkor ő sem volt vékony baba.:-) mennyivel született? Holszültél?

És én még azt hittem, hogy mi ducik vagyunk. 54 centivel született. Egy hónaposan volt 60 centi. Biztosan nem rám ütött. Az apja családja ilyen langaléta.

18. coci
2011. okt. 21. 21:48
7300 gramm volt:)
17. coci
2011. okt. 21. 21:47
sajna csak egy éves kortól..addig a ringató és az úszás van... megkeresem Neked majd a honlap címét (baba masszázs)és átküldöm!:) 68 cm??azta, nem semmi.Levi most 66. de több, mint 2 hónapig 64 cm volt... mennyivel született?na majd mindjárt megkeresem Levi mekkora volt 3 hósan, de most már kb 9 kiló...
16. Avent
2011. okt. 21. 21:25

Ja. bocsi. Most érte el a 6 kilót a kis zabagép. A hosszát cssk saccolni tudom kb 68centire. Nem szereti ha méricskélem.

Hol lehet fellelni ilyen jó kis dolgokat? Nem is tudtam, hogy háznál is masszíroznak. Kőbányán van egyéb program babáknak?

15. coci
2011. okt. 21. 08:28
ja a mekkorát nem korra értetettem, azt már írtad:) Hanem hosszra, súlyra:)
14. coci (válaszként erre: 13. - Avent)
2011. okt. 21. 08:28
igen, oda járunk úszni. A babamasszázst ki akartuk próbálni (van aki házhoz megy és tanítja...)de aztán vhogy elmaradt:) szóval véleményt nem nagyon tudok mondani, de látatlanba jó dolognak tartom.
13. Avent
2011. okt. 20. 22:06

A jövő héten lesz 3 hónapos. Még szoptatom (kétóránként). Bár egyre kevesebb a tejem. Ma végre kimozdultunk. Voltunk elsősegély tanfolyamon. Egész jó volt. Nincs messze a Köszi tőlünk. Bár babakocsival nincs is közel. Ma néztem, hogy van ott Ringató. Babaúszásra is oda mentetek?

Mi az újhegyi tònál szoktunk csavarogni. Hétvégente merészkedünk csak messzebbre.

A babamasszázsról mi a véleményed?

12. coci (válaszként erre: 10. - Avent)
2011. okt. 18. 09:57

..ha nagyon unatkoztok, ill. csak otthon vagytok, sztem próbáljátok majd ki a ringatót, addig is kimozdulsz:)


Mekkora most a kislányod? szoptatod?

11. coci (válaszként erre: 10. - Avent)
2011. okt. 18. 09:56

van szerencsére! Nem feltétlen az én érdemem, ehhez kellett az is, h Levi alapból jó, nyugis baba...ezt kihasználva már nagyon picinek is volt idő, mikor egyedül hagytam...látta, h mászkálok, de akkor nem vele törődtem...így most jól el van egyedül is (egy ideig), de persze játszani is szoktunk:)


Merre szoktatok sétálni?Nem tudom, innen milyen messze a kórház, de szoktatok a köszi környékén járni?...

10. Avent
2011. okt. 14. 13:40
Nekem is az első. Azért sem tudom még, hogy merre menjek, mit csináljunk együtt. Neki is kell az önálló játék és én sem szeretnék egész nap csak gügyögni. Téged egész nap leköt vagy van némi szabadidőd magadra is?
9. coci
2011. okt. 14. 10:56
otthon próbálom megtalálni az arany középutat a folyton mellette és a játsszon egyedül között:) tornáztatom, beszélek hozzá, csörgetem a játékát, ilyesmi... de egyedül is szokott játszani, mert már jól meg tud fogni mindent, ill. egyik kezéből a másikba tenni, ezért elvan:) első babám,igen és Neked?
2011. okt. 14. 09:32

Nincs messze.

Otthon mit szoktatok játszani? Ő az első babád?

7. coci
2011. okt. 14. 08:58

az éjszaka nálunk is ilyen:) Babaúszást 3 hónapos kortól lehet kezdeni. A KÖSZI-ben pl van is, nem tudom az mennyire van Neked közel... Mi is 3 hósan voltunk először. A ringató egy éneklős, mondókás foglalkozás, igazából nem az én világom, de jó, h társaságba mehetünk:)


[link] ha érdekel:)

2011. okt. 14. 06:31
Az éjszakák szuperek. Azt kell, hogymondjam mázlisták vagyunk. Este 8 körül leteszem és reggel 7-8-ig fel sem kel. Napközben viszont annál macerásabb. Még nem járunk sehova a csavargáson kívül de babaúszásra szeretnénk. Mikor lehet elkezdeni? Ti mikor voltatok és mi az a ringató?
5. coci
2011. okt. 13. 09:54
az első 2 hónapban én sem igazán neteztem:) Milyenek az éjszakák, Nóri baba alszik rendesen?:) A kisfiam Levente. Jártok valamerre, valamilyen programra? Mi járunk, ill. 2x voltunk eddig babaúszáson és járunk ringatóra.Jópofa mindkettő:)
2011. okt. 12. 21:29
Most jutottam el odáig, hogy a napi 24òra gügyögés kicsit sok. Felnőttekre vágyom. A Bajcsy kórház mellett. A lányom pedig Nóri. Épp most tettem le. A te fiadat hogy hívják?
3. coci
2011. okt. 12. 19:16

szia!Örülök, h írtál:) Már arra gondoltam a téren az anyukáknak osztogatni fogom a fórum elérhetőségét:)

Merre laktok? Hogy hívják a kislányod?:)

2011. okt. 11. 21:19
Az én kislányom két és fél hónapos
1. coci
2011. szept. 28. 16:39

Sziasztok!


Vannak itt még X. kerületi kisgyerekesek rajtam kívül?:) Én a KÖSZI környékéről vagyok...Van egy kisfiam, aki most 4 hónapos:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook