Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végkielégítés kinek jár? Az alábbi a történet.... fórum

Végkielégítés kinek jár? Az alábbi a történet.... (tudásbázis kérdés)

1 2
8. Bernuska (válaszként erre: 6. - E3e8ab07a5)
2008. febr. 8. 10:49
500 ft-os órabért kapott, de mnimálbérrel volt bejelentve. ha nem dolgoztak, nem fizetett semmit. Az előző évből maradt szabikat sem akarja kifizetni, így ha a főnök "akaratán" múlik, egy fillért sem kap. "Miből?" kérdezi folyton...
7. d@nu
2008. febr. 8. 10:47

"A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg.


Végkielégítésre való jogosultság feltétele


A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a munkaviszony a munkáltatónál meghatározott időtartamban fennálljon. A végkielégítésre való jogosultság számítása során azonban figyelmen kívül kell hagyni a szabadságvesztés, a közérdekű munka, valamint a harminc napot meghaladó fizetés nélküli szabadság (kivéve a közeli hozzátartozó, valamint a tíz éven aluli gyermek gondozása, ápolása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság) időtartamát, amikor is a munkaviszony szünetel.


Végkielégítés mértéke


A Munka Törvénykönyve által meghatározott törvényi végkielégítés mértéke


1. legalább három év esetén: egyhavi,

2. legalább öt év esetén: kéthavi,

3. legalább tíz év esetén: háromhavi,

4. legalább tizenöt év esetén: négyhavi,

5. legalább húsz év esetén: öthavi,

6. legalább huszonöt év esetén: hathavi


átlagkeresetnek megfelelő összeg."


Tehát, a férjednek jár egyhavi átlagkeresete - ez nyilván a szerződés szerinti összeg.


Annak még tanácsos lenne utána nézni, hogy a rendes felmondás pontosan mit takar, mert sztem ha a férjed aláírja, hogy közös megegyezéssel távozik, akkor nem biztos, hogy jár a végkielégítés. De ez nem tuti.

2008. febr. 8. 10:35
bocs 45 nap passzív táppénz jár, sajna nem 450!
2008. febr. 8. 10:34

Szia!

Én úgy tudom időtől függetlenül mindenkinek járhat, de öt év után kötelesek adni 1-6 hónapig terjedő munkabért. Ezt a munkaadó dönti el mennyit ad, kevesebb mint öt év munkaviszony esetén pedig aldöntheti, hogy ad e egyeltalán. Viszont, szerintem ha minimál bérre is, de be van jelentva, akkor azt minden hónapban adni kell függetlenül attól, hogy van e munka. Ezt szerintem csak akkor csinálhatja meg - mármint azt, hogy nem ad fizut -, ha megbízásos szerződése van, valamilyen munkára, amit el kell végeznie ahhoz, hogy pénzt kapjon. Szerintem érdemes megnézned a munkatörvénykönyvét, ott találhatsz ehhez valami pontosabbat, azért remélem segítettem. Szerintem, ha be volt jelentve a bérét mindenféleképpen kérje el, és persze erre az időre is jár szabi, amit ki kell fizetnie, ha felmond a férjednek. Valamint, elmehet táppénzre is. Jár 450nap passzív táppénz, fizu 75%-ért (bár minimálbérnél nem tudom, hogy számolnak), de persze ehhez kell, hogy be legyen jelentve.

4. lufi
2008. febr. 8. 10:32
A férjednek biztos jár, hisz elküldték. Egy havi fizetést legalább ki kell neki fizetni, mert 3 év után annyi jár. Írtam neked privibe olvasd el, nekem is tudtak segíteni. Vagy próbálkozz ahhoz hasonló oldalakon is.
2008. febr. 8. 10:21
mindenkinek akinek mar van valamennyi regisege a munkahelyen csak sajnos nem mindenutt adjak pedig ez a minimum
2008. febr. 8. 10:12
Férjem egy Kft alkalmazásában kőművesként dolgozott, és most a főnöke meglátása szerint pang a kőművespiac. Már december közepe óta nem dolgoznak, így egy fillért sem kapott. Minimálbérrel be van jelentve. Tegnap közölte a főnöke, hogy kijelenti, nem alkalmazza tovább, menjen be az irodába, és írja alá a papírokat. Követelhet valamit a férjem? Állásidőt sem fizetett, egyáltalán kaphat végkielégítést? Tavaly 1 hónapig 4 órásba volt bejentve, de ettől függetlenül már lassan 4 éve dolgozik itt.
2008. febr. 8. 10:07
Végkielégítés kinek jár? Az alábbi a történet....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook