Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rájöttem mi a baj velem. Nem szeretem magam, nem tudok... fórum

Rájöttem mi a baj velem. Nem szeretem magam, nem tudok... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. okt. 2. 15:37
Àllj minden nap 5 percre a tükör elé az önbizalmad kell helyre tenni ,soha ne érdekeljen,h más mit gondol rólad az az ő baja .Ha valami bánt mond ki .
13. 641159ede0 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 13. 23:10

A rossz embereket is szereti valaki, mondjuk az anyjuk, azoknak értékes.


Igen, mindenkinek más az értékrendje, ezt nem vitatom.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 641159ede0)
2022. aug. 13. 20:15

Nincs értéktelen ember, mindenki ertékes, szóval te is az vagy!


Ez egy nagy parasztvakítás. Vannak rossz emberek, kicsiben és nagyban is. Csak mindenkinek más az értékrendje.

Én Hitlerről semmi jót nem tudok mondani, mások vakon követték. Vannak a magányos semmirekellőek is.

11. 845783fc97 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 13. 15:32
Azzal, hogy másoktól vársz megerősítést, kiszolgáltatod magad. Szerinted jobb az ítélőképességük? Vagy jobban ismernek téged, mint te magad?
2022. aug. 13. 11:03

Kedves Fórumnyitó!


Nincs értéktelen ember, mindenki ertékes, szóval te is az vagy!


Ne másoktól várd, hogy értékeljenek, értékeld magad, sugározz. Arra fókuszálj, amid van, ne arra, ami nincs. Adj hálát, mindenért!


"Szemembe könny, hogy nincs cipőm, de kimentem az utcára, és egy embernek nem volt lába "


Sokmindenért lehetünk hálásak, a nyugodt éjszakáért. Látok. Hallok. Szép zene szól a rádióban.stb.


Ne legyen elvárásod, mások hogyan viselkedjenek veled, akkor nem érhet csalódás sem. Ha valaki bánt, az nem téged minősít, hanem őt. Boldog ember nem bánt másokat, mindenki azt adja, ami a szívében van!


Rossz a kedved, olvass valami szépet, hallgass vidám zenét, legyél kedves másokhoz, hidd el minden jobb lesz. Igyekezz jóra gondolni. Higgy magadban!

Úgy még semmi sem volt, hogy valahogy ne legyen!


Kívánom, hogy olyan boldog legyél, mint én vagyok!


Szép napunk van! Ölellek!

9. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 13. 10:44

"... ezért állandó megerősítést várok másoktól..."


Nem fogod megkapni másoktól! Mindenki a saját dolgával-bajával van elfoglalva, sőt: inkább eltiporják azt, akiről úgy látják, hogy több, jobb, okosabb, ügyesebb mint ők. Nehogy azt hidd már, hogy majd elkezdenek magasztalni és dicsérni!

Másrészt ahány ember, annyiféle ízlés, elvárás, vélemény... mindenkinek nem fogsz tudni megfelelni. Hát elégedj meg azzal, hogy megfelelsz önmagadnak! Két egyforma ember nincs, mindenkinek más erőssége, és más hibája van, senki sem tökéletes. Te sem lehetsz az, főleg nem olyan, akit mindenki tökéletesnek látna!

Gondolkozz el ezen, és vedd számra, hogy milyen erényeid, és milyen hibáid vannak, és emeld ki, ami jó, és javítgasd ami kevésbé.

Akár kezdheted ezt is egy lista írással: a lap egyik oldalán a jó tulajdonságaidat, mellette a kevésbé jókat, és ne síránkozz, ne várj másoktól semmit. Cselekedj!

8. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 13. 10:00

Ismerek ilyen embert, és nem értem őt, mert nálam sokkal jobb képességei vannak, százszor jobban képes teljesíteni mint én, mégsem becsüli magát, azt amiket elért. Sír, rí, depressziós, örökké elégedetlen. Rajta pl. nem segít a megerősítés, hiába dicsérem őt, a teljesítményeit. Úgy látom, az vele a baj, hogy rossz az értékrendje: MINDENT a külsőségeknek rendel alá, az energiájának 80%-át arra fordítja. hogy mindig úgy nézzen ki, mint aki most lépett ki a sminkszobából, a lakásában pedig soha, sehol ne legyen egy porszem, vízfolt se. Az emberi kapcsolatok ezért háttérbe szorulnak nála. Pl. ha hozzám jön, nem az érdekli, mi van velem, hanem vizslatja a plafont, nem lóg-e pókháló. Ha tudom, hogy jön, direkt meghagyok neki egyet, 😁 de hiába, nem érdekli őt a görbe tükör, hanem szörnyülködik. Arra is megjegyzést tesz, hogy a ház előtti sövény miért nincs éppen megnyírva, ő szégyelli magát miatta. 😢 Adtam neki olyan tanácsokat, amilyeneket Napsugár8 írt, de nem segített rajta, a módszert nem tudta használni.

Nem tudom, nálad mi lehet a baj oka; azt neked kell előbányásznod. A megerősítések segítenek neked abban, hogy értékes vagy? Elhiszed bárkinek? Akkor megerősítelek: értékes vagy, csak nem tudsz róla, mert nem tudod (vagy nem akarod?) észrevenni.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2022. aug. 13. 07:45

Ráerősíthetsz, ha naponta írsz egy listát, mi mindent kell elvégezned, és amikor 1-1 feladatot elvégeztél, hatalmas piros pipát teszel mellé!!

Minden este ránézel a lapodra, és látni fogod, mennyire ügyes vagy, mennyire értékes ember vagy!


Minél hosszabb a listád, minél több piros pipa sorakozik, annál inkább nő az önbizalmad. Éppen ezért még az olyan apróságot is felírhatod, hogy pl. a cicát megetetni, vagy a kávés poharat elmosogatni, vagy bevásárolni,... akármit, csak legyen listád, ahol sorakozhatnak a pipák.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 13. 07:32

Szerkessz, gyárts magadnak megerősítő mondatokat, szavakat, gondolatokat. És ezeket mondogasd.


Először csak magadban gondold, mondd végig, húzd ki magad! és gondolatban veregesd meg a saját válladat, és... mosolyogj magadra!!! Azt már nem kell feltétlenül gondolatban. :))

Majd amikor teheted, ezeket a mondatokat mondd ki hangosan, és valóban veregesd meg a válladat, és mosolyogj!!

Tedd meg ugyanezt a fürdőszobában, és közben nézz a tükörbe!


Minél többször csinálod ezt meg, annál jobban erősíted önmagadban a hited, hogy ez valóban így is van!


Ismertem egy fiatalembert, kissé lassú gondolkodású volt, sokan lekezelték, sőt, szellemileg alulfejlettként kezelték...

Elkezdte mondogatni: Zoli vagyok, szép vagyok, okos vagyok, ügyes vagyok, szuper vagyok!


A saját édesanyja volt leginkább meglepődve, (és persze örült) ahogy látta, hogyan nyílik ki a fia, hogyan lesz belőle egy kedves, ügyes, okos, önbizalommal teli fiatalember.

5. 1fcbd17830 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 12. 22:02
A kulcsszó a lényeg szerintem, ez pedig a rájöttél......innen csak felfelé vezethet az "út" -jobb esetben-.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 12. 19:38
Miben vársz megerősítést, hogy szép vagy? Jól teljesítesz az iskolában, munkahelyen? Jó barát vagy? Jó gyereke vagy a szüleidnek?
3. beszelhet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 12. 19:02

Súlyozni kell!


Melyik a legsúlyosabb probléma veled, szerinted?


A fekete széklet,


A reménytelen szerelem,


A kishitűség?

2022. aug. 12. 18:22
Dolgozz rajta. Sokkal több ember küzd hasonló gondokkal mint gondolod. Sajnos legtöbbször a gyerekkorbol hozott ez a gond. Valamelyik szülő a baj forrása általában. A felismerés jó kezdet. Jobbulast kívánok. ♥️Sok munka lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook