Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt aki a szülés után nem maradt bent a szokásos 4-5 napig tartó időre? fórum

Volt aki a szülés után nem maradt bent a szokásos 4-5 napig tartó időre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. febr. 16. 11:47

Mind a két csemetémmel a harmadik napon jöhettünk is haza. Csenge hétfőn délután született, vele szerdán délben jöttünk ki a kórházból. Csongor kedden hajnalban született, csütörtökön délben jöhettünk is haza. Mind a kettőt vissza kellett vinni a BCG oltás miatt.

Papíron mind a két gyerekkel pénteken jöttünk haza... :)


Kérhető az ambuláns szülés, akkor pár órával a szülés után haza is lehet menni, ha minden rendben van.


Ha úgy érzed, hogy nem kell bent maradnotok a kórházban, kérd meg a dokidat/szülésznődet, hogy engedjen haza. Ha te is attól érzed jobban magad, hogy mind a két gyereked veled van, akkor ne érdekeljen senki véleménye (hogy pl. pihenned kéne) szaladj haza a családhoz.


Jó egészséget!

14. Muraja
2013. febr. 16. 11:45

Kulföldön elek es en mar ma felnött lanyom szuletese utan 4 - 5 ora utan mentunk haza . Ez itt a rutin es nagyon jo mert a kontakt mama es pappa a baba köszt egesz mas lesz sokal de sokal pozitivabb.

Szules az nem betegsegnek van nyilvanyitva es nincs is mitt keresni hossszu ideig ben a korhazban utana.

2013. febr. 16. 11:42

Kár volt nyitni fórumot csak izgatott leszek tőle :-D

Úgy látszik hogy csak a mi kórházunk ilyen benttartós. :-(

Na majd utána kérdezek.


Azt olvastam hogy ambuláns szülés esetén kell egy igazolás a gyerekorvostól hogy ő minden nap kijön megnézni a babát,hogy minden rendben van-e.

Meg igazából a baba az akit nem szeretnek kiengedni.hogy a kórházi gyerekorvos a fő döntő.

Nem tudom a szülész-nőgyógyásztól kell-e valami vagy a főorvossal kell-e beszélni.


Na meg ugye vissza kell vinni vérvételre,oltásra.De ezt megoldjuk.

12. Bea0124 (válaszként erre: 7. - Fildus)
2013. febr. 16. 11:36
Te itthon szültél?És hogyhogy ilyen hamar hazamehettél?
2013. febr. 16. 11:35

A Jánosban 3 napot kell bent lenni, császárosoknak 4-et.

A barátnőmet császározták, mégis hazaengedték a 3. napon. Nem volt semmi probléma.


Svédországban 6 órát kell bent lenni!!! :D

2013. febr. 16. 11:33
Olyan jót írtok 2-3napon haza mehettetek.
2013. febr. 16. 11:30

Köszönőm a hozzászólásokat.

Igazából nálunk az a szokás hogy szülést követő 4.napon lehet hazamenni ha minden oké.Én a kisfiam csütörtökön szültem hétfőn mehettünk haza.


Igen hallottam már az ambuláns szülésről ,utána is olvastam.


Igazából az ok amiért nem igen szeretnék sokáig bent lenni az az akkor kb.20hónapos fiam.

Tudom kell a pihenés nem tudni milyen lesz stb.de ha minden rendben megy,de tényleg csak akkor hazajönnék előbb.

Ráadásul ugye jó lenne együtt is lenni márpedig a párom nem fog tudni 2hétig itthon maradni egy hétig a fiúval utánna meg velünk.

Tudom vannak nagyszülők de dolgoznak és nem a falunkban laknak stb.stb.

Ráadásul még nem szokásunk non-stop másra hagyni...


Tényleg a lehető legjobbat akarom mindannyiunknak.


Igazából aggaszt az is hogy tudom milyen vagyok és hiába lesz meg a pici és leszek boldogsághormonnal teli azért tuti szomorú leszek a fiam miatt :-( ráadásul tudom hogy ilyen helyzetek kihatnak rá nagyon.

És nem lenne jó ha frissen hazaérve egy szeparációs szorongásban szenvedő gyerek lenne a pici mellett.


Tudom sok sok kifogás és még tudnék írni,de teljes mértékben fontos a biztonság.

Annyi hogy nálunk nem család barát a kórház.

2013. febr. 16. 11:28
2 gyerekekem születése után 6 órával mehettem haza (nem Magyarországon szültem) és szuper jó volt!!! Utolsó jövevénnyemmel sajnos bennt kellett maradni egy napot, hát teljesen ki voltam. Szerintem csak felstresszelik az anyukákat ezzel a bennt tartással. Sokkal meghittebb a születés utáni ismerkedési élmény mint a babának mint a szülöknek ha hazamehetnek. Egy fontos kapocs amit a kórházi benntlét miatt sokan kihagynak csak azért, hogy a kórház ne essen el a kismama után kapott pénztöl??? !!
2013. febr. 16. 11:24
Én 2011. májusában szültem. Kedden reggel 7-kor született a 2. gyermekem. Csütörtökön 1 körül már otthon voltunk.
2013. febr. 16. 11:13
Ambulánsan is lehet szülni, törvényadta jogod van rá. Az más kérdés, hogy a kh-i dolgozók nagyon nem szeretik és akadékoskodni fognak, mert így a kh elesik a kismama után kapott pénztől, amit 72 óra bentlét után kapna. 24 után is kapnak már, de csak bizonyos százalékát.
2013. febr. 16. 11:08
nálunk a "szokás" 3 nap, és szerencsére a többség 3 nap után haza is mehet
2013. febr. 16. 11:08

Szia! Anno amikor én szültem, akkor min. 5 napot kellett a kórházba lenni szülés után. Nos én csak 3 napot voltam, a negyediken reggel haza jöttem.

Az ok pedig az volt, hogy az akkor 2 éves fiam nem viselte jól, hogy én távol vagyok. Így szóltam az orvosomnak, hogy haza szeretnék menni, mivel a lányom rendben volt, elegendő mennyiséget szopizott, így a kórház gyermekorvosa áldását adta a haza menetelre. A háziorvostól kértek egy igazolást, ha bármi lenne, akkor számíthatunk rá.


De persze minden rendben ment.


Én már rég szültem, de úgy tudom, hogy ma már 3 nap után haza is lehet jönni, ha minden rendben van.

Régen volt az, hogy sima szülés 5 nap, császár 8 nap.

2013. febr. 16. 11:08
5. napon jöhettünk haza, mert a Lánykám besárgult egy picit. Amúgy itt 72 óra a nagykönyv szerint, de ha este felé/éjjel szülsz, akkor 4 napot tartanak bent.
2013. febr. 16. 11:05
Én úgy tudom, évek óta 3 nap a protokoll, én a lányommal 5 napot voltam benn, mert komplikáció volt a születése közben, de a fiamnál (2010-ben) csak 3 napot.
2013. febr. 16. 11:03

Kíváncsi vagyok azok véleményére,tapasztalatára akik előbb hazamentek?Ha igen miért,volt-e valami oka?-illetve milyen engedély kellett hozzá,milyen feltételek?

Előre is köszi a választ.


Igazából a kérdés az is lehetne ki hány napot volt bent szülés után :-D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook