Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Várható 2024-ben még kamatcsökkentés a bankok részéről? fórum

Várható 2024-ben még kamatcsökkentés a bankok részéről? (beszélgetős fórum)


2023. okt. 26. 01:41

Ha most belefér, én felvenném most a hitelt.


Ha jelentősen lejjebb megy a kanatszint, max kiváltod új hitellel a régit.


Amúgy nem csak a kamat erdekes, hanem a lakás ara is. Az tud nagyobbat emelkedni, mint amennyit a egy esetleges kamatcsökkenesen nyernél. Pláne a ma bejelentett uj CSOK-kal.

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2023. okt. 25. 23:11
Nem, nem a bankoknak kell csökkenteni, hanem az MNB-nek kell jegybanki alapkamatot csökkenteni, majd ezután csökkentenek a bankok.
2023. okt. 25. 18:47
ha jövőre akarsz belevágni, akkor esélyes a kamatcsökkenés. Januártól várhatóan lecsökken a babaváró és a csok támogatások megcsappannak, így ha a hitelezést pörgetni akarják a bankok, akkor csökkenteniük kell a kamatokat jövőre, legkésőbb tavasszal szerintem
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:51

Varázsgömb helyett az MNB közleményeit, Matolcsy terveit, elemzéseit kell lapozgatni.


"A rendeletben az olvasható, hogy a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának döntésére tekintettel a jegybanki alapkamat mértéke 12,25 százalék, ami mától, azaz 2023. október 25-én lép hatályba"


[link]

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:50

Erre senki nem fog tudni válaszolni.

Persze, tippelgethetünk, de nem biztos, hogy bejön.


Én a tegnapi alapkamat csökkentésen is meglepődtem...


Amit tennék a helyedben: mivel kicsi az összeg felvenném és megvenném a lakást, aztán majd, ha lejjebb mennek a kamatok, akkor lecserélném.

2023. okt. 25. 07:18

Lakáshitelt szeretnék jövőre felvenni, nagyjából 5 millió forintot, az ingatlan árának többi része már megvan, ám azt olvastam,hogy a mostani kamatok melyeket a bankok ajánlanak(7-8%) még magasak, érdemes várni, illetve az ingatlanok is drágák.


Tudom nektek sincs jövőbelátó kristálygömbötök,de szerintetek mi várható ezen a palettán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook