Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérnyomáscsökkentő cseréje olcsóbbra fórum

Vérnyomáscsökkentő cseréje olcsóbbra (beszélgetős fórum)


febr. 2. 16:50

nE LEGyETEK MÁR GyÓGYszERÉSzEK!

Minden v.nyomáscsökkentő másképp hat

Tessék megnézni az összetételüket, nem véletlen hogy más

Coverex-et szedtem, aztán Coverex AS-t, most -t. Egy idő után elkezdett 200-ra felmenni a v.nyomásom hajnalban, most a Covercard Plus a jó

Az orvosnak is meg lehet mondani ha valaki csak minimálisat tudja gyógyszerre költeni

febr. 2. 15:53

Nakéremszépen 4000 forint körül van a Concor 60 db,,, Merck..


Bisoprolol ratiopharm 60 db felétől is kevesebből kijön,,, Teva..

21. Icuska538 (válaszként erre: 15. - Unom)
jan. 16. 09:05

Igy igaz..

.

20. unom (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
jan. 16. 09:02
Ő javasolta. De akár magamtól is lecserélhettem volna, ha a patikában kérem, hogy javasoljanak helyettesítőt.
19. Icuska538 (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
jan. 16. 08:59
A concort én leváltottam magamtól. Ugyan ugy azt irja de ajánlotta a fiam én meg engedtem neki
18. bozsu55 (válaszként erre: 15. - Unom)
jan. 16. 08:52

És ezt nem az orvosoddal beszéled meg?


Nekem ilyen gondom nincs, három gyógyszert szedek, kettő filléres, a harmadik elfogadható árú. De volt olyan, nem rendszeresen szedett pirula,hogy megkérdezte az orvos hogy felírhatja-e mert drága.

17. bozsu55 (válaszként erre: 16. - Lolita2112)
jan. 16. 08:47
Persze, mert itt a hoxán tobzódnak a Brazília után Ausztráliában élők. Egyedi esett.
16. lolita2112 (válaszként erre: 13. - Bozsu55)
jan. 16. 02:09
nem mindenhol venykotelesek,en mikor del amerikaban eltem sose kellett orvoshoz menjek,mert venynelkul siman megvehettem a gyogyszeremet es raadasul ugyanazt amit itt is szedtem akkor ahol most elek,ilyen is van!
15. unom (válaszként erre: 13. - Bozsu55)
jan. 15. 11:37
A Concornak például van egyenértékű helyettesítője, tizedannyiért. Ezért számít.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Bozsu55)
jan. 15. 11:28
Az enyémnek nincs helyettesítője, annak ellenére, hogy a hatóanyag ugyan az, mint a többi cukorgyógyszernek. Mercformint szedek és ha nincs a patikában, akkor közlik, hogy nézzem meg máshol, mert nincs helyettesítője.
13. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
jan. 15. 11:21

Soha nem értettem ezt a mit szedjek. Tudtommal a vérnyomáscsökkentők vénykötelesek Az orvosnak hatásköre mit ír fel, ha hiánycikk,adnak helyettesítőt.


A cukor gyógyszerem ismét akadozik,de amikorra elfogy megoldom, lesz, ha a föld alól, akkor is.

Pedig van helyettesítő,ajánlják feszt.

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Anyagi)
jan. 15. 11:15

Én már kaptam mást, mert hiánycikk volt az amit szedek. A hatóanyag ugyan az volt, gondolom a vivő anyagok nem teljesen. Nem volt gondom tőle. Az árra nem emlékszem, hogy kevesebb volt e vagy több. Ennek ellenére, ahogy volt a szokásosból, újra azt szedtem.


Viszont, volt olyan gyógyszerem, ami helyett kaptam mást, mert a szokásosból szintén nem volt. Na, attól kiütéses lettem.


Nem régen voltam újraélesztő tanfolyamon és ott azt mondták, hogy a vérnyomáscsökkentőt időnként cserélni kell...

11. Flóra76 (válaszként erre: 10. - Anyagi)
jan. 15. 11:08

Pontosan. Nekem a gyógyszerész barátnőm úgy magyarázta, hogy ha kettétörsz egy 500mg-os Algopyrint, akkor garantált, hogy 250mg metamizol-nátrium(a hatóanyaga) veszel be.Míg az olcsóbb vivőanyagokkal de ugyanez hatóanyaggal készült olcsóbb helyettesítőt veszel be, már nem biztos ugyanaz a hatás.

Aki megteheti, vegye továbbra is az alapgyógyszerét.

10. Anyagi (válaszként erre: 8. - Bichi)
jan. 15. 11:00

Ez nem ilyen egyszerű és egyértelmű!


Ez kb. olyan, hogy a bablevesben is általában ugyanaz van, mégis más ízű minden családban!


A gyógyszer is hasonló. Van benne a fő hatóanyag (bab és víz) meg még egy csomó vivőanyag (fűszerek).


És pont a vérnyomáscsökkentő az a gyógyszer amivel sokáig szoktak kísérletezni, hogy melyik válik be!

Az egy érdekes dolog, hogy sokan köhögnek tőle! Aztán, ha rátaláltak az igazira, elmúlik a köhögés és karbantartja a vérnyomást is!


Ha van bevált nem érdemes csereberélni!

De ha mégis megpróbálnád, legyen otthon a régi, bevált fajtából, hogy ha az új nem válik be, vissza tudd cserélni!

9. Channa* (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
jan. 15. 10:04

Én patikustól szoktam megkérdezni, hogy van e ugyan ilyen hatóanyagú olcsóbb.


Ők tudják, hogy mit lehet adni helyettesítőnek!

8. Bichi (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
jan. 15. 08:40
Értelemszerűen, ha ugyanaz a hatóanyag, és a dózis is, semmi különbség nem lesz. Jellemzően orvas válogatja, hogy ki melyiket írja fel, kérje az olcsóbbat, és ennyi...
7. lolita2112 (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
jan. 15. 07:33
hajaj de van am!/sajnos!/.en atacandot szedek,ez van otthon is magyarban tudom.nekem ez mar 7,gyogyszerem,de ez tunt eddigiek kozul a legjobbnak!
jan. 15. 07:05
Rengeteg vérnyomáscsökkentő gyógyszer van. Bízzuk a változtatást az orvosra.
5. unom (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
jan. 15. 06:01

A Concor helyett én Bisoporol Ratiopharmot szedek, nekem bevált.

Coverex helyett nem tudom, mit lehet, én is azt szedem.

4. csemár (válaszként erre: 3. - Józsibirka)
jan. 15. 05:36

Igazad van.


Amit az előbb írtam így is érvényes: citromfű tea, orvos.

(Szerintem.)

3. Józsibirka (válaszként erre: 2. - Csemár)
jan. 15. 05:22

Nem rólam , segírség tájékozódás másnak,


csak most miért irjak anonimként,

Bejelölhettem volna, hogy ne látszódjon a nevem, de minek,

Nemfélek én itt senkitől.

jan. 15. 05:17

Elsősorban Rólad van szó, ugye?


"Elsősegélyként" egy csésze citromfű teát ajánlanék, aztán meg irány az orvos!

jan. 15. 03:30

Ki milyet szed, mit írt a zorvos?


Váltottatok már gyógyszert,

Úgy értem pl concor helyett mást ún' ugyan az hatóanyagút?


Mrha drága a concor..

És coverex helyett mit,?


Volt változtatás nektek,

Mit érezni, pl van különbség bevált?

ugyan olyan (jó)?



Természetesen meg lesz kérdezve tudakolva orvostól is , csak megkérdezem , tapasztalatot is...

Mert sajnos biztos van vérnyomással küzdő tag itten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook