Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van még őszinte tiszta barátság, vagy már csak érdekből barát? fórum

Van még őszinte tiszta barátság, vagy már csak érdekből barát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. máj. 7. 19:49
Nekem volt egy barátnőm. Gimiben lettünk barátok, jóban rosszban együttvoltunk, nagyon szerettem, nekem ő volt a lelki társam... Aztán meglopott, hát mit ne mondjak kész voltam... Megszakítottam a kapcsolatot, majd néhány évre rá megkerestem (mert hiányzott, s gondoltam megváltozott), sajnos még rosszabb lett a természete, sosem tartotta magát a szavához... Így múlt héten úgy döntöttem nem kell megint a csalódás, mert nem tudok benne megbízni. Úgyhogy most új barátnőt keresek:D
2007. máj. 5. 08:12
Én kb. egy éve találtam ismét rá egy régi barátnőmre. Még az általános iskolából. Igaz, hogy ahogy változott az életem, ahogy elköltöztem otthonról, és ahogy az élet iszapos sűrűjébe vetettem magam, eltávolodtunk egymástól, de most újra egymásra találtunk. Közben volt mindkettőnknek több csalódása is a barátság terén, és most még sokkal jobban tudjuk értékelni egymást, mint régen. És úgy érzem, hogy rengeteget segítettünk is egymásnak mostanában a nehezebb időszakokat átvészelni. Úgyhogy én azt hiszem, hogy van őszinte barátság. De ez egy hasonló téma, mint az, hogy létezik e a Nagy Ő, az Igazi. Szerintem létezik, csak rá kell találni. Én nem hiszek a szerencsében, meg a véletlenekben. Én abban hiszek, hogy a csoda bennünk van. Ha igaz barátra vágyunk, akkor először nekünk magunknak kell azzá válnunk...
14. évi75
2007. máj. 3. 14:49
érdekbarátság, fene tudja mi volt,egy azt hittem igazi jó barátnömröl hogy ö a legjobb. aztán mikor kiderült, hogy a barátommal összefeküdt, hát az volt maga a pokol. azért volt barátnöm, mert a pasik máshogy nem nézegették.
13. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 12. - Évi75)
2007. máj. 3. 08:15

Te akkor a szerencsések közé tartozol!!!

Irigyellek:-)))

12. évi75 (válaszként erre: 10. - Cskata)
2007. máj. 2. 23:29
teljesen egyet értek veled!!! még hozzátenném, hogy mindenki külömbözik a másiktól. ha elfogadjuk olyannak egymást amilyen, a jó tanácsot nem sértésnek veszi, stb...és a titkokat nem adja tovább, feltétel nélkül számíthatnak egymásra, akkor van igaz barátság. nekem is van szerencsére kettö is. több barátom is van , de az nem ugyan az.
2007. máj. 2. 21:18

NAGYON IGAZAT IRTATOK LE SAJNOS ENGEM IS ÉRTEK CSALÓDÁSOK . CSKATA IGAZAD VAN LELKI TÁRS "ÉN"

de azért lehet ,hogy adódik egy igaz barát , vagy barát nő.ÉN nekem azt jelenti ,hogy magány!!!Magaról tudom ,hogy nem jó,főleg ha gyógyíthatattlan betegségben szenved valaki kell!!!!!!!!

10. cskata
2007. máj. 2. 12:36

húú, ez nagyon gáz, hogy itt szinte mindenkinek ilyen rossz tapasztalata van.. akkor ezek szerint én nagy mázlista lehetek, mert kapásból tudok min. 3-4 barátnőmet is, akire tényleg bárhol és bármiben lehet számítani.. (és ők már valóban bizonyították ezt)


Szerintem az a baj, hogy vannak akik nagyon gyorsan közel engednek magukhoz másokat - és máris barátságnak könyvelik el az ismeretséget.. úgy gondolom, pl. egy munkahelyi "barátság" csak akkor nevezhető valóban annak, ha már nem dolgoznak közös mhelyen és mégis napi/heti szinten tartják a kapcsolatot.. mert ott aztán már tényleg nem lehet érdekről beszélni.. egyébként is, mit számít egy barátságban, hogy kinek mi a munkája, mennyi a pénze..?? van akinél én keresek jobban, van akinek meg sokkal több pénze van, mint amennyi nekem valaha is lesz.. na és?:) a kulcsszó a "lelki társ" - én legalábbis ebben hiszek..:))

9. lamoni (válaszként erre: 4. - 09d65bf33d)
2007. máj. 2. 10:53
Nekem is ugyanez a véleményem. Amíg jó helyzetben voltam, jó munkahely, jó fizetéssel stb. addig nagyon sok barátom volt, de amikor elküldtek a munkahelyemről (pedig én csak egy áldozat voltam, az igazi bűnösök maradtak)egyből eltűnt mindenki mellőlem. Már nem is keresnek, és ahelyett hogy segítenének úgy érzem mintha lenéznének azért mert nem találok munkát.
2007. máj. 2. 10:32
azt hiszem akkor én nagyon szerencsés vagyok...
2007. máj. 2. 09:54
Az én barátságom a barátnőmmel lenne az a rika fehér holló? Azt hiszem mi még nem csalódtunk egymásban, mindent megbeszélünk, és mindenben segítünk egymásnak.
2007. máj. 2. 08:14
Én már teljesen elveszítettem a hitem az igaz barátságok iránt!!Nagyon ritka már a mai világban!Nagyon sok az irigy ember!
5. opál (válaszként erre: 4. - 09d65bf33d)
2007. máj. 2. 08:04

:( Ugyanez a véleményem....a munkahelyemen cikis helyzetbe kerültem és egyből eltünt mellölem a "barátnőm",úgy került mintha fertöző lennék!

Szerintem a barátság olyan dolog ami az ember életében cak 1 vagy 2x jelenik meg és tenni kell azért,hogy megmaradjon de nem mindenáron kell megtartani!

2007. máj. 2. 06:51

Ugyanez a véleményem. Lehet van, de én még hallomásból sem ismerek ilyet. Olyan van, akiről egy ideig azt gondoljuk, hogy igazi barát, de előbb-utóbb kiderül hogy mégsem. De én már nem is bosszankodok ezen.Csak az a gond, hogy míg idáig eljutottam, elég sok csalódáson estem keresztül. Elég naiv voltam, így utólag visszagondolva.

Viszont azt gondolom, felszínes barátságok léteznek érdek nélkül is (Pl. ha abból áll ki a dolog, hogy együtt elmenjünk vhova,szórakozni, kirándulni, vagy csak beszélgetni). De ha tényleg kellemetlen, vagy túl jó helyzetbe kerül az ember, az ilyenek egyből nem érnek rá. Legalábbis az én tapasztalataim alapján.

2007. máj. 2. 04:55
szerintem a mai világban még a fehér hollónál is sokkal ritkább... legalábbis ezt tapasztaltam
2007. máj. 2. 04:33
Létezik, csak már ritka, mint az a bizonyos holló.
2007. máj. 2. 00:59
Van még őszinte tiszta barátság, vagy már csak érdekből barát?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook