Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? fórum

Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
254. Kiss Ildikó (válaszként erre: 253. - Emagdi)
2008. szept. 15. 17:44

Üdvözöllek!


Na most meg mi a hét híre nálam. Az ALITALIA lágitársaság csődbe ment. Tavaly velük utaztunk Rómába. Akik tegnap meg tegnapelőtt utaztak volna, nem tudtak felszálni a repulőre, mert nem fizetett a cég a légitársaságoknak. Csődbe mentek. Biztosan fog a tévé foglalkozni a hírrel.

253. emagdi (válaszként erre: 252. - Kiss Ildikó)
2008. szept. 15. 16:50
egyszer már én is jártam így, (teljesen más desztinációban), hihetetlen milyen korlátoltak az emberek, nem mindegy nekik arra a 2-3 órára hogy hova ülnek abban a nyamvadt konzervdobozban? komolyan nem értem néha...
252. Kiss Ildikó (válaszként erre: 251. - Gyöngyi)
2008. szept. 15. 16:25
Akik Pestől utaztak már a gépen ültek. Ugyan arra a helyre meg Hurkhadában is jegyet adtak Sharm-ig. A Pestiek nem akartak felállni. A sztyuárdeszek meg nyugtatták a népet, hogy mindenki üljön ahová tud, mert pont annyi hely van ahány fő. Az meg mindegy, hogy a jegy melyik székre szól. Sharmba úgy is leszáll mindenki a gépről. Aki meg utazik tovább haza Pestig, úgy is le kell szálnia a gépről mert takarítják és feltöltik kerozinnal. Malyd akkor visszaül a jegyen szereplő székre. Na mindegy. Állítólag jó kis vita alakult ki a gépen.
251. gyöngyi (válaszként erre: 249. - Kiss Ildikó)
2008. szept. 15. 15:39
Vita??Hát nincs rajta a jegyen az ülésed?
250. Kiss Ildikó (válaszként erre: 248. - Gyöngyi)
2008. szept. 15. 13:52
Csinos leszel és elegáns. :-)))
2008. szept. 15. 13:51

Hazaért az ismerősöm Sharnból. Most mesélte, hogy odafele a repülővel lesszálltak Hurkhadán, mert felszálltak a gépre azok az utasok akik onnan mennének haza Budapestre. Elvitték őket Sharmig, onnan indult a gép haza. Volt egy kis vita a gépen, hogy ki hova üljön. Hogy mik vannak!

Hazafelé a gép meg késve indult, mint általában.

2008. szept. 15. 12:57
Vettem egy jó kis(nagy) kézitáskát, amit felvihetek a repülőre.Ugyanolyan, mint a bőröndünk.
2008. szept. 14. 22:17

Ma jött haza Sharmból egy ismerősöm. Holnap találkozok vele, kíváncsi vagyok, mit mesél.


Jó éjszakát mindenkinek!

2008. szept. 14. 10:40
Majd vigyázunk, köszi!
245. sulka
2008. szept. 13. 07:53

CSodalatos volt,azt mondjak hogy a turista a szent faj mert megmenti az orszagot,viszont mindenhol varjak a csuszopenszt,meg a ropteren

is amert felteszik a borondot a kiszallitora.Keresik azt hogy megkerjuk hogy lefenykepezzenek ,majd keri az arat.

2008. szept. 13. 04:02

Vigyázzatok mert szeretik a dollárt és az EU-t összekeverni .... És ez nekünk nem jó!

Egyébbként azt nem tudom ,hogy mi a jobb .

"Felénk" csak a fontot fogadták el :P

A bazáron kivűl .

243. Kiss Ildikó (válaszként erre: 241. - Gyöngyi)
2008. szept. 12. 12:02

Ez tényleg így van Én is csak lestem mikor vettünk valamit 5 dollárért, a másik házaspár mondta, hogy nekik eurójuk van és ők is 5 eruót fizettek. 5-5 ez volt a lényeg az árusnak.

Mi dollárt vittünk, mert mondták akik voltak, hogy az a jó.

242. Linaaa (válaszként erre: 241. - Gyöngyi)
2008. szept. 12. 09:25

Köszönöm!

Bár én mostmár teljesen meg vagyok zavarodva, hogy mi a jobb....Van aki a dollárt mondja, van aki az eurót. Anyu főnöke nemrég volt kint, és ő meg azt mondta, hogy mindenhol eurót kértek. Szóval még mindig nem tudom, hogy mit fogok kivinni:).

241. gyöngyi (válaszként erre: 237. - Linaaa)
2008. szept. 11. 14:08

Linaaa!

Azt mondják a lányok, hogy érdemesebb dollárt vinni, mert vannak ehlyzetek amikor azt mondják, hogy pl. 5 dollár vagy 5 euró és nem tesznek különbséget.Nálunk meg a dollár csak 170, az euro pedig 230 körül van!

240. Linaaa
2008. szept. 10. 18:18
Én is sok hülyeséget olvastam előtte neten. A szállodáról is, ahova mentünk. Indulás előtt már teljesen el is ment a kedvem az egésztől, annyira féltem, hogy mi vár ránk. Aztán kellemesen csalódtunk szerencsére:).
2008. szept. 10. 18:12
Húú, az jó mertTunéziáról elég meredek dolgokat hallottam, még olyantól is aki 5 csillagos szállodában volt!
238. Linaaa (válaszként erre: 236. - Kiss Ildikó)
2008. szept. 10. 13:38
Én még csak egyszer, de én is biztos vagyok benne, hogy legközelebb majd oda megyek vissza. Gyönyörű volt és minden szuper, pedig akkor is csak három csillagos szállodában voltunk.
237. Linaaa (válaszként erre: 235. - Gyöngyi)
2008. szept. 10. 13:36

Igazából mi is hibásak voltunk, mert nem számoltuk át forintra. Azt mondta, hogy mindkettőbe lehet fizetni és eszünkbe se jutott, hogy ekkora különbségek lehetnek.Természetesen ő meg nem mondta. Meg persze gondolhatta, hogy 120ezer ftot úgyse váltottunk át dínárba... Csak utána számoltuk ki, hogy mennyi is lett volna dínárban...

Azért nem csináltunk balhét, mert egyébként jó idegenvezető volt. Mindenről beszélt, mindent megmutatott, minden "veszélyre" figyelmeztetett. Most biztos, hogy figyelni fogok és átszámolom forintra, hogy melyikkel jövök ki jobban.

236. Kiss Ildikó (válaszként erre: 234. - Linaaa)
2008. szept. 10. 09:53
Tunéziába háromszor voltunk. Legközelebb biztosan oda lesz a uticél. Nagyon megszerettem.
235. gyöngyi (válaszként erre: 230. - Linaaa)
2008. szept. 10. 09:40
Ilyen átverésről még nem hallottam, de felháborít!!Fel kellett volna jelenteni az irodánál.
234. Linaaa
2008. szept. 9. 22:31

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mesélni mindenképp fogok:). Nagyon remélem, hogy jókat. Kicsit félek, mert most anyuék nélkül megyünk, és még soha nem voltam külfödön szülők nélkül, de ezt is el kell kezdeni valamikor:). Tunéziába is beleszerettem, remélem Egyiptommal is így leszek majd:).

233. rexona (válaszként erre: 230. - Linaaa)
2008. szept. 9. 21:57

Szia. Mi a borravalót a takarítónak fontba adtuk, és úgy hogy mielőtt kimentünk a szobából, rátettük a párnára, hogy megtalálja, de jut eszembe, eurót is hagytunk ott. Majd meglátod, hogy ezek mindennek megörülnek, csak hagyj ott egy kis pénzt. A lényeg: tök mindegy hogy mivel fizetsz: euro, dollar, font.

És még valami, ahogy olvastam a fórumot, láttam, hogy néhányan bőkezűek is voltak. Én megmondom őszintén, 1 vagy 2 eurot hagytunk a szobában naponta, és semmi több. 5 csillagos szállodában voltunk. Mi úgy gondoltuk elég ennyi. Problémánk nem volt semmivel, a takarítással sem.

Mi most a programokat dollárral fizettük, de lehetett volna euróval vagy fonttal is.

232. Kiss Ildikó (válaszként erre: 230. - Linaaa)
2008. szept. 9. 19:21

Hello Lina!

Mi két hétig voltunk. Az első reggel adtam a takarító fiúnak 10 dollárt. Rend is volt. A második háten új fiút kaptunk. Kapott 1 dollárt. Ezen Én is röhögtem. A párom ennyit adott neki.

Mert kapott még egy békatalpat, kérte, hogy írjak róla papírt, hogy kivihesse a szállodából.


Mi a fakultatív programokat dollárba fizettük. Azt nem számoltuk, hogy mennyi lett volna helyi fontba.

2008. szept. 9. 18:41

Linaaa!

Féltétlenül mesélj, ha megjöttél!

230. Linaaa
2008. szept. 9. 15:43

Sziasztok!


Mi most 21-én megyünk Egyiptomba egy hétre. Végig olvastam az egész fórumot, de pár kérdésem nekem is lenne, ha nem gond:).

A borravalót pl. takarítóknak lehet egyiptomi fontban is adni nekik? Tavaly Tunéziában mi semmit se fizettünk euróval, se dollárral. Azaz csak megérkezéskor a tengerparti szobára fizettünk pluszban dollárral.

Meg azt szeretném még kérdezni, hogy fakultatív programokat általában mivel lehet kifizetni? Mert tavaly minket ezzel kicsit átvágott az idegenvezető. Euróban fizettük ki, de lehetett volna dínárban is, és úgy 20ezer Ft-tal olcsóbb lett volna...

Köszönöm előre is!

229. gyöngyi (válaszként erre: 228. - 691682d466)
2008. szept. 8. 15:12
Vagy mégis a fáraó átka!!!
2008. szept. 7. 14:21

Szia!

KAIRÓBA:)

Sjnos ha mindenki beteg lett akkor csak is azt tudom írni ,hogy a hajón valami nem volt rendben :( És lehet hogy épen a mosogatásnál került valami a tányérokra , poharakra:( Na de ezt szabad szemmel nem lehet látni .

A hasmenést a szalmonella egyik kórokozója váltja ki ami pont nem az ami itthon is megtalálható .Épp ezért szoktam mondani ,hogy a kinti gyógyszerek a hatásosak és nem az itthoniak.


A szalmonellától sem mindenki betegszik meg egyformán . A betegséget okozó baktériumból több mint egy millió csíró kell,hogy a szervezetbe kerüljön.

A szervezet fogékonysága is egyéni : ebben az esetben a gyomrsav meg is védhet a betegségtől vagy kevésbé jelentkeznek a tünetek . Ezért is van ,hogy amikor ilyen betegségről hallunk PL:iskolai madártej stb. a betegek álapota nem egyforma . Van akinél 1-2 nap és vannak komolyabb esetek is.


Amit én még szoktam hallani az a klíma és a levegő összetételére való érzékenység.

De nem kizárható az sem ,hogy valaki egy medence vizéből "véletlenül" kortyol egy kicsit vagy csak észrevétlenül a szájába kerül a víz ami esetleg fertőző a tisztaság látszata ellenére.

De igazából sajnos erre nem is tudok 100%-osan választ adni hiszen még a tudomány sem olyan fejlett ,hogy kiszűrje ezt a féle nagyon kelemetlen betegséget A fáraó átkát :(

Egyébbként éppen 1 éve hallottam ,hogy egy szállodában egy egész csoport Német túrista lett beteg :( A többiek nem .... Pedig ugyanott ettek és köztudottan a németek az alkoholt sem vetik meg és mégis...

Bízom benne ,hogy a mostani utatok mindenféle kellemetlenségtől mentessen és élményekkel teli fog zajlani :)

227. rtopi (válaszként erre: 226. - 691682d466)
2008. szept. 7. 09:14
Szia! Hova való a férjed? Én múlt ősszel voltam egy nílusi hajóúton, most pedig Sharmba megyünk. most fő cél a tenger élővilága, de azért kirándulni is szeretnénk. Nagyon várom. A mi utunkon szinte mindenki megbetegedett, az is aki pálinkát ivott megelőzésként.Talán én a legkevésbé. A férjem viszont iszonyú rosszul volt,pont Kairóban egy napot kénytelen volt a szállodában maradni. Még itthon is néhány hétig volt hatása. Pedig fogat is ásványvízzel mostunk. Antinalt szedett. Ha nem a csapvíz, akkor mire gyanakszol? Írtad a Nílust, de neki már a hajó előtt, a hurghadai szállodában kezdődött a probléma.
2008. szept. 6. 18:18
Ez jó megoldás szerintem is :)
225. gyöngyi (válaszként erre: 224. - 691682d466)
2008. szept. 6. 16:46

Lesz-e ott egyáltalán bank ahol kikötünk??

No, mindegy azt találtam ki, hogy annyi dollárt váltunk amennyit biztosan elköltünk, a többit euróban visszük, az nem baj ha megmarad jó lesz máskor-máshol.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook