Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő? Ki az a védőnő?! fórum

Védőnő? Ki az a védőnő?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőnő? Ki az a védőnő?!

1 2 3
56. Pen80 (válaszként erre: 49. - Simple)
2012. aug. 20. 12:48
Mondjuk ez új információ :)
55. jecsim
2012. aug. 20. 12:18

Én a mai napig hálás vagyok azért, hogy azt a védőnőt kaptam, akit.

Roppant kedves, odafigyel, nem csak bekukkant és lehord valamiért, hanem tényleg segít, ha valami gondom van, és eddig bármikor hívhattam telefonon is, mindig kedvesen válaszolt, nem haragudott érte.

És hát volt is miért hozzáfordulnom, mert nagyon bizonytalan voltam az első időkben.

54. Mibis
2012. aug. 20. 09:29

Nekem már régen volt dolgom védőnővel, de ahogy visszaemlékszem (23 éve) akkor sem sokat segített. Még jó, hogy volt egy kolléganőm aki pár hónappal előbb szült, vele konzultáltunk. A szoptatáshoz sem tudott tanácsot adni, igy magamtól és a kolléganőm segítségével tudtam szoptatni 1 évig, ami akkor igazán még nem volt divatos.

A gyermek orvos sem volt toppon, szopós babámnak 4 hónaposan azt ajánlotta, hogy adjak májkrém konzervet! Vegyem le a tetejéről a zsiros részt, a többit pedig nyugodtan adjam!!!! :((((

A válaszom erre az volt, hogy "Doktor úr! Mindenkinek van valami heppje, az enyém az, hogy sokáig szopjon a babám!" Ezzel le is állítottam. Szerencsére volt kitől kérdeznem, az én gyermek orvosomhoz vittem a saját gyerekemet is, de sajnos az már nem valószinű, hogy az unokámat is ő fogja kezelni, mivel már a 90. évében jár, DE MÉG MINDIG PRAKTIZÁL!

Csak azt tudom tanácsolni, hogy ha ilyen a védőnő, akkor forduljunk könyvekhez, internethez, ismerőshöz és csak azt tegyük meg amit mi is jónak látunk! Bizzunk az anyai ösztönünkben! :)

2012. aug. 19. 21:06
nekem édesanyám védőnő volt és ahogy emlékszem heti 2 napja volt amikor járta a babákat, a többi napon a rendelőben volt... na ahogy jöttek az unokái csomó hülyeséget mondott, átment nagyiba:) még jó hogy a volt kolléganője -akit gyerekkorom óta ismerek- lett a védőnőnk és ha kérdésem volt akkor bátran kerestem és jött is... aztán elköltöztünk és az itteni védőnővel is elégedettek voltunk. nem nyüzsgött de éppen elég volt (második gyereknél már nem nagyon vettem igénybe).
52. Banyaci (válaszként erre: 47. - Scorpiolady)
2012. aug. 19. 17:28
Éjjel és hétvégén a védőnőnek nem kötelessége rendelkezésre állnia. Ettől függetlenül van, aki olyankor is szívesen segít. Van amiről kötelezően felkellene világosítania a többi csak plussz. S mint látjuk, van olyan védőnő aki arra sem veszi a fáradságot, hogy a kismamák által szedhető láz és fájdalom csillapítókról tájékozódjon. Mások pedig nem merik vállalni a felelősséget, mert ha mégis baj van az első, hogy ugye a védőnő mondta és őt veszik elő. Nincsenek egyforma védőnők, mint ahogyan ugye emberek sem. Itt is, mint sok más helyen is vannak, akik nem szívvel lélekkel dolgoznak. Nekem szerencsém van,mert olyan védőnőket ismerek, akik tényleg védőnőnek valók és nem hajtanak el Az egyik helyettes védőnővel évekkel később is szívesen összefutottunk. A mellettünk levő körzet védőnője is szívesen segített, ha összefutottunk és kérdésem volt. Ilyen is van. Sajnálom, hogy nem mindenkinek adatik ilyen hivatásszerető védőnője.
51. fr.andi (válaszként erre: 48. - J357)
2012. aug. 19. 17:15
Én úgy tudom, hogy 4 megjelenés kötelező a tanácsadáson, ha ezt nem teszi meg a kismama, a védőnőnek jelentési kötelezettsége van a gyermekjóléti szolgálat felé. Persze az más kérdés, ha az sem derül ki, hogy a kismama gyermeket vár...akkor tényleg nem tud mit tenni a védőnő...akkor a kórházban derül ki, hogy nincs kiskönyve és nincs benne pecsét...a jelzés akkor a kórházból megy...
50. fr.andi (válaszként erre: 36. - Virág1234)
2012. aug. 19. 17:09

Kedves "Virág"!


Szerintem nem attól lesz jó védőnő a védőnő, ha van saját gyermeke, én úgy voltam ápolónő 20 évig, hogy nem volt beteg a családban...és még sok olyan hivatás van, amit nem kell feltétlenül a magánéletben is "gyakorolni" ahhoz, hogy jól működjön.


Én a védőnői és barátnős tanácsokat vegyítve próbáltam ki sok jó és kevésbé jó tanácsot, aztán az elmúlt egy évben megtanultam, hogy a gyermekem igénye az, ami a legjobban segít. Persze vannak szélsőséges helyzetek, amikor az ember jobban bízna egy szakemberben, mint a barátnőjében.


Egyébként nálunk a legfőbb kérdés, hogy mennyit hízott a gyerek... Ezzel a stresszel érkeztem hónapokig a tanácsadásra. Nagyon rossz érzés volt, amikor csak hümmögött a védőnő a 20 dekás hízás láttán, és szaladt megcsinálni a nemtudom milyen nevű grafikont, hogy a kislányom a zöld, vagy a piros vonalon van-e... Aztán szép lassan rájöttem, hogy nem a védőnők utasítása szerint kell etetni a gyerekemet, hanem az ő igénye szerint.

És mostmár nagyon nem érdekel, mennyit hízott, vagy éppen nem hízott, túltettem magam a helyi hízásközpontú védőnői szolgálaton.


További szép várokozást kívánok!

49. simple (válaszként erre: 46. - Pen80)
2012. aug. 19. 16:43
Férjem anyukája orvos, és ő is felnevelt 3 gyereket. Kevés olyan van, amit ő ne látott volna.
48. j357 (válaszként erre: 44. - Pen80)
2012. aug. 19. 15:02

nem is veszik szerintem igénybe, elég ha a sok gyermek bántalmazásos cikket megnézzük a hírekben.Egyébként a védőnő semmit sem tud tenni, ha nem megy be hozzá a kismama, tapasztalatból tudom...

Ráadásul a védőoltások valóban kötelezőek, tehát szerintem épp elég ha a gyermekorvos megnézi a babát.Ő is ért hozzá, nem?

47. scorpiolady (válaszként erre: 42. - Banyaci)
2012. aug. 19. 10:16
Nem az a legnagyobb gond hogy nem jön ki, nálunk is a két gyereknél összesen ha hatszor kint volt, viszont azt mondta ha gond van nyugodtan hívjam, hát én hétvégén vagy este nyolc után soha nem tudtam elérni(a babával pedig akkor is lehet gond), nálunk egyszer azért hívtam mert este tízre úgy belázasodtam hogy cidriztem, és mivel szopizott a picur nem tudtam milyen gyógyit vehetek be(ügyelet elhajtott, hogy ők ezt nem tudják!!!!), végül az ügyeletes patikus tudott segíteni, egyszer meg azért kerestem, mert a picur aki addig csak szopizni kelt fel éjszaka, egész éjszaka ordított, tekergett, csak függőleges helyzetben nyugodott meg(kiderült hogy a pocikáját megterhelte az almalé, akkor kezdtük a hozzátáplálást).
46. Pen80 (válaszként erre: 39. - Simple)
2012. aug. 19. 09:13
...amíg nem jelenik meg az első furcsa kiütés a gyereken :))
45. Pen80 (válaszként erre: 44. - Pen80)
2012. aug. 19. 09:13
*vennék :)
44. Pen80 (válaszként erre: 37. - J357)
2012. aug. 19. 09:12
Akkor pont azok nem venék igénybe, akiknek kellene, a "problémás" családok.
43. Pen80 (válaszként erre: 24. - Kzsu80)
2012. aug. 19. 09:04
Nekem rengeteget segített a védőnő, a sajátommal csak jó tapasztalataim vannak, szerintem jó, hogy működik ez a rendszer, csak ki kell belőle szedni az alkalmatlanokat.
2012. aug. 19. 08:53
Sokan azt gondolják, hogy a védőnő csak ababákkal és a kismamákkal foglalkozik és nem értik, hogy miért nem tud heti, havi szinten ellátogatni mindenkihez. A mi védődőnk ugye az iskolai, óvodai védőnő is. Heti egy naop van a terhes gondozóban egy napot a kisbabáknak van "fogadónapjuk. A maradék három napban járja végig a kisbabákat, megy az óvodákba, iskolába szűrni. A maradékidőben látogatja a kismamákat és a kisbabákat, meg még elvégzi az adminisztrációt. Utoljára rájuk sóztak egy felmérést is, amikor száz kismamát, anyukát kellett megkérdezniük a körzetükből. Szóval nem olyan egyszerű véghezvinni a látogatásokat. A védőnőnk szelektál. A problémás családokat látogatja inkább. Ha úgy gondolja, hogy valaki elboldogul ahhoz csak ritkán megy. Azokhoz sem jár ki, akik rendszeresen megjelennek a tanácsadáson. Viszont őt bármikor el lehet érni telefonon (hétvégén és éjszaka is). Ha éppen nem veszi föl is visszahív.
41. syria (válaszként erre: 14. - Cel)
2012. aug. 19. 08:35

Az igaz, hogy emberek, de ha alkalmatlanok a feladatra, akkor keressenek más munkát! Mert a leírtak nem egyszerűen emberi hiba, hanem totális dilettantizmus jegyei.


Nekem szerencsém volt, mindkét fiamhoz ugyanaz az empatikus védőnő járt előre megbeszélt időpontokban (akkor még nem volt telefon). És bizony hasznát vettem a tanácsainak.

2012. aug. 18. 23:23

Nekem nincs bajom a védőnénivel... azzal legalábbis akit először kaptunk... :)

Várandós voltam, első védőnői látogatás.. szimpi lett a nő egyből :)

Végig is kísérte,segítette az első 9 hónapunkat+ még x hónpig ő volt a védőnénink.. nagyon jól kijöttünk egymással,sokat segített, sok mindenben számíthattam rá.. :)

majd 1x csak hirtelen nyaloncsapott a hír: ő csak helyettesített, az eredeti védőnénink most jön vissza GYES-ről.. :O na hát az új védőnéni annyira már nem nyerte el a tetszésemet... a bizalmamat legalábbis nem.. bármi volt, a "régit" kerestem fel... :) majd az "új" ismét szülési szabira ment,de nem kaptuk vissza a régit.. hanem egy 3.at....:/

de én bármi van, az első védőnéninket keresem... és szerencsére mindig készségesen fogad és meghallgat,és segít :))

bár mindenkinek ilyen védőnénije lenne :)

39. simple
2012. aug. 18. 23:15
Én biztos le fogok mondani erről a lehetőségről, ha szülök. Anyósommal és a testvéremmel többre megyek....
2012. aug. 18. 19:16

Nekem tündérbűbáj védőnőm volt, minden kérésre értelmesen, kedvesen válaszolt, szerintem sokat köszönhetek neki az anyatejes táplálás maradéktalan sikerében.

Ugyanakkor egyszer volt nálunk, mindig nekem kellett menni terhesen és babával is. De nem bánom, nem jelentett különösebb terhet, kivéve, mikor a gyerek alvásideje - pár hónapig - egybeesett a fogadóórával:))

37. j357
2012. aug. 18. 18:40
Szerintem az egész védőnői szolgálat lehetne egy tanácsadó testület, aki akarja igénybe vehetné őket csak ne tegyék kötelezővé.Gondolom a normálisabb gondolkodású védőnők tényleg sokat segítenek és józan paraszti ésszel állnak a csecsemőgondozáshoz, de akikkel én találkoztam a könyvből szerezték minden totál hasznavevehetetlen tudásukat és folytonosan az orvosokat akarták ellenőrizni (elküldött e a doki ilyen olyan vizsgálatra, a gyermekorvos felírt e mindent) meg persze minket szülőket (mert meg kell védeni a gyereket a szüleitől, csak ahol tényleg veszélyeztetett a gyerek, ott a védőnő sem tud sokat tenni, szerintem).
2012. aug. 18. 16:46
Sziasztok! Még csak 8 hónapos terhes vagyok, de eddig semmi hasznát nem vettem a védőnői szolgálatnak. Mondjuk legalább egy kedves nő, akihez rendelve lettem, de logikátlanul messze van (van közelebb is védőnői szolgálat, csak hülyén vannak az utcák leosztva - Bp-n). Emellett remélem, később tud majd segíteni, de elég érdekes, mert saját gyereke nincsen. Hogy fog így gyakorlati tanácsot adni? Nagy valószínűséggel inkább a gyakorló anyuka barátnőimhez fogok fordulni, ha kérdésem lesz, mert ők már túlestek ezeken. Továbbá 2 diplomával a hátam mögött guglizni és tankönyvet olvasni én is tudok...
2012. aug. 18. 15:50

Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak.

Én is nagyon meg vagyok elégedve a védőnővel.

Szolgálatkész, segítőkész, mindig rendelkezésre áll.

Egy darab receptért nem kell a háziorvosnál ülnöm, mert mindent felírat és el is hozza vagy beadja anyukámnak a munkahelyére.

Ha nem tudom elérni telefonon, ő hív vissza.

Én maximálisan elégedett vagyok.

34. Wididóri (válaszként erre: 1. - A fodrász)
2012. aug. 18. 15:36
Ismerős. Nálunk is hasonló a helyzet, csak azzal a felállással, hogy az első védőnő elment szülni. Miután sajnos nekünk meghalt a kisfiúnk, mi is egy szupermarketben találkoztunk vele, már kismama volt, és tudta, mi történt velünk, de még csak nem is köszönt. Védőnő, mi? Önvédőnő. A második terheségemmel egy nagyon kedves védőnénit kaptunk, őt nagyon megkedveltem, de ő elment, mert határozott idejű szerződése volt. Utána helyettesítés volt, de no comment. Most van egy új védőnő aug.1.-je óta, vele még nem találkoztam.
2012. aug. 18. 14:30
Én is csak dicsérni tudom a mi védőnőnket. Egy simán 40-esnek kinéző ötvenes, aki él-hal a hivatásáért. Legalább annyit foglalkozott a lelkemmel mint a babával, amikor eljött. Rengeteget beszélgettünk, nem csak a babával kapcsolatos témákról. Sosem mertem hétvégén vagy éjszaka zavarni, pedig többször is elmondta, hogy nyugodtan, Neki ez a feladata, azért van. Amikor kellett, akkor jött. Ráadásul a saját kocsijával. Én sosem voltam lenn Nála a rendelőben (szülés után), pedig felajánlottam Neki. Sajnos ez is egy minimálbéres munka. Ennyi pénzből ha levonjuk a benzin- meg a telefonköltséget tényleg nem sok marad. Ő is elmondta, ha a férje nem állna a háta mögött anyagi szempontból is, más munka után kellene néznie.
32. maya80
2012. aug. 18. 14:15
Nekünk már több védőnőnk is volt, de mindegyiket csak dícsérni tudom.
2012. aug. 18. 13:25

Hú, hát én valami tündért fogtam ki, egy 26 éves csajszi volt, felkészült, okos, tájékozott. És nem csak elméleti szinten, holott saját gyermeke nem volt. Mindig megnyugtatott (agyonaggódós anyuka voltam nagyon). Lazán vette, de a szó jó értelmében lazán, úgy értem, nem volt merev, nem kellett pánikolnom attól, hogy az egy évesem még nem eszik kanállal magától (csak egy példa volt).

Mindig megnyugtatott, és mindig igaza lett, szépen átvezetett minket az első néhány éven. (Én azt hittem, mindegyikük ilyen.)

2012. aug. 18. 13:17

Nekem szerencsére csak pozitív tapasztalatom van a védőnővel és a gyerekorvossal kapcsolatban is.

Pedig nagy a körzet rengeteg gyermekkel és mégis....

2012. aug. 18. 13:08

Az én gyerekkori védőnőmet gyűlöltem, miatta lett fehér-köpeny szindrómám: kancsal voltam, süket voltam, ki kell vágni az ínyemet mert hónapokig nem jöttek ki a metszőfogaim - kisiskolás koromban az utcán is megállított b.sztatni... ha lehetett kerültem, és a kötelező orvosi vizsgálatokon ált. iskolásan már rettegtem, és azóta is gyűlölök orvoshoz menni.


DE! szerencsére, hogy várandós lettem csak jó véleménnyel lehetek a védőnőkről. Volt egy, akihez jártam (kb. háromszor) a várandósságom alatt, a kórházi terhesgondozáson is védőnők vannak, az orvos mellett, azok is rendesek voltak. Aztán mikor megszültem egy évig helyettes védőnéni volt, anyukám korabeli, sok-sok tapasztalattal, hívtam párszor, mindig segítőkész volt, és sokszor ki is jött, jó tanácsokat adott, és tudta a határait (a párja nem, de szerencsére nem az volt a védőnőnk).


Most megint helyettes van, egy tőlem jóval fiatalabb lány, még nincs gyereke, ezt felismerve nem is okoskodik, de ettől függetlenül próbál értelmes tanácsokat adni. Egyébként a körzetük hatalmas, és van benne "problémás" terület is, ahol tényleg nagy szerepük, és felelősségük van!


Valószínű, akik mi itt beszélgetünk, nem ebbe a kategóriába tartozunk, és ezért látjuk azt, mintha feleslegesek lennének, pedig fontos munkát látnak el.

28. Tné Judit (válaszként erre: 24. - Kzsu80)
2012. aug. 18. 12:39

Nem lenne az felesleges, ha tényleg jól képzett, lelkiismeretes védőnők látnák el a feladatukat.

Nekünk is kettő volt, az első egy kalap mazsolát nem ért, a második rendben volt, sokat segített, jött mindig, amikor kellett.

27. homern
2012. aug. 18. 12:33

Én az első védőnőnket szerettem,tergesség alatt a tanácsadásokon aranyos volt,nem rohant,mindig nézett ő is mindent(szívhangot is ).

A végefelé már ő jött.

Szülés után hetente jött ő is és a hátiorvos is, később hetente váltották egymást,egyik héten a gyerekdoki,másikon ő. A védőoltást is mindig háznál adták be,ez természetes volt,egy fillért sem fogadtak el soha.


Szerettem ha jön,olyan jókat veszélgettünk,inkább barátnő volt mint védőnő, gyerektémában inkább ő kérdezett tőlem :D (fiatal volt,gyerek nélkül)


Innen elköltöztünk,na itt már nem volt olyan jó dolgunk.Először egy helyettes védőnőt kaptunk,kedves volt,de látszott hogy igazából csak gyorsan letudja amit kell...de ez nekem nem igazán gond,kérdésem nem volt,méréseket megcsinálta,nekem jó...


Jött a helyére egy állandó,őt 2x láttuk a 2 év alatt.A kötelező státuszokat én töltöttem ki,amikor eszébe jutottunk oda adtam neki és beírta magának...


Nekem is tej (és tojás) allergiás,én intéztem mindent ezzel kapcsolatban is, a doki is annyit tud a dologról,hogy megírta anno a beutalót ..


Nehéz helyzetben vannak azok az anyukák akik hazaérnek az első gyerekkel,rokonok,szülők messze,vagy nincs olyan kapcsolat,teljesen új és ijesztő minden,erre még a védőnőre sem számíthatnak.

Ma már azért a net nagyon sokat segít,de nem minden esetben.


Viszont a munkájuk sem könnyű,a saját rendszerük is hátráltatja őket rendesen...egy gimis osztálytársam is védőnő,pár hónap után a körülmények miatt otthagyta,most bölcsis gondozónő...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook