Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a menete a vérplazma-adásnak? fórum

Mi a menete a vérplazma-adásnak? (tudásbázis kérdés)


2023. okt. 23. 06:12
Köszönöm szépen.Utána fogok nézni akkor a legközelebbi központnak.
7. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. okt. 22. 11:07

Semmi csavar nincs benne, ha megfelelsz mehetsz, ha nem akkor nem.

Ha véradó vagy, akkor biztos megfelelsz, mert csak az adhat plazmát aki vért is adott abban az évben.

Van orvosi vizsgálat, ha megfelelő, akkor vesznek csak.

Az orvosiért nem kell fizetni.

A fiam is szokott adni, de most nem mehet, mert nyílt hasi műtétje volt.

Február végéig nem is mehet.

Szóval komolyan veszik, nem csak úgy félvállról.

6. survivor3 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. okt. 22. 00:38

Szia!

Nincs benne csavar.

Van egy előzetes vizsgálat. Vérkép.

Már azért is fizetnek.

Ha alkalmas vagy vérplazma vételre, akkor többet fizetnek.

Egyébként töredéke a kapott összeg a levett vérplazma értékének.

5. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Biciklis_)
2023. okt. 21. 13:08
Buszon hallottam, anyuka telefonál, majd mondja a kb. 10 éves fiának, hogy itt és itt takarítót keresnek. erre megszólal a gyerek; miért nem mégy vérplazmát adni? 🙄
4. 10685d3a12 (válaszként erre: 2. - Maithuna)
2023. okt. 21. 13:05
Akkor az enyém remek lenne. Többfajta gyógyszer is van benne és cukor is 😀
3. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. okt. 21. 12:43

Ha véradástól kifeküdtél,akkor ha plazmát adsz az mégjobban kiüt.

Ha véradó voltál miért nem ott érdeklődsz attól aki szervezi a véradást?


Gyanítom láttál valami videót,és az maradt meg benned,hogy ezt sokan a pénzért csinálják. ....Szerintem

2. Maithuna (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. okt. 21. 12:19
Nincs benne csavar, sok gyógyszer készül vérplazmából, ill. véradásra is alkalmas. Vénából vért vesznek, kiszűrik a plazmát, a maradékot (vörös és fehérvérsejteket, a vérlemezkéket, valamint sóoldatot) visszavezetik. Nem kerül neked semmibe, ott a központban egy előszűrést csinálnak, hogy alkalmas vagy-e plazmaadásra. Teljesen mindegy hogy hová mész, az eljárás ugyanaz mindenhol, a személyzet más.
2023. okt. 21. 11:29
Mostanában jönnek folyamatosan a vérplazma központok reklámjai. Elgondolkoztam, hogy mennék adni, de annyira hirdetik, meg tolják, hogy még fizetnek is, hogy biztos van benne valami csavar. Ugyanolyan, mint a véradás? (Azt már próbáltam. Aznap nem volt semmi bajom, de másnap egész nap feküdtem és aludtam, mozdulni alig bírtam). Jól értem, hogy előtte el kell végeztetni saját költségemre valamilyen orvosi vizsgálatot? Budapesten hova érdemes menni? Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalatokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook