Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Végre sikerült ingatlant vennem és amire eljutok lassan a vásárlás végére, hiányozni fog a jelenlegi lakhelyem környéke. Megszokom majd? fórum

Végre sikerült ingatlant vennem és amire eljutok lassan a vásárlás végére, hiányozni fog a jelenlegi lakhelyem környéke. Megszokom majd? (beszélgetős fórum)


dec. 23. 19:26
Örülök neki :)
dec. 23. 19:07
Igen. Van itt edzőterem is. Így már tökéletes. 🙂
dec. 12. 01:45
mindent meg lehet szokni!
26. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
dec. 11. 10:46
én is az vagyok.persze ha sok volt a termés,ami mostanában nem fenyeget,adtam a szomszédoknak.a szemben lévő öregasszony azt mondta,úgy szereti a lányomat,mert ilyen kedveset,barátságosat ritkán látni.a másik megadta a telefonszámát,ha valami baj van,csak hívjam.a harmadik szomszéd az sztk-ba szokott vinni,igaz arra dolgozott. pedig hát nem járunk össze,legfeljebb egy-két mondatot beszéltünk az utcán.
dec. 11. 10:17
Megszokod.
dec. 11. 09:30
Sikerült már megszokni?
23. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 10:17
Persze, akik panelban laknak, azok zárkózottabbak. Előfordul, hogy még a közvetlen szomszéddal is max. csak köszönőviszony van. Az jó, ha a szomszédokkal jó a kapcsolat. :))
22. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 07:25
Ez nagyon jó! Egyébként én egy viszonylag kis városkában élek. Az emberek segítik egymást oda-vissza, ki ebben, ki másban segít a szomszédnak, ismerősnek. Addig, amíg valami miatt a kis közösség ki nem zár magából valakit.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2023. okt. 13. 23:20

Pár emberrel már beszélgettem. Egyik mondta is, hogy ha bármi van, nyugodtan csengessek. Egyelőre normálisak az emberek. Több kutyást kellene már csak megismernem.

Kutyáknak is remélem itt jobb lesz, 10 négyzetméterrel nagyobb ez a lakás. Lehet labdázni bent is. 😀

2023. okt. 13. 07:15
Felénk (az idősebbek körében) még az a szokás, hogy az új szomszéd a beköltözés után 1-2 nappal becsönget a két közvetlen szomszédos házba, lakásba. Bemutatkozol, te vagy az új szomszéd. Kész. Ha szimpi vagy behívnak, 1-2 perc udvariassági látogatás, nem több. Ha első látásra ők nem szimpik neked: most nem érsz rá, már rohannod kell, de majd máskor...
19. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 13. 07:06
Engedd a kutyusodat hosszú pórázra, majd ő kiszagolja, merre jár a többi kutya! :))
2023. okt. 12. 14:50
Izgalmas lesz felfedezni az új környéket, kitapasztalni a kedvező útvonalakat. Valamint ott van a kertecske is, ahova ki tudtok menni labdázni.
2023. okt. 12. 13:45

Kár, hogy nem tudok fotót kitenni. Pont ott vagyunk, ami hiányozni fog. Társasház és lakótelep közelében pillanatok alatt a folyó menti sétanyon vagyunk. Ha akarom ,megyünk tovább, ha bem, akkor jobbra fel és vissza haza a házak között. Többi része ki van világítva este és nem kell a sötétben botorkálni. Én nem csak kiviszem a kutyát 5 perce, mint sokan, se reggel se este nem elég nekik sem annyi.

Lehet, hogy az új helyen meg kell találnom a hasonló ösvényt, legalább világosban legyen ilyenre lehetőség. Akkor elmúlna a bajom 😀

2023. okt. 12. 08:10
A leírtakból úgy veszem ki,hogy az új lakásod minden szempontból jobb. Hamarabb megszokod mint gondolnád. Azért is mert szeretni fogod. A többi meg kialakul. Sok örömöt kívánok Neked!
2023. okt. 12. 08:04
Meg fogod szokni. Ha az előző helyen is tudtál ismerkedni, itt is menni fog. Biztosan vannak arra is kutyások. Esetleg helyi csoportok, közösségek, ahova csatlakozhatsz. Ha már van pár ismerős arc, otthonosabban fogod magad érezni.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - C4da557d31)
2023. okt. 12. 00:10
Köszönöm.
13. c4da557d31 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 20:46
Gratulálok, érezd jól magad 😊
12. K-né Zsóka (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 19:03
Kicsit olyan mintha saját magadat akarnád meggyőzni, mi csak rá kell bólintsunk, hogy megerősítsünk a döntésedben. Minden kezdet, minden új, szokatlan az elején, de majd megszokod. Lesznek új ismerősök, új szomszédok és a végén nem is érted, hogyan tudtál máshol élni. Minden rendben lesz!
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2023. okt. 11. 16:17
Edzeni próbálok helyet keresni , mert kell a súlyzós edzés is és a csigás gép is, mert van betegségem és valamit jobb azon csinálni. De így bonyodalmasabb lesz. Otthon is fogok edzeni és így sporolok időt is, hogy a kutyákkal legyek. Tervet kell írnom. Fekpadot hagytak ott az előző lakók. Pont jól jön majd. Ha bem lenne kutyám, nem érdekelne, hogy munkából nem rögtön, hanem 2 óra múlva érek haza. Így azért más. Kutyákkal sétálni sajnos korán reggel és este nincs annyi lehetőség és útvonal, mint ezelőtt. Mindig megvolt, hogy mi az esti vsgy reggeli kör. Esetleg megcseréltem vagy este ,ha több időm volt, mentünk másfelé. Itt azért annyi választás nincs. Település szélén lakom. Legalább csend van.
10. vigyefene (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 16:10

Ha mégis unalmasnak találod, akkor vegyél itt a közelemben, én itt közlekedek.

[link]

2023. okt. 11. 16:09
Az edzőterem helyett kezdj el naponta futni, egy előre meghatározott úton, és vidd magaddal a kutyusodat is. Meglehet, hogy először csak valaki majd rákérdez, miért teszed, később már esetleg lesz, aki csatlakozik hozzád, esetleg a harmadik hozza a kutyáját... Nyugodtan mondd meg, hogy az edzőtermi mozgás hiányzik, hát itt rovod a köröket. Kell a fizikai erőnlét.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 16:05
Addig érzed a hiányát a réginek, amíg itt nem lesznek olyan ismerőseid, szomszédaid, akikhez valamilyen módon kötődni tudsz. Egy barátnő féle, egy kedves szomszéd, akár házaspár, vagy éppen egy másik kutyasétáltató, futtató személy. Keresd a közös témát az új ismerősökkel, biztosan lesz hasonló érdeklődésű közöttük.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2023. okt. 11. 16:05
Remélem. Munkahely is ugyanolyan távolságra van, az is pozitív dolog. Talán előbb is hazaérek, mert nincs lámpa útközben, ahol várni kell. Parkolni is tudok hol, nem kell keringeni. Lakás és a pince is jó. Nem egy lyuk egyik sem. Volt bent bútor és néhányat kellett csak vinnem. Hasonlít is bérelni nem lenne olcsó mulatság a városban. Lelakott lyukban, ahol parkoló nincs, nem szerettem volna leélni az életemet.
6. vigyefene (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 15:59
Szerintem egy darabig fog hiányozni a megszokott, de majd hozzászoksz az új helyhez.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2023. okt. 11. 15:55
Lakás tökéletes, jó áron volt és a környék is szép. Nem kihalt falu. Mégis hiányozni fognak a régi utcák, sétaútvonalak. Nem járok plázázni, bolt se kell minden nap, de megszoktam a környéket nagyon.
4. vigyefene (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2023. okt. 11. 15:46
*akkor
3. vigyefene (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 15:43

Vagy megszoksz, vagy megszöksz.

Komolyan pedig, ha oda költöztél, akko kell h legyen előnye. Gondolom én.

2023. okt. 11. 15:40
Néhány szomszéddal és kutyással jóba lettem. Néha agyamra ment az egyik ,mert ő ráér és állandóan mondta,hogy üljek le, amikor sétálni mentem ,nem ücsörögni, de jó volt vele néha beszélgetni. Másik szomszéd is kedves volt mindig , nyugdíjas és általában az utcán találkoztam vele, mert mindig ment valahova ,de sokat beszélgettünk. Meg fogom szokni az új helyet vajon?
2023. okt. 11. 15:36

Vettem egy szép lakást és kis kert is van hozzá. Szép helyen van. A lakás, ahol éltem, nem fog hiányozni, de a környék igen,mert itt is vannak zöld részek és a folyó.

Néha belegondolok, hogy hiányozni fognak az esti kutyás séták, a városi fények vagy nappal a változatos nagy körök. A megszokott edzőterem is hiányozni fog, ami gyalog maximum 10 perc.


Nem rossz hely , ahová megyek lakni és egyedül ott volt lehetőségem mihamarabb sajat otthont vásárolni. Szép és jó környék. Kutyáknak lesz kis kert is. Ebben a városban olyan jellegű lakást dupla áron lehetne venni, amihez ha az önerő összejönne, talán másfélszeres lenne az áremelkedés. Ami negatív itt, az a jelenlegi albérletem, mert le van lakva és 2 év alatt se bírtam megszokni valamiért. Ha ennél jobbat szerettem volna kivenni, akkor jóval többe kerül, ami kidobott pénz. Inkább a sajátot fizetem. Sokszor a sok ember is zavar, de közel van szép sétány is. Járt már hasonlóan valaki ? Kinek mennyi időbe telt megszokni az új lakóhelyet és életet? Ettől a várostól fél órára van a lakás, úgyhogy nem tudok állandóan idejárni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook