Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vegetáriánusok! Ti miket esztek, hogy készítitek el az ételeket, hogy ne legyen unalmas? fórum

Vegetáriánusok! Ti miket esztek, hogy készítitek el az ételeket, hogy ne legyen unalmas? (beszélgetős fórum)


26. 55Judit (válaszként erre: 24. - 820e00bff1)
2021. dec. 25. 18:01
A krémlevesek nálam is megbecsült helyen vannak. Brokkoli, zeller, zöldborsó krémleveseket szoktam készíteni.
25. 820e00bff1 (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. dec. 25. 17:26
Èn is szeretem a növènyi fasírtokat.
2021. dec. 25. 17:24
Eszembe jutott mèg egy nagy kedvencem a brokkoli krèmleves.
2021. dec. 25. 17:22
Boldog, bèkès Karácsonyt Mindenkinek!
22. liliom10 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2021. dec. 25. 16:04

Boldog Karácsonyt !


De cuki ez a cica !!! :)

2021. dec. 25. 14:28
Imádom a rántott kelkáposztát, a rántott tojást, szeretem a köles fasírtot
20. perzsacica (válaszként erre: 19. - Perzsacica)
2021. dec. 24. 18:18
Ma tettem fel egy képet vega kajáról, ami ízletes, gyors hátha tudok vele ötletet adni.
2021. dec. 24. 18:15
2021. dec. 24. 13:38

Boldog karácsonyt!

[link]

2021. dec. 23. 19:26
Èn szeretem a húst, de ha èpp nem azt főzök,akkor pl. Padlizsánpörköltöt, cukkinilecsót,karfiol pörköltöt ,kecsappal tèsztát növènyi sajttal , gombavadast, gombabrassóit kèszítek.
2021. dec. 23. 17:40

És itt vannak a jobbnál jobb kencék is:

[link]

[link] És a többi.

1-1 kulcsszót beírsz a keresőbe, és dől az információ.

2021. dec. 23. 16:23

Unalmas??Sokkal színesebb finomabb változatosabb amióta nem eszek húst.

Régen nem is ismertem a csicseriborsót vörös lencsét,kölest,hajdinát,avokádót,sorolhatnám még.

Különleges ételek fűszerezés sokasága lehetséges...

2021. aug. 16. 11:46

tócsni, párolt rántott karfiol, vagy bármilyen alkalmas zöldségből,

fritatta

madártej császármorzsa túrógombóc

hamis pacal /gombából /

ha mégis van hus a kajába, keveset tegyél bele, zöldség többlet legyen

gyerekkoromban és most is heti 2-3 alkalommal van/volt hús, amikor a fiunk kamasz volt, akkor ő egy kicsit több húst evett

2021. aug. 16. 11:01
Sziasztok. Kb fel eve kezdtem elhagyni a husevest,serteshust egyáltalán, csirkehust nagyon nagyon ritkan meg csipegetek, nem tomom tele magam vele. A kerdesem az lenne, hogy akik elhagytak a hust, eszrevettem e változást a menstrucioban, pl a mennyisegben. Nekem kb. azota lett kevesebb a mennyisege, de nem tudom, hogy osszefuggesbe hozhato e. Koszonim elore is a választ.
12. 58807ac0d6 (válaszként erre: 10. - Alessandro)
2021. ápr. 10. 19:13
Eszembe jutott a gyerekkorom, bizony így étkeztünk, hús csak hétvégén volt! Igaz én most sem eszem a húst a hússal!
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 10. 19:09

Nem vagyok vegetáriánus. Hetente kétszer tartok húsmentes napot!

Amiket mi ilyenkor eszünk:


-resztelt máj, rizs, saláta

-tojásos paprika

-lecsó

-túrós tészta (vagy mákos, diós, grízes)

-hamisgulyás

-rántott sajt, rizs

-zöldborsó főzelék tükörtojással

-túrógombóc (cukros tejföllel vagy sárgabaracklekvárt összekeversz egy kis tejszínhabbal és azt teszel rá)


Könnyebb vacsorák, reggelik: fonott kalács vajjal, kakaóval, bundás kenyér (tejföllel, reszelt sajttal)

fokhagymás pirítós, ràntotta (uborkával, retekkel)


Egyelőre ennyi. Nemrég vezettem be nálunk ezt a heti kettő húsmentest. Imádjuk a húst de néha soknak érzem. Volt itthon fanyalgás, de nem érdekel! Az ő érdeke is. ;)

10. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 10. 18:00

Azért, régen vidéken jobban csak hétvégén ettek húst. Akkor vágtak baromfit, nyulat, vagy vettek elő a zsírban tartott sült húsból az ebédhez való mennyiséget.

Hétköznap meg inkább húsmentes ételek voltak, mint a lebbencsleves, krumplileves, paradicsomleves, a hústalan paprikás krumpli, túrós v. krumplis v. káposztás tészta, gombóc, derelye, fánk, bukta, darás tészta, pogácsa, a főzelékek sült v. főtt tojással, vagy éppen a cicege.

Nem is egészséges az a "húst-hússal" étkezés szinte minden nap. Érdemes a zöldségek és a gyümölcsök arányát megnövelni, a húsokat meg lecsökkenteni a mindennapi étkezésben.

9. Görögtánc (válaszként erre: 8. - Görögtánc)
2021. ápr. 10. 17:41
Ma pad thai-t csináltam. Természetesen húsmentes verziót :)
2021. ápr. 10. 17:39

Szinte mindent el lehet készíteni husi nélkül.


Zöldségeket kirántani, fasírtot kreálni belőlük. Isteni finomak. Én csomó tésztaételből kihagyom a húst, tofuval helyettesítem. Ott van még a thai konyha, rengeteg húsmentes ételt találhatsz a neten közöttük.

7. vigyefene (válaszként erre: 4. - Perzsacica)
2021. ápr. 10. 16:58
Az a gombaszós rizsával is finom.
2021. ápr. 10. 16:34
Amikor karfiol-dömping van, szeretem a belőle készült pörköltet. Ugyanúgy teszem fel, mint a húsból, egy kis karikára szelt répa-gyökér megy hozzá, majd a végén tejfölös habarást rá. Nokedlivel, főtt tésztával, vagy rizzsel tökéletes.
2021. ápr. 10. 16:31

Esetenként én is ráunok a húsra, olyankor jönnek a zöldségek és a tészta ételek.

- Szinte minden zöldséget lehet rántani. Egy kicsit lobogó sós vizben megfuttatni, majd akár hagyományos panírban, akár az "ahány tojás, annyi ek.liszt" masszába forgatva. Előtte lisztbe, hogy a massza rátapadjon.

Ilyen zöldségek: kelkáposzta, karfiol, tökfélék, de csináltam már rántott krumplit is, + rántott (félbe vágott) főtt tojást is. :))

- Fasírozottat nem csak zöldségből, de főtt krumpliból, kölesből, rizsből is, csak előtte főzd ezeket puhára, utána már, mintha ez lenne a darált hús...

2021. ápr. 10. 16:25
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 10. 16:04
Mi is unjuk már a húst, de 65 évesek vagyunk. Én szeretem a tésztákat, de férjem nem, nekem is jól jönne néhány recept.:))
2. buspics (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 10. 15:52

Mindent el lehet készíteni zöldséggel, amit hússal. Csak a húst zöldséggel helyettesíted. Pl milánói gombával és babbal, vagy karfiolos hortobágyi palacsinta.


De a facebookon vannak jó kis vegán receptoldalak, én onnan szoktam ötleteket gyűjteni. Nagyon extra kaják vannak.

2021. ápr. 10. 15:49
Nem az a célom, hogy vegetáriánus legyek, de nagyon sokszor beteg vagyok a húsos ételektől, ezért szeretnék kicsit leredukálni a hús evését. Hogyan kezdjek hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook