Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vasárnap epres boszorkányhab lesz pohárkrémként tálalva. Az... fórum

Vasárnap epres boszorkányhab lesz pohárkrémként tálalva. Az... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2023. jún. 11. 20:16
Epret habbá vert? Ilyet is lehet?
16. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. jún. 11. 18:45

Az én nagyim "csak" felverte az epret habbá, cukor volt benne és kész. Azért elég volt akkoriban az eperből habot csinálni, azzal a sima habverővel.


Én pedig már a gépet sem veszem elő, hogy felverje, inkább eszem egy kevésbé finomat valamelyik cukrászdában.:((

15. Channa* (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2023. jún. 10. 13:03
Azt hiszem ez volt: [link]
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2023. jún. 10. 11:48

Szuper!

Várom. Igen, szép emlék;)


Ma 1000 Ft/kg-ért vettem epret a piacon. Gyönyörű. A többiek 1400 Ft felett árulták.

13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. jún. 10. 11:32

Megcsinálom mindkét módon és majd jelentem 🙃 A gyerekkorom egyik legkedvesebb emléke.


Ma eperlekvárt akartam főzni, mindent előkészítettem. És nem jön az eper, mert nem tudták leszedni, annyira vizes a föld 🙄 Ez volt az egyetlen hétvége, amikor ennyi időm volt. Remélem, málna lesz. Mert nem élhetek anélkül a hab nélkül 😎

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2023. jún. 10. 07:35

Emlékeimben ez van, de lehet, hogy nem úgy volt;)


De nagyon érdekelne ennek az epresnek is a receptje és annak a málnahabosnak is.


Ha valaki tudja, írja le légy szíves!

11. michelle.r (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. jún. 9. 22:09
Az én egyik nagynéném is csinálta, imádtam. De nem emlékszem, hogy tojásfehérje vagy tejszínhab volt. Azt mondod tojásfehérje volt?
10. Channa* (válaszként erre: 7. - Pötibaba)
2023. jún. 9. 15:54

Jaaa, együtt eszünk általában;)

Mindenki tudja, hogy milyen vagyok:DDDD

9. Soufflet (válaszként erre: 7. - Pötibaba)
2023. jún. 9. 15:51
Ez szerintem egyaltalan nem finnyazas. Ha mar meghivok masokat, illik arra gondolni, a vendegek mit szeretnek.
8. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 9. 15:46
En ha vendegsegbe hivok barmit, megkerdezem, hogy allerias-e valamire, vagy van-e olyan etel, alapanyag, amit nem szeret. Ezzel a gond letudva. A boszorkany klubban mindig van gluten mentes, az egyik csaj nem ehet tejet sem, egy csomo gyumolcsot, zoldseget sem. Valamelyik bnom nem szereti a marhat, egy baratom egy ideje a hust mellozi. Ettol meg senki nem maradt nalam ehesen.
7. pötibaba (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. jún. 9. 09:26
Akkor szerintem inkább te hívd meg őket enni, úgy kevésbé kellemetlen, hogy mindenki eszik, te meg finnyázol. Főzni tudsz?
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Pötibaba)
2023. jún. 9. 08:19

Pedig nem biztos, hogy azért nem eszik nálad.


Magamból indulok ki!


Én nagyon kevés ételt eszek meg, azaz nem, csak sokaknak úgy tűnhet, mert én a hagyományos ételeket szeretem.


Rántott hús, sült hús, sertéspörkölt, töltött káposzta, rakott karfiol, kelkáposztafőzelék, stb.


Ha elém tesznek egy pacalpörköltet vagy gyrosos húst, olasz tésztát, újragondolt ételeket, újragondolt sütiket (tortalap pudinggal töltve, vagy a rezgős mousse krémmel vagy mivel) vagy egy minden mentest, vagy különleges fűszerezésű bármit, hát én nem eszek...

Nem mondom, hogy rossz, de azt igen, hogy én ezt nem szeretem.


De egy zöldbab főzelékkel is így vagyok vagy egy töltött karalábéval;)


A fiam párja tudja, hogy béna evő vagyok, sosem sértődik meg, ha nem eszek a főztjéből, mert ha olyat főz, akkor abból eszek:D

2023. jún. 9. 08:00
Ha anyósom nem enne nálam, az pont elég lenne, hogy azt gondoljam, hogy szar a főztöm, ő meg nem ismeri a minimális illemet sem.
4. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 9. 07:29

Milyen ez a krém?


Gyerekkoromban málnából csináltak valami habos cuccot, amit nagyon szerettem. Azt sem tudom, hogy készült, de valami olyan emlékképeim vannak, hogy felvert tojásfehérje+málna+cukor.


Anyóssal meg ne foglalkozz. Olyan hihetetlen számomra, hogy ilyen a legtöbb anyós.


Mondjuk, kajában én is lehet, hogy borzalmasnak tűnők, de mindenki tudja rólam, hogy válogatok. De én egyszerűen nem eszek és kész, senkit nem kritizálok a főzéstudománya miatt...

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 9. 07:16
Anyósom véleménye lenne az utolsó, ami érdekelne :D
2023. jún. 9. 05:30
Elég jó lesz. Ha meg nem, akkor nem eszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook