Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Paulo Coelho - A portobellói boszorkány fórum

Paulo Coelho - A portobellói boszorkány (beszélgetős fórum)


24. Channa* (válaszként erre: 11. - D7ba7bf7ff)
2019. szept. 17. 19:30

Soha nem divatból olvasok és soha nem azért mert sokak szerint szuper.

Én azért olvasok, hogy kikapcsolódjak, szórakozzak, a mellékes előnyökkel meg élek. És attól, hogy 5 éves korom óta heti 1 könyvet elolvasok, nem érzem magam okosabbnak, magasabb rendűnek, stb., ahogy te gondolsz azokra, akik nem szeretik az általad favorizált írót/könyvet.


Örülök, hogy tetszik és olvasol, bár kíváncsivá tettél az általad olvasott könyvek iránt. Milyen könyveket olvastál ezen kívül?

Szereted az orosz és francia irodalmat is? Szereted a ponyvákat, kalandregényeket, történelmi regényeket? És krimikkel, hogy állsz? Van kedvenced?

A sokak által alapnak titulált Rejtő sorozaton túl vagy már? Elolvastad a kötelezőket is? Esetleg újra több év után, hogy tudd mit ad egy újra olvasott könyv?

Kedvenc regényed? Műfajonként?

A riport könyvekkel, hogy állsz? Na, ezeken aztán el lehet gondolkodni és rácsodálkozni a világra, hogy mik meg nem történnek...


Persze, tudom, hogy kifejezetten erről az egy könyvről szeretnél beszélgetni, de szerintem nincs mit, ennél még Leslie L. Lawrencének is érdekesebbek a könyvei. Ő egyébként nagy kedvencem, ha igazi kikapcsolódást akarok. Nem kell gondolkodni, tudom előre mi fog történni, sok érdekességet meg tudok az aktuális kultúráról és roppant szórakoztató:D


Szeretem a misztikus, fantasztikus, vámpíros, stb. könyveket is, de nagyon nem bírom az olyan írókat, akik okoskodnak, ahogy már többen is írták itt...


Tényleg! Danielle Steel a hihetetlenül vékony derekakkal:DDDD

23. globus
2019. szept. 17. 19:19
Coelho-tól Az alkimistát kaptam ajándékba. Imádok olvasni, minden műfajt, de ez agyrém...
22. Channa* (válaszként erre: 18. - Lávli)
2019. szept. 17. 19:12
:DDDD
2019. szept. 17. 18:14

Megpróbáltam,de nem kötött le,így kb. 10 oldal elolvasása után félredobtam.

Ami leköt,le sem teszem.

20. Panna.33 (válaszként erre: 18. - Lávli)
2019. szept. 17. 16:22
Szerintem olyan nincs neki.
19. Bless the child (válaszként erre: 18. - Lávli)
2019. szept. 17. 15:37
😂😂😂😂😂
18. Lávli (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2019. szept. 17. 15:36
Meg a BBQ 😂
17. Bless the child (válaszként erre: 16. - Panna.33)
2019. szept. 17. 15:35
VQ, PQ kimaradt😂
16. Panna.33 (válaszként erre: 13. - D7ba7bf7ff)
2019. szept. 17. 15:21

Igen, tudjuk, hogy te egy nagyon különleges kisfiú vagy hatalmas IQ-val és EQ-val, és senki nem ért meg, mert nem vagyunk elég értettek és felébredtek hozzád.

(Már csak azt nem értem, miért nem a hozzád hasonlók társaságát keresed, tele van a fészbukk velük, pl. a titokterminálon)

15. grassi
2019. szept. 17. 07:56

olvastam pár könyvét, A zarándoklatot meg A győztes egyedül van meg még nem tudom, elfelejtettem a címét.

Közepesen érdektelen sztorik ezotériával és közhelyes bölcselkedéssel nyakon öntve. annyiban tér el Danielle Steeltől vagy Rosamunde Pilchertől vagy a többi lektűrtól, hogy nem szex-szel vagy romantikával tűzdeli meg a sztorikat.

soha nem értettem, hogy miért olvasnak ilyeneket az emberek, amikor ugyanennyi pénzért igazi könyveket is vehetnének. de hát különbözőek vagyunk.

viszont soha nem tartom alacsonyabb rendűnek azokat, akik ilyeneket olvasnak, nem helyeztem a sajátom alá az intelligenciájukat. ízlésről vitatkozni értelmetlen.

ja, és nincs olyan szó, hogy ledegradál.

14. _Berry_ (válaszként erre: 12. - D7ba7bf7ff)
2019. szept. 17. 01:33
Ha egy könyv unalmas az ember számára, akkor teljesen felesleges kínlódni, időt tölteni vele csak azért, hogy az ember a végén elmondja, hogy ezt is elolvasta. És ha unalmas, akkor az illető számára lényeget nem is szolgáltat, tehát nincs is mi fölött elsiklani. Egy könyv vagy megfogja az embert vagy nem.
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - Bözsi néni)
2019. szept. 17. 01:08

Akkor neked "nem jött át".


Vannak könyvek, amik csak többszöri olvasásra "esnek le".


Szerintem ez is ilyen!


Aki elsőre megérti, annak nagyobb szerencséje van.

12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 6. - _Berry_)
2019. szept. 17. 01:05
Lehet hogy az "unalomban" van a kutya elásva, mert így lehet elsiklani a lényeges dolgok felett. Főleg ha el sem olvassa az illető.
11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. szept. 17. 01:03
Én meg nagyon bírom! Már egy különbség! :)
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 17. 01:03
Nem reklám, csak engem eléggé megfogott és bizony többször el kell olvasni ezt a könyvet, hogy megértse az ember hogy mit is akar mondani...
2019. szept. 17. 01:00

Oké, elhiszem hogy sokan nem kedvelik. De ez csak azért lehet, mert ledegradálták őt a "konyha-ezoterika" szintjére. Könnyebb beállni a sorba, mint elgondolkodni és átélni, hogy mekkora hatalom árad a könyveiből. Gyűlölni mindig könnyebb, mint szeretni, főként ha mások is gyűlölik, mert ezáltal könnyebben be lehet állni a sorba.


Sajnos Magyarországon elég sok embernek köszönhető, hogy lejáratták őt.


Ez majdnem ugyanolyan, mint a "müllerpéterezés"!


Cseppet sem felületes a mondandója, csak ennek a megértéséhez jóval nagyobb értelmi (IQ), érzelmi (EQ) és szellemi (SQ) intelligenciára van szükség!


Én mégis azokra az emberekre lennék kíváncsi, akik nem pocskondiázni jönnek ide, hanem akiknek TÉNYLEG adott valamit ez a könyv! (Vagy a könyvei!)

8. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. szept. 16. 23:00
Én sem.
7. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - D7ba7bf7ff)
2019. szept. 16. 23:00

Unalmas okoskodás, amit megpróbált némi misztikus körítéssel érdekessé tenni.


Nem sikerült.

6. _Berry_ (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. szept. 16. 22:46
Már én sem. :) Nekem a korai művei tetszettek, azokban még volt valami egyensúly a történet és az élet nagy igazságai/bölcselkedés között. Későbbi műveiben -mint a címben említett könyve is- azonban elveszek a történetek és túl sok az okoskodás, túl sokat és nagyot akar mondani és ettől unalmassá is válik, ill. pár hónap után az ember azt sem tudja, hogy miről is szólt a történet. Ez a könyve számomra olyan unalmas volt, hogy végig sem bírtam olvasni.
2019. szept. 16. 21:50
Nagyon nem bírom ezt az írót...
2019. szept. 16. 21:24

Ez itt a reklám helye?


Nem ismerem a történetet, a könyvet sem olvastam, de valószínű elolvasnám.

2019. szept. 16. 21:12
"Szűz? Szent? Mártír? Boszorkány? Athena, eredeti nevén Sherine Khalil, egy erdélyi cigányasszony szerelemgyereke, akit az árvaházból egy tehetős és befolyásos libanoni házaspár fogad örökbe három hónapos korában. Hamar kiderül, hogy különleges képességekkel van megáldva: jelenéseket él át, nagy történelmi, politikai eseményeket lát előre. Fordulatos, élményekben és meglepetésekben gazdag életútja során a legkülönbözőbb helyszínekre kerül... A tánc, a misztika, a tanítva tanulás titokzatos ösvényein jut mind közelebb a teljességhez. Pályáját a pusztítás és az építés örök körforgása kíséri, s végül halála is éppoly rejtélyes, mint az egész élete. Az olvasó, ha elkíséri útján, maga is befogadhatja Athena üzenetét: törj ki a magad teremtette valóságból!"
2019. szept. 16. 21:08

A könyv alcíme:


"TÖRJ KI A MAGAD TEREMTETTE VALÓSÁGBÓL!"

2019. szept. 16. 21:06
Olvastad? Mi a véleményed róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook