Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van egy, ma 8 hónapos kisfiam. Hogy tudnám leszoktatni arról, hogy a szekrényeket kipakolja? fórum

Van egy, ma 8 hónapos kisfiam. Hogy tudnám leszoktatni arról, hogy a szekrényeket kipakolja? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
44. nyuszko83 (válaszként erre: 37. - Moncsy85)
2010. jan. 28. 10:13

Nem tudom konkrétan ki támadott téged....

Docens véleménye egy vicc. Nem értem mitől kapott röhögőgörcsöt, de jó lenne ha leírná.

2010. jan. 28. 09:45

sehogy ne szoktasd le, hiszen a pakolás a tanulási folyamat része, most kezd neki kinyílni a világ

max. tegyél nyitásgátló cuccot a szekrényajtóra, ha ennyire zavar

egyébként ezt minden gyereknél el kell viselni, ez a korszak sajátossága, ez a normális, örülj neki, hogy pakol és kíváncsi

42. sitecom (válaszként erre: 37. - Moncsy85)
2010. jan. 28. 08:52

king:) most vettem csak észre,hogy irod rá csapsz a kezére...hát te tudod...viszont szerintem csapkodja majd öket eleget a sors az életük során én miért tenném...föleg egy kis csöpségnek


moncsi nem megvédtelek,csak leirtam a véleményem:)rengeteg türelemmel és szeretettel szuper kis srácot fogsz nevelni,és ne vegye el a kedved a kérdezéstöl itt egy pár hozzászolás....:)

2010. jan. 27. 20:56

En lattam valahol egy nagyon praktikus megoldast.Ha a szekrenyek ajtajan van fogopant,vagy csak diszgomb fele,akkor muanyag U

alaku targyat huztak ra,es nem tudja a kisgyerek kinyitni.Ocsemnek is van egy 14 honapos kisfia,allandoan,a konyhaszekrenyben az edenyeket pakolassza.Na meg a W.C-t szereti,felnyitja a tetejet,es a vizben pancsikol.Multkor a TV tav-

iranyitojat,dobta a W.C-be,kikellett cserelni.

Amit o eler,oda olyan dolgokat kell tenni,amiert nem kar,hogy jatszik vele.

2010. jan. 27. 20:23
Sehogy - ennyi idősen ez a dolga. Rendezd úgy a holmikat, hogy nyugodtan pakolhassa.
39. sajert
2010. jan. 27. 20:12
Írtam, hogy az én gyerekem is pakolós. Ő nem szekrényekre specializálta magát, hanem pl. autókat, kockákat, játékokat stb... 9 hónaposan állva, oldalazva közlekedett a kanapé mellett: a jobb oldaláról hordta át a játékokat a bal oldalára, és vissza, egyenként. Ezzel egy jó fél órát is eljátszott :-D.
2010. jan. 27. 12:09

Sehogy ne szoktasd le ez életkori sajátosság!

És még tartani fog egy darabig:)

Én úgy próbálom terelgetni h vannak olyan helyek ahonnan pakolhat és vannak olyanok ahonnan nem.

Így nem veszti kedvét és érdeklődését a világ felfedezésében,de legális keretek között csinálhatja:)

37. Moncsy85 (válaszként erre: 36. - Sitecom)
2010. jan. 27. 11:34

Köszönöm szépen a válaszokat a többieknek és neked azt hogy "megvédtél". Nem tudom hogy ha valaki feltesz egy kérdést azt miért kell rögtön támadni: Szerintem ez bunkóság a javából. Én is foglalkozok vele, hisz azért szültem és vagyok itthon vele. A fiam nem neveletlen, az neveletlen aki azt ítra hogy "...nevelni kellene" Neki vagy nincs gyereke vagy ő a megtestesült tökély a gyerekeivel együtt.


Köszönöm a segítséget a többieknek!

36. sitecom (válaszként erre: 35. - Kingi7)
2010. jan. 27. 06:55

:) minden gyermek más ,és más.ugy mint az édesanyjuk.minden nevelés...foglalkozás,törödés is más.képzeld,ha mindenki egyforma lenne...:)

itt adott volt egy kérdés sokan irtak rá,hisz olyan cipöbe járnak ,jártak.senki nem irta,hogy biztos minden gyermek a világba ugyan igy pakol..:)

az enyémek pakoltak...viszont nem neveletlenek ezért.én ennyit irtam.

nekem,nem jelentett soha gondot,hogy pakol.azért vagyok itthon vele,hogy vele foglalkozam.az én picimet max 10 percre köti le egy mesekönyv/van neki böven/viszont egy konyhaszekrény alsó polca...na az szuper...mert öt ez érdekli.cd lemezek válogatása isteni mulatság számára...mert öt ez köti le.

igen az utcán is vanak szinek,csak ö nem ott tanulta meg.nem érdekelte másfél évesen a lámpa...öt a néni bácsi gyerekek ...érdekelték.

mindenki a saját belátása szerint nevelgeti a piciket különbözö modszerekkel...aztán majd mindenki meglátja 16-17 év mulva mit is hozott ki a csöpségböl.:)én meg vagyok elgedve a 17 éves gyerköceimmel...remélem a picinél sem lesz csalodás....:)

35. kingi7
2010. jan. 26. 14:27

Komolyan kezdek csodálkozni, ezek szerint a rokonságunkba minden gyerek diletáns volt, mert nem pakoltak, mi sem, a terítőt nem húztuk le és nem rámoltuk ki a szekrényt, hát már nagyon kiváncsi leszek! 2 hónap és 8 hónapos lesz a kicsim... jelentkezem :)

sokszor magyarázni, nem szabad, így szép, meg jó, meg ha anyának pakolnia kell nem tud veled játszani, kicsit a kezére csapni, ha olyan helyre nyúl ismételten... csak sok idő...


A színeket könyvből s megtanulhatja, amikor leülsz vele, vagy ha mész a forgalomba,piros autó..stb

Miért kell hagyni???

van olyan ismerősőm akinek 2,5 éves és mindig mindent kipakol, de csak vékonyka kis óvatos hangon rá szól ,"nem szabad" nos a határozottság szerintem sokat segít...


hangsúlyozom 2 hónap múlva beszámolok!

34. 3905593a64 (válaszként erre: 32. - Sitecom)
2010. jan. 26. 09:57
Én is csak azt tudom irni,hogy teljesen igazad van..
33. kacago325 (válaszként erre: 32. - Sitecom)
2010. jan. 26. 09:56
Nagyon igazad van!
32. sitecom (válaszként erre: 27. - 0a6ce1d48d)
2010. jan. 26. 06:32

nem hiszem,hogy nevelés kérdése lenne...

mit nevelsz egy 8 hos kicsin???

mint irtam az enyém is pakol,de nem neveletlen...ismerkedik,....ennyi.

az a dolgunk,hogy ami veszélyes lehet rá feljebb tesszük...

pl az enyém igy tanulta meg a szineket..piros lábas,kék zokni,stb..

szoval ez nem a neveletlenséghez tartozik.

31. sajert
2010. jan. 25. 23:11

Én is megmutattam neki, hogy melyik szekrény pakolható, a konyhába is volt egy kijelölt baba-szekrény, meg a szobába is. És csak rakodott ki-be, ki-be... Meg adtam neki műanyag dobozt, meg sok kacatot és azt is pakolgatta. A fiam mindig is pakolós volt/van.

Már nem pakol (2 éves), csak a hálóba az alsógatyás, zoknis, harisnyás fiókjait. Múltkor jött ki a hálóból alvás után, és a fejére húzta az egyik alsógatyáját (amit nem használunk, mivel még pelus van rajta, de azért néha bepróbálkozok, és cirka tíz percig száraz is marad) :-DDD.

30. Ymanie (válaszként erre: 27. - 0a6ce1d48d)
2010. jan. 25. 22:47
A pakolásból nem lehet kinevelni egy gyereket.Majd leszokik róla.Nekem is pakolt mind.
29. globus
2010. jan. 25. 21:00
A mostani Li.l-es katalógusban van védelmi arzenál ilyen balesetek ellen :)
2010. jan. 25. 19:22
Ha te nem tudod, a saját anyja, akkor mi hogy tudnánk???
2010. jan. 25. 19:19
Elfogott a röhögőgörcs. Talán nevelni kellene.
26. kingi7 (válaszként erre: 20. - 7c79ff1565)
2010. jan. 25. 15:48
Látom, te foglalkoztál vele sokat :) dicséretes :)
2010. jan. 25. 14:46
Nálunk a gyerekzárak váltak be.Sőt mi még a wc-re is azt tettünk,mert oda is előszeretettel pakolt a drágám.
2010. jan. 25. 07:36

az én kicsim most két éves..és elöszeretettel pakolja a konyhaszekrényböl a lábasokat...a zoknis fiokot....nyakába a melltartómal rohangál,ha megkaparintja...és még sorolhatnám...:)

majd leszokik róla...ne agodj... a két nagy fiam már nem pakolja,még akkor sem ha kupi van a szekrényükbe:)))))))))

23. globus
2010. jan. 25. 00:35

Jajj, de aranyos :))

Ezek szerint minden gyereknek van rakodós korszaka. Mi szereltünk a szekrény felső élére egy kallantyút. De mindig talált helyette más pakolászást :D

2010. jan. 25. 00:09

Szerintem sehogy!

Nekem is van egy 19 hós kislányom. Imád pakolni, rámolni. Általában a ruhákat és a műanyag edényeket szedegeti ki. A ruhákat együtt szoktuk visszapakolni. Segíts anyának elrakni!- felkiáltással. (El lehet gondolni, hogyan van visszarakva :DDDD) És mindig megtapsolom, hogy milyen ügyes!! (Meg Ő is magát....:DD)

De tényleg kell neki sikerélmény! Szerintem hagyni kell, előbb-utóbb úgyis abbahagyja.

Engem nem idegesít, de a nagyobb lányom szobájába nem hagyom garázdálkodni. (Mondjuk Ő már összekötötte a fogantyúkat, így nem is nagyon tud ott ügyködni. :DD)

2010. jan. 25. 00:01
Zárd be a szekrényt.....Én is ezt csináltam mikor a pakolos-korszakban voltunk:D
2010. jan. 24. 22:39
az én kisfiam nem pakol de régebben se pakolt. most lett két éves, de sose pakolta ki, mert rászóltam, és megmutattam neki, h van saját polca a szobájában, ott lehet pakolni. Persze volt olyan, h kinyitotta a z ajtókat, és kivett egy két dolgot, de azt mndig visszarakta, vagy elvitte magához játszani.
19. misz
2010. jan. 24. 19:47

Én annak idején a kislányommal úgy csináltam, hogy miután már a létező összes fiókból kipakolt, kiválasztottam egy központi helyen lévő szekrényt. Oda bepakoltam a műanyag edényeket és megmutattam neki, hogy azt szabad pakolni, a többit nem. A többit gumiszalaggal nyithatatlanná tettem. Egy darabig még próbálkozott a többivel is, de nem tudta kinyitni és én is mindig mondogattam, hogy nem lehet, nem szabad. Elhívtam az ő polcához, és mondtam, hogy ezt lehet.

És egy idő után már nem ment a többihez, a biztonsági zárat is le lehetett venni. csak azt az egyet pakolászta. Aztán egyszer csak már kinőtt belőle. :)

2010. jan. 24. 19:00

Hát szerintem úgy, hogy biztonsági zárat szerelsz fel a szekrény ajtókra. Ez lehet egy egyszerű befőttes gumi is, összegumizod a szekrény "gombjait". Így egy idő után tudni fogja, hogy hiába próbálja, nem tudja kinyitni, és ráun. Persze nem két perc alatt. Egy 8 hónapos még ha épp abban a pillanatban fel is fogja, hogy neki azt nem szabad, két perc múlva elfelejti, és nem rosszaságból, de megint megteszi.

Egy kicsit lehet macerás lesz neked, de talán beválik.

2010. jan. 24. 17:24
Sehogy, de meg lehet tanítani nekik, hogy melyiket tilos! Az én 15 hónapos kisfiam tudja, hogy melyiket nem szabad. Amúgy most is a rendetlenség közepén ülök. :) Reggel kezdi, én ezt-azt visszateszek, aztán következő reggel összepakolok mindent...és ő kezdi. Majd megunják egyszer.
16. kingi7
2010. jan. 24. 17:24

Hát nem tudom...anyu minket úgy szoktatott le róla-bátyám, meg engem, sikerrel!- hogy rengetegszer elmondta, hogy nem szabad, a terítő az úgy szép ha ott van...stb..nem tudom, hogyan fogom alkalmazni, egy dolognál bevált a lányomnál, ha a kezét csapdossa, és elmondom, hogy nem szabad, mert fáj anyunak és megfogom a pici kezét... már nem csinálja, csak ha csörgőzik...

Szerintem egyszerűbb türelmesen mondogatni, mint mindent elzárni-ami lehetettlen- de majd tesztelem :) beszámolok róla!

2010. jan. 24. 17:23
Ha hagyjuk pakolni, egy idő után abbahagyja.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook