Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vékony alultáplált cicámmal mit csináljak? fórum

Vékony alultáplált cicámmal mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 27. 23:28

Féreghajtó???????


Jóféle kaja!!!!! 1 hét és ok lesz

16. 730baba4f8 (válaszként erre: 1. - Andyka93)
2010. jún. 27. 23:12

Valaki biztosan fogva tartotta, éhen,szomjan..szegény csoda, hogy kibírta.

Szerintem, már az is jó lesz neki, ha biztonságban érzi magát és az anyja közelében van. Pár nap alatt biztosan jobban lesz, ha nem akkor valószínű, hogy beteg.

Anyuméknál is volt ilyenre példa, de pár nap alatt rendbejött, náluk a cicamamát zárta be valaki... :(

2010. jún. 27. 23:03
Szerintem vidd el az állatorvoshoz, de ha nem, akkor féregtelenísd.
2010. jún. 27. 22:53

Ha eszik,iszik,nincs hasmenése,szeme nem csipás,nem köhög,tüsszög akkor talán nincs nagy baj.Melegen kell tartani,itatni,etetni.Egy pár nap múlva,hajavul, erősödik,kismacskáknak való féreghajtó,bolha elleni szer kell neki.

Ha romlik az állapota,van valamilyen szokatlan tünete,akkor el kell vinni dokihoz.Már sok kidobott,kóbor kiscicával volt dolgom,soványan,élősködőkkel teli.Általában megúsztuk orvos nélkül.

2010. jún. 27. 22:47

Szerintem tejet adni nem a legjobb ötlet.A macskák nagy része nem tudja megemészteni,hasmenést okoz.

Akkor inkább főtt máj,csirkefarhártól a főtt husit is bőrrel leszedni.Ezek olcsók,táplálóak és acicák szeretik.Normális beltartalmú macskakonzerv is jó.

A felvágott nem legyengült kismacskának való igazán,a sok só és adalék miatt.

Mivel keveset eszik,fontos hogy magas tápértékű eledelt kapjon.

2010. jún. 27. 22:42

Ilyen esetben jobb az infúzió,jobb ha orvos látja el ébent tartja megfigyelésen.

Először a folyadékbevitel a legfontosabb,mivel kiszáradhat.

szegényke :(

11. andyka93 (válaszként erre: 9. - 25eed67283)
2010. jún. 27. 22:32

Mindent megteszek a cicusért, reméljük tényleg nem kell állatorvos. Hiszen sajnos sokba kerül.

De mindenképpen ha rosszabb lesz az állapota el kell hogy vigyük őt. De most mást nem tudok tenni érte.

2010. jún. 27. 22:32
En osszeszedtem ket cicat tavaj, ugyanilyen allapotban voltak. Valoszinuleg eger merget, vagy mergezett egeret evett.. Nehany napig be kell zarni, meleg tej + gepsonka aprankent. Szerencsere a macskak igen szivos allatok, de ha 2-4 napon belul nem latsz pozitiv valtozast tenyleg vidd orvoshoz.
2010. jún. 27. 22:27

Nem mindenki tud orvosra költeni sajnos.

Nekem épp szerencsém volt, amikor a kölyök kutyusom elütötték. A kaposvári állatklinikán 4-szer műtötték. Kb 150-160-ba van benn a kutyusom. Ha akkor nem kapok annyi fizut, amennyit, akkor a kutyusom, most a ház mögött lenne a többi kedvenc közt.

8. andyka93 (válaszként erre: 3. - 25eed67283)
2010. jún. 27. 22:26
Igen, adtam neki néhány szeletet de csak picit evett de szerintem ez is jó jel:). Most egy cicakosárban fekszik takarókkal.
7. 96030e3b22 (válaszként erre: 6. - Brigibaba)
2010. jún. 27. 22:26
Éhezett eddig. Holnap azonnal orvos.
6. brigibaba (válaszként erre: 1. - Andyka93)
2010. jún. 27. 22:25
Próbáljátok valami meleg helyre "bezárni" hagyni neki kajcsit , tejet, vizet, és egy kicsit hagy pihenjen! De azért ne legyen tök egyedül, mert az se jó!Lehet ki van merülve, az is lehet hogy valahol átfázott! Ha 1-2 napon belül nincs változás, nézessétek meg állatorvossal!
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Andyka93)
2010. jún. 27. 22:24

Orvos!

Az etetéssel nagyon kell vigyázni, mert ha hasmenése lesz elpusztul. Talán kapna infúziót, vitaminokat, ha jobban lenne oltani is kéne.

2010. jún. 27. 22:24
Állatorvoshoz kel vinni szerintem is!
3. 25eed67283 (válaszként erre: 1. - Andyka93)
2010. jún. 27. 22:23

Lehet, hogy holnap már többször fog enni. Mindenesetre kínáld többször a cicát, ha van rá lehetőséged.

Próbálj neki olcsó felvágottat adni. Azt általába szeretik.

2010. jún. 27. 22:23
orvos de sürgősen,és minden képen tartsad melegen
2010. jún. 27. 22:21
Hát körülbelül egy hónapja előjöttek a nagy macskánk kiscicái, de valamiért eltűntek. Sokáig kerestük őket de végül lemondtunk róluk. Ma pedig eljött a 3-ból az egyik. Lesoványodva, tiszta csont és bőr, remeg, hideg az orra, s a mancsai. Félek elpusztulhat, alig eszik, kis tejjel s kenyérrel próbáltuk etetni, de abból is keveset evett. Akinek vannak ötletei és tanácsai hogy az ilyen esetekben mit tenne, szívesen megköszönném.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook