Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vége a házasságomnak fórum

Vége a házasságomnak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
366. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 363. - Caravell)
2008. máj. 15. 11:31
Hmmm. Na igen. Ha lélekben elszakadtál, akkor már nincs visszaút. Lépni kell. Csak az a baj, hogy minden férj vérszemet kap és még aljasabb lesz, amikor közlöd vele, hogy beadtál egy keresetet, és válni akarsz. Amikor még lehetősége lenne rá, nem figyel rád, kihasznál, meg minden amit kap, természetes. Legyél jó szerető, szakácsnő, meg takarítónő, legyél mindig csinos és okos. De ő nem tesz érted semmit, csak osztja az észt, és mindent elvár. Tudom, hogy egy házasság nem üzlet, de valamit valamiért...
2008. máj. 15. 09:50
A lakás az ő tulajdona, ráadásul az anyai nagymamájától. Tehát mindenképp nekem kell menni.
364. Mokuskas (válaszként erre: 363. - Caravell)
2008. máj. 15. 09:48

Tulajdonképpen ezt csináljuk - én is, ő is - már egy jó ideje. Talán ezért is elérkezetnek érzem, hogy fizikailag is elváljunk. Magyarul ágytól már rég elváltunk és most jön az asztal ill. a lakhely.

Ő saját magát el tudja látni. Tulajdonképpen olyan a helyzet, mintha két dudás lenne egy csárdába.

363. caravell (válaszként erre: 362. - Mokuskas)
2008. máj. 15. 09:19
Az is eljön, hamarabb,mint gondolnád, addig is inkább lélekben szakadj el és kezdj el önállóan élni. Az sokkal nehezebb és fontosabb. A papír dolgok meg a többi előbb-utóbb végére ér.
362. Mokuskas (válaszként erre: 361. - F290b382c2)
2008. máj. 15. 07:19
Bár csak én is itt tarthatnék:)
361. f290b382c2 (válaszként erre: 358. - Fa3d5b4d84)
2008. máj. 14. 22:15

:)))))

Ilyet írj,mert túl lehet élni,nekem május 05.-én volt...

360. angyal63 (válaszként erre: 356. - Tóthné ildi)
2008. máj. 14. 16:30
Nagyon együtt érzek veled és mindenkivel aki hasonló cipőben jár. Én szerencsére 26 évesen gyerek nélkül léptem ki egy hasonló helyzetből. Mögöttem ott állt a család, az otthon melege és a lehetőség a folytatásra. Sok erőt és sikert kívánok akár a folytatáshoz akár az újra kezdéshez.
359. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 358. - Fa3d5b4d84)
2008. máj. 14. 15:49
Félretájékoztattak... :((((((((((((((
2008. máj. 14. 13:40
Május 20-án lesz a második, és egyben utolsó tárgyalás. Nem tudom milyen smiley-t írjak ide. Talán ilyet: :-) Vagy ilyet?: :-(
357. bzanna
2008. máj. 8. 21:37
detto
356. tóthné ildi (válaszként erre: 354. - Mokuskas)
2008. máj. 6. 12:01
Hát, sajna ismerős a helyzet. A mi házasságunk is egy kész csőd, és eléggé agressaív, csak sajna voltak időszakok, amikor próbálok neki hinni...aztán rájövők,hogy megint becsapott...de akkor sem ismeri el....szóval mennék én , csak nincs hová, ráadásul most van egy picurom is...
355. fe20557d00 (válaszként erre: 353. - Alexx)
2008. ápr. 26. 12:57

Akkor hála valamelyik kilépett....,mert egy döglött dologból muszáj kilépni.

Veled pedig boldog,és ez a lényeg..:)

2008. ápr. 26. 12:31

Mi a helyzet, ha a férjem tőlem szívest örömest elválna, de mivel attól tart - joggal, hogy a gyerek(ek) nem nála maradnak ezért hallani sem akar róla viszont így mindannyiunkat tönkre tesz.

Nagyon erőszakos tud lenni - a gyerek előtt is többször megütött - máskor "csupán" levegőnek néz.

Így értelmesen erről nem lehet vele megállapodni.

A lakás az övé így csak az ingóságok lehetnek kérdésesek.

353. Alexx (válaszként erre: 152. - Fe20557d00)
2008. ápr. 11. 17:26

Nem sokat változtat a dolgokon, de mondok még valamit. Nem az én Kedvesem lépett ki a döglött, 13 éves kapcsolatából. Hanem a nő.

Egyik hétvégén közölte, hogy ő most akkor elment. A Kedvesem otthon maradt a saját és a nője korábbi házasságából való gyerekével. És ez így ment hónapokig. Anya hétvégén el, Apa otthon a két gyerekkel. A Kedvesem meg a marha némán tűrte. Aztán egyszercsak az asszony összecsomagolt és elvitte a gyerekeket az új pasihoz. Ő lépett ki, mert nem volt élet a kapcsolatban. S tudom, hogy az én Kedvesem a mai napig élne így, ha a nő nem lép, akármilyen halott is a dolog. Ki érti ezt?


Én csak jócal ezután kerültem képbe.

352. Nyuszó68 (válaszként erre: 344. - Caravell)
2008. ápr. 1. 21:51
"Lakhatóvá tenni a romokat!" Ennél jobban meg sem fogalmazhattad volna! Igen ez így van,és addig kell menekülni amíg nem késő,mert a falak leomlanak!
351. caravell (válaszként erre: 349. - 01c8755c79)
2008. ápr. 1. 21:01

Valóban nem lehet úgy megtartani, sőt, hatás-ellenhatás: minél inkább kapaszkodsz valakibe, annál inkább hátrahőköl, de lépj hátra te kettőt és rögtön utánad lép... a ffiak már csak így működnek...


Remélem, rendbe jönnek a dolgaitok, ha nem, akkor is tapasztalod,hogy nincs értelme kiborulni.

Minden jót kívánok Neked!

2008. ápr. 1. 09:14
... huh, ragad az m-betűm, itt-ott kimaradt... :o(
349. 01c8755c79 (válaszként erre: 344. - Caravell)
2008. ápr. 1. 09:13
Óóóó, de szépen leírtad.... :o) ... Köszönöm én is. Magamra ismerek kicsit, néhány hétig, hónapig én is roskadozó ház alatt laktam... sírtam, könyörögtem, tiszta depibe zuhantam, lefogytam (nah, hogy valami jó is legyena dologban) ... és a párom egyre távolodott tőlem, minél jobban kapaszkodtam, annál messzebb került... aztán megrázta magam, azt mondtam, hogy lesz, ami lesz, letojom... attól nem kell félnem, hogy egyedül maradok, és jogom van ahhoz, hogy olyan szeretetet kapjak, amilyent én adok... legalább olyant. Amikor ez megfogalmazódott ennem, újra nyugodt lette, és vidám.... a párom pedig újra kedves és figyelmes és meló után rohan haza, hogy minél több időt velem tölthessen.... még nincs lefutva a történet, de nem sajna az van, hogy sírással, megalázkodással, depivel nem lehet megtartani egy férfit... valóban nem lehet.
348. caravell (válaszként erre: 347. - Bzanna)
2008. márc. 29. 20:50
ölellek! :)
347. bzanna
2008. márc. 29. 20:47
Nos, caravell, most nekiállok megkeresni az általad ajánlott könyveket. Hátha...
346. Szanka (válaszként erre: 344. - Caravell)
2008. márc. 29. 09:39

Nagyon megfogott a hasonlatod, minden benne van.


És valóban az nem kapcsolat, ahol csak az egyik fél ad.

345. 0c97fbb607 (válaszként erre: 343. - Bzanna)
2008. márc. 29. 09:12

Elolvastam a történetedet,és csak annyi tűnt fel,hogy ez a férfi nem szeret téged.

Nem akarod elveszíteni?

Már elveszítetted,csak be kellene látnod,és elengedned.

Amik árán próbálod megtartani,azokkal fogod végleg elveszíteni.Talpmasszázs ,ébren várás,kiszolgálása mindenek felett?

Ezekkel halálra ítéled a kapcsolatod a férfival,sajnálom.

Egy férfi "nőt" akar,nem szolgát,vagy bejárónőt.

Egyébként mindenben egyetértek Caravellel,nincs is nagyon mit hozzátennem.

Én is tisztánlátást kívánok :)

344. caravell (válaszként erre: 343. - Bzanna)
2008. márc. 29. 08:56

Az emberek gyakran összetévesztik a kötődést a szeretéssel. Nem ismerlek és nem ismerem a történeteteket,de nekem úgy tűnik, Te is így vagy. A másik ember közelsége megnyugtató, azon egyszerű fizikai oknál fogva, hogy az energiaburkába belesimulsz és kicsit rendeződnek a Te zilált energia mezőid. Te a kétségbeeséseidet, a félelmeidet a csökkent energiaszintedet átmeneti kényszermegoldásokkal enyhíted, ami csak arra elég, hogy "vegetálj".


Omladoznak a falak és tetőt próbálsz húzni vászonból,h ne ázzatok, miközben a lelked mélyén tudod,h az egész ház hamarosan összedől és menekülni kellene, mielőtt Rádszakad és komolyabban is megsérülsz v. maga alá temet... De Te arra gondolsz, hogy ha most itthagyod a romokat, akkor semmilyen házad nem lesz... Pedig ahhoz,h legyen egy normális házad, ezt el kell hagyni. És minél jobban kimerülsz a "tetőcsinálásban" meg a látszateredményekben, annál kevesebb erőd lesz menekülni, újrakezdeni. Ez egy ördögi kör. Az ember azt mondja, csak eddig, csak addig, csak mégegyszer (ötször, tízszer százszor) megpróbálom. Mert fél. Fél attól,h elveszítse azt a keveset, ami van. De másként nem lehet. Hiszen tulajdonképpen Te most is elmondhatod,h mindent megtettél, nem? Vagy eddig "link" voltál? Sztem nyújtottad a maximumot és az nem volt elég. Erődön felül pedig nem adhatsz, egyensúlynak kell lenni.


Nem ismerlek, ezt mégegyszer hangsúlyozom. Tehát Te tudod,h mennyi remény van. Amiket leírtál, én már régen menekültem volna. De Te tudod,h van-e remény, van-e tényleges értelme annak, amit csinálsz, vagy csak éppen lakhatóvá teszed a romokat.


Nem akartalak megbántani, ezek csak elméletek, de érdemes elgondolkodni rajta, mert az ember sokszor nehezen vallja be saját magának az igazságot...

Ölellek szívem minden szeretetével és megnyugvást, tisztán látást kívánok Neked!

Cara

343. bzanna (válaszként erre: 336. - Caravell)
2008. márc. 28. 21:43
Caravell! Ha nem szeretném, miért csak attól nyugodtam meg, hogy hozzábújtam? Miért vagyok teljesen padlón már a gondolattól, hogy mással van? Igen, félek az újtól, igen, féltem a fiamat, de egyben nem akarom elveszíteni ezt az embert. Bár tudom, hogy nem tökéletes, sőt... De nem tudom mással elképzelni az életemet, csak vele. Nyugodtan lehet kövezni érte, de így érzek. Lehet hogy pár óra, pár nap vagy pár hónap múlva már teljesen másképp írok. De jelenleg remeg nemcsak a kezem, de a gyomrom és a lábaim is. Annyira félek, hogy elveszítem, hogy inkább megalázkodom. Ha így sem tudom helyrehozni a házasságomat, akkor legalább elmondhatom, hogy én mindent megtettem. De nagyon szeretném megmenteni. Nagyon-nagyon-nagyon.
342. 01c8755c79 (válaszként erre: 341. - Fa3d5b4d84)
2008. márc. 28. 13:48
Köszönöm! :o) Kellemes hétvégét... kiléptem és leléptem. :o)
2008. márc. 28. 13:44
Ez így igaz. Mindenkinek a saját problémája a legsúlyosabb. Mindenesetre neked is erőt és kitartást kívánok!
340. 01c8755c79 (válaszként erre: 339. - Fa3d5b4d84)
2008. márc. 28. 13:41
... még nem tudom. Meglátjuk.... erre szánom a következő 2 hónapomat, aztán utána újra mérlegelek... :o) (Nálunk nem volt megcsalás, sőt az árnyéka se... egyéb problémák vannak, amiket talán más fel se venne, azért nem írom ki, mert kapnék hideget-meleget, hogy ilyen óóóóóóóriási gondokkal küszködöm. Mindenkinek a saját problémája fáj jobban! :o))
339. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 338. - 01c8755c79)
2008. márc. 28. 13:35
Szereted és óvatos vagy... De teljes is így?
338. 01c8755c79 (válaszként erre: 333. - Bzanna)
2008. márc. 28. 12:58
Hasonló sírós-rívós, bizonytalan időszakom volt nem régen. A párom inkább haza se jött (pontosan 10 napig)... amikor szóvá tettem, megkérdezte, hogy minek jöjjek haza. Kiborultam... lefogytam... éééééés elfogadtam, hogy ennek a kapcsolatnak vége. Felhordtam a holmiját a másik lakásba... és ettől megnyugodtam. Írtam neki egy teljesen nyugodt, közömbös sms-t, hogy ha gondolja, szívesen beszélgetek vele... gondolta, 2,5 óra múlva ott volt 200 km-ről. Teljesen higgadt voltam - hiszen immár elfogadtam, hogy vége -... másnap visszapakolta a holmiját a lakásba, virágot kaptam azóta minden nap, minden elkészült a lakásban, ami előtte nem, ebédet főzött nekem... stb. Én pedig kedves vagyok, és visszafogott, de semmi szerelmes rajongás. Szeretem... a szememmel még végigsímogatom, de a kezemmel már nem annyiszor. Furcsák a férfiak....
337. Szanka (válaszként erre: 333. - Bzanna)
2008. márc. 28. 12:54

Szia! Szerintem sem jó, ha folyamatosan megalázkodsz, megalázod magad.


Gondolj arra is, hogy a gyermek, majd azt viszi tovább, amit otthon lát.

Szerintem, jobb beletörődni abba, hogy eddig tartott és nem hadakozni szembe a széllel.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook