Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Végrehajtó általi ingatlanárverésről tapasztalatok fórum

Végrehajtó általi ingatlanárverésről tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. júl. 12. 22:11
Ja és az ingatlan végrehajtási lapra azt írják hogy bármikor megtekinthető az ingatlan. Anyukádat!!! Honnan veszi a tisztelt végrehajtó hogy be lesz engedve a vevőjelölttel? Meg főleg hogy bármikor!! A nagy lóf...szt!! Vigyázzon aki ilyet akar venni!! Sose tudja mikor lesz rágyújtva a lakás!! Akit kiraknak annak nincs vesztenivalója!!!!!
2016. júl. 10. 16:58
Minden lakást beköltözhetőként árvereznek. Azt is amelyikben laknak. Igy könnyebb rá vevőt találni! Családokat űznek ki a lakásukból. Senki nem akar más élete romjain fészket rakni. Lakásnepperek vesznek csak meg ilyen ingatlanokat, ők meg eladják 1-2 millió haszonnal.Gusztustalan eljárás. Senki ne vegyen meg ilyen ingatlant. Én biztos nem tudnék olyan lakásba élni ahonnan mást kivágtak! Azok a lakások házak is örökre eladhatatlanok maradnak ahol gyilkosság történt. Lásd Soproni Ágnes villa.
54. Melangels (válaszként erre: 51. - Jujujo)
2016. ápr. 30. 17:46
Igen, ezen akadtam fenn én is. Eleve csak beköltözhető(!), 1/1 tulajdoni hányadú, haszonélvezeti jogtól mentes ingatlanokat nézek, ahol nincs olyan, akit ki kellene tenni, mert ehhez se gyomrom, se időm nincs. Azt mondta a végrehajtó, hogy ez egy aránylag új jogszabályhely a végrehajtási törvényben, és még neki sem volt erre esete, mert az árverési vevő valahogy mindig meg tudott egyezni az ingatlanban lakóval... Én meg úgy gondolom a józan paraszti eszemmel, hogy ha megnyerem a licitet a beköltözhető ingatlanra, akkor fizetés után a végrehajtó törölje az ingatlanon lévő esetleges terheket a földhivatalnál, jegyeztesse be a tulajdonjogom és adja át az ingatlant.
53. simple (válaszként erre: 50. - Melangels)
2016. ápr. 30. 17:43
Ameddig nem árverezték el az ingatlant, addig joga van bent tartózkodni a tulajnak, és ha akar nem enged be, általában ezért nem lehet megnézni ezeket a házakat lakásokat, mert nem enged be a tulaj. Ha viszont sikeres árverésen megszerezted, a végrehajtó dolga hogy üresen birtokba adja neked! (nyilván beköltözhetőként hirdetett ingatlan esetében)
52. simple (válaszként erre: 51. - Jujujo)
2016. ápr. 30. 17:41
Ez így van. Ha beköltözhető állapotban veszel egy ingatlant, akkor a végrehajtó ki fogja úgymond takarítani, tehát kirak onnan mindent és mindenkit.
51. jujujo (válaszként erre: 50. - Melangels)
2016. ápr. 30. 17:38
Ez nagyon érdekes, mert itt nálunk azt mondták, hogy ha úgy licitál az ember, hogy az ingatlan beköltözhető, vagyis így van feltüntetve az adatlapján, akkor a végrehajtó kutya kötelessége ilyen állapotban is átadni. Lényegében ha beköltözhető, akkor a végrehajtónak kell intézkedni erről (ha szükséges, rendőrrel), ha pedig más állapot van feltüntetve az adatlapon, a "kiebrudalás" a vevő feladata és problémája.
50. Melangels (válaszként erre: 47. - Jujujo)
2016. ápr. 30. 15:43
Mi a héten mentünk el egy megtekintésre, de sajnos az ingatlanba nem jutottunk be, mert nem volt otthon a tulajdonos, vagy csak egyszerűen úgy tett, mintha nem lenne otthon. Azt mondta a végrehajtó, hogy ilyenkor nem tud mit tenni... A fél órát természetesen kivártuk, addig diskurálgattunk, páran meg is unták a várakozást, elmentek. A végrehajtótól - ha már ott voltunk - rákérdeztem egy pár dologra, többek közt arra, hogy ha az van feltüntetve, hogy beköltözhető, valamint, hogy a sikeres árverés esetén sem köteles kiköltözni rovatban "nincs ilyen személy" szerepel, akkor miért nem tudunk bejutni az ingatlanba? A válasza az volt, hogy "ez egy kicsit hosszú". Az én értelmezésemben a feltüntetett adatok alapján egy megtekinthető, beköltözhető, üres lakás volt, ezzel szemben a lakásban laknak, és meg sem tudtuk tekinteni. Így hogy merjek egy ingatlanra licitálni? A végrehajtó azt mondta, hogy rendőrt nem hívat, nem töretheti fel a lakást, mert akkor az utolsó szögről is leltárt kellene felvennie, ami napokig tartana, és még akkor is perelhetné őt a lakó, hogy mi mindene tűnt el. Rákérdeztem, hogy ha valaki ennek ellenére licitál, megnyeri a licitet, akkor hogy történik az átadás? Azt mondta, hogy utána ki kell fizetni az irodájában a fennmaradó összeget, majd nekem kell birtokba vennem az ingatlant, nem ő adja át. Ha a benne lakó magától elmegy, akkor jó, ha nem, és nem is tudok vele megegyezni, akkor a jegyzőhöz kell bemennem és ezt jelezni, utána pedig elindul egy jogi folyamat, ami minimum 3 hónap... Megjegyzem, eddig egy megtekintésen voltam eddig ezen kívül, de ott be lehetett menni a lakásba, zárat is cseréltetett a végrehajtó. Azt nem tudom, hogy feltörette a lakást, vagy volt valahonnan kulcsa hozzá, mert a nagyon sokadik voltam a sorban... A hely tetszene, gondolom a lakás is jó, de feleslegesen nem szeretném a pénzem "kidobni". Vélemények, javaslatok esetleg? Tud valaki valami bővebbet?
49. Gordonka (válaszként erre: 48. - Jujujo)
2016. febr. 29. 19:22
Köszi. Igen, ezen nézelődik szinte mindenki, akkor nem is nagyon van más lehetőség, úgy tűnik...
48. jujujo (válaszként erre: 46. - Gordonka)
2016. febr. 29. 18:42

Ez a hivatalos, bírósági oldal:

[link]

47. jujujo (válaszként erre: 43. - 6f257fd90e)
2016. febr. 29. 18:41

Az árverési adatoknál tüntetik fel, hogy beköltözhető-e vagy sem. Én még nem láttam olyat, ahol ez ne lett volna kitöltve, de ettől függetlenül előfordulhat.

Ezzel kapcsolatban mi annyit derítettünk ki anno, hogy ha az van odaírva, hogy igen, azaz beköltözhető, akkor a végrehajtónak üresen kell átadnia. De ha az van ott, hogy nem beköltözhető, akkor a vevő dolga kiebrudalni az ott élőket...és ez nemcsak hónapokig húzódhat el. Ilyen esetben nem érvényes semmi határidő, mert a vevőnek a régi tulajjal kell szót értenie. Mármint úgy értem, hogy ez esetben is lehet, hogy van X napos határidő, de jogi útra terelve polgári perben is elhúzódhat kemény hónapokig, akár 1-2 évig is.


Amúgy elvileg holnap ér véget a mostani kilakoltatási moratórium.

2016. febr. 29. 18:39
Milyen oldalakon keresgéltek?
2016. febr. 29. 18:26
Csak beköltözhetőt és 1/1 tulajdoni hányadú ingatlant érdemes nézni. A többi nem pálya, nekem gyomrom sem lenne várni, hogy az a szerencsétlen család mikor megy el onnan, annál érzékenyebb eset vagyok...nekem még nem sikerült, és van egy érzésem, hogy a jó ajánlatok nem kerülnek a pórnéphez...
44. Gordonka (válaszként erre: 41. - Jujujo)
2016. febr. 29. 18:24
Nagyon úgy tűnik, hogy önkormányzati mutyi ez a sztori, azaz az ismerősök és csókosok paktálnak le az önkormányzati ügyintézőkkel, aki kenőpénz ellenében átszolgáltatja számukra a lakást. Mást nem tudok elképzelni.
2016. febr. 29. 11:12

Sziasztok!


Remélem még él a fórum, engem is érdekelne amiről beszélgettek.


Konkrétan a kilakoltatási moratóriumról szeretnék érdeklődni, hátha tud valaki valami aktuálisat (neten keresgélve csak 2015ös adatokat találtam).


Találtunk egy házat, amire szeretnénk licitálni. Mindenekelőtt azt szeretnénk megtudni, hogy a ház lakott-e vagy sem, de eddig nem tudta megmondani a végrehajtó, mivel a titkarnővel beszéltünk, és ő nem tudta. Találtunk egy olyat, h ha az ingatlan lakott, a licit 70%ról indul, egyébként 50%. Amit kinéztünk ingatlan 50%ról indul.


Azt szeretnénk tudni, hogy mikor költözthetünk be amennyiben megnyerjük a licitet. A végrehajtói irodában azt mondtak, h 30 nap, attól a dátumtól, hogy kifizettük az ingatlant, kötelesek kiköltözni onnan. Nyilván megpróbáltunk utánanézni, hogy mennyire sikeresek az ilyen kiköltözések, a fórumokon sem a sikeres eseteket említik, inkább az elrettentő példát.


Belefutottunk a kilakoltatási moratóriumba, fogalmam nincs, hogy ez pontosan mit is jelent. Tud esetleg valaki részleteket erről? 6 hónapig nem költözhet ki az, aki már ott lakik? Nem csak téli periódusra szól a moratórium, nyárra is?

42. jujujo (válaszként erre: 39. - Zoll974)
2016. febr. 21. 16:18
Nekünk volt szerencsénk ilyen lakáshoz is, és ajánlatot tettünk, amit a ingatlanos továbbított a bank Bp-i részlegéhez, ahol aztán ott rajta ült egy ember hónapokig. Persze hívtuk az ingatlanost (aki a bank megbízásából dolgozott), hogy akkor ez most milyen fázisban van, mert rendesen hirdették, de már végrehajtás alatt volt, azaz még nem volt a bírósági licitoldalon, de már végrehajtóhoz került. Kinyomoztuk a pesti illetékest, aki előtt ott volt a hivatalos ajánlattételünk, és megkérdeztük, hogy akkor most mire is várunk? Erre mondta, hogy valaki másnak is van beleszólása, arra várni kell. Vártunk-vártunk, aztán már az agyukra mentünk. A végén közöltük velük, hogy amennyiben nem kell a pénzünk, viszlát, és letettük. Most vagy tényleg ennyire macerás volt a dolog, sok ember lustasága miatt húzódott, vagy valakinek fenntartották, és azt várták, mikor adjuk fel, mert ugye ott volt a hivatalos ajánlattételünk egyedüliként, ergo előnyt élveztünk volna.
41. jujujo (válaszként erre: 37. - Zoll974)
2016. febr. 21. 16:12

Amit Gordonka mond, az sem ritka, hogy egyszer csak eltűnik a kínálatból. Mondjuk pont egy ilyenre kérdeztem anno rá, és elvileg a tulaj pénzhez jutott és törlesztett. Bár ez is furcsa, mert elvileg ez már olyan szakasza az értékesítésnek, ahol nincs visszaút.

De ha meg is nyered a licitet, az önkormányzat még mindig elővásárlási joggal élhet. Erről én azt hittem, hogy az egész árverés előtt kérdezik meg, de nem. Pl azt hiszed, hogy megnyerted, és mégis elviszi előled az önkormányzat (aztán ki tudja, hogy onnan kihez kerül). A lényeg, hogy így vagy úgy, de azokhoz kerül, akik eleve elsőbbséget élveznek.


Emlékszem, voltunk olyan lakást nézni (sima, eladó lakás volt), ahol a tulaj pont az árveréses ingatlanokra ment rá. Mondta az ingatlanos, hogy ezt is 2 hónapja szerezte, kipofozta, és eladja. Mondom, nagyon érdekes, mert speciel az az ingatlan hónapokkal ezelőtt sem volt a bírósági listában. Mindegyiket vezettem excelben, és visszanéztem.


Ettől függetlenül nem lehetetlen, mert van egy ismerős pár, akik így vettek lakást, bár ők nem beköltözhetőt, így 1,5 (!!!) évbe telt kitenni onnan a régieket. Ehhez azért gyomor kell, hogy kiebrudaljon egy családot az ember. Azért hozzáteszem, hogy ez az ismerős pár se átlagos színvonalon él, és nem 1-2 ingatlanjuk van már. Szóval lehet, hogy ők is jattoltak ennek-annak, hogy sima legyen az árverés.

2016. febr. 20. 09:32
Sziasztok! Koszonom a sok hozzaszolast es a hasznos tanacsokat! Szerencsere sikerult talalnunk egy hazat, ami arban es meretben is nekunk megfelelo!
2016. febr. 20. 06:46
Felvehetnénk itt a kapcsolatot?Több kérdés is felmerül bennem úgy általában lakás vétellel kapcsolatban.Most előtte állunk,befektetési cél lenne,viszont nem egyértelmű megéri e meglépni...köszi a válaszokat-hozzászólásokat mindenkitől.Mi egyébként olyan lakást néztünk ami nem kimondottan csak a végrehajtói hirdetésben szerepel.Sima ingatlanos oldalon hirdette a bank...
2016. febr. 20. 06:11
Nem tiszta ügy, nézegettünk egy szuper újpesti lakást...még egy hónap volt a licitből...de egyik napról a másikra eltűnt...vajon miért? :)
2016. febr. 19. 16:33
Szia!Ezek szerint nem érdemes így meghirdetett ingatlanokra időt fordítani?Mi is most nézelődünk,és nem tudjuk belevágjunk-e...kérdés lenne még ha megnyernénk a licitet és tulajdonunkban a lakás,akkor utólag ilyen lak-ra szocpol igényelhető?Köszi
36. jujujo (válaszként erre: 35. - Rlillus)
2016. febr. 5. 17:41

Hidd el, pontosan tudom, mit érzel. :) Mi is pontosan ezért nézegettük az árveréses lakásokat, de tényleg nagyon alaposan nézzetek utána a kiszemeltnek.

Fontos, hogy:

- lakják-e vagy beköltözhető (előbbinél neked kell kilakoltatni);

- az árverésre kerülő tulajdoni hányad 1/1 legyen;

- ne legyen haszonélvező a lakáson (sima lakásvételnél ez nem gond, de árverésnél nem szeretnek lemondani erről);

- mindenképpen nézzétek meg személyesen (ez nehézkes, mert sokszor csak 1 megtekintési időpont van);

- ti is kérjétek le a tulajdoni lapot (ügyfélkapu keresztül 1000 Ft/ tul.lap), hogy a saját szemetekkel lássátok a helyzetet.

35. rlillus (válaszként erre: 34. - Jujujo)
2016. febr. 5. 07:19
Szia! Köszönöm a választ! Annyira szeretnènk saját kuckót, saját pènzból, de nagyon drágák a lakások. Lehet megpróbálkozunk ezzel is
34. jujujo (válaszként erre: 33. - Rlillus)
2016. febr. 3. 17:05

Regisztrálnod kell, ami pár ezer, csak ennyit veszthetsz. Ugyanis, ha előleget (vagy mit) kifizeted, de nem te viszed el, akkor visszajár, ez természetes. Viszont hiába van netes felület és újított árverés, a "puncsosok" így is könnyebben jutnak lakásokhoz, "külsősként" nehéz.

A másik, hogy fontos tájékozódni, mert nem mindegy, hogy az adott lakást lakják-e vagy beköltözhető. Szinte csak utóbbiakban érdemes gondolkodni.

Mi anno kinéztünk egy lakást, ami még nem került árverésre, mert "csak" hitelekkel volt terhelve, és árverezni akarta a bank, és így, hogy érdeklődtünk, nem is került volna ki árverésre, de meguntuk azt a hercehurcát, amivel járt. Mindig valami valakitől függött, valaki valamin rajta ült. A végén (jó pár hónapos ügyintézés után ingatlanossal, végrehajtóval és bankkal) azt mondtuk, hogy ha nem kell a pénzünk, akkor viszlát. Árverésnél valószínűleg nem ilyen körülményes, de végrehajtó ismerőstől kérdeztünk, és elkedvetlenített a lehetőségeinkkel kapcsolatban, így abba se vágtunk bele.

2016. jan. 28. 06:00
Sziasztok! Szerintetek érdemes egyáltalán árceréses oldalon vásárolni? Olyan drágák az ingatlan irodák oldalain meghirdetett lakások, ezért kíváncsiságból írok. Nem bukik orra az ember az ilyen árveréseken? Ha kifizetik az előleget, de az ingatlant nem az illető nyeri meg, akkor úszott a pénze? Úgy félek ilyenbe belevágni
32. bsrb
2015. aug. 26. 23:00

reszlet egy friss arveresi hirdetmenybo

tudja valaki hogy hogyan lehet az ingatlan jellege nem lakoingatlan utanna meg lakaskent megejelolve


kerdeztem a vh irodat emailben nem valaszoltak



Az ingatlan nyilvántartási adatai:

címe: 1066 Budapest, Weiner L. út 12 I/10., megnevezése: lakás,

fekvése: Budapest VI.ker., helyrajzi száma: 28943/0/A/12.

tulajdoni hányad: 1/1,

jellege: nem lakóingatlan.

Az ingatlan tartozékai és jellemző tulajdonságai: -, lakás 26 nm 1 szobás, -

Az ingatlan tehermentesen, beköltözhetően kerül árverésre.

Az ingatlan becsértéke beköltözhetően: 6 500 000 Ft,

árverési előleg: 650 000 Ft,

licitküszöb: 130 000 Ft.

A végrehajtói letéti bankszámla száma: Budapest Bank Nyrt., 10103173-39844600-02004004.

Az ingatlanra a kikiáltási ár legalább 50%-ának megfelelő összeggel tehető érvényes vételi ajánlat.

Az ingatlant egyeztetett időpontban lehet megtekinteni.

2014. jún. 27. 07:16
Sziasztok! Ingatlan licitáláson vettem részt. A licitet megnyertem. 6 nappal a licit lezárása után kiértesítőt kaptam a rendszeren keresztül, hogy nyertes vagyok és a megadott időpontban jelenjek meg a szerződés aláírása végett. A megadott időpont előtt egy nappal visszautalták az előleget és a rendszert megkerülve, rossz e-mail címre küldtek egy értesítést - amit nyilván valóan így nem kaptam meg -, hogy a licit semmis, mivel az adós utólag leadott egy licitálás időtartamára dátumozott igazolást, miszerint hajlandó részletfizetéssel rendezni a közüzemi tartozásait és ebbe az érintett fél belement. A végrehajtó által indított kiírás és licitálás a neten keresztül zajlott, a részemről minden törvény és előírás betartásával. Most itt állunk elképpedve a történteken. A végrehajtó azt nyilatkozta, hogy neki mindegy mikor került leadásra az igazolás, neki az a fontos, hogy az adós fizessen. Na de akkor minek az egész hivatalos kiírás és licitálási lehetőség he a licit lejárta után és a "nyertes" hivatalos kiértesítés után is még mindezt a folyamatot a végrehajtó önhatalmúlag törölheti? Valamint nem értem mivel különb az utólag leadott fizetési hajlandóság (részletekben), mint az én egyösszegű kifizetési a nyertes aukciót követően? ...hogy van ez? A végrehajtót nem kötik a szabályok és a törvények?
2014. jún. 22. 19:24

Sziasztok!


Miközben a helyi végrehajtó sorra veszi a több tízmilliós ingatlanokat és LÁTVÁNYOSAN gyarapszik a büdzséje, volt szerencsém nekem is licitálni...

Kétszer próbálkoztam, átutaltam több millát, mindkétszer, hogy-hogynem, utolsó pár napban, "a végrehajtást kérő indítványozta az árverés törlését"... elég érdekes, csodálom, hogy ezeknek nincs nagyobb vízhangja!

Maga a felhasználónév kérése sem volt egyszerű, de azt most nem részletezném.

Nincs korrupció itt sem! ÁÁÁÁ!

Felejtsétek el, majd egyszer talán, ha a fejétől sem bűzlik a hal.

29. Gordonka (válaszként erre: 28. - S.Oneil)
2014. ápr. 30. 09:16
Szerintem nyugodtan nevesítsd itt a végrehajtót, hogy más is okuljon.
2014. ápr. 24. 20:24

Kérem, aki tud,segítsen. Az árverési oldalon licitáltam egy ingatlanra, amelynek az árverezése a napokban lejár. Az árverési hirdetményben az szerepel, hogy az ingatlan beköltözhetően és tehermentesen kerül árverezésre, a beköltözhető becsérték volt meghatározva, tehát sehol nem szerepel, hogy lakottan kerül értékesítésre. Eljáró végrehajtót felkerestem, hogy szeretném az ingatlant megtekinteni. Erre xy végrehajtó azt mondta, hogy az árverés lejártát megelőző 1 héttel tekinthetem meg az ingatlant és más érdeklődőkkel együtt nézhetem majd meg (akkor hogy is van, hogy névtelen, személytelen a licitálás, ha találkozunk mindannyian, akik meg akarjuk venni???).. Emellett megdöbbenésemre közölte a végrehajtó, hogy egyébként bérlők laknak az ingatlanban, velük kell majd neki egyeztetni, hogy mikor nézhetjük meg. A telefonos visszahívását azóta is várom, sz..rik az egészre, nem láttam az ingatlant, a licitem érvényes, bérlők lakják azt, ahová én akarok beköltözni, ha én nyerném az árverést. Bérleti szerződést nem láttam, felvilágosítást a végrehajtótól nem kaptam, olyan érzésem van, hogy szándékosan akar félrevezetni és ködösít. Azt mondta, hogy az árverés közben tudta meg ő is, hogy bérleti szerződéssel bérlők vannak az ingatlanban.

Kérdésem: ha lejár az árverés és én leszek a nyertes vevő, mi lesz a bérlőkkel??? Talán majd én rakom ki őket? És amíg kirakom őket, ki fizeti a közműveket? Vagy számítsak a 100 ezres vízszámlákra és hasonlókra? És egyébként nem érvénytelen az egész árverés, ha a hirdetménnyel ellentétben lakottan kerül átadásra? Hiszen a hirdetményben jól láthatóan az szerepel, hogy beköltözhető és tehermentes az ingatlan. Becsapva érzem magam, hiszen nem állnak fent azok a feltételek, ami a hirdetményben fel van tüntetve.Várom a tájékoztatást, sürgős lenne, mert lejár az árverés néhány nap múlva!!!

2014. márc. 25. 17:51
Felhozom, mert érdekes a topic.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook