Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vega lettem? Egyik napról a másikra rájöttem a húst nem szeretem! fórum

Vega lettem? Egyik napról a másikra rájöttem a húst nem szeretem! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. ápr. 25. 14:09

Nekem is pont ez volt. Mármint már régebben is hallottam róla, hogy a vega táplálkozás meg lakto-ovo vega, vegán vega... képtelen lennék tudatosan betartani ezeket.

Viszonz húst már jó pár éve nem eszem és egyik napról a másikra megundorodtam tőle. Volt nekem is rendesen bajom vele, mert néztek rám, hogy divat majom lettem, pedig nem. Minig megkérdezem ilyenkor, hogy neki melyik az az étel, amit nem tudna megenni? Általában van ilyen és akkor mondom, hogy én is így vagyok a hússal. Még a halat sem, mert az is hús. Nem is hiányzik és nem érzem, hogy rosszabb lenne nélküle, hiába oktatnak, hogy rengeteg hiánybetegséget okoz, ha nem eszik az ember egyáltalán húst.

Szóval igen én voltam így és azóta is vagyok. :)

7. bcb6de9272 (válaszként erre: 3. - Cel)
2011. ápr. 25. 14:09

én nem szeretem a sonkát,,a kolbászt, a sertés szeletet, a csimbókos húst...egyedül a hal és sovány csirke..de még az sem mindég jön be..

a hús mire a bélben felbomlik kb két nap...elgondolkodtató...én nem kívánom a húst...ismerősök meg azt hiszik beteg vagyok...

6. b73e24f31f (válaszként erre: 3. - Cel)
2011. ápr. 25. 14:08
A lecsó finom :)
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 25. 14:08
Ez rendben van, de tudatosan összeállított étrendre kell áttérni. Egy barátom unokahúga egyszerűen elhagyta a húst. Nem tudom, hány évig táplálkozott így. Most vmi diétára fogták az orvosok, amit pár hónapig kell csinálnia. Ha rendbe jön az alatt, akkor "szerencsére csak" a hülye vega kosztjával vágta csettre, ha nem akkor komoly betegség áll a háttérben.
2011. ápr. 25. 14:07

Más, ha eldöntöd, hogy nem eszel többet húst, meg megint más, ha egyszer csak nem kívánod.

Ha jól értettem, Te nem kívánod.

Lehet pszichés oka is, de nem ártana, a magad megnyugtatása miatt egy orvosi vizsgálat sem: labor pl.

:((

3. cel
2011. ápr. 25. 14:06
Ha nem is pontosan ugyan így, de hasonló cipőben járok. Tartottam a húsvét előtti böjtöt, ami nálam a húsmentes étkezésben teljesedett ki. Húshagyó kedd óta, ami bőven több mint egy hónap, nem ettem húst. Most a böjt végén az ünnep alkalmából ettem sonkát, húst az ebédnél, de ma már nem kívántam. Ne mosolyogjatok meg, de lecsót készítettem mára, mert a húsos ételek nehezeknek bizonyultak. Továbbra is szeretem, nem irtózom tőle, szívesen el is készítem, de azt hiszem heti egyszeri alkalomnál többször nem fogok enni.
2011. ápr. 25. 14:01
Én még nem szoktam át, de mivel azt olvastam, hogy a vegák körében kevesebb a bélrákos elgondolkodtam rajta.
2011. ápr. 25. 13:59

ha van olyan tag aki szintén leszokott a húsról kérem írjon nekem.

Én most ebédnél is már húztam a számat, párom finom sült húsit csinált...de én meg sértettem, mert nem ettem belőle..már amikor a számba veszem a húst és rágom már nem jól érzem magam...a csirkét megeszem...de azt is már egyre nehezebben...

Egyszerűen nem kívánom a húst...ennyi...szerintetek?

voltatok már így?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook