Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van ennek valami különösebb funkciója? Valaki találkozott már ilyennel? fórum

Van ennek valami különösebb funkciója? Valaki találkozott már ilyennel? (tudásbázis kérdés)


12. timycat (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 23. 21:26
Én is üvegfóliáznám, némelyik nagyon szép
2021. márc. 23. 21:24
Lichthof. Fény és szellőzés. Én tuti nem falaztatnám be (másrészt egy társasházban nem is lehet ezt csak úgy random) a nagyon régi házakban ez tipikus, ad egy feelinget.
10. kisj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 21:02

Az a "kéményszerű cső" a légakna, vagy ha úgy tetszik világítóudvar. Leánykori nevén: lichthof.

Ablakot társasházban csak úgy befalazni nem igazán lehet. Konyhablakot meg igazán kár lenne befalazni. Hová távozna a kajaszag?

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 18:49

[link]


Akár csináltathatsz is a rámába üvegessel, valami olyan üveget, ami nem látszik át, de olcsóbb. ha veszel üvegfóliát.


[link]

2021. márc. 23. 18:35

[link]


Értelme: szellőzési lehetőség és némi fény, ha ha magasabban vagy.


A konyha ablakot ne falaztasd be! Ha régi típusú a ház, akkor a felső ablakokat ki tudod nyitni, ahol szintén jön be a levegő, azaz nem lesz kaja szagú az egész lakás.

Tegyél rá függönyt és már nem látnak be.

7. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 17:23
Simán szellőztetésre vannak. Nekünk több helyen is van ilyen, régi építésű (100+) házakban még ez volt a divat. Nekem van fürdőben, és konyhában is olyan, hogy a házon teljes hosszban megy végig egy akna, ami fent lyukas, és abba az aknába nyílik a lakásoknak ablaka. Ezek ilyen kisebb ablakok. Valóban furcsa, de régen még nem volt levegőcserélő rendszer, így oldották meg. Sőt konyhákban az elszívó is ide volt kivezetve. Mielőtt befalaztatod azért beszélj a közösképviselővel róla.
6. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 16:55
valami szellőző lehet, ott jön be vgy megy ki a levegő.
5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. márc. 23. 16:46
* amiben. Bocsi.
2021. márc. 23. 16:41
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 15:45

Ez komoly?

Andi megadta a választ.

Nekem magasan van a fürdőbe,kicsi,ráadásul tejüveg.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 15:41
Jön be rajta a levegő. Amibe van oxigén. Tudsz szellőztetni, kimegy a pára, nem penészedsz be.
2021. márc. 23. 15:36
Nem rég költöztem fel vidékről Pestre, vettem egy lakást. Nem újépítésű, sőt kimondottan régi. Második emeleti, kicsit sötét de jó áron volt és így legalább úgy szépítgetem majd ahogy csak akarom. Viszont amit nem értek, azok az ablakok. A fürdőben egy ilyen kéményszerű csőre nyílik egy ablak, és nekem vidéki lánynak ez fura. Mi célt szolgál, mi értelme? A kilátás sem a legszebb na, meg ha fúj a szél akkor dobol, susog, meg olyan hangja van mintha fémlemezeket csapkodnának egymásnak. A másik ablak ennél kisebb, a konyhában van a mosogató felett, és egyenesen a lépcsőházra néz. Ami szintén nagyon fura, mert látom, ha mászkálnak, ráadásul nagyon be is hallatszik, ugyanis régi típusú ablakról van szó. Ráadásul kintről is az lát be a konyhámba aki csak akar. Most vettem rá egy kisebb függönyt, és tervezem, hogy befalaztatom mert nagyon zavar, de gondoltam megkérdezek itt pár embert hogy ezek az indokolatlan ablakok úgy mi célt szolgálnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook