Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van még őszinte tiszta barátság, vagy már csak érdekből barát? fórum

Van még őszinte tiszta barátság, vagy már csak érdekből barát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. júl. 31. 10:31
Ritka mint a fehér holló:(
2007. júl. 24. 19:01
Én hiszek benne,remélem nem csalódok!
44. NOA
2007. júl. 24. 18:59

Barát, rokon ragaszkodó tud lenni az utolsó filléremig.Rám is néz ha kell valami.-mondván barátok vagyunk:)

A pohár csordultig megtelt, kezdek leépíteni.

2007. júl. 24. 17:15
Azt hittem, van, de tévedtem. Igaz barátság nem létezik, csak akkor barátkoznak az emberek, ha érdekük fűződik hozzá. Sajnos én most értettem ezt meg :(((((
42. Orsi79
2007. júl. 14. 20:28

Kell az embernek igazi barát.Nekem van egy pár,akire mindig számíthatok.

Sok évbe telt,hogy megtudjam kik is azok.

2007. júl. 14. 20:00
Van. Nekem is van ilyen igaz barátom. :-)
40. opál
2007. júl. 14. 19:24
Azt hittem van,de tévedtem!!!?.(((
2007. júl. 14. 19:02
Van, de ritka. Meg is kell az olyat becsülni.
38. Joyce (válaszként erre: 37. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 14. 18:56
Szerintem is létezik.
2007. júl. 14. 18:54
Remélem még van őszinte barátság.
2007. júl. 3. 10:40

Nekem egy igaz barátnőm van,ha kell az ő vállán sírok,és ha az kell akkor ő sír az én vállamon.

Az a lényeg,hogy nem csak a jóban a roszban is a barátnőm,mégjobban.

2007. júl. 3. 00:31

A hosszú évek alatt,csak egy barát maradt..

Együtt voltunk jóban-rosszban,és minden nap "bátorítjuk"egymást,hogy hogyan lehet majd "túlélni"a nagy gondokat!Mert abból bőven van mindenkinek..!

2007. júl. 2. 22:38
Miből tudod, hogy egy barátság nem érdek(ek)ből fakad?
2007. júl. 2. 00:18
Szerintem van.
32. opál
2007. jún. 27. 18:17

.....Jó dolog,ha néha minden támaszték kidől alólunk.

Ilyenkor láthatjuk,hogy mi kő a talpunk alatt,és mi homok.....


A barátsággal ugyanez a helyzet!!:-))

31. Teráz
2007. jún. 27. 12:15
....legtöbb esetben inkább csak érdek....sajnos.
2007. jún. 27. 12:09
Az igaz barát a bajban ismerszik meg! Tartja a mondás..és milyen igaz! NEm az a barát, aki velük nevet, hanem aki a bajban velünk sír! Szeritnem létezik igaz barátság, de igaz barátja a legszerencsésebb embernek is csak egy pár van. A legtöbb baráti kapcsolat felszinessé vált, sajnos!
29. mylene
2007. jún. 27. 12:06
Van, de nagyon-nagyon ritka. Egy kezemen megszámolom az igaz barátaimat. Tiszta barátságok, gyermekkorunk óta ismerjük egymást.
28. opium (válaszként erre: 27. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 3. 08:26
Na igen. Ezzel a kérdéssel akartam én is kezdeni, hogy vajon kinek mit jelent pontosan az, hogy tiszta barátság, de azt hiszem nagy vonalakban mindenkinek ugyanazt. Én a "tisztá"-ra helyezem a hangsúlyt és hiszem, hogy nincs olyan kapcsolat, amit az élet ne tudna megvesztegetni, az érdekek bármikor bármit el tudnak szakítani tőlünk.
27. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - Opium)
2007. jún. 3. 07:48

Mit értünk tiszta barátság alatt?

Ugye ki is a barát?

Barátom az, aki nem muszájból van velem, mégis velem van.

Kik vannak muszájból velem? A rokonaim, a munkatársaim, osztálytársaim, szomszédaim, stb mindazok, akik nem az én választásom miatt vannak a közelemben. Természetesen választhatok barátot az alábbi felsorolásból is, de a barát választva van. Emiatt különleges. Emiatt vigyázunk jobban erre a kapcsolatra. Mivel több a barát?

Szeretek vele lenni, közösen tölteni időt. Legyen az akár beszélgetés, aktív sport, bármi.

26. ec63a7fc29 (válaszként erre: 24. - 4916977221)
2007. jún. 3. 07:43

Ezt így már értem. Minél kevesebb a baj, annál kevesebb barát, aki segíthet?


De egyébként tényleg így lehet, könnyebben megért az, akinek hasonló problémája volt, vagy van, mint az, aki nem találkozott azzal.

Csak én arra gondoltam, hogy barátom akkor is van, amikor problémám nincs. Nem a problémáim miatt vannak barátaim ( bár olyan is előfordul), hanem mert szeretem őket, jó velük együtt lenni.

25. opium (válaszként erre: 23. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 2. 23:27

Az, hogy én megbizonyosodtam arról, hogy valami nem létezik, nem feltétlenül negatív.

Ez annak a következménye, amit eddig láttam, hallottam és tapasztaltam... tények.

24. 4916977221 (válaszként erre: 21. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 2. 13:37
Igaz hogy a barátság nem üzlet. Arra gondolok, hogy ha valamilyen lelki problémád van, akkor csak az érti meg igazán, aki hasonló életet él, mint te. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Mivel sok barátom van, pontosan tudom, hogy melyikükhöz mivel fordulhatok, mert tudom, hogy habár meghallgatnak, támogatnak, de ha nem érintettek igazán a problémában, nem tudnak igazi segítséget adni.
23. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - Opium)
2007. jún. 2. 12:43
Miért van ez a negatív véleményed? Mi miatt?
22. opium
2007. jún. 2. 11:45
határozott véleményem az, hogy "tiszta" barátság nincs!
21. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - 4916977221)
2007. jún. 2. 11:12

A barátság nem üzlet, hogy adok-kapok, s nem eszerint alakulnak ki.

Barátom az, akivel szeretek együtt lenni valami miatt. Lehet teljesen eltérő az érdeklődési körünk, lehetünk teljesen eltérő gondolkodásúak, ha szeretünk együtt lenni, akkor van esélye egy jó barátságnak.

De a barátságot építgetni, ápolni kell. Nem jön magától. Ráadásul nehéz olyant találni, akik csak ketten, kizárva más barátságokat kapcsolódnak. Több barátja is lehet egyszerre bárkinek.

Túl sok azért nem, mert nem fér bele az idejébe az ápolgatás.


Van őszinte barátság, s az igaziak nem múlnak el.

Az a szerencsés, aki ritkán költözik, s a régi barátaival folyamatosan ugyanúgy tudja tartani a kapcsolatot.

A Biblia szerint többet ér a közeli barát a távoli testvérnél.

2007. jún. 2. 10:59
Gyerekkoromból egy barátom sem maradt meg. A jelenlegi barátnőimet felnőttként szereztem és meglepően sok igaz barátnőm lett az utóbbi években. Az a véleményem, hogy csak úgy tudnak igaz barátságok kialakulni, ha ugyanolyan problémák, örömök merülnek fel mindkét fél életében, mert csak akkor segíthettek egymáson érdemben.
19. Zsu77
2007. jún. 2. 10:50

Folyamatos csalódás. Gyerekkori barátnőm szinte teljesen eltűnne, ha én nem hívogatnám. Amióta az eszemet tudom lelki társak voltunk.

Nagyon sok barátom volt amíg rá nem jöttem, hogy hoppá, miért mindig én szervezek programokat az én autómmal sz én költségemre. A háttérbe vonultam és figyeltem, el is maradtak szépen lassan. Abár nálam ez a párkapcsolatokra is igaz. A férjem is érdekből vett el, majd mikor látta, hogy nem vagyok már olyan anyagi és egzisztenciális helyzetben (gyed) szépen lelépett. Így most a kicsimmel apa és barátok nélkül vagyunk.

2007. jún. 1. 13:12
Tapasztalatom szerint van, de nagyon ritka.
2007. jún. 1. 13:08

Szeretném azt hinni, hogy van még őszinte igaz barátság. De a tapasztalatom eddig mást mutat. Jónéhány emberkéről hittem azt hogy igaz barátom, de az élet eddig mindig rácáfolt. A két legutóbbi egyértelműen érdekbarátság volt. Persze a másik fél részéről.Csak az a katasztrófa, ahogy ezeket megélem, mert felér egy szerelmi csalódással, és még évek múltán is könnyekkel küszködve tudok visszagondolni rá, amellett hogy már haragszom is rájuk.

Most figyelmeztetett anyám, hogy ne higgyek senkinek, mert akiket barátomnak hiszek most, ők is csak ki fognak használni!!! Hát lehet így élni? Van értelme így az életnek?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook