Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Végrehajtó általi ingatlanárverésről tapasztalatok fórum

Végrehajtó általi ingatlanárverésről tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. márc. 1. 15:32

Tisztelt Fórumozók!


Egy árverési hirdetményben a következő olvasható: "Az ingatlan tulajdoni lap szerint kerül árverésre." Mit jelent ez pontosan?


Nem találom a hirdetményben, hogy tehermentesen kerül árverésre. Akkor az esetlegesen elnyert ingatlan korábbi terhei rám szállnak?


Tisztelettel: Ildikó

25. nickool (válaszként erre: 24. - Robert33)
2014. febr. 5. 21:33
Kedves robert33!Előszőr is egy végrehajtási szervnél kell regisztrálni. Javaslom annál a végrehajtónál tegye ezt meg aki a végrehajtást intézi. Ezt a részletes adatokon belül a végrehajtói adatoknál megnézheti vagy pdf formában lelötlit az ingatlan árverési hirdetményt. A regisztráció díja 6000,-Ft. A regisztrációval együtt fog kapni egy belépési nevet, ezt megküldik e-mailban is egy jelszóval együtt, amivel be lehet jelentkezni az árverezési oldalra. Licitálni csak az előleg elutalása után lehet. Az előlegnek legkésőbb 3 nappal a licit lejárta előtt meg kell érkezni és kérni kell a felvételt a licitre az árverezési honlapon az ingatlannál. Javasolt munkanapont nézi árverezési vég esetén, mert a végrehajtó nem fogja aktiválni hétvégén érthet okokből. Az utalás közleményrovatába fel kell tüntetni az ügyszámot a regisztrációs névet és be kell írni, hogy árverési előleg. Ha a fentiek sikeresen reljesültek lehet licitálni.
2014. jan. 4. 20:55
Olyan személyt keresnék aki tudna segíteni az MBVK /ingatlan/ árverési portálon történő licit leadásban ,ill....
23. jujujo
2013. aug. 5. 23:10
Kicsit frissítem ezt a topikot, hátha másoknak is van ingatlanárveréssel kapcsolatos tapasztalata, ami segíthet nekünk.
22. jujujo (válaszként erre: 21. - 36f45df782)
2013. jún. 14. 18:10
Őszintén nem tudom, mi lehet ennek az oka. Ma sétáltam azon a környéken (nem messze voltunk 2 lakást is megnézni), és semmi furcsaság vagy riasztó nincs arra. Nem értem.
2013. jún. 13. 12:26

és neked ez nem gyanús,hogy nem viszik el pici pénzért?

De majd felveszem a kapcsit azzal akivel mi üzletelünk,hogy ez hogy van...a 2x hírdetés és nem viszik el.

20. jujujo
2013. jún. 10. 21:39
Találtam olyan ingatlant, ami már minimum 2x (amióta figyelem) nem kellett senkinek, nem érkezett rá egy licit sem. Az ilyet nem tudom hova tenni igazából. Mert most nem egyszer, hanem kétszer, de lehet, hogy többször is már ki lett hirdetve, és valószínűleg megint újra meghirdetik. Az ilyennél csak van a kis átlag embernek is esélye, nem? Gondolom, az ingatlanmaffia már rátette volna a kezét, ha valakinek kellene.
19. 36f45df782 (válaszként erre: 18. - Jujujo)
2013. máj. 27. 14:52

Nem tudják..kitakarítottuk és üresen állt a közösképviselővel még nem beszéltünk de ő sem lesz probléma.


Kitakarítottuk,helyrehoztuk,üresen áll..árúljuk ez a sorsa..

18. jujujo (válaszként erre: 17. - 36f45df782)
2013. máj. 27. 14:43

Ahaaa :)

És úgy sikerült megvenni, hogy senki sem tudja, hogy a tiétek lett? :)

17. 36f45df782 (válaszként erre: 16. - Jujujo)
2013. máj. 27. 14:33

Értem.

Amit mi vettünk meg az pont a mi lépcsőházunkban van :D


Persze ez titok,mert itt a banyák csak sugdolóznának.

16. jujujo (válaszként erre: 15. - 36f45df782)
2013. máj. 27. 14:30
Erre konkrétan nem akarok, mert 10 emeletesben van, és a környék se a legjobb. Linket nem tudok, mert privátan hirdeti, nem közszemlére téve, csak az ingatlanos mondta, hogy készpénzeseknek ajánlják. Ő mondta el a paramétereit, meg hogy mennyi. De ő azt mondta, még árverezés előtt van, közben nem is, mert már előtte láttam a mbvk honlapján a folyamatban levőek között.
15. 36f45df782 (válaszként erre: 14. - Jujujo)
2013. máj. 27. 14:23

és te erre licitálsz?

Linket tudsz másólni?

14. jujujo (válaszként erre: 13. - 36f45df782)
2013. máj. 27. 14:19

Én is így gondolom, de abszurd, hogy egyszerre árulja áron alul az iroda, és a végrehajtónál is éppen megy a licitálás. :|

Ingatlaniroda 4,9 millióért árulja, liciten meg 5,5 millió 50%-áról, 2,75 millióról indul. De biztosan jönni fog rá pár licit, és felmegy 4 fölé árverésen is.

2013. máj. 27. 14:16

Egy időben nem kelhet el...több dolog van vele kapcsolatban.

Ingatlaniroda beveszi az ingatlant majd a liciten megveszik...ehhez nincs köze az irodának csak ha %-ban állapodtak meg..

irodából mindenképp hívniuk kell előtte...megtekintés,ügyvéd...

szerintem az egyidejü vétel nem fordúlhat elő ebben a esetben...

12. jujujo (válaszként erre: 11. - 36f45df782)
2013. máj. 27. 13:53
Csak azt a helyzetre vagyok kíváncsi, hogy valaki(k) neten licitálnak rá úgy, hogy közben a valóságban is elkel ingatlanos által. Olyankor mit mondanak a licitálónak? Sikeres volt, de már eladtuk árverésen kívül árverés alatt? :D
11. 36f45df782 (válaszként erre: 10. - Jujujo)
2013. máj. 27. 13:51

Ilyenek az igatlanirodások :DDD

Ez van....

10. jujujo (válaszként erre: 9. - 36f45df782)
2013. máj. 27. 13:41

Bevallom, én is hasonlóan állok ehhez. De mivel neten megy minden, ki van írva a licit határideje, minden úgymond kőbe van vésve már a hirdetményben is. És azt se csinálhatja a végrehajtó, hogy nem fogadja el az előleget. Tehát így végigvezetve olyan hihetetlen, hogy ennyire bele tudnának nyúlni úgy, mint a régi, élő árveréseken.


Ettől függetlenül az egyik ingatlanos már 2 olyan ingatlant is ajánlott, amik árverésesek. Az egyik éppen aktív, azaz megy az árverés a neten, látom, erre az ingatlaniroda is árulja. Áron alul, és csak készpénzes vevőnek, és nem is mindenkinek. A másik még árverezés előtt van, az még valahogy oké is. De ez tényleg fura, hogy fű alatt az ingatlaniroda nyomja bizonyos vevőknek, közben neten is megy a bírósági árverezés.

9. 36f45df782 (válaszként erre: 6. - Jujujo)
2013. máj. 27. 13:11

Hááát erre válaszólni nem lehet,mert probléma adódhat belőle.


De az úgy megy nagyjából,hogy van egy lakás szólnak neked,akárki...hogy 1 hónap múlva licites 2M ft az ára..ő kér pénzt előre de ez plussz.


1,még ki sincs írva de te tudod,hogy mennyi lesz a licit vége

2,licitálók vannak 50 -en de neked ott sem kell lenned

3,tied a lakás...


Akkor kérdezem,hogy te magánszemélyként odamégy licitálni akkor megnyered?

Teljesen mindegy ,hogyan de nem jön össze.....

Vagy épp időpontváltozás történt amit reggel tettek ki és aznap délelőtt volt a licit...bocsi lemaradtál.


De ezektől függetlenűl próbáld meg,hisz a beadott pénzed azt visszakapod...

2013. máj. 27. 12:21
Mi van?? Azt hiszem megyek hányni....
2013. máj. 27. 12:19
Azon is meglepődtem, hogy nem egy ingatlanra nem jön 1 licit sem. Arra akkor én simán licitálhattam volna, mert senki sem tartott rá igényt, nem?
6. jujujo (válaszként erre: 5. - 36f45df782)
2013. máj. 27. 12:17

De akkor a rendszer nem enged licitálni? Vagy ezt hogy kell elképzelni? Mert ha lerakom az előleget, akkor igenis jogom van licitálni.

Elhiszem, hogy nagyban működik a lakásmaffia, csak próbálom megérteni, hogy tudnak megakadályozni abban, hogy neten licitáljak, miután beaktivál a végrehajtó az árverési előleg kifizetését követően.

2013. máj. 22. 22:38

Mi most 1 hónapja licteztünk 2 azobás lakást benne lakott az eladosodott nénike aki alkoholista volt ugyanebben az épületben csak pár szintel fentebb.

Csak ismerős által tudsz ide bekerülni illetve nem is te hanem ő.Mi 400.000ft-ot fizettünk és 3.100.000 ft-ért vettük meg a 2 szobás lakást amit most árulunk :).

Annyi volt,hogy a néninek 2 hónapot biztosítani kellett a szállást.Nos kivettünk neki egy albérletet 2 hónapra és már pakoltuk is ...már kint is van.

Ez így működik de új emberként bekerüni háááát.....

Itt több millió haszonról van szó és aki ebben benne van ő nem engedi át idegennek.Ez mind le van zsírozva mikor már kiírják a lakásokat már akkor meg van a tulaj...

2013. máj. 22. 14:52
??
3. jujujo (válaszként erre: 2. - Huncutka84)
2013. máj. 21. 12:32

Lakottan licitáltatok rá vagy beköltözhetően?

Úgy olvastam, hogy utóbbinál kutya kötelessége a végrehajtónak elintézni a kiköltözést, addig át se adhatja a lakást.


Olyan is volt, hogy türelmi időt kap az adós (pl.: 6 hónap), vagy hogy ilyen van feltüntetve az ingatlan adatlapján:

Sikeres árverés esetén sem köteles kiköltözni: adós.

Nálad egyik se volt meg?

2013. máj. 21. 12:26
Kb 5 év alatt sikerült az adóst kiköltöztetnünk, bár lehet volt az 6 is...
2013. máj. 21. 12:22

Olyanok tapasztalatai várom, akik részt vettek licitálóként ilyen árverésekben. Főleg mostanság, amióta már online felületen történik az árverés.


Bármire kíváncsi vagyok. Például:

- volt-e olyan, hogy valami oknál fogva meghiúsult a licitálás, miközben az előleg már ki volt fizetve?


- volt-e olyan, hogy sikeres volt az árverés, mégis meghiúsult az önkormányzat elvásárlási joga miatt?


- esetleg valami később derült ki?


- beköltözhető (nem lakott!) ingatlan esetében mégis gond volt az adós kiköltözésével (miközben ez a végrehajtó kötelessége)?


Ilyesmikre lennék kíváncsi.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook