Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt 1-es típusú cukorbeteg, akit műtöttek altatva? fórum

Van itt 1-es típusú cukorbeteg, akit műtöttek altatva? (beszélgetős fórum)


2023. aug. 13. 07:59

Több orvosom azt mondta, hogy nincs kis és nagy műtét, csak műtét. És már az altatásnál indul a kockázat.


Az, hogy műtét közben olyan történik, ami kockázatot jelent, mindenkinél igaz, nem csak az időseknél, cukorbetegeknél, stb.


Az altatóorvos, ki fog kérdezni, az összes vizsgálatod leletét átnézi és az alapján fog altatni. Sajnos a legnagyobb odafigyelés mellett is lehetnek problémák, de általában nem szokott lenni.


A tesóm 1-es típusú cukorbeteg. Amióta az, kétszer volt altatásos műtétje és legalább 10x volt epidurális érzéstelenítése. Sosem volt gond ezzel, pedig a vérnyomása is magas (kezelt) a cukorbetegség mellett és nyugtatót is szed, hogy tudjon aludni.


Tehát, ne izgulj! Tudom, hogy nem fog menni;)

Az altatóorvosnak mondj el mindent, a félelmeidet is! El fog mindent mondani!

5. bnedora (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. aug. 13. 00:18
Az, hogy friss regisztrált, oké, de legalább, ha nyit egy fórumot, akkor reagáljon is a hozzászólók írására.
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Elefánt3)
2023. aug. 12. 22:03

Azért kellett egy regisztráció, hogy vadidegenek tapasztalatai megnyugtatóbbak legyenek, mint amit az orvos mond?

Szerintem nem te vagy és leszel az első cukorbeteg, akit altatnak, ez egyáltalán nem kizáró ok. Hidd el, tudják hogy mit kell csinálniuk ilyen esetben :DDDDDDd

3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Elefánt3)
2023. aug. 12. 19:41

Majd amikor az altató orvossal fogsz találkozni ő mindent elmond. Gondolom az foglalkoztat hogy nem ehetsz és inzulinoznod kell magad.Mi fog történni.


Nekem úgy mondta (én 2 tip.vagyok). Mivel nem ehetek,nem szabad hogy a cukrom megemelkedjen... Legyél bizalommal,tudják a dolgukat,sikerülni fog.

2023. aug. 12. 18:03
Mi a különbség altatás szempontjából, hogy 1-es v. 2-es cukorbeteg valaki. Én 2-es típusú cukorbeteg vagyok, és altattak már, igaz nem hosszú ideig, vastagbél tükrözés miatt. Előtte a tisztítás miatt ennem sem volt szabad, csak sima húslevest, féltem én is, de nem volt probléma.
2023. aug. 12. 16:59

1-es típusú cukorbeteg!!

Nem a 2-es.


Sziasztok!


Ha van itt 1-es típusú cukorbeteg, akit műtöttek altatva megosztaná a tapasztalatait.


Mi van ha leesik közben a cukor?

Mérték közben a cukrot?

Miket mondott az altató orovos előtte?

Mennyire időre altattak?

Milyen műtét volt?

Minden érdekelne.


Nagyon szépen köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook