Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltás a 3. hónapban - tényleg olyan rossz? fórum

Védőoltás a 3. hónapban - tényleg olyan rossz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
48. tündér74 (válaszként erre: 47. - Zsana85)
2014. szept. 11. 14:46
Te is kaptál védőoltásokat, aztán mégis itt vagy, nem?:)
2014. szept. 11. 14:42
Első gyereknél még nekem is voltak hasonló félelmeim. Most 4 hónapos a második baba. Egyiknek sem lett semmi baja az oltástól. A másodiknál már nem is stresszeltem ezen, úgyis meg kell, hogy kapja. Az első gyereknél halálra izgultam magam, meg is érezte szegény. A másodiknak egy hangja nem volt a szuri alatt sem. A 3 hós oltás ugyanaz mint a 2 hós.
2014. szept. 11. 14:38

Ezt az oldalt ajánlom minden oltás ellenes és oltás párti anyukának.


[link]

2014. szept. 11. 14:32
Még szerencse, hogy itt nálunk nem a szülők kezében van a döntés, belegondoltam, mi lenne ha a szülő eldönthetné, akarja-e az oltást a gyerekének? Vajon 90 %-a oltatna? Tuti nem.
2014. szept. 11. 14:05

hűűűű, csak hátha okul belőle valaki, leírom... mert hogy arról az oltásról van szó (emlékeztetőjéről), ami a pertussist is okozza...

a sok renitens, oltásellenzőnek köszönhetően a nyájimmunitás egyre nagyobb hiányokat szenved, így egyszerűbb pl külföldről (ahol nem kötelező ellene oltatni) behurcolni bizonyos betegségeket.

én majd 32 évesen kaptam el a pertussist. igen, a szamárköhögést! nem voltam külföldön, és ugyan kórházban, de irodán dolgozom. és való igaz, hogy 15 nap alatt spontán gyógyuló betegségről van szó, a szövődményei veszélyesek lehetnek, tünetei maradványként sokáig megmaradnak.

én minden komolyabb szövődményt megúsztam, így sem gennyes gégegyulladásom, sem tüdőgyulladásom nem lett pl, viszont az alapbetegség miatt folyamatos felülfertőzéseknek voltam kitéve, megesett, hogy 1 napon 3 különböző, önmagában is komoly felső légúti betegséget okozó dolgot tenyésztettek ki véremből, váladékomból.

összesen 5 antibiotikumos kezelésen estem át (az utolsó tenyésztésekkor már gyógyszert sem kaptam, csak a jótanácsot, hogy próbáljam meg valahogy kihúzni a következő 2 hetet) és 7 (hét!) hónapig lényegében folyamatosan köhögtem, gyakran akár hányásig is.

felnőttként így visletem... ha mindennek csak a töredékét kell egy babának elszenvednie, neki az is sok... és egy baba szervezete nincs erre felkészülve... egy baba szervezete ezt nem biztos, hogy le tudja gyűrni.


szóval lehet gondolkodni azon, hogy kell-e védőoltás vagy sem...

43. Cippora (válaszként erre: 41. - Unom)
2014. szept. 11. 14:02
Itthon biztosan nem.
2014. szept. 11. 14:00

Nekem egyik gyerekemet sem viselte meg.


A természetről meg csak annyit, hogy lehet benne bízni, de ha az ember gyereke a belekerül a természet szórásába mint "alkalmatlan", akkor bizony az orvosoktól várjuk a segítséget, nem a természettől.

41. unom (válaszként erre: 40. - Cippora)
2014. szept. 11. 13:58
Úgy tudom, nem mehet állami közösségbe a nem oltott gyerek.
40. Cippora (válaszként erre: 39. - Unom)
2014. szept. 11. 13:54
Angliában sincsen kötelező oltás?
39. unom (válaszként erre: 34. - Cippora)
2014. szept. 11. 13:52

Visszatértek, tavaly Angliában halt meg pár gyerek torokgyíkban.

Az oltás nem csak közvetlenül véd, hanem az átoltottsággal is.-Pár potyázót elbír a rendszer, de egy bizonyos szint felett már nem működik jól.

38. Cippora (válaszként erre: 35. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 11. 13:52
Nem hallottam még róla.Talán nem ártana akkor ennek nagyobb hírverést csinálni.
2014. szept. 11. 13:50
36. kisj (válaszként erre: 34. - Cippora)
2014. szept. 11. 13:49
Gondolom azért, mert még működik a népesség átoltottsága. (vagy hogy is modjam?)
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Cippora)
2014. szept. 11. 13:49

De térnek vissza.

Angliában is sokkal többen halnak meg ilyen jellegű betegségekben, mint pl. nálunk.


Nemrég pont a gyerkmekbénulás újbóli terjedése miatt kongatták a vészharangot. Pont az volt a baj, - illetve még fennáll a probléma - hogy a mai oltásokban egy gyengébb oltóanyag van benne, és nem véd teljesen. Mi még a Szabin-cseppeket kaptuk, mi védve vagyunk. Azért döntöttek a másik vakcina mellett, merthogy a cseppeknél meg az nem ellenőrizhető, hogy mennyi jutott be valójában..


Nem rég jött elő ez a téma, mert ponthogy a bevándorlók által ismét nagyon megnőnek ezek a veszélyek.

34. Cippora (válaszként erre: 31. - Kisj)
2014. szept. 11. 13:45
Én meg azt hallottam,hogy az emberek immunrendszere fejlődik annyira,hogy ezeknek a betegségeknek a többségét már le tudná győzni az immunrendszer az orvostudomány segítségével.Nem tudom ez igaz-e,de engem csak bosszant,hogy akkor azokban az országokban ahol nincsen kötelező oltás,és kb fele-fele az oltottsági arány miért nem tértek vissza ezek a járványok.
33. Cippora (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 13:42
Van olyan,hogy oltás kivezető tapasz,én nem próbáltam nem rég hallottam róla,esetleg megpróbálkozhatsz ilyennel,bár nekünk soha egyik oltás után sem volt semmi gond.
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 13:41

Ha jól gondolom első gyerek..


Akkor egyébként még én is hozzád hasonlóan gondolkodtam.


Aztán pár hét kórház, meg több hétre lebetegedett család, meg egy-két durva helyzet azért megtantott, hogy sajna másként van már, mint 25 éve velünk volt..


És ezt én sajnálom a legjobban.

31. kisj (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2014. szept. 11. 13:41

Ez meg egy másik idézet ebből a cikkből:


"Azok, akik oltások nélkül megúszták a gyerekkori betegségeket, szerencsések. Nem tudták volna megtenni az oltáspártiak nélkül. Ha az oltottsági arány csökken, akkor a nyájimmunitás egyre kevésbé fogja megvédeni a gyermeküket. Minél többen lesznek oltásellenesek, annál hamarabb fog elfogyni ez a szerencse."

30. tündér74 (válaszként erre: 10. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 13:41
ajajj!:O kérdezz meg inkább egy oltási szakembert, ne foglalkozz a különféle buta téveszmékkel, hülyítik az embert.
29. Cippora (válaszként erre: 16. - Shanalyl)
2014. szept. 11. 13:40

Fejezd már be a kötekedést,mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.Én beoltattam a lányomat a kötelezőkkel,egy ajánlottal,közösségbe került aztán állandóan beteg.Nem bántam meg az oltást,de tény,hogy ismerek olyan gyerekeket akik nincsenek beoltva semmivel sem.Nem félek tőlük,miért félnék???Egyrészt az én gyerekem oltott,másrészt nekik kellene az én gyerekemtől félni,mert érdekes ezek a gyerekek egy kis orrfolyáson vagy 3 híg kakin kívül még soha nem voltak betegek.A lányomnak olyan 40 fokos hörgőgyulladása lett,hogy kórházba kerültünk,mindenki elkapta aki érintkezett vele,az egész család kiütötte magát.Az oltatlan gyerekeknek semmi baja nem lett,pedig velük is érintkeztünk.Én nem hiszem,hogy ezek a dolgok puszta véletlenek lennének.Rengeteg tőlünk fejlett országban nincs olyan hogy kötelező oltás (Pl.Németország)még sincs gyermekbénulás járvány,és a többi.Vagy te hallottál róla,mert én nem.Ennek ellenére beoltattam a gyerekem,ma sem tennék másként,egyrészt mert a gyerekem kruppos és az a szamárköhögés mutálódott változata,tehát oltás nélkül lehet már nem is élne vagy nem tudom,másrészt meg nincsen kedvem jogi hercehurcákba bonyolódni.És baja sem lett az oltásoktól (ha csak a gyér immunrendszerét nem írhatjuk az oltások számlájára,de legyünk jó indulatúak és ne írjuk) az meg tény és való,hogy vannak oltáskárosodott gyerekek.Ezt az orvosok is tudják,hallottam már olyan véleményt,hogy ez így van,de inkább az a pár % károsodott gyerek mint hogy ilyen-olyan járvány legyen.Én ezt el tudom fogadni mert a gyerekem nem tartozik bele.Akinek autista lett a gyereke már biztos másképp gondolkodik.

Az oltatlanoktól meg ne félj,mert nem járhatnak állami oktatási intézménybe,mivel mindenhol kell az oltási kis könyv.

2014. szept. 11. 13:40

De csak hogy a kérdésre is választ kapj:

BCG (0-6 hét)

DTPa+IPV+HIB (2 hó)

DTPa+IPV+HIB (3 hó, ismétlő)

DTPa+IPV+HIB (4 hó, ismétlő)

MMR (15 hó)


stb...

2014. szept. 11. 13:36
Ha azt gondolod, a gyereked immunrendszere elég erős ahhoz, hogy segítség nélkül legyőzze az oltással megelőzhető betegségeket, akkor bizonyára ahhoz is elég erős, hogy az oltásokban megtalálható parányi mennyiségű elölt vagy legyengített kórokozóval megbirkózzon.
26. unom
2014. szept. 11. 13:36

[link]

Ezt érdemes elolvasni a témában, a kommenteket is. Megszólal a főoltásellenes közhülye, el lehet olvasni az ő érveit is.

25. kisj (válaszként erre: 20. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 13:36
Gondolom a kötelező védőoltásokat beadatod?
24. vecus (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 13:33

Általában jól viselik a babák ezt az oltást.



Nálunk egyiknél sem okozott egy enyhe hőemelkedésnél többet ez az oltás pedig négy gyerekem van.


Én a kötelező oltásokon kívül kizárólag az agyhártya-gyulladás elleni védőoltást kapták meg.


Viszont ha te félsz a tűtől nem lenne valaki aki bevinné a babádat csak az oltásra?

Úgy a gyereknek is könnyebb megnyugodnia egy nyugodt felnőtt kezében.

A te félelmedet átveheti a gyerek is.


Ja és ha érzed hogy egy kicsit bekeményedik az oltás helye borogasd neki úgy hamar elmúlik.

2014. szept. 11. 13:33
2014. szept. 11. 13:33
Egyébként néha egy kis lázat leszámítva nagy baja nem volt a gyerekeimnek az oltásoktól.
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 13:32

Egy jogállamban, ahol törvények alapján működünk, ez nem így megy. Ott a köz érdeke az első, azon keresztül az egyéné, ha ez benne szerepel jogszabályban, vagy egyéb rendeletben.


Ha nem tetszik, el lehet költözni olyan helyre, ahol az általad kifogásolt oltás nem kötelező.


Felmentést alapos orvosi indok alapján lehet kapni az oltás alól.


Egyébként tőlünk nyugatabbra, ahol eléggé leálltak a védőoltásokkal, kezd bizony a gyermekbénulástól kezdve minden sz. visszajönni.


Nekem egyébként a mumpsz, a kanyaró, sőt még a bárányhimlő se hiányzik. Négy gyerekem hordja, hozza-viszi a bacikat. Olyan, hogy "erős immunrendszer", ami ellenáll mindennek, olyan meg jószerével 30 fős gyerekközösségben nincs.


Persze egy néhányan már költöztek ki erdőkbe, és élnek évek óta "törvényen kívül" és oltás nélkül ott. Hát mindenkinek lelke rajta.


Ez egyébként nem jelenti azt, hogy alapvetően nem lennék képes olyanokat feltételezni, amiket írtál, hogy bárkit képesek legyilkolni bizonyos érdekek mentén.. Csakhogy ezt sajnos elkerülni nem lehet. Ha nem az oltáson, akkor máson fogsz sorrakerülni.

20. e369fc680d (válaszként erre: 16. - Shanalyl)
2014. szept. 11. 13:30
Egyszerű kérdést tettem fel.Nem kértem oscar-díjátadóra is beillő beszédet arról,miért is menjek a jó fenébe,de azért köszönöm,nem mindig kell kérni... :) Mégis...hadd döntsek én a véleményem felől és arról is,mi a legjobb az én gyermekemnek...mellesleg nem én vagyok az egyedüli,aki nem fizet azért,hogy pluszba mérgezzék a csemetéjét,de még mindig kérhetsz orvosi igazolást azoktól,akik 5 m-nél közelebb mennek hozzád vagy a családodhoz az utcán...az meg a te döntésed.
2014. szept. 11. 13:29
A 3 hós oltást "csak" az egyik lábába adják. Az én kisfiamnak ez volt a legrosszabb, a másik kettőt (2 és 4 hós) jobban viselte. Semmi komoly nem történt, csak egy kis nyügi, hőemelkedés este és másnap reggel, több alvás. Aztán semmi gond nem volt! Nekünk azt tanácsolták, hogy egyből a szuri után egy fél germicidet adjak neki, megelőzvén a lázat. És tényleg bevált, nem volt probléma! Nyugi! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook