Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2012. jan. 12. 13:10

Sziasztok!


Néhány hónappal ezelőtt -még várandósan- kezdtem el figyelemmel kísérni a fórumot. Az itt olvasottak hatására szorongva és mindenféle rosszra felkészülve vártam a szülést, ami október végén el is érkezett.A kórházbeli tapasztalataimból kiindulva egy rossz szót nem mondhatok a Markusovszkyra, pedig nem volt sem fogadott orvosom, sem fogadott szülésznőm. A szülésznők kedvesek, segítőkészek és nagyon profik voltak, a szülést vezető Barabás dr. szintén. Az osztályon a nővérkék (egy idősebb, szőkés hajú nő kivételével) mind kedvesek voltak, és az itt leírtakkal ellentétben nem harapták le a fejünket, ha kérdezni, kérni merészeltünk valamit.

Sokszor hallottam már, hogy minden fejben dől el, és ez ebben az esetben is igaz:

Igen, a szülés fájdalommal jár és közben persze, hogy eszébe jut az embernek, hogy császározzanak meg, legyünk túl rajta minél előbb, de ha túl van rajta az ember, tök jó érzés, hogy erre is képes voltam, lám megcsináltam!Gondolj bele, később a gyerekednek te sem azt fogod tanítani, hogy futamodjon meg.

A másik gyakran hangoztatott téma a kórházi osztály állapota. Be kell látni, nem szállodai körülmények vannak, de végülis nem wellness hétvégére megyünk oda.A szobák tiszták, a gyerekek ellátására szolgáló szobák úgyszintén( Kapsz pelust, babaruhát, de ha saját cuccot akarsz ráadni a babára, megteheted. Na ja, a fürdőben nincs jakuzzi, és kissé laharcolt a zuhanyzó, viszont ha viszel tusolni egy külön papucsot nagyjából meg is van oldva a probléma.Ugyanígy a kajatéma is kilőhető azzal, ha nem ízlik a benti, hozass be a családdal és kész.


Lehetne még ezt hosszasan ragozni, de felesleges. 3 napot bárki kibír és amúgy sem ezekkel fogsz foglalkozni, hanem a babáddal, hiszen az ő születését vártad már régóta. Vagy nem ez a lényeg lányok? És nyugodtan lehet rám köveket dobálni. :-)

348. Kicsimano81 (válaszként erre: 347. - Gabóca10)
2012. jan. 12. 10:04
Hát túl jókat én sem hallottam róla, de sajna akkor is csak ő van, akit lehet fogadni hivatalosan. De érdemes a többiekkel is próbálkozni, és ha épp dolgozik az illető, akkor meg tudja oldani, hogy ott legyen a szülésnél.
347. Gabóca10 (válaszként erre: 345. - Kicsimano81)
2012. jan. 12. 08:16
A Móriczról Nekem nagyon rossz tapasztalatom van!!!
346. Kicsimano81 (válaszként erre: 344. - Lullaby12)
2012. jan. 11. 22:43
Van egy fiatal csajszi, Kató Szilvi a neve, ő most asszem pont a szülőszobára van osztva. Elég határozott, karakán csaj, odamond ha kell, de szerintem tök jó fej. Meg sokan dícsérik a Dancsecs Valériát is, ő asszem a vezető szülésznő.
345. Kicsimano81 (válaszként erre: 342. - Dyko1988)
2012. jan. 11. 22:41
Szia! Egy orvost lehet csak megfogadni, a Móricz Andrást, ő úgy tudom kb. 30 ezer körüli tarifával van. Neki van egyedül olyan szerződése és biztosítása a kórházzal. A többi dokinál lutri, hogy bent lehet-e.
344. lullaby12 (válaszként erre: 343. - Gabóca10)
2012. jan. 11. 22:18

Sziasztok!

Február elejére vagyok kiírva és szülésznőt szeretnék fogadni. Tudtok ajánlani nekem a Markusovszkyból egy rendes szülésznőt?

343. Gabóca10 (válaszként erre: 342. - Dyko1988)
2012. jan. 11. 15:20

Szia!

Azt nem tudom hogy jelen pillanatban lehet-e orvost fogadni mert az én gyerkőceim 2 és 5 évesek.

A hejedben inkább szülésznőt fogadnák.

2012. jan. 11. 11:40
Sziasztok! Hát szörnyű olvasni mi van a kórházban :S Március elején szülök, hát szép kilátások. Azt nem tudjátok lehet-e orvost fogadni szüléshez? Én a Molnárhoz járok magánba,de ő csak császárnál lehet ott. Mennyiért vállalják a szülést az orvosok? vagy nem mondanak árat,hanem én döntöm el mennyit adok? Aki tud segítsen,mert lehet ez lenne a legjobb,akkor legalább nem kell szenvednem napokig.
341. Gabóca10 (válaszként erre: 340. - Papamaci24)
2012. jan. 11. 11:25

Hát igen!Aki nálam ottvolt szülésznő meg azzal volt elfoglalva milyen szép hosszú hajam van(volt),letudtam volna csapni ha lett volna erőm!!!

Igen kell hozzá erő feldolgozni,de hidd el ha nem is felejted el ,de könnyebb lesz. MÁr túl vagyok a másodikon,ami progis császár volt,nem bánom,mert rettenetesen féltem a sima szüléstől,és így a saját orvosomnál szűlhettem.

Sok az 56 óra!Jesszus!

bár amíg a patológián voltam 4 nap az sem volt leányálom,mert minden éjjel fájásaim voltak és nem csináltak velem semmit!Mondanom sem kell húsvét volt!

2012. jan. 10. 12:55
Köszönöm, igen, én is álmodom még vele, és sosem felejtem el, és ha nem tudnám, hogy a következő biztos császár lesz, akkor nem vállalnék többet, pedig nagy családot szeretnék. Sajnálom azokat, akikkel ezt csinálják, az a baj, hogy nincs női nőgyógyász, mert legalább tudná, hogy mi ez a fájdalom, és mivel jár. Persze, fáj az embernek, na de 56 órán keresztül??? ki hallott már ilyent? A szülést úgy írják le, hogy először szülőknél max 12 -16 óra a vajúdás...És a férfi orvos kérdezi meg, hogy felkészítettek e a szülésre??? Hát készüljön fel ő erre. amúgy meg hogy lehet felkészülni életed legnagyobb fájdalmára??? Szerintem sehogy. Mert ha ott vagy, megteszel ugyan mindent a babáért, de biztos elfelejtesz lélegezni is, amit gyakoroltál hónapokon keresztül, főleg, ha nincs ott egy rohadt szülésznő, aki mondja hogy kell...már bocsánat, de annyira dühös vagyok még mindig, hogy inkább x factort néztek, minthogy velem foglalkozzanak, hogy ki vissza tudnák menni és egy kettőnek beolvasni.
339. Gabóca10 (válaszként erre: 336. - Papamaci24)
2012. jan. 9. 09:11
SZia!Nagyon sajnállak!Tudom mit érzel!Én ugyanígy szűltem a kislányomat,olyan mintha saját magam történetét olvasnám!Csak nálunk 3 perces fájásokkal mentem be,ugyanúgy lehelyeztek osztályra,én 4 napot feküdtem ott mire csináltak velem valamit,burokrepesztés hosszú vajúdás,nemtörödöttség az emberrel,kiszáradás,remegés,kikészülés és altatásos-sürgősségi császár,mert a lányom szívhangja se volt már jó!Nagyon együttérzek veled,mert tudom mi ez!!!!Jobbulást!(lelkileg is,mert engem nagyon megviselt,még sokáig álmodtam a szüléssel)
338. Ancsa19860211 (válaszként erre: 337. - Sysy66)
2012. jan. 7. 12:10
Hát erre én is kíváncsi lennék. Egy előző hsz-ben szerintem én le is írtam annak a főorvosnak a nevét, aki velem is meg akarta születni hüvelyi úton a babát, annak ellenére, hogy keresztben feküdt, magasan volt a feje, és mint később kiderült, a nyakára és a vállára volt tekeredve a köldökzsinór.
337. sysy66 (válaszként erre: 336. - Papamaci24)
2012. jan. 5. 19:47
szia priviben leirod a doki nevét a foorvosét? mert én is egy foorvosnál szultem és kiv. vagyok ugyanaz e?
2012. jan. 4. 20:41

Sziasztok!

Én 3 hete szültem Szombathelyen. Sajnos életem egyik legrosszabb időszaka volt a bent töltött idő...

És nem azért, mert rosszul éreztem magam, hanem mert egyes dolgozók pocsékul bánnak az emberrel.

Először is, a vajúdásom 2 napig tartott, és ezalatt semmit nem aludtam a férjemmel együtt. Bementünk egyik éjjel 5 perces fájásokkal, akkor felvettek, felvittek szülőszobára, azt mondták, hgoy még egyáltalán nem vajúdok. Hát ha az 5 perces fájások 8 órája nem vajúdás, akkor semmi. Kiderült, hogy nem nyílok, csak 1 ujjnyi vagyok. Gyerek feje sehol. 3 szülésznőbrigád ment végig rajtam, ebből 1 normális volt, aki kicsit foglalkozott velem. Az éjszakát bent töltöttem a szülőszobán. Reggel levittek, mert nem lett változás. Viszont a fájások nem csökkentek, erősödtek, az osztályon nyögtem a kisbabás mamák mellett. Délután 2 kor felvittek nstre, onnan már nem engedtek vissza, szülőszoba irány. Egyik szülésznő sem volt hajlandó tanácsokat adni, hogy milyen helyzetekben érdemes lennem, egyik sem juttatta eszembe, hogy menjek zuhanyozni esetleg... Viszont a dokival le a kalappal. A Barabás volt nálam, tényleg le a kalappal. nagyon együttérző volt. Fél 6 kor burkot repesztett, a baba még mindig sehol, feje fent volt nagyon állítólag, és nem tágultam tovább. Kaptam oxitocint, aztán még egyet is, szűk 3 ujjnyira tágultam tőle, de olyan kínok árán, hogy a fájásmérőt már nem találták érdemesnek már rámtenni, mert 1 perces fájásokkal ordítottam végig 8 tól este 11 ig az időt. A végén már nem volt erőm szorítani a férjem kezét, és köynörögtünk, h csináljanak valamit, mert sajnos a tágulás nem ment tovább, és a feje is messze volt még. szinte óránként vizsgáltak, aki már szült, tudja milyen, mikor megnézik tágultál e. 11 kor jött a főorvos, mert odahívtuk, hogy csináljon valamit, mert már nincs erőm kinyomni a babát. Már szinte tolófájások jöttek, de nem engedtek nyomni, mert nem tágultam és nem volt lenn a feje. Akkor azt mondta a főorvos(nem kívánom megnevezni melyik, mert nem illetném szép szavakkal) és elkezdte nekem mondani két fájás között, hogy a saját felelősségemre császároz meg. Hát ha már 6 órája nem történik semmi a fájásnövelő hatására és a burokrepesztés hatására sem, akkor mire várjunk? Azt mondták ráadásul, hogy már történnie kellett volna valaminek. A szülésznők azt suttogták, hogy ebből nem lesz szülés, hát erre én hogy reagáljak? persze, hogy feladom. Már ajulásközelben voltam, amikor a doki kijelentette, hogy magát nem készítették fel a szülésre? (főorvos) Hát majdnem visszakérdeztem, hogy akkor készítsen már fel, ha annyira tudja. Úgyh altatásos császár lett a vége, mert már magamtól is elaludtam, és remegtem annyira, hogy alig lehetett a lábam lekötözni. A főorvos rám sem nézett, én csak kérdőn néztem rá, hogy valami nyugtatót mondjon már, mert még sosem feküdtem kórházban, főleg nem műtéten. A Barabás doktor vigasztalt szépen, hogy nem lesz semmi baj. Őneki meg is köszöntem utána. Lent az osztályon amíg aludtam, egy kedves nővér volt ott velem, nagyon szerettem, Orsi nővér. Kedves, aranyos, segít. Másnap már nekem kellett ellátnom a babámat, nem segített senki. Csak ha kérdeztem, akkor is csak úgy húzták a szájukat. Egyszer a szobatársam kért hálóinget, ami az ajtónk előtt lógott. hozta a nővérke, jeleztem, hogy én is kérnék egy tisztát. Erre sóhajtott egy nagyot, hogy jaj kismama nem tudta volna az előbb mondani a másikkal együtt? Aztán kiment. Később csak annyit hallottunk a folyosón, hogy iszonyúan fáj a feje, és elege van ebből a sok nyafogós nőből...Voltak kedves nővérek, akik egész éjjel hordozták a síró babámat, hogy én egy kicsit pihenjek, de sajnos így sem tudtam, mert a másik baba sírt...a csecsemős nővérek előtt le a kalappal, iszonyú segítőkészek, mindent megtesznek, hogy babák jól legyenek. elküdtek aludni, hogy majd ők elrendezik, aludjak csak. Szóval az az 5 nap borzalom volt, nem volt szinte egy jó pillanatom sem, szegény babám szerintem meg is érezte. Gondoltam megosztom ezt veletek, hogy sajnos a rosszat igenis tapasztalni, és a nővérek alulfizetését. Ja, mellékelve kiderült, hogy mindienképp megcsászároztak volna, mert már elég sok idő telt el a burokrepeszté óta, szóval a dumának a dokitól az volt a lényege, hogy érezzem szarul magam...hát meglett. azt hittem én vagyok a hibás azért, mert császár lett, de kiderült a szülés után, páromnak elmondták, hogy ennek császár lett volna mindenképp a vége, és én nem tehetek róla... Sajnos ez a következménye az orvosok és a nővérek alulfizetésének. Mert biztos vagyok benne, hogy ha megkapnák azt ami járna nekik, akkor másképp viselkednének.

Remélem mindenki tanult az esetemből,és volt értelme leírnom.

335. pklau
2011. dec. 12. 12:34
Ancsa19860211 és szimonic! Köszi szépen az infókat!:)
2011. dec. 12. 12:31
igen, bent lehetnek vajúdás alatt is már!
333. Ancsa19860211 (válaszként erre: 330. - Pklau)
2011. dec. 12. 12:02
Itt kék ruha van az apukáknak:) Előre meg lehet venni a második emeleten, ha jól emlékszem a 206-os helyiségben. Az ára 1300 Ft (vagy 1200, nem emlékszem pontosan). Az apukák azt hiszem, a vajúdás alatt is bent lehetnek, bár nekem császárom volt, de míg arra előkészítettek, infúziók, vizsgálatok, stb, ráadásul vagy 7-8 órát kellett várnunk, a férjem végig bent volt.
332. pklau (válaszként erre: 331. - Sysy66)
2011. dec. 11. 19:54
Szia!Köszi az infót, akkor azért készítek még a csomagba testápolót és sampont is.:) Wc-ről hallottam már, oda beszereztem fertőtlenítő kendőt pár csomaggal.:)
331. sysy66 (válaszként erre: 324. - Pklau)
2011. dec. 11. 19:15

szia én 9 honapja szultem szombathelyen. háloinget adnak amennyit akarsz.. mindig megkérdezik hogy kell e uj meg lepedo ?ezzel nem lesz gond. a háloinget én azért nem szerettem mert agyon van hipozva és szétdorzsolte a boromet, valami testápolot ajánlanék mert nagyon száritja a bőrt. a wc..hát arrol nem igen tudok jot mondani. ...

én még hajszáritot és sampont is vittem:) elvégre aza foto ott log majd a falon ki tudja hány évig nem?:)

330. pklau
2011. dec. 11. 16:39
Sziasztok!Még egy-két kérdés: Itt Szombathelyen, ha szeretném, hogy a férjem bent legyen, adnak zöld ruhát, vagy előre meg kell venni, ha igen kb. mennyibe kerül? Vajúdás alatt is bent lehet velem, vagy csak a kitolásra engedik be? Köszönöm!
329. pklau (válaszként erre: 328. - Ancsa19860211)
2011. dec. 10. 12:50
Oké, köszi! Abból már vettem egy dobozzal.:)
328. Ancsa19860211 (válaszként erre: 327. - Pklau)
2011. dec. 10. 12:04
És vigyél még eldobható melltartóbetéteket is! Én pl az elején nagyon megszívtam, mert folyt a tejci és elúszott a hálóingem:)
327. pklau (válaszként erre: 326. - Szimonic)
2011. dec. 10. 09:45

Szia!

Visszaolvasgattam, és nagyon együtt érzek veled!:(

Köszönöm az infókat, nagyjából akkor már megvettem mindent, de még van amit be kell szereznem.

Igazából van már rutinom, mert van egy 4 éves lányom, de őt Budapesten szültem, ott adtak mindent, és nem tudtam, hogy itt Szombathelyen hogyan vannak a dolgok.:)

326. szimonic (válaszként erre: 324. - Pklau)
2011. dec. 9. 23:42

szia! de irigyellek most... nem tudok nem gondolni rá, hogy hol tartanék most, ha minden jól alakul:(


szóval: én 2,5 éve szültem, pelust, krémet, törlőkendőt adtak, hálóinget vigyél, de igazából már vajúdáshoz is adnak és cserélik, ha véres lesz, nem gáz, bár lehet, h vágja a pofát majd egyik-másik nővér, de ne foglalkozz vele:)

és ha majd már megszültél, ne félj kérdezni tőlük, bármi kérdésed van, majd úgyis rájössz, melyik normálisabb, nekem az segített a legtöbbet, akit először totál unszimpatikusnak véltem...


vittem még: dm-es eldobható bugyikat, papír wc-ülőkét, wc-papírt, tena nagy betétet, 2 pár papucs (fürdéshez is), meleg zokni, kis törölköző vajúdáshoz, amit bevizezhetsz, törölgetheted/párod a szádat, mert közben nem engednek inni, csak 1-2 kortyot.

Mellszívó (nekem anventos jött be), ott ki is főzik, ha kell, cumi (ellene voltam, de mégis kellett nekünk - jó, ha kéznél van).

Bimbóvédő krém (vmi lanolinos volt nekem)

Szoptatós melltartó

Fényképezőgép:) - elem, töltő

Babának: amiben majd hazaviszitek (vagy legalább készítsd ki otthon párodnak:)

Kiskesztyű, ha karmolászná magát

iratok, ház.akvi kivonat, ha van


most így hirtelen ennyi jutott eszembe...

325. pklau
2011. dec. 9. 19:28
Közben olvasgatok vissza, és láttam, hogy pelenkát és popsitörlőt adnak.:)
324. pklau
2011. dec. 9. 19:26

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Aki nem rég szült: kell valamit vinni a babának? Pl: adnak pelenkát, popsikrémet, törlőkendőt? Kismamának adnak hálóinget, vajúdáshoz is? Lehet többször is kérni cserét, ha összevérezzük? Vagy mit érdemes összekészíteni a kórházi csomagba, ami feltétlen kell a szombathelyi kórházba? Már ideje lenne összeraknom a csomagom, így a 34. hétben.:) Köszönöm!

2011. dec. 6. 14:20

Sziasztok! Én a Német Leventénél szültem a kisfiamat tavaly, és most megint babát várok, a szülés óta hozzá járok terhesgondozásra is, meg anno a kontrollokra is. Teljesen elégedett vagyok vele, nagyon alapos, lelkiismeretes, rendes doki.alkalmanként azt hiszem 7000 Ft a terhesgondozás. a 12 és 20 hetes uh-kat még nem a magánrendelőjében hanem a kórházban csinálja, de azokért nem kért pénzt. azt mondta, hogy 4d-s uh-t is szokott csinálni, de azt a Bencsik rendelőjében, úgyhogy ott is kell bejelentkezni.

Lényeg, hogy bárkiek jó szívvel ajánlom.

322. lullaby12 (válaszként erre: 318. - Hvica)
2011. nov. 17. 21:57
Szia! Én is kezdetek óta a Bencsikhez járok,én is csatlakozom az előttem szólóhoz.Nagyon rendes, alapos, mindent magyaráz, nem kell belőle kihúzni.A legjobb szakember,ultrahangja a legjobb.A terhesgondozások alkalmanként 10.000 Ft,de megéri mert minden alkalommal megnézi uh-n a babát ill. a méhszájat, méhlepényt.Nekem kiszámította a méhszáj nagyságából és még nem tudom milyen adatból, hogy nem lesz koraszülött, a 33. hét előtt nem fog megszületni a Babám.Nekem a 20.heti genetikai uh 25.000 volt a 30 000 helyett, mert a 12. heti kombinált tesztet is nála csináltattam. Ha teheted, ne sajnáld rá a pénzt, mert megéri.
321. szimonic (válaszként erre: 318. - Hvica)
2011. nov. 17. 19:38

szia!

a kombinált teszt, ha nem hozzá jársz, 30 ezer, ebben ugye vérvétel is van. a genetikai uh szintén ennyi a 20. hét körül.

telefonszámot tudok mondani, ha gondolod, előzetesen be kell jelentkezni hozzá. Én végig hozzá jártam terhesgondozásra.

320. pklau (válaszként erre: 317. - Viktória 1003)
2011. nov. 17. 16:42
Köszi, azért rákérdezek majd a védőnőnél decemberben, de az jó lenne, ha az eredetit is elfogadják, akkor nem kellene utazgatni érte.:)Mondjuk nekem az eredeti is bőven túl van a 300 napon, már 6 éves.:)
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook