Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt aki a szülés után nem maradt bent a szokásos 4-5 napig tartó időre? fórum

Volt aki a szülés után nem maradt bent a szokásos 4-5 napig tartó időre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
45. bbe8e56e9e (válaszként erre: 9. - Bea0124)
2013. febr. 16. 14:02

Én a másodikkal a negyedik napra jöhettem volna haza amikor azon a reggelen beszürkült Bogár! ( én nem láttam ugyan rajta semmit!)Azonnal vért vettek tőle,és mondták csak az után mehetünk haza! Az eredmények súlyos bakteriális fertőzést mutattak így kerültünk át a gyermekórházba kemény két hét következett! Főleg hogy a nagyobbik itthon sírt, ráadásul influenza járvány miatt látogatási tilalom volt! Még látni sem tudtuk egymást! Borzalmas volt sokat sírtam! De ma már tudom hogy akkor Bogáta életét mentette meg az az orvos aki észrevette ezt! Lehet,hogy itthonról én már későn vittem volna ! sajnos ismerek olyan szülőket akiknek a babája ugyanezzel a bacival fertőződött meg, későn vették észre és elveszítették!

Nem elijesztésnek írtam csak ez a mi történetünk!

44. Bea0124 (válaszként erre: 40. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 14:01

18éves hihi :-D

Én 21évesen szültem a fiam és hát volt ott idősebb 28éves első gyermekes anyuka többet tudtam mint ő :-D

De én alapból gyerekimádó vagyok :-D

Szülhettem volna 20évesen,de egy babánk nem maradt meg.

43. Bea0124 (válaszként erre: 36. - Felhőlány)
2013. febr. 16. 13:55

Itt azt írod bocs e nem értem :-D

Hogy csak az hiszi hogy kórházba tud az ember jobban pihenni mint otthon aki nem volt még otthon hamarabb mint 4,5nap?

Hát igen végülis az aki nem próbálta ki honnan tudhatná?-persze én sem tudom csak viszonyítani tudok én kikértem a fiam velem volt akkor vittem be mikor jött valaki.Egyedül fürödtem,sétáltam,ettem raktam rendet az ágyamnál,etettem,pelenkáztam stb.stb.ezt ugyan úgy otthon is tudtam volna.

42. Felhőlány (válaszként erre: 39. - Bea0124)
2013. febr. 16. 13:53

Köszi a jókívánságokat! Én is hasonlóakat kívánok Neked!


Másik kórház esetleg nem jöhet szóba nálad?


Én a védőnőt hiába kérdeztem, semmit sem tudott róla,és még nem is találkozott ilyennel. Bár a tandemszoptatásnál is ugyanez a helyzet nála, és a többi kolléganőjénél is. Eddig bármit kérdeztem tőlük, nem tudtak rá érdemi választ adni, de nem is jártak utána. A gyerekorvos, akivel egyébként egész jóban vagyunk, egyszerűen csak úgy gondolja, megbolondultam. A szonográfus pedig nagyon meglepő, hogy ennyire segítőkész, mivel nem is ismertük előtte egymást, a kórházban pedig, mivel ő intézkedik, nagyon kedvesek velem.


A sárgaságról tudom, hogy élettani, az első kettőnek is volt minimális, de semmi kezelést nem igényelt. Én is olvastam, hogy a kiságyat az ablak mellé kell tenni, majd ki fogom próbálni.

2013. febr. 16. 13:52
Én az elsővel 3 napot voltam, a másodiknál már 48 órára kitettek, pedig még maradtam volna 1 napot pihenni:) De hát így alakult és volt itthon segítség:)
40. 5c98b496b3 (válaszként erre: 38. - Felhőlány)
2013. febr. 16. 13:52

nem :( kedden szultem, penteken mehettem. Utolso reggel mar nagyon fajtak a melleim a tejtol, kerdeztem a csecsemost, hogy mit csinaljak. Szo szerint mellbebokott es kozolte, oooo, napok kerdese, hogy ebbol tej legyen.


Hazaertunk, probaltam etetni, letettem, orditott, felvettem , evett, letettem, orditott.


Este 10 korul jott a fogadott Anyukam, aki vedono. Megmutatta, hogy kell fejni, hogy kell tartani. Omlott a tejem !!! Azt hittem behalok, mire kimassziroztuk. A gyerek evett, es szepen elaludt. Gond nelkul.


Szerencse, hogy Zoe mar itt szuletett... Egy ejszakat voltam bent, idegrohamot kaptam a 18 eves anyukaktol a szobaban, alig vartam, h hazajojjunk.

39. Bea0124 (válaszként erre: 30. - Felhőlány)
2013. febr. 16. 13:47

Hát igen tuti mindenki hülyének fog nézni.

Pedig ez csak egy lehetőség lenne hisz ha bármi probléma lenne nyilván ott maradok.

Nálunk ilyen szoba nincs a szóbába az apuka sem jöhet be...persze ezt szinte mindenki megszegi.

Örülök hogy írtáĺ,hát kívánom hogy normál,könnyű szülésed legyen és minden úgy alakuljon ahogy szeretnéd.


Amúgy sárgaság teljesen normális dolog,és ha nem nagy mértékű,eszik rendesen a pici stb.akkor nem probléma.Én pl.olvastam hogy lehet segíteni ha az ablak mellé rakja az ember a kiságyat.


Én május vége felé vagyok kiírva,hát kíváncsi leszek.Jövő héten megyek védőnőhöz és felhozom a témát nála.Tuti hogy mindenki leakar majd beszélni de ha nem tudnak olyat mondani ami tényleg meggondolandó akkor nem hagyom magam.

38. Felhőlány (válaszként erre: 35. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 13:43

Sajnos a legtöbb kórházban ez lehet a helyzet. Az első babával nekem is szörnyű volt, a szülés is, utána pedig amíg bent voltunk, többet sírtam, mint a gyerek. Rémálom volt szinte, és semmi értelme, hogy ott voltunk. Otthon anyu tanított meg mindenre, szoptatni is. A második szülésnél már tapasztaltabb voltam, próbáltam a hibáimból tanulni, akkor is voltak problémák, akkor is kiakadtam, de legalább a szülés után már tapasztalt voltam, nem szorultam segítségre. Most a harmadiknál még jobban igyekszem megtenni mindent, hogy jó legyen, hát nem tudom, mennyire fog ez sikerülni. Egyébként otthon szeretnék szülni, csak mivel nincs 20 percen belül kórház, teljesen lehetetlen.


Az első babádnál sikerült hamarabb hazajutnod?

37. 5c98b496b3 (válaszként erre: 34. - Bea0124)
2013. febr. 16. 13:37
Semmi hatranya nem volt , hogy hazajottunk, imadta es hala az egnek azota is. :D Alig varta, hogy itthon legyunk egyutt.
36. Felhőlány (válaszként erre: 34. - Bea0124)
2013. febr. 16. 13:37
Szerintem azt, hogy a kórházi bentlét pihentető, csak olyan gondolja, aki nem volt még bent szülés után pici babával több napot.
35. 5c98b496b3 (válaszként erre: 33. - Felhőlány)
2013. febr. 16. 13:36

Dettit meg otthon szultem, hat en utaltam az egeszet.

A terhesgondozast is, bevallom oszinten. Az sztk-ban levok allando pofavagasat... meg ugy altalaban.

Elso este bogve hivtam fel a ferjem, h en hazamegyek. A csecsemos noverek undoritoak voltak, semmit nem segitettek, meg ha kerdeztem akkor sem. Mintha mindent tudnom kellett volna elsore...

2013. febr. 16. 13:35

Akiknek volt otthon pici,vagy úgy alapból csak éreztétek hátrányát hogy otthon vagytok?

Igaz nálatok ezek szerint az a megszokott,de nálunk az ötödik napon lehet menni (ebben benne van a szülés napja)és az esetleges problémák miatt pl.sárgaság,hogy nem pihen az ember eleget,elmegy a teje stb.hozzák fel hogy jó az a 4-5nap.

33. Felhőlány (válaszként erre: 31. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 13:34
Igen, de sajnos ilyen Magyarország. A kórházi gyerekorvos ezt azzal indokolta, hogy itt nincs kiépítve olyan egészségügyi ellátó rendszer, mint Ny-Európában, ezért félnek hamarabb hazaengedni a babát. Meg persze a sárgaság.... Érdekes egyébként, hogy otthonszülésnél annak nincs is akkora jelentősége.
2013. febr. 16. 13:32

Azt elfelejtettem leírni, hogy persze alá kell majd írni, hogy saját felelősségre jövünk el.


Viszont bármelyik kórházból el lehet jönni hivatalosan saját felelősségre és a babát sem tarthatják bent, csak abban az esetben, ha közvetlen életveszély miatt sürgősségi ellátásra szorul.

31. 5c98b496b3 (válaszként erre: 30. - Felhőlány)
2013. febr. 16. 13:31
mennyivel jobb ilyen szempontbol Anglia .... itt sokkal egyszerubb ez a resze :)
2013. febr. 16. 13:30

Szia!


Látom írtál arra a fórumra is, amit én indítottam. Nekem jelenleg folyamatban van az ambuláns szülés intézése, márc. 26-ra vagyok kiírva. Egyébként nem kötelező abban a megyében szülni, ahová tartozol, szabad kórház választás van, én is más megyében fogok szülni.


Szóval nekem egy szonográfus segít, akinél 4d uh-on voltunk. Ott megkérdezte, hogy hol fogok szülni, és mondtam, hogy ambulánsan szeretnék. Ő volt az első, aki nem nézett rám úgy, mint aki ufo-t lát. Ő beszélt a kórházi gyerekorvossal, ahol dolgozik. A gyerekorvos utánajárt, mert náluk sem szokott ilyen lenni. Pont tegnap kellett bemennem személyesen is beszélni vele, illetve egy nőgyógyászt is ajánlott, mert csak akkor szülhetek ott, ha van orvosom is. Mindketten azt mondták, hogy ha minden rendben lesz, akkor mehetünk haza 24 óra után, de előre nem ígérhetnek. A házi gyerekorvostól valóban kell igazolást kérni, hogy kijön naponta. A bcg oltást a kórházban megkapja, illetve a pku levételre vissza kell vinni 3 naposan, mert bár hivatalosan levehetné a háziorvos, ők nem bízzák rá.


Ebben a kórházban is van alapítványi szoba, ha szabad lesz, megkaphatjuk úgy, hogy az akkor 15 hónapos kislányom és a férjem is bent lehessen velünk.


Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, bár az én "ügyem" még nem záródott le pozitívan. :)

2013. febr. 16. 13:25
Angliaban szultem, es csak azert mentunk haza masnap, mert mar elfolyt elotte a magzatviz. Kulonben aznap mehettunk volna :D Kinszenvedes volt , foleg, hogy a 4 evesem nagyon hianyzott :D
28. Niki29
2013. febr. 16. 13:20
ahova én megyek szülni ott, 5 nap normál esetben, császárral 8 nap. bács-kiskun. 32 hkm vagyok.
27. urbanszkyviki (válaszként erre: 26. - Urbanszkyviki)
2013. febr. 16. 13:13
Ja, hétfő reggel szültem, szerdán ebéd után mehettem haza.
2013. febr. 16. 13:12
Én a 2. babánkkal 2.5 nap múlva mehettem haza. Azt mondták, azért engednek haza hamarabb nyugodt szívvel, mert jól vagyunk mind a ketten, szépen elkezdett gyarapodni a baba már a 2. napon, és mivel 2. gyerkőc, el is tudtam látni hiba nélkül...persze leteszteltek először, ez egy bababarát kórház volt, ahol mindig kint vannak az anyákkal az újszülöttek.
2013. febr. 16. 13:11
3 nap a gyakorlat manapság.Én csüt. este szültem,vasárnap délelőtt jöttem haza.
2013. febr. 16. 13:05
Én Kanadában szültem az első kêt gyerekem,ott is már másnap mentünk haza.Próbálj meg utánajárni hogy lehet megoldani,h rövid ideig kelljen benn lenned.Én megértelek.Nekem vakbélműtétem volt,mikor 1éves lett a kicsi.Délben volt a műtét,du.már ott voltak,éjszakára becsempészte,velem aludt,szoptatam,ezt megcsinâltuk 2.éjszaka is,utána hazakönyörögtem magam,a dokinő meghamisította a papirjaim,mert még 2napig benn kellett volna maradnom.
2013. febr. 16. 13:03
Én Kistarcsán szültem, Pest megyében, viharos gyorsasággal, 3 óra alatt egy péntek reggel. Eléggé megviselt, állandó nővéri felügyelet alatt voltam. Itt 72 óra a protokoll, de sajnos szombat ejjel elvitték a lányom a SOTE PIC-re, igy vasárnap déleőtt hazaengedték, hogy vele lehessek. Nem is nagyon kellett kérném, nagyon rendes volt a saját dokim és az ügyeletes is.
22. Kyller
2013. febr. 16. 12:23
En is kulfoldon elek. Ha nincs komplikacio a szules alatt/utan, akkor mar aznap hazamehetsz...
21. Bea0124 (válaszként erre: 15. - Mágika75)
2013. febr. 16. 12:07

Pihenéssel nem lenne baj tuti,a fiammal meg óvatosan lennék.Tisztában vagyok vele hogy pihenni kell,ez számomra nem lenne kifogás.

Akkor még apukával is többet lehetnénk együtt,jobban könnyebben hozzátudnánk szokni az új helyzethez.Szerintem jobb lenne ha nem hazamenetel esetleges másnapján kellene egyedül lenni kettővel.

20. Bea0124 (válaszként erre: 18. - Z.Györgyi)
2013. febr. 16. 12:00
Ezért írtam is hogy ha minden oké ...
2013. febr. 16. 11:59

Jajj köszönöm tényleg.

Hihetetlen hogy szinte mindenki 3napról beszél.Leírnátok melyik megyében szültetek?

Nálunk ilyen nincs,de lehet én leszek az első :-D

Amúgy mosonmagyaróvárról írók.

18. Z.Györgyi (válaszként erre: 9. - Bea0124)
2013. febr. 16. 11:56

Szia!

Nekem a második szülésnél egy másfél éves nagyfiú maradt itthon. A szívem szaladt meg. De a pici lány koraszülött lett, összesen négy hetet töltöttünk kórházban. Ehhez képest a 3-4 nap semmi. :) Minden csak nézőpont kérdése. Hiába tervez az ember lánya, az élet közbeszólhat.

17. Kukacc
2013. febr. 16. 11:49
Én péntek délután szültem császárral a Jánosban,és hétfőn reggel 10-kor már úton voltam hazafelé a babámmal:)
16. Muraja (válaszként erre: 13. - Bea0124)
2013. febr. 16. 11:47
Ja es meg az orvos nincs ehualtalan jelenletben csak ha negyon de nagyon valami komplikacios szulesröl van szo es az egesz mas oldalra tartozik.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook