Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van jelentősége annak, hogy kimondjuk, vagy éppen nem mondjuk ki azt, hogy "szeretlek"? fórum

Van jelentősége annak, hogy kimondjuk, vagy éppen nem mondjuk ki azt, hogy "szeretlek"? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. máj. 27. 15:55
Jó időben kell mondani.
2014. máj. 27. 15:45
Van.
2013. szept. 4. 08:39
Van, amikor kimondom, van amikor csak éreztetem, van amikor körülírom, van amikor nem kell kimondani, mert anélkül is egyértelmű!
2013. szept. 4. 08:33
van jelentosege,
2012. nov. 13. 13:40
Éreztetni kell, az sokkal fontosabb, mint kimondani. A SZERETLEK szép szó, de akkor teljes, ha van mögötte ÉRZÉS. Ez a nem mindegy. Szép napot!:)
80. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2012. nov. 12. 15:43
Igen fiatalon mondtam amikor úgy éreztem ki kell mondani. Évek jöttek mikor a gyerekeimen kívül nem nagyon mondtam senkinek, valamiért azt hittem elcsépelt semmit mondó, a fiaimnál éreztem szívből igazán a lelkemből tudom mondani.Aztán megint jöttek évek és hoztak sok mindent pl azt a tudást, ki kell mondani mert lehet nem lesz rá alkalom legközelebb. De nem csak ezt mondom ki , a kérlek köszönöm és a sajnálom is a repertoárban van, amikor csak alkalom van rá, nem ömlengve de használom. Ha hálát érzek vagy boldog vagyok vagy sajnálok valamit.... kimondom mert így jobb.
2011. nov. 19. 17:28
Nekem sokat számít. A megfelelő komolysággal persze. A sem jó, ha csak úgy odavetjük egymásnak, de néha kell hallani-mondani.
2011. nov. 19. 15:56

Hát nem tudom.Mi nem mondogatjuk túl gyakran...

De nekem az is fura,amikor a filmekben köszönés helyett mondják a beszélgetés végén a férjüknek, vagy gyereküknek..

2011. nov. 19. 15:51
Számomra nincs. érezni kell, ennyi. Meg nekem van egy olyan érzésem, ha sokat hallom, hogy csak berögzült, üres szavak.
2011. nov. 18. 02:58
oriasi jelentosege van,nekem volt egy exem aki mindjart a kapcsolatunk legelejen megmondta,hogy ne varjam,hogy kimondja azt a szot,hogy szeretlek,mert az o kulturajukban nem szokas,tudomasul vettem es bar tudtam,hogy nagyon szeret,de megis oly nehez volt,ez a szo,hogy szeretlek nekunk noknek vmi csoda.muszaj hallalunk,hogy viruljunk,boldogok legyunk.
2011. aug. 13. 19:49
Én szeretem kimondani,és persze éreztetni is.De ugyanígy jólesne gyakrabban hallani,és érezni.Szerintem van,nekem nagyon fontos,jóleső.
2011. júl. 28. 20:47

Ha túl sokszor mondják ki, a végén elcsépelt lesz az egész, ha nem őszintén mondják.


Régen a barátom mindig mondta napi szinten, napjában 3-szor kb, hogy szeret. Aztán egyszer erről volt szó, hogy mondani kell e ezt ennyiszer... Erre beszólt, hogy: ha nem mondom, megsértődsz... Néztem egy nagyot, hát mondom ezt honnan szedte? Mondtam neki, hogy nem sértődtem volna meg, na és kényszerből inkább ne mondja. Utána mondhatta nekem, hogy szeretlek, nem vettem olyan komolyan tőle.

73. ab4b6bc17d (válaszként erre: 43. - D116a44d35)
2011. júl. 28. 20:17

Már csak ezért is fontos - a te példádon okulva -, hogy egy gyermeknek igenis fontos, hogy érezze, szeretik. Ne csak mutassák, de néha mondják is a szülei.

Én az apámat sosem érdekeltem, de ha lett volna igazi apukám, én is úgy képzelném el, hogy érezteti velem, hogy én vagyok neki a legfontosabb, s ebbe az is beletartozik, hogy ki is mondja, hogy mennyire szeret. Valamiért a Spinédszerekből, Cher apját képzeltem el sokszor apámnak. Ő elfoglalt ügyvéd, mégis mindig szakított időt a lányára...

72. ab4b6bc17d (válaszként erre: 20. - Iviiiiii)
2011. júl. 28. 20:02
Barátnőnek is?
2011. júl. 27. 09:35
Bocs...:-) Megint a rossz tapasztalataimból indultam ki... Nem mintha nekem valaha valaki mondott volna ilyet...:-(((
70. 9536810fa1 (válaszként erre: 69. - Ice kuszi)
2011. júl. 27. 08:15
"a szavak úgyis csak szavak" ... naaaaaa, azért vannak olyan emberek is ám, akik szavainak súlya van... és értéke. ;))
2011. júl. 27. 08:09
Ez egyéntől függ, van aki igényli hogy kimondják, van aki nem! Én személy szerint nem várom el, hogy lépten-nyomon hangoztassák, a szavak úgyis csak szavak, mindenki azt mond, amit akar. Sokkal fontosabb, hogy éreztessék hogy fontos vagyok, illetve ha így van, azt úgyis érzem. Szóval az én (leendő) páromnak nem kell ebbe túl nagy energiát fektetnie!
68. f8528030f9 (válaszként erre: 63. - Szakalyadri)
2011. júl. 27. 07:12
Már most tudod hogy ebben nem vagy egyedül:-/
67. 9536810fa1 (válaszként erre: 65. - Timycat)
2011. júl. 27. 06:23

... az, ha kimondod, még nem akadályozza, hogy éreztesd is! ;)

Megmondom, én el se tudnám képzelni, hogy ne mondjuk... mert ahogy írták alább kis negatív felhanggal, olyan mint a köszönés... természetes, és könnyen jön, ha valóban szeretünk, és teljesen mindegy - szerintem -, hogy a párunkról, a gyerekünkről, az anyánkról vagy a barátunkról/barátnőnkről van szó. Mindegyikkel éreztetni kell a törődésünket, a figyelmünket... ééééés iiiigen, jó kimondani, és jó hallani... és jó látni a mosolyt hozzá. :)

Amúgy meg, ha nem szeretek, eszembe se jut, hogy mondjam... és a hiányát se érzem olyankor. :)


Számomra ez a "hát nem érzed?", meg ... "érezned kell"... kicsikét éretlen... mármint érzelmileg...

... de újra írom, a természetesség a fontos, hogyan jön, mert ha erőltetjük, akkor hazug lesz, ha nem is az érzés, de a tálalás tuti. :o)

66. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2011. júl. 27. 01:05
Mindenképpen.Rossz nem mondani is,meg rossz nem hallani is.És ugyancsak:nagyon jó mondani is és nagyon jó hallani is.Bár itt szerintem hatványozottan igaz az,hogy jobb adni,mint kapni...:)
2011. júl. 26. 23:39

Érdekes kérdés.

Párommal évek óta nem mondtuk egymásnak, mármint így expressis verbis, hogy "szeretlek". Csak akkor szoktuk kérdezni egymástól, hogy "szeretsz" vagy "már biztos nem szeretsz" amikor valami baj, feszültség van. A válasz pedig erre sem a "szeretlek" hanem a "nem érzed?" "persze" vagy csak szimplán közli hogy hülye vagyok és megölel.

Amikor minden rendben van akkor valahogy fel sem merül a kérdés vagy az igény a kimondásra, mert tudom, érzem, hogy szeret és ezzel ő is így van.

Tudom ez így nem hangzik túl romantikusnak, tény inkább realisták vagyunk. Én is az éreztetés mellett teszem le a voksomat.

De ma majd ha mellébújok mondom neki, kíváncsi vagyok a reakcióra

64. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Jéghegy)
2011. júl. 26. 23:11
az a fontos amit érzel
63. szakalyadri (válaszként erre: 50. - F8528030f9)
2011. júl. 26. 23:08
Most elszomorítottál:(
62. 9536810fa1 (válaszként erre: 59. - Bun Csilla)
2011. júl. 26. 21:50
... ez mindenkiből a saját mentalitása szerint jön, nem kell erőltetni... mindenkit úgy fogadott el a párja, úgy szeret, amilyen... ha nem mondja, akkor úgy... ha feszt mondja, akkor úgy.... ahogy jöööönnn, és ahogyan természetes, úgy a jóóó! :)
61. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 18. - 53dfddad18)
2011. júl. 26. 21:48
Igen, hisz ő is viszonozza.
60. Ami.
2011. júl. 26. 21:03
Nem értem,miért kéne mondani,ha nem így van??? És szerintem egy okos ember meg tudja különböztetni,hogy mi jön szívből,és mivel akar csak az ágyába cipelni...
59. Bun Csilla (válaszként erre: 48. - Ami.)
2011. júl. 26. 21:03
Én nem tudom elképzelni hogy mindennap mondjam hogy szeretem, hisz tudja érzi, úgy érzem az már olyan lenne mint a köszönés mikor találkozunk. Szia mert így szokták! De a Szeretlek szó mögött más is van tele érzelemmel ami nem csak egy szó.
2011. júl. 26. 21:02
Nagyon nagy jelentősége van ha igazán szereted.Ha nem akkor nem is tudod olyan hévvel mondani.
57. 79af9b9dcb (válaszként erre: 54. - Kagylo30)
2011. júl. 26. 20:59
:D
56. Bun Csilla (válaszként erre: 52. - Dryad)
2011. júl. 26. 20:59
Teljesen egyetértek veled! Jól esik kimondani és nagyon jó viszont hallani, de nem mindennap! Nem az a lényeg hogy mindennap bizonyítsuk szavakkal hogy szeretjük a másikat inkább éreztetni kell. Egy-egy különleges pillanatnál pedig csodálatos érzés kimondani ezt a szót!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook