Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő? Ki az a védőnő?! fórum

Védőnő? Ki az a védőnő?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőnő? Ki az a védőnő?!

1 2 3
2012. aug. 18. 12:31
Nekem is csak jó tapasztalataim vannak a védőnőnkről.Mindkét fiamhoz ő járt,gyakran és igen segítőkészen.Sok hasznos tanácsot kaptam tőle.Többet ért mint a gyerkorvos,igaz,többször is találkoztunk vele.A mai napig megállunk beszélgetni vele,emlékszik a fiúkra,érdeklődik utánuk.Neki ez volt az élete!!!
2012. aug. 18. 12:20

Nem tudom, de anno amikor én voltam kismama a védő minden terhes-tanácsadáson ott volt. Baba születése után 2 napon belül megjelent, utána hetente jött.

Ez mind a két gyerkőcömnél így volt. A mai napig köszönő viszonyba vagyok mind a két védőnővel.

A lányom terhessége alatt írd,és mond 1 alkalommal találkozott a védőnővel, mikor unokám megszületett közölte: Nagymama van, akkor én nem is kellek. Azóta is csak a boltban találkozunk vele, igaz mindig köszön.

24. kzsu80
2012. aug. 18. 12:14

miért nem vagyok meglepve?

Szerintem a védőnői pozíció egy teljesen felesleges dolog. Én még értelmes tanácsot nem hallottam, illetve semmi olyat, ami nincs benne az ingyenes tanácsadó füzetekben.

Hozzám se jár ki a védőnő, pedig van egy 2 éves és egy 3 hónapos babám...40 hetes terhesen fájt mindenem, és elvárta, hogy 10 km-t utazzak hatalmas pocakkal a tanácsadásra, busszal, babakocsival, 1,5 éves gyerekkel...hát nem mentem.

ez van. Csak azt sajnálom, hogy erre dobja ki az állam a pénzt.

23. githaj (válaszként erre: 14. - Cel)
2012. aug. 18. 12:00
Igen, ok is emberek, de rosszul végzik a munkájukat, a fizetésuk meg olyan mint a jó munkát végzo védonoé. Ha én xarul végezném a munkámat, vagy kidobnának, vagy mehetnék bortonbe.
22. ea010c7029 (válaszként erre: 21. - Ea010c7029)
2012. aug. 18. 11:21
'Honnan'
21. ea010c7029 (válaszként erre: 19. - Pen80)
2012. aug. 18. 11:21
Honan tudod,lehet,hogy Ő ezt találta kellő lépésnek...:) És ki tudja,lehet,hogy hoxa-tag mindkét illetékes védőnő.:P
20. ea010c7029 (válaszként erre: 7. - F1e23b97ee)
2012. aug. 18. 11:19
Nem baj,Doki,azért mi szeretünk...:))
19. Pen80
2012. aug. 18. 10:33
Amúgy nem értem, hogy az emberek miért az interneten panaszkodnak ahelyett, hogy megtennék a kellő lépéseket.
18. Pen80 (válaszként erre: 14. - Cel)
2012. aug. 18. 10:33

Szerintem pedig amennyiben ez a megfelelő munkavégzésüket akadályozza, úgy el is felejthetjük, hogy ők is emberek vagy sem.

Ez a munkájuk, ezért kapnak fizetést, ha már egyébként nem érdekli őket, legalább ezért kellene normálisan elvégezni a munkájukat. Mi lenne, ha mondjuk az atomerőműben is így ímmel-ámmal dolgoznának, akkor is csak kalkuláljuk bele, hogy ők is emberek? Rajtam nem múlik annyi, mint egy védőnőn, illetve anyagilag múlik sok, de ha úgy végezném a munkámat, ahogy itt olvashattuk (és látom számos esetben), engem bizony fenéken billentenének. Jogosan.

Én biztosan panaszt tennék az ilyen védőnő ellen.

17. Pen80 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2012. aug. 18. 10:28
A védőnőnek 6 hetes korig hetente, utána 1 éves korig havonta KELL jönnie. Ez a munkája. :S
2012. aug. 18. 10:23
A mi védőnőnk is elment nyugdíjba nagyon hamar,úgyhogy a most 5 és fél éves gyerekemet csak az első fél évben látta,utána sosem senki.Nem nagyon hiányolom.Ahogy ők sem hiányolnak minket.
2012. aug. 18. 10:21
Nekem csak jó tapasztalatom van a védőnőnkel, ill. a helyettesekkel is. A mi védőnőnk 12 éve a védőnőnk és már huszonöt évvel ezelőtt a nővérem első gyermekének is a védőnője volt. Szóval nem fiatal. Első babám hasfájós, sírós volt, keveset aludtam a szoptatás nehezen ment, hetente többször is eljött meglátogatni, zámogatni. Kora ellenére nagyon tájékozott, mindig naprakész. Második és a többi gyermekemnél már nem jött sokszor, mert probléma maentesek voltunk. Elég nagy a körzete, így többnyire azokhoz jár sűrűn, akiknek tényleg szükségük van rá. Terhesség alatt minden találkozón mérte a vérnyomást, súlyt, nézte a vizeletet és hallgatott szívhangot, de ez kötelessége(!) is. Első gyermekemnél, volt, hogy vasárnap délután hívtam fel telefonon, mert olyan gondom volt. Gyakran zargattam, de mindig kkedves és segítőkész volt.
14. cel (válaszként erre: 1. - A fodrász)
2012. aug. 18. 10:20
Nem jól működik a településeteken a védőnői szolgálat. Nem az a jellemző a tevékenységükre amit vázoltál. De ne felejtsük el, ők is emberek és így emberi hibáik is vannak, amik átüthetnek a tevékenységükön.
2012. aug. 18. 10:05

Nekem csak pozitív tapasztalatom van. Igazi kedves, megértő védőnőnk van, baráti a viszonyunk. Vigasztalt, amikor elkeseredtem, mert sokat híztam diéta mellett is, vigasztalt, amikor nem ment jól a szoptatás.

A mai napig felhívom, ha kérdésem van.

Gyakran jött az elején, de nem járt a nyakunkra. Mindig felhívott, mielőtt jött, soha nem állított be váratlanul. Szerintem ez emberfüggő.


Ja, és soha nem adtam neki semmit (pénzt), max. egy pohár üdítővel kínáltam meg.

2012. aug. 18. 10:05
Terhességem alatt minden hónapban jártam hozzá,majd ő jött az első 6 hétben hetente,illetve még utána is olykor,na meg mikor mi mentünk a dokihoz,akkor is ott volt,szóval nálunk pont a fordítottja,mi elég sokat találkoztunk vele.Az elején mikor megszültem eléggé idegesített,hogy ennyit jön (nyugalmat szerettem volna) de most már valahol értem is.Lelkiismeretesen végezte a munkáját.Bár megjegyzem szerintem az újdonsült anyukák inkább kérnek véleményt a saját anyjuktól,anyósuktól,már szült barátnőktől,de jó az hogy vannak védőnők.Az enyémet kedvelem mindenesetre,bár ebben nagy szerepe van annak is,hogy nem az a karót nyelt "semmit ne adj a gyereknek mert allergiás,beteg stb" lesz tőle" típus.
2012. aug. 18. 10:03
Csodálkozva olvaslak benneteket. Nekem ezek szerint szerencsém volt. A mi védőnőnk - 1 évvel fiatalabb, mint én - mindig nagyon kedves, barátságos volt, szerettem hozzá járni és ő is rendszeresen eljött hozzánk. A végén már olyan volt, mintha barátnők lettünk volna. Bármi gondom volt, szívesen fordultam hozzá. Szóval nekem csak jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.
10. pic74
2012. aug. 18. 09:54
mi se láttuk sokat a védőnőt,nem is bánom.terhesség alatt mindig az volt a mániája amikor elmentem hozzá,hogy biztos híztam,mérjünk meg azonnal(kb 6 kg híztam a 9 hónap alatt),ha nm híztam sokat,akkor biztos magas lesz a cukrom,menjek pisilni,amikor ez sem jött be,akkor meg megméri a vérnyomásom,hátha magas. egyszer amikor a gyerek szívhangját hallgatt,kijelentette,hogy nem találja,rugott már ma a gyerek? na,ezek után ott,akkor,magas lett a vérnyomásom. Miután megszületett a gyerek,szerintem egy kezemen meg tudom számolni,hányszor jött el.talán 3szor ha beszéltünk telefonon,4 és fél év alatt. Még jó,hogy kapnak rendes fizetést,csak nem tudom miért. Bizonyára vannak lelkiismeretes védőnők is,akik tényleg segítenek,tőlük elnézést kérek az előző mondatért.
2012. aug. 18. 09:44
Tehéntej allergiája volt...
2012. aug. 18. 09:43

falénk annó inkább ellenőr szerepet töltöttek be.Lehetett kérdezni de választ nem igazán kaptál.Net nem lévén 20 éve" Spock doktor csecsemő- és gyermekgondozása" c könyve volt a biblia nekem.

3800 g születésisúlyú gyerekem csak addig hízott míg anyatejes volt, sem a védő nő sem a gyerekorvos fejében nem merült fel, hogy az általuk felírt oriza+2/3 os tej keverék okozza hogy nem hízik és álanó hörgurutja van. Nekem az első gyerkes 21 éves anyukának kellett maszek dokihoz vinni hogy megerősítse amit olvastam.Utána egy válvonás volt minden elnézés kérés... véleményem szerint tök felesleges rájuk pénzt pazarolni.

2012. aug. 18. 09:27

A fociból ismerem azt a kifejezést, hogy védő. Nekik az a feladatuk, hogy az ellenfél játékosait különböző , de leginkább szabályos eszközökkel megakadályozzák a gólszerzésben.


Ebből kiindulva, gondolom, hogy a védőnők pedig a női fociban léteznek és a feladatuk hasonló lehet mint a védőknek.


Persze ez csak az én egyéni gondolatom.

6. j357
2012. aug. 18. 09:21

szerintem örülj neki, hogy nem zargat titeket.Nekünk le kellett állítani mert az volt a mániája hogy meg kell védeni a szülőktől a gyermekeket és ez az ő dolga...

A fitalabb védőnő meg kiképzőtisztnek képzelte magát, amikor nem mentem be, kijött ordibálni, de épkézláb tanácsa nem volt...

Szerintem több segítséget találsz interneten:)

2012. aug. 18. 09:17
Nekünk is negatív tapasztalatink voltak. Pedig az első gyerek már 5 éves... Ezt érdemli a gyerek. Mert ezzel inkább őket látják/látnák el.
2012. aug. 18. 09:15
be kellett volna írni a panaszkönyvbe
2012. aug. 18. 09:12
a védőnőnek vannak fogadóórái, miért nem kerested, ha volt kérdésed a babával kapcsolatban?
2012. aug. 18. 09:09

:DDD



Ennyit ér az ember! :DDD

2012. aug. 18. 09:08
Kihez fordulhatnának az anyukák a terhesség és babázás alatt, ha nem egy kedves, szolgálatkész védőnőhöz!?
Nekünk ez nem sikerült/sikerül. Három védőnőt is megismertünk, ebből egy helyettesítő, akivel meg lettem volna elégedve, de ő nem maradhatott.

Ugrás a teljes írásra: Védőnő? Ki az a védőnő?!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook