Véradás (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 8. 13:28

Annyira kellemetlen volt, mert az egyik nővér (aki nagyon unszimpatikus volt) azt mondta:

- Na maga többet ne jöjjön!!!


Olyan rosszul esett, ha nem vagyok olyan pozitív kedvemben, biztos elbőgöm magam. Eléggé a lelkemre tudom venni a "kedves" beszólásokat.


Köszönöm a bíztató szavakat:) Ha lesz rá alkalom és megpróbálom újra, majd jelentkezem:)

16. Cepheus (válaszként erre: 12. - Mama_gold)
2009. aug. 8. 08:08
A vérnyomásod esett le, ahogy elkezdett kifolyni a vér. Tényleg segíthet, ha fektetve veszik le. A gyakori vércsoprtból azért kell sok, mert gyakori :-)Ha nem megy, akkor is megpróbáltad, ez szép tőled.
15. 099c0bed40 (válaszként erre: 14. - Mama_gold)
2009. aug. 8. 08:03

Én azt mondom, ne add fel, menj el legalább még egyszer, hátha akkor sikerül.

A kislabdát nem kell nyomogatni, anélkül is le szokott folyni, lehet attól zsibbadt el a karod hogy le volt szorítva és ahogy nyomkodtad a kislabdát, az izmaid begörcsöltek, ettől pedig megijedtél.

Az is szokott segíteni, hogy ha szédül valaki akkor az ágyat amin fekszik megbillentik, azaz a feje lejjebb kerül a lába meg magasabbra, így több vér tud visszaáramlani az agyba.

Mindenképpen próbáld meg ismét, ne vessen vissza a rosszullét, biztos vagyok benne hogy másodjára sikerül és büszke leszel magadra!

Ja, persze ezt se "vereségnek" vagy "kudarcnak" könyveld el, mert már az hatalmas dolog hogy megpróbáltad, tehát maga a segítő szándék megvolt Benned.

14. mama_gold (válaszként erre: 13. - 099c0bed40)
2009. aug. 7. 20:14

köszönöm, hogy válaszoltál:)

viszont még mindig nem tudom mitől lettem rosszul:D

Nem félek a vértől, igaz a vérnyomásom alacsonyabb, mint az átlag polgárnak:)

Nem voltam éhgyomorra sem, ittam is előtte majd fél litert reggel óta.

szerettem volna segíteni, de nem jött össze:((

Amikor a kezembe adták azt a kis pici szivecskét, hogy nyomkodjam, akkor kezdett el zsibbadni a kezem és elkezdtem szédülni...ennyi a történet.

Sajnálom, mert úgy fel voltam dobódva, hogy vért adhatok. 1,5 dl csorgott le, míg a tűt ki nem vették belőlem.

bár a vérem nem túl ritka vércsoport, olvasgattam róla tájékoztatót. De minden csepp vér kincs:)

13. 099c0bed40 (válaszként erre: 12. - Mama_gold)
2009. aug. 6. 15:15

Szia, sok dologtól lehet rosszul valaki.

Van olyan aki utálja a vér látványát és attól lesz rosszul, aztán olyan is akinek túl hirtelen veszik le a 4,5 dl-t és megszédül, lehet eleve alacsony a vérnyomás, vagy éppen magas, lehet hogy éhgyomorra vagy, vagy éppen túl tele van a gyomrod, meg még ezer dolog.

Én azért azt hiszem, ha valaki úgy megy oda hogy azt tartja szem előtt hogy segíteni akar a tettével, akkor kisebb az esély arra, hogy rosszul lesz.

12. mama_gold (válaszként erre: 7. - Bocaka)
2009. aug. 6. 13:54

Mitől van, hogy rosszul van az ember???


Én is szeretnék adni, de nem tudok:((

2009. júl. 10. 15:25

véradás:júl.29-én szerdán,15-19 óráig.

Kispest (XIX.),Csokonai u. 3

10. petka
2009. júl. 8. 20:20
Ma voltam. Jol erzem magam utana testileg, lelkileg. Ajanlom mindenkinek aki teheti.
2009. júl. 5. 06:13

Évek óta vagyok rendszeres véradó, augusztusban is fogok menni, mert tudom hogy a nyári szabadságolások ideje alatt több vérre van szükség, és ilyenkor kevesebb a véradó is.

Minden jót a kislánynak!

2009. júl. 3. 15:23
köszönjük
2009. júl. 3. 15:12
Oszinten szolva en mindig csaltam kicsit a sulyommal, mert soha nem ertem el az 50-kgt, viszont tok egeszseges voltam, nem vagyok magas es sosem lettem rosszul. Mindez azert csak multidoben, mert aztan terhes lettem, es most megint az vagyok. De ha eljon az ideje, ujra jarni fogok rendszeresen. Na es persze mar a sulyommal sem kell csalni:).
2009. júl. 3. 15:05
Voltam, mennék megint, de (hála Istennek) nem vagyok 50 kiló
2009. júl. 3. 15:02
Én is szoktam adni de már rég voltam. Jövő hétre beiktatom.
2009. júl. 3. 15:01

Csak pozitív energiát tudok küldeni:)

Jobbulást a gyermekednek.

2009. júl. 3. 14:56

Sajnos én ép nem adhatok egy ideig de szoktam és látom a véradásokon hogy a városombol elég sokan járnak.Ha nem gond akkor kirakom az üzenőfalamra iwiwen,egy ugrásra van Debrecen.

Jobbulást kivánok itt is és sok sok energiát küldök nektek!

2009. júl. 3. 14:56
Én megyek. Ha jól emlékszem márciusban voltam utoljára, más esedékes a következő.
2009. júl. 3. 14:54

Kérem aki tud menjen vért adni!

Kislányom naponta kap vérkészítményt és nagyon nagy a hiány országosan!

www.judica.freeblog.hu

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook