Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vége a házasságomnak fórum

Vége a házasságomnak (beszélgetős fórum)


156. 01c8755c79 (válaszként erre: 154. - Bzanna)
2008. márc. 4. 13:57

... jönnek majd a jótanácsok, hogy leülni és beszélgetni....

.... hasonló helyzetbe kerültem, bár nem ennyire súlyosan, csak éppen a páromnak volt, ami fontosabb mint én, pl. a munkatársa feleségét megvigasztali (nem szexuális), a kollégákkal külföldi munkát tervezgetni... szóval háttérbe kerültem rendesen. És azt mondtam, hogy ennyi volt... MOST szedje a cuccát, és menjen. Nem akartam beszélgetni, mivel mi amúgy beszélgetősek vagyunk... és ebben a formában derült ki, hogy bajok vannak, amit nem is palástolt. Úgy váltunk el tegnap, hogy vége.... NEM, NEM akarom elveszíteni, de rá kell kényszerítenem arra, hogy átgondolja azt, hogy nélkülem kell folytatnia... hogy ott maradnak a kollégák meg a barátok, de az a bizonyos kapocs, az a bizonyos biztonság, ami kell ahhoz, hogy az embernek jó napja legyen, nos az nincs, azt most elvettem. Pénteken jön meg. Nem aggódom.... vacak érzés, de nem aggódom.


... szóval, ha a beszélgetésen túl vagytok már, akkor szerintem el kell vágni a szálat, hogy ok, menj szabad vagy. Tudom, hogy ezt a nők nem nagyon merik meglépni, mert hjajjjj, mi lesz, ha tényleg elmegy? ... háááát akkor annyit ért a dolog. De a legtöbb esetben nem mennek el tényleg. ... persze lehet hosszasan vegetálni is....

2008. márc. 4. 13:48
Az én férjem ma reggel csomagolta össze cuccai jó részét,és karácsonykor jelentette be,már nem szeret.Gyűlölöm!!!!!!!!!!!!
154. bzanna
2008. márc. 4. 13:46

Sziasztok!

Ha kivitelezhető lenne, azt kérném, adjatok nekem türelmet, hogy sikerüljön átvészelnem a jelenlegi korszakunkat. A férjem másfél hete közölte velem, hogy mostantól oda megy, ahova akar és akkor jön haza, amikor akar, ne is hívogassam. Eddig úgy gondoltam, normális családi életet élünk ezen a téren: szólunk, ha elmegyünk itthonról, jelezzük, hogy kb. mikor érünk haza. Ha megadott időben nem jött haza, vártam még félórát és csak azután hívtam, nem cirkuszolva, csak érdeklődve, hogy valami baj történt, vagy csak simán késik. Ő ezt nehezményezte. Nagyon sok minden rossz a házasságunkban, sajnos. Amikor megismerkedtünk, a férjemnek én voltam az első. Én akkor azt kértem, menjen, ismerkedjen másokkal is és ha még mindig nem tud kiverni a fejéből, vágjunk bele. Nem engedett el, és nekem is jólesett a szerelme. Ma már úgy gondolom, el kellett volna "űzni", mert nem élte ki magát előttem. Ez kezd most kipattani, de sajnos nem kultúrált módon. Egyik pillanatról a másikra közölte, hogy mostantól hagyjuk békén (a kisfiam is), mert ő szabadságra vágyik. Már nem is köszönünk egymásnak, mintha két idegen lennénk egy lakásban. A kisfiam rendre csak azt kérdezi: hol van apa? Én meg csak annyit tudok mondani, már megint dolga van. Nem tudom, merre jár, csak azt, hogy ez így nagyon nem jó. Anyósom azt mondja, biztos nincs nőügye, csak szabadságra vágyik. Mindenki azt tanácsolja, várjam meg, míg lehiggad és rájön magától, hogy kellünk egymásnak. Bennem mégiscsak egy kérdés üvölt: Miért kéne elviselnem ezt az egészet ölbetett kézzel? Én soha nem mondtam, mondhattam az elmúlt 4 év alatt, hogy köszönöm, elég volt az itthoni létből, a 24 órás 4 fal között élésből, és most akkor hagyjatok békén, mert élni szeretnék. Ilyen nincs!!!! Főleg nem kezelem idegenként sem a párom, sem a gyerekem! Tudom, biztosan megoldódik magától a helyzet, ha csendben várok. De nem megy. Fáj hogy ennyire mellőz és másokkal, vadidegenekkel jobban el tud beszélgetni, mint velem. Velem is el lehetne beszélgetni, ha nem várná meg, hogy teljesen kiboruljak idegileg és már csak veszekedni tudjak vele és sírni neki, megalázkodva, könyörögni hogy újra figyeljen rám is. Mit tegyek? Nem akarom elveszíteni.....

153. bzanna
2008. márc. 4. 13:46

Sziasztok!

Ha kivitelezhető lenne, azt kérném, adjatok nekem türelmet, hogy sikerüljön átvészelnem a jelenlegi korszakunkat. A férjem másfél hete közölte velem, hogy mostantól oda megy, ahova akar és akkor jön haza, amikor akar, ne is hívogassam. Eddig úgy gondoltam, normális családi életet élünk ezen a téren: szólunk, ha elmegyünk itthonról, jelezzük, hogy kb. mikor érünk haza. Ha megadott időben nem jött haza, vártam még félórát és csak azután hívtam, nem cirkuszolva, csak érdeklődve, hogy valami baj történt, vagy csak simán késik. Ő ezt nehezményezte. Nagyon sok minden rossz a házasságunkban, sajnos. Amikor megismerkedtünk, a férjemnek én voltam az első. Én akkor azt kértem, menjen, ismerkedjen másokkal is és ha még mindig nem tud kiverni a fejéből, vágjunk bele. Nem engedett el, és nekem is jólesett a szerelme. Ma már úgy gondolom, el kellett volna "űzni", mert nem élte ki magát előttem. Ez kezd most kipattani, de sajnos nem kultúrált módon. Egyik pillanatról a másikra közölte, hogy mostantól hagyjuk békén (a kisfiam is), mert ő szabadságra vágyik. Már nem is köszönünk egymásnak, mintha két idegen lennénk egy lakásban. A kisfiam rendre csak azt kérdezi: hol van apa? Én meg csak annyit tudok mondani, már megint dolga van. Nem tudom, merre jár, csak azt, hogy ez így nagyon nem jó. Anyósom azt mondja, biztos nincs nőügye, csak szabadságra vágyik. Mindenki azt tanácsolja, várjam meg, míg lehiggad és rájön magától, hogy kellünk egymásnak. Bennem mégiscsak egy kérdés üvölt: Miért kéne elviselnem ezt az egészet ölbetett kézzel? Én soha nem mondtam, mondhattam az elmúlt 4 év alatt, hogy köszönöm, elég volt az itthoni létből, a 24 órás 4 fal között élésből, és most akkor hagyjatok békén, mert élni szeretnék. Ilyen nincs!!!! Főleg nem kezelem idegenként sem a párom, sem a gyerekem! Tudom, biztosan megoldódik magától a helyzet, ha csendben várok. De nem megy. Fáj hogy ennyire mellőz és másokkal, vadidegenekkel jobban el tud beszélgetni, mint velem. Velem is el lehetne beszélgetni, ha nem várná meg, hogy teljesen kiboruljak idegileg és már csak veszekedni tudjak vele és sírni neki, megalázkodva, könyörögni hogy újra figyeljen rám is. Mit tegyek? Nem akarom elveszíteni.....

152. fe20557d00 (válaszként erre: 151. - Alexx)
2007. dec. 19. 20:07

Azt gondolom ezért a párod is hibás.Ki alakítsa színessé a napjainkat ha nem mi saját magunk??

A másfél év még szerintem pont az az időszak ami arról szól amiket ide leírtál...általában nem ilyenkor jönnek a problémák.Viszont elhúzni 13 évig egy döglött kapcsolatot az sem jó....

A másik meg szerintem fölösleges a saját kapcsolatunkat máshoz hasonlítani,mert abban a kapcsolatban valami más tartotta ott...valami biztos egyébként nem működött volna addig ameddig.És nem hinném,hogy a gyerek,mert akkor soha nem lépett volna ki...csak ennyi év kelett hogy megérjen benne valami amitől el tudta engedni azt a kapcsolatát...És azt gondolom soha nem pocsékolunk,mert ha figyelünk magunkra és a velünk megtörtént eseményekre akkor mindenből tanulhatunk,és fejlődhetünk,hogy azt a hibát legközelebb ne ejtsük meg! Ha netán valami nem fog működni akkor tuti nem fog a pasi évekig hezitálni,mert megtanulta nem éri meg...könnyebben tud döntéseket hozni!

151. Alexx
2007. dec. 19. 16:07

Kedves Fórumozók!


Ugyan csak az első néhány beírást olvastam itt el, de leírnám a véleményem.


Nekem most egy olyan kedvesem van, aki 13 (!) évig élt egy párkapcsolatban, van egy 9 éves lánya. Az ő gondolatait írom ide, névtelenül. Már számtalanszor hallottam tőle, amikor jól érzi magát mellettem, amikor csinálunk valamit, kirándulunk, lazítunk, boxot nézünk a tévében, együtt főzőcskézünk, vagy csak ülünk és beszélgetünk, hogy ő nem tudja mit kerestek egymás mellett a volt asszonyával 13 évig. Mi másfél éve vagyunk együtt és azt mondja, hogy velük 13 év alatt nem történt annyi minden, mint ami velünk másfél év alatt. Csak éltek egymás mellett, különösen, miután a lánya megszületett. Mi már rengeteg emléket, tapasztalatot sőt könnyet is a magunkénak tudhatunk, közösen. Van benne élet, a korábbi kapcsolatában nem volt, s néha kifakad belőle, hogy elpocsékolt az életéből 13 évet, pedig a gyerekét imádja......


Gondoljátok át, érdemes-e nyűglődni egy halott kapcsolatban!


Az életben egy biztos dolog van - a változás.

150. c90e4ef64c (válaszként erre: 136. - Noika)
2007. szept. 5. 20:14
ugy tudom, hogy a fiatalok körében a férfiak és a nők kb hasonló arányban vannak, de mivel a férfiak korábban halnak, mint a nők, idősebb korban a nők vannak többen
149. Teráz
2007. szept. 5. 12:06

Gábor Zsa Zsa a háztartás nagy szakertője. Valahanyszor elválik, mindig megtartja

a házát.

:O)

148. Donina (válaszként erre: 147. - Deinelili)
2007. aug. 27. 12:18

Na látod! Örülök, hogy kezd megoldódni a dolog. Ezek szerint csak az építkezés körüli stressz volt a dolog okozója. Légy türelmes, mint eddig! Olyan jó, hogy sugárzol. Csak így tovább. Aztán majd képeket ám az új házról. Most otthon vagytok?

Igen, mi jól vagyunk. Semmi különös. Úgy néz ki, hogy megyünk "nászútra", szóval a 12. évfordulónkon. Mi nem voltunk anno, mert... na de ez egy másik történet. Írj ám mindig, hogy mi van veletek.

147. deinelili (válaszként erre: 145. - Donina)
2007. aug. 27. 08:36

Na a hétvége extrém jól sikerült. Végre egy teljes egész napot együtt volt a család. Semmi szülők semmi rokonság csak mi.Elmentünk manócskával egy óriási játszótérre, ahol azzal telt az idő, hogy ő midnen babát megnézett, majd felpattantung a kerékpárra és irány kapukat nézegetni stb. Ó de jó volt. Végre sikerült eldönteni, hogy hogy nézzen ki a kapunk.Élőben sokkal jobb megnézegetni, mint a katalógusban. Szép lesz remélem.

Láttam Tibin is, hogy élvezte az egész napot és kipihente magát, csak a romantikus este hiányzott a dologhoz, (ugye érted,hogy mire gondolok? :)), dehát mensizek ezerrel szóval szóba sem jöhetett, helyette eldöntöttük, hogy milyen legyen a csempe a füriben ill. a berendezés. szóval most nagyon boldog vagyok! Remélem nálatok is minden rendben és jól vagytok?!

146. vargate (válaszként erre: 140. - Fe20557d00)
2007. aug. 23. 21:59
Szerencsére nálunk a nő elmenekült Ausztráliába, tehát nem valószínű, hogy már megjelenik, de másik nő még jöhet. Mostmár azonaban engem sem lehet annyira az orromnál fogva vezetni, mint eddig...
145. Donina (válaszként erre: 144. - Deinelili)
2007. aug. 23. 15:54
Teljesen egyetértek veled. Fél éve jöttünk át az új építésű családi házunkba. A fürdőt, konyhát megterveztettem. De még jó, mert különben nyomoroghattam volna a fürdőben. Megbeszéltük milyen is az elképzelésünk és megcsinálták látványtervbe. A konyha is így volt. Bár nem soknak tetszik, hogy nekem "szigetem" van a konyhában, de nagyon egyedi. A nappali nekünk sem olcsó, hiszen nagyon drága bútorok vannak benne. De nem érdekel. Ezeket nem kell kicserélnem még 20 év múlva sem. Most lett beszinezve a ház, kerítés oszlopok megvannak, majd a többi. Tudom nem megy egyszerre a dolog, mégis örömmel tölt el. Főleg, mi akik több mint 4 évig építkeztünk. Remélem ez a hétvégi kirándulásotok mégjobban összehoz benneteket. Majd írjál ám, hogy hogy ment. Nagyon szurkolok nektek, hiszen te sem azért mentél férjhez, és vágsz bele ezekbe a dolgokba, hogy feladd.
144. deinelili (válaszként erre: 143. - Donina)
2007. aug. 23. 14:35

Épp most ezek vannak napirendi ponton. A konyhatervek épp most készültek el és istenien néz ki. Aminek nagyon örülök, hogy szinte mindenre rábólintott amit szeretnék a konyhában vagyis, hogy hogy nézzen ki. A hétvégére igérte,hogy megyünk együtt csavarogni és nézegetünk házakat, kapukat főleg, ugyanis azt csinálják most, és kovácsoltvas jellegűre szeretnénk, de nem tudtunk dönteni. Remélem a hétvégén eldöntjük azt is. most felpörögnek a dolgok és szeretnék mindenben a legjobb döntést hozni, mert nem akarom évekig nézni úgy, hogy nem tetszik.

Épp tegnap beszélgettünk róla, hogy mennyi pénzben van az építkezés, de mégis örömmel tölti el az embert, mert ez tényleg a saját háza és a saját dolgai , bútorai.... és mondhatni lényegtelen , hogy mennyibe kerül. ha kell úgyis megveszi az ember nem? Most ne értsd félre, nem a legdrágább dolgokra értem , hanem a pénztárcánkhoz képest.

143. Donina (válaszként erre: 142. - Deinelili)
2007. aug. 23. 13:29
Örülök, hogy nem tűntél el. Annak meg pláne, hogy látszik megoldódni a házasságod. De jó, hogy költöztök lassan. Akkor már kiválasztottatok olyanokat, hogy járólap, csempe, konyha? Mert gondolom azokat ketten választjátok ki.
142. deinelili (válaszként erre: 137. - Vargate)
2007. aug. 23. 12:33
Ebben teljesen egyetértek. Belegondoltam abba, hogy ha most új kapcsolatot kellene kezdenem és újból az első lépcsőfokon kellene állnom hát nem hiszem hogy belevágnék. Másik pedig hogy szeretem nagyon akár milyen dinnye is néha. Ezért mentem hozzá mert így szeretem ahogy van. Hiszem én is,hogy ezek csak átmeneti állapotok és még 3 hónap és költözünk az új házunkba amit már annyira várunk. Hiszem, hogy egy felejthetetlen Karácsonyunk lesz.
141. deinelili (válaszként erre: 135. - Donina)
2007. aug. 23. 12:29
Üdv mindenkinek! Azért, vagyok ilyen ritkán fenn, mert úgy döntöttem, hogy amennyi időt csak lehet külön töltök a férjemtől. De, most nem a felmerülő válás miatt, hanem egy kicsit a háttérbe húzódtam és hagytam, hogy csak úgy alakuljon minden a maga útján. Azt hiszem jót tesz ez a házassgunknak . Anyukáméknál meg tök jól elvagyunk a manócskámmal. Igaz 5-6 napig nem látjuk aput. Hiányzunk is rendesen neki,mert napi 3-4 telefon a minimum. Jó így most. Már nem akarok erről beszélgetni vele, ő is tudja én is tudom, hogy min kell változtatni és most szinte kezd újjászületni a dolog. Nagyon örülök és érzem rajta is hogy sokkal nyugodtabb. Remélem ez így marad és még jobb is lesz.
140. fe20557d00 (válaszként erre: 139. - Vargate)
2007. aug. 16. 10:39

:-))Örülök,hogy vannak jó kimenetelű történetek is!!!Nem mindig tud a csábító szétcicncálni valamit...

Én is adtam neki esélyt,én sem rögtön a válással kezdtem.Újra kezdtük fél évig még együtt,aztán megjelent újra ugyanaz a nő az életébe és nem tudott nemet mondani így lett eljátszva az esély,ami már a váláshoz vezetett.Akkor már tényleg én küldtem el....

139. vargate (válaszként erre: 117. - Fe20557d00)
2007. aug. 16. 10:30
Az én férjem sem vállalta fel,hogy válni akar,de én megmondtam neki,hogy ezt a felelősséget én nem vállalom.Aztán meg addig kínlódott és vacakolt itthon, rájött,hogy milyen fontosak vagyunk neki,és mennyire vak volt.Később kiderült,hogy a nő,aki miatt válni akartunk nem is várt rá,hanem összejött egy másik pasival,akivel azóta is együtt van.Én örülök,hogy nem szaladtam bele a válásba,hanem adtunk egy kis időt ennek.Biztos sok türelem és hit kell hozzá,de én bízom abban,hogy rendbe tudjuk tenni.
138. vargate (válaszként erre: 136. - Noika)
2007. aug. 16. 10:24
Én ugyan egy kilót sem híztam a terhességem alatt,de abban egyetértek,hogy nem szabad elhanyagolni magunkat meg a párunkat sem. Én is beleestem abba a hibába,hogy a fáradtság és az időhiány miatt állandóan kinyúlt pólókban jártam,nem voltam kozmetikusnál,sokszor még hajat mosni sem tudtam,mert a gyerek félta hajszárítótól és csak akkor tudtam megmosni,ha itthon volt a párom és a gyerek sem aludt,ami ritka volt.Persze hogy a legszebb (és legostobább) cicababa nyúlta le. Azóta mióta vége az ő kapcsolatuknak én is megpróbálok nagyon ápolt lenni. Na,nem plázacica módon,csak diszkréten,de azért odafigyelek magamra, a ruháimra, az illatomra.És szerintem ez tetszik a férjemnek.
137. vargate (válaszként erre: 120. - Deinelili)
2007. aug. 16. 10:08
A lányom most 2,5 éves és nagyon apás.A férjem amikor elköltözött és látta,hogy a gyereket ez mennyire megviseli,akkor nagyon megijedt. Főleg akkor,amikor én bejelentettem neki,hogy elköltözünk egy másik városba,mert új életet akarok kezdeni. Totál kiborult,mert Ő azt hitte,hogy bármikor láthat majd minket és nem gondolt arra,hogy nekem még lehet új családom,férjem stb. És amikor ezzel szembesült, akkor féltékeny lett Rám,akit állítólag már nem szeretett.A csajt ,aki miatt meg elment nem tudta felvállalni,mert a barátaink elmondták neki a véleményüket a lányról és azt is, hogy engem mennyire klassz embernek tartanak.Miután hazajött a lánynak hamar lett is egy új kapcsolata.A férjem alapvetően biztosan nem tud megváltozni,de azért ebből az esetből sokat tanult,mert ezt ő is nagyon megszenvedte. Most ott tartunk,hogy önszántából(!) elkezdte kezeltetni a depresszióját és végre tényleg az látszik rajta, hogy tudja,hogy a családja mekkora érték. A mi kapcsolatunk azonban még mindig nem a régi. Nem veszekszünk,de a melegség még hiányzik.Anyósom (aki szintén megélt egy ilyet évekkel ezelőtt, azt mondta, hpogy 1-2 év kell mire ez helyreáll,de szerintem is hosszú idő) . Remélem megéri a befektetett energia,mert nagyon szeretném megmenteni ezt a házasságot, a lányom miatt is ,meg azért is mert én már megszoktam a férjemet a hülyeségivel együtt és nincs kedvem új ember rigolyáihoz alkalmazkodni.
136. noika
2007. aug. 13. 23:02

Kedves

Ismerős nekem is a story.nálunk a vége happy end.A tünetek detto ugyanezek,de az én férjemnek volt egy magas ,szőke kék szemü barátnője.Nagy lebukás,cirkusz.Anyósom megkérdezte:"szereted"?IGEN.Akkort harcolj érte,te vagy a felesége!!!!!Majd belepusztultam de ugy tettem mintha minden rendben lenne.És szép lassan rendbe lett.Született azota egy kislányunk az utána lévő lelki megingását ujra kihevertük.Komolyan mondom nem normálisak a gyerekszületésnél.Nóri születése után 5 héttel rájött,hogy ő most elköltözik egy hétre kiprobálni milyen egyedül mert valami nem jó.Bő 8 honapos szexmentes idő után.Hát én megmondtam a tutit:nyitva az ajtó ki lehet menni ,de soha többé nincs visszaut,ennyi volt!Másnapra kialudta magát és ment dolgozni.Napközben többször hivogatott,hogy mennyire szeret és,hogy kinézett nekem egy uj autot!Mondom,hogy nem normális!

Azota csebnd és nyugalom neveljük 9 és 3 éves gyerekeinket és minden rendben van.Amiota pedig elkezdtem tornázni és meglátszik a változás még tökéletesebb minden.Az mindenesetre leszögezendő tény,hogy AKI ELVETT EGY GAZELLÁT AZ NEM SZIVESEN ÉL EGYÜTT EGY TEHÉNNEL!eZT SZIGORUAN A MI ESETÜNKRE MONDTAM!Telt barátnőimnél mindenhol probléma ez és ahogy lefogy valaki azonnal rendbejön minden!Ha van szerelem,szeretet nem szabad feladni.TESSÉK HARCOLNI!Minden férfinak kell a kedveskeddés akkor is,ha a nő a világát nem tudja.Sokkal több magyaro-on a nő és a pasik addig mennek mig találnak valakit aki isteniti és kiszolgálja őket.Ha tetszik,ha nem ez van!

135. Donina (válaszként erre: 133. - Deinelili)
2007. aug. 3. 16:43
Ne hibáztasd magad! Lett volna idő rendbehozni a férjed részéről, de nemigen mutat hajlandóságot! Nem szabad vádolni magad, hogy csak te és te tehetsze róla. Próbálj vele beszélni - sokadszorra - hátha most megtudjátok dumcsizni. Én szorítok ám!
134. fe20557d00 (válaszként erre: 133. - Deinelili)
2007. aug. 2. 10:01
A soraidból úgy érzem talán pozitív irányt vett a kapcsolatotok?Amikor nekünk is bekövetkezett a válság,ugyanilyen szépen eltudtam sorolni okokat,hasonlókat,mert én is pont terhes,esküvő,gyerek szülés.Aztán terveim a helyre hozáshoz.Az jó ha a férjed is akarja,és ketten akarjárok.Akkor sikerülhet!!Mindenképp az az első hogy megpróbáljátok megmenteni a menthetőt!!A gyerek érdeke is ez!
2007. aug. 2. 09:51
Sokat törtem, azon az agyacskámat mi miatt vagyunk most itt. Szerintem rájöttem. Először is az esküvő előtti stressz a szülőkkel való viták, ami természetesen hol nekem hol neki fájt jobban. Majd az esküvő szervezés, stresszelni,hogy az apák ne kapjanak hajba mert dinnye mind a kettő. Természetesen ez nem akkor jön ki az emberen, amikor vége az esküvőnek pár hónap és ki is jött rajtunk is. Ekkor teherbe is estem. Ki hogy viseli ugye? Én nagyon rosszul viseltem az első 3 hónapot. Veszekedtünk,mert ingerült voltam és még hányni sem tudok, de kínzott a hányinger és órákat görnyedtem a toalett fölött.És legyünk őszinték egy terhesség megviseli a házasságot és a házaséletet is főleg a férfiak részéről és nekünk már elég korán megtiltották a házaséletet. Még a gugolást is stb. (nagyon közlet volt a méhszájhoz a méhlepény és ha nem húzódott volna föntebb ahogy n ő a babó akkor nyitott méhszájjal hordtam volna ki)Nagyon vigyáztunk és vigyáztam magamra és sikerült. Ezután ugye megszületik az életünk értelme és egyben a főnők is az elkövetkező 1 évben az tuti. És azt is bevalhatjuk őszintén, hogy nem a férjed kívánod elsősorban hanem az alvást az első félévben. Én most érzem, azt hogy kezdek újra én csakis én lenni , újra magamra találok, most kezdem nőnek igazán nőnek érezni magam a szülés óta. Mennyi ideje is ennek? 16-án lesz 1 éve. 1 kemény év és egyben csodálatos. Szóval rájöttem ,hogy ezek a történéseknek az eredménye az,hogy most itt tartunk ahol. Ugye mi még kitaláltuk, hogy építkezünk is ami megint csak nem leányálom.
2007. aug. 2. 09:39

Az utóbbi pár hozzászóláshoz:

Ezért bizom én abban, hogy ez csak egy átmeneti állapot. Mi úgy házasodtunk össze,hogy a legminimálisabb támogatást kaptuk a szüleinktől, magyarul ott ültek az első sorban és ennyi. Nem segítettek semmiben. Magunk szerveztük , tervezgettük hogy a legtökéletesebb legyen számunkra. Sikerült. Mikor az esküvő után másnap felébredtem csak néztem az alvó, fáradt és jól megfázott újdonsült férjemet és egy csodálatos érzés lett úrrá rajtam. A férjem és elvett feleségül és már a felesége vagyok? , akar engem teljes valómban?! és ez csodálatos érzés volt számomra. Ez nem csak egy papír!Ez több mint egy papír! Hiszem, hogy helyre jönnek a dolgok és tudom, hogy sikerülni fog.

131. fe20557d00 (válaszként erre: 128. - Age11)
2007. aug. 2. 07:40
Sajnos ész érvekkel nem lehet valakit meggyőzni,ha ezt ő belülről nem érzi.Sokszor a nyomás,a felelőség terhe,a pecsét hiánya olyan gátlásokat és folytogató érzéseket szabadít fel egy férfiben hogy pont ettől működik.Ha meg kalitkába érzi ezáltal magát,akkor lehetnek kényszeres kilengései.Ezt neked kell eldönteni hogy ezt elfogadod-e és tudsz így is vele élni.Mint a legtöbb nő,persze én is arra vágynék,hogy esküvő,úgyhogy megértelek.
130. Donina (válaszként erre: 129. - Ac1096844d)
2007. aug. 1. 21:50
Ezt én sem értem. Nekem is van olyan rokonom, akinek már két gyereke van, de még nem házasodnak össze (és nincs is szándékukban ), mert a szüleik elváltak és a baráti körükben is sokan váltak. Hiába érvelek, hogy ez is olyan már mint egy házasság, de a gyerekek szempontjából sztem nem mindegy, hogy az anya és az apa csak "barátok" vagy férj és feleség. Szerintem ez vhol egy bizalmatlanság v. gyengeség jele.
2007. aug. 1. 21:15

Nem értem, hogy ha valaki úgy dönt, hogy soha nem akar más nőt (férfit), akkor miért nem kívánja azzal,-akivel örökre együtt szeretne élni

(ezek szerint) -szentesíteni egy törvényszerű esküvel, hogy VALÓBAN örökre gondolja .

Mitől a félelem?

128. age11
2007. aug. 1. 21:12
Na ez az, ezt nem bírtam kifejezni, hogy nem csak egy papír, hanem kifejezi, hogy örökre a másikat akarod, nem mást.
2007. aug. 1. 21:10
Annak csak papír, aki nem meri vállalni, hogy örökre a másikat akarja, és mást senkit. Akkor nem csodálom, hogy így érvel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook