Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e "dugi"pénzetek, azaz "aranytartalék"? fórum

Van-e "dugi"pénzetek, azaz "aranytartalék"? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. febr. 2. 23:37

van még egy kevés, de ki tudja meddig?

én is úgy vagyok vele, hol kiveszek belőle, hol teszek hozzá. de sajnos mindig többet kell kivennem, mint amennyit vissza tudok tenni :(((

2010. febr. 2. 23:34

Sziasztok!

Nekem nincs!

Közös a bevétel, közös a kiadás, közös a letett pénz, közös a hitel.

(De ha akarnék dugipénzt letenni, azt a férjemnek adnám megőrzésre! Komolyan mondom, amit adok neki hónap elején, hogy ne legyen pénz nélkül a munkahelyén sem, az még hó végén ugyanúgy meg van!)

39. Kund Abigél (válaszként erre: 37. - E3cb7b027d)
2010. febr. 2. 20:28

Nem is azt mondtam, hogy a kevés mindig relatív, hanem hogy néha az. Természetesen van olyan, aki bárhogy húzza is össze a nadrágszíjat, nehezen jön ki a havi bevételből.

Főiskolás koromban volt egy kérdőívezési gyakorlatom. Két családra nagyon jól emlékszem. Az egyikben volt a havi bevétel x ezer forint, mégis előfordult, hogy nem tudtak számlát kifizetni. A másikban meg feleannyijuk volt, mégis kifizették. Pedig nagyjából azonos méretű volt a lakás, a család is. Csak az utóbbiban még beteg testvér is volt, aki folyamatos ápolásra szorult.

Nem minden ember képes beosztani a pénzét. Ugyanannyi bevétel némelyeknek kevés, másoknak elég, van akinek meg még félretenni is sikerül belőle.

2010. febr. 2. 19:24
Van, és hol apad, hol dagad, szükségtől függően.
37. e3cb7b027d (válaszként erre: 30. - Kund Abigél)
2010. febr. 2. 18:38
Ez mind oké, de ha valakinek csak 30valahányezer a "bevétele", arra nem elég szerencsétlennek, hogy kifizessen mindent.. És még az étkezés még csak piripócson van.. Szegénykém a minuszból hová tegyen félre?
2010. febr. 2. 18:35

Nekem abszolút de nincs semmi dugipénzem, amint van egy kis elkölteni valóm el is költöm.

Viszont a barátom baromi ügyesen be tudja osztani, nem tudom hogy csinálja, de mindig van neki.

Tudom hova dugja, de nem számolom. :-DDDDDDD

2010. febr. 2. 18:06
nincs!!!
34. etikat
2010. febr. 2. 16:24
De jó lenne, most jól jönne :)
33. Kund Abigél (válaszként erre: 32. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 16:21
Biztos elnéztem. :P
32. kefekötőke (válaszként erre: 31. - Kund Abigél)
2010. febr. 2. 16:20
Nekem van olyanom? Én nem tudom ezket a finomságokat itt.
31. Kund Abigél (válaszként erre: 29. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 16:08
Jó a naplód. :D
30. Kund Abigél (válaszként erre: 28. - E3cb7b027d)
2010. febr. 2. 16:05
A kevés jövedelem néha relatív. Van, aki ugyanannyit kap egy hónapban, mint mi, de folyamatosan szenved, hogy nem jön ki belőle. Mi meg félre tudunk tenni, mert megnézzük, mire adunk ki, mire van szükség. És néha kevésbé fontos dolgok is beleférnek a költségvetésbe.
29. kefekötőke (válaszként erre: 27. - Kund Abigél)
2010. febr. 2. 16:05

Így már egészen normálisan hangzik.Nem dugi,hanem gazdálkodtok.

Okosan,megfontoltan kb én is így képzelem.

28. e3cb7b027d (válaszként erre: 26. - E3cb7b027d)
2010. febr. 2. 16:01
De mondjuk sajnos akadnak olyanok is, akiknek annyira kevés a jövedelmük, hogy akárhogy próbálnak félre tenni, nem tudnak. Akinek van lehetősége, azért spóroljon, ha lehet :)
27. Kund Abigél (válaszként erre: 20. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 16:01
Én máshogy értelmezem a dugipénzt. Inkább félretett pénzként. Nem eldugom, hogy majd aztán ne tudjam, merre van, hanem félreteszem, vagy épp nem nyúlok hozzá. De így a bankban van, meg hosszabb távra egy életbiztosításban. Ha most valaki azt mondaná, hogy ki kell fizetnünk 100-200 ezer forintot, nem esnénk kétségbe, pedig én már két éve vagyok itthon a gyerekkel, a férjem meg közalkalmazott, átlagfizetéssel.
26. e3cb7b027d (válaszként erre: 1. - Abe2239a42)
2010. febr. 2. 15:57
Ez nagyon bölcs dolog, ha valaki spájzol mindig, így nem érheti kellemetlen meglepetés. Soha nem tudni, hogy mire kerül a sor, kell egy kis vésztartalék.. Egyetértek veled!!
2010. febr. 2. 15:38
van
24. caffi
2010. febr. 2. 15:24
Nekem sincs....bár mindig eltervezem h teszek fére,de nagyok a gyerekek,így sokba is kerülnek:)....A férjemnek viszont van:)....de ahoz nem férek hozzá:(....De mindig kisegít,ha kedves vagyok:):):)
23. e7f77718bc (válaszként erre: 20. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 15:22
Jaj, de is jó volt az a KST - 13. fizetés.:)
22. globus (válaszként erre: 20. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 15:20
Én is találtam egy kétszázast a kabátom felső zsebében. Még éppen idejében, hogy el tudjam költeni a postán :)
21. kefekötőke (válaszként erre: 19. - Szanád)
2010. febr. 2. 15:19
Ezt most bóknak kell venni? Vagy más előitéleted is van?
20. kefekötőke (válaszként erre: 16. - Kund Abigél)
2010. febr. 2. 15:19

Azért mert a "dugipénz" nem más mit saját magad becsapása.Hiszen ez Te vagy Ti pénzetek.

Ha valaki ilyenre vetemedik, hogy saját maga elől dugja el ( mert nem ám a társa elöl)

az azért van mert nem bízik saját magában sem.

Nem tudom ha megkérdezném mi az a KST? tudnád-e?


Most ne menj guglizni!

Na az ilyen volt csak hivatalos.A fizetésből mindn hónapban levontak egy az egyén által meghatározott összeget, amit aztán decemberi fizetéssel megkaptak persze kamat nélkül.

" jajdejófizettékakstét" felkiáltással mentek a boltba megvenni a legújabb kütyüt,mások másra költötték,de számomra ezek az emberek mindig a gyenge emberek csoporjába tartoztak.

Tehát szerintem a pénzzel akármennyi ,gazdálkodni kell írni pontosan mire,mennyi megy el,a prioritásokat figyelembevéve.Jó ha konyhapénz nem folyik össze a család egyéb kiadásaival.

Nálunk is volt régen olyan -persze tudtam hogy jó szándékból- egy régesrégen elfeledett pénzt találtam egy mappában.

Akkor kezdtem el foglalkozni a család takarékoskodási ügyeivel komolyabban.

19. szanád (válaszként erre: 12. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 15:17

mielőtt megnéztem az adatlapodat , tudtam hogy csak férfi lehetsz... ))

miért butaság ?

2010. febr. 2. 15:17
nekkunk soha nem volt.ugy jarunk egy mas zsebeben(nem csak)mint a sajatunkba.keves penzunk van.de ameddig van mind ketonknek van,mikkor nincs senkinek nincs.egyut beszeljuk meg ,ha vallamit veszunk.
2010. febr. 2. 15:14

Sajnos, vagy nem sajnos mióta Angi lányom megszületett azóta nincs egy vasam sem... viszont a lányunknak mindene megvan!


De elhatároztam a mai nappal,hogy kicsit spórolok, mert karikagyűrűt szeretnék venni (180EFt)

16. Kund Abigél (válaszként erre: 12. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 15:02
Miért butaság?
15. Kund Abigél (válaszként erre: 11. - BollerKrisz)
2010. febr. 2. 15:01

Külön bankszámlánk van, így kerültünk össze, nem változtattunk rajta. Nekem nem furcsa.

Általában ő fizeti az összes számlát, én meg bevásárolok. De van itthon egy kis dobozunk, abban mindig van pénz, ha kell, csak kiveszek belőle.

2010. febr. 2. 15:01
A párom a "közösből" nagyon sok gyerektartást fizet...... ez bánt,de elfogadtam....egy kicsit ezért is akarok spórolni,mert nagyon ki van számolva a koszt pénzünk.Ami igazábol bánt,hogy a gyerektartás felett még igy is költ a gyerekre.... soha nem tettem neki szóvá és nem is fogom,mert Őt igy fogadtam el,hogy tudtam.....
2010. febr. 2. 15:00

-:) Pontosan a közelmúltban történt az eset-:) Mondatam a férjemnek, hogy legyen kedves, vegyen le pénzt a kártyámról, mert valamire kellett:)


Jött haza lobogtatva a kártyát, hogy : Na mi újság, kedvesem..? lassan több pénzed lesz mint nekem-:)Persze számlaegyenleggel vette le a kért összeget-:) Jó nagyot nevettünk..ugyanis mindig azt mondom, hogy nincs pénzem:)

12. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Abe2239a42)
2010. febr. 2. 14:59

Nem tudom szabad -e ide beleokoskodnom?

A kérés az,hogy bűn-e?Szerintem nem bűn,hanem butaság.

De én többet nem is merek itt mondani,hátha valaki azzal vádol meg,hgy osztom az észt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook