Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Villanyfűtő miatti a konnektornál melegedik kicsit, ez mennyire normális? fórum

Villanyfűtő miatti a konnektornál melegedik kicsit, ez mennyire normális? (tudásbázis kérdés)


2023. okt. 19. 17:52
Ha egy konnektorba dugod az összes radiátort akkor az összes terhelés azon az egy vezetéken lesz, teljesen természetes, hogy melegszik. Úgy kellene szétosztani a radiátorokat, hogy mindegyik külön ágon menjen, azaz más-más kismegszakítóhoz tartozzanak.
5. 11e5ee694c (válaszként erre: 3. - Titkoskert)
2023. okt. 19. 17:39
Köszönöm! Már átrendeztem,most hidegek a vezetékek. Van egyébként belső kapcsoló is a konnektorok felett (én nem értem villanyszerelő építette be ) Igen,jobb félni holnap azért átnézetem :)
4. 11e5ee694c (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2023. okt. 19. 17:36
6 hónapja lett újra vezetékelve,most átdugtam mindegyiket külön konnektorba,így nem melegszik.
2023. okt. 19. 17:31

Tegnapeste kapcsoltam be, ma is ment, semmi melegedés se a konnektornál, se a hosszabbítónál, se a dugónál nincs.

Vigyázz ki ne gyulladjon a falban a vezeték. Lehet semmi gond, de jobb félni.....

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - 11e5ee694c)
2023. okt. 19. 17:02

Kis mértékben még ok, de estére nem hagynám magára.

Mikor lett az a hálózat kiépítve? Nem biztos, hogy a mai, nagy teljesítményű fogyasztókat zokszó nélkül ki tudja szolgálni.

2023. okt. 19. 16:14
Villany radiátorokkal fűtünk,mivel nincs gáz bevezetve. Mennyire normális az,hogy a konnektornál picit melegszik a vezeték? Fi relé van,gondolom lecsapná ha túlterhelt? Köszönöm szépen a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook