Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megkérdezhetem mennyi félretett pénzetek van, amihez nyúlni tudtok? fórum

Megkérdezhetem mennyi félretett pénzetek van, amihez nyúlni tudtok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. tumbo2 (válaszként erre: 83. - Csemár)
2022. okt. 24. 10:58
én sem,de mivel itt senki sem ismer senkit? a temetésre félretett pénzem van.de igyekeznem kell,mert lehet mire meghalok,nem lesz elég.az anyám kívánsága az volt,hogy az összes távoli pereputty jöjjön el,lássuk őket vendégül.de aztán jött a kovid,tán tizenöten voltunk,utána mindenki húzott haza.
83. csemár (válaszként erre: 38. - Gyöngy:))
2022. okt. 24. 08:14

Akár Eszter, akár Emma, akár irigy, akár csak tájékozódni szeretne, én azt gondolom, hogy igen illedelmesen fogalmazott meg egy eléggé indiszkrét kérdést.

Én a szomszédomtól se kérdeznék ilyet, de még egy rokontól se.

82. 55Judit (válaszként erre: 81. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 22. 16:19
A kopasz kiwinek kicsi gyümölcsei vannak. Ami már termett, azt most fogom kiszedni, nem tudtam öntözni és majdnem kiszáradt. A másik fajta kicsit nagyobb szemű, ez jobban bírja, megtartom. Ebből 2 tő termős van, és 1 tő porzós. Jövőre teremnek először. A másik fajtához nem kell porzó. A neve Issai kivi, olvassál róla.
81. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 80. - 55Judit)
2022. okt. 22. 16:10

de a tied az terem?

szép nagyok a gyümölcsei?

80. 55Judit (válaszként erre: 79. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 22. 15:10
Attól tartok nem sokat tanulhatsz kiwi ügyben tőlem. Erre a fórumra tegyél fel kérdéseket, itt nálam okosabbak vannak: [link]
79. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 74. - 55Judit)
2022. okt. 22. 15:04
Nagyon köszi az infódat, lehet, majd rád írok.
78. 55Judit (válaszként erre: 71. - 55Judit)
2022. okt. 22. 14:33

Ma leszedtem 4 nagy lavór datolyaszilvát. Van még a fán, a teteje rajta is marad mert nem tudom leszedni.

Van már eltéve ivólé, lekvár, tele az aszaló is. Aszalok amennyit csak bír a gépem, közben érlelek is napi pár szemet frissen fogyasztásra. Az utóbbi száraz időszak kedvezett a kései fajta fügéknek, szépen aszalódnak a szemek a bokrokon. Hát, ilyen az élet errefelé.😀

77. 55Judit (válaszként erre: 77. - 55Judit)
2022. okt. 22. 12:17

Van egy kis időm, most megakartam keresni neked azt a gerinctornát amit fiam kinyomtatott annak idején, de nem találom. Helyette ezek a cikkek vannak, nézzél rá, hátha találsz hasznosat. [link]

Ezek nagyon jók:

[link]

[link]

Itt meg egy rakás gerinctorna, szemezgessél: [link]


Ez meg az 5 tibeti rítus: [link] Ezt csinálom kevesebb ismétlésszámmal mint ahogy bemutatják. Gerinckímélő, és nagyon jó hatása van az egész szervezetre.

76. Myra (válaszként erre: 72. - 55Judit)
2022. okt. 22. 10:58
Erdekelnenek ezek a gyakorlatok, segitenel ebben ha te mar kiprobaltad es sikerult? Hol talalom stb. Akar privatban is .Koszonom , ha segitesz.
75. ,zumba (válaszként erre: 64. - Liliom10)
2022. okt. 22. 10:42
Ez így van. Nálunk sincs semmi vegyszer használat. A bolti bio-nak nevezett termékekkel szemben is vannak fenntartásaim: nem egy bio termsztésből származó árut vont már vissza a Nébih. Csak a sajátban bízom.Minden ősszel hálát adok a sorsnak, hogy mennyi termésünk lett.
74. 55Judit (válaszként erre: 65. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 22. 08:47

A neten megtalálod a fajtákat és a nevelési módját is. Ha van kedved mások tapasztalatai alapján okosodni a témában, ajánlom az index fórumon a kiwis témát.

Kezdésnek annyit, hogy magról nem érdemes vetni több okból is. Felejtős, nem sorolom.

Az se mindegy hogy szőrös vagy kopasz kiwit szeretnél, mert a nevelésében, és eltarthatóságában is nagy különbség van. Nekem kopasz kiwim van. Mindkét fajtához kell támrendszer, mindkét fajtának más.

Nagyon szuper hogy kiwi tartásra szánod el magad. Ha ügyes leszel sok örömöd lesz benne. Az országnak bármelyik részén telepíthető.

73. tumbo2 (válaszként erre: 63. - Liliom10)
2022. okt. 22. 08:37
nekem is mondták,adjam el,költözzek be a városba.a negyedét sem kapnák,amenyibe ott egy kis lakás kerül,ha van egyáltalán,meg milyen környéken?
72. 55Judit (válaszként erre: 59. - Timycat)
2022. okt. 22. 08:26

Csak most olvastam. Ez szuper! További javulást kívánok!


Nekem ezek szerint mázlim volt a Youtube videókkal és a google keresővel, mert nekem bevált amiket találtam. Eleinte sokféle tornát kipróbáltam és abbahagytam mert éreztem, nem való nekem. De nem adtam fel, és van ami megmaradt és rendszeresen végzem. Ez a tibeti 5 rítus, és van 50+os oldalon egy gerinctorna sorozat amit kinyomtatott nekem a fiam, azt is szeretem, nagyon jól erősít. Aztán vannak nyújtások amik nagyon fontosak nekem az erősítések mellett, sőt elsődlegesnek érzem, és van a napi szintű 1-1.5 órás (most már) lendületes gyaloglás. Sőt, már kevés kocogás is. Arról a szintről ahol voltam, nekem se volt könnyű addig eljutni ahol most vagyok, de nagyon büszke vagyok magamra az biztos.😀

71. 55Judit (válaszként erre: 64. - Liliom10)
2022. okt. 22. 08:16
A kerttel nekem is mázlim van. A jelképes összegű nyugdíjam mellett olyan gyümölcsökkel tömhetem magam degeszre szinte egész évben, amiről kert nélkül csak álmodozhatnék. Emellett a kert mozgásban tart.
70. Channa* (válaszként erre: 59. - Timycat)
2022. okt. 22. 08:15

Ezt jó volt olvasni!

Örülök, ha javulsz!


Engem az ilyen gyógytorna mentett meg 5 műtéttől (porckorongsérv), de senki nem hiszi el, hogy hasznos, inkább mennek kés alá és azt mondják, hogy nekem nem fájt annyira.


Hetekig, minden reggel 7-8 ig volt a gyógytorna, ahol tényleg megmutattak mindent. Még azt is, hogy üljek a bicajon, hogy emeljek, hogy vegyem fel a cipőmet, stb.


Miután vége lett, otthon csináltam naponta. Kb. 1 év kellett és már mehettem sima tornára is, mert azt is bírtam és elmúlt minden fájdalmam.

Az izmoknak rendben kell lenniük.


Kívánom, hogy teljesen épülj fel!❤

69. 55Judit (válaszként erre: 63. - Liliom10)
2022. okt. 22. 08:12
Éppen ezt mondom. Amibe tudom hogy belebetegednék, igen hamar belehalnék, azt nem tehetem meg. Ha az egészségemet tartom szem előtt, már tényleg nincs miről lemondanom. Egyébként lenne. Persze. Elköltözheték akár Szabolcsba is oda ahol a kisebbség él többségben, vagy Zalába. A mostani helyett vehetnék egy komfort nélküli omladozó házat is, és sorolhatnám. ha már itt tartanék, szerintem úgy dön tenék hogy inkább a vonat üssön el.
68. birebora (válaszként erre: 59. - Timycat)
2022. okt. 22. 08:08
Én is jártam, jó volt. Még fogok is. Csak olyan nehezen irják fel. De előveszem a kapcsolataimat. Félévente 10 alkalom? Jó tudni. Nem tudtam.
67. 55Judit (válaszként erre: 61. - ,zumba)
2022. okt. 22. 08:06
Így igaz. Viszont nem pénzről, hanem időről írtam. Sok összetevője van az egészséges életmódnak, ki többet, ki kevesebbet képes tenni magáért. Aki szerény anyagiak között él, az is tud időt szakítani testmozgásra. Ki-ki erőnléte szerint. Én is művelek több dolgot ami ingyenes, viszont az egészségem szempontjából nagyon hasznos. E mellett látnád milyen szerény körülmények között élek, ledöbbennél. És nem azért mert igénytelen vagyok.😀
2022. okt. 22. 07:53

Sokaknak semmi félretett pénzük nincs, sőt! Sakkozniuk kell állandóan.

Örülj neki, hogy van 2 havi spórolt pénzed.

65. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 64. - Liliom10)
2022. okt. 22. 00:00

Nálam ilyenkor semmi sem terem..-))


Ma olvastam a Kiwiről egy cikket, most valami olyat szeretnék a kertbe kíváncsiságból.

De semmit sem tudok róla.

Lehetne talán magról ültetni.

Azt se tudom, hogy fa vagy bokor lesz belőle.

De a google a barátom.-)

64. liliom10 (válaszként erre: 61. - ,zumba)
2022. okt. 21. 21:48

Akinek van konyhakertje, és esetleg gyümölcsfái is, az sokat tud spórolni. Nálunk minden bio, ami nem bírja, az kipusztul. De nem használok se műtrágyát, se bolti permetezőszert. Van is rengeteg giliszta a földben ! :)

A boltban a bio termékek jóval drágábbak, mint ami nem bio.

63. liliom10 (válaszként erre: 60. - 55Judit)
2022. okt. 21. 21:43

Mindig van miről lemondani. Pl. eladnád a házat, és egy kis lakásba költöznél. Szerintem abba bele betegednél. Neked is kell a kert, ahogy nekem is. A természet, a testmozgás, a konyhakert, friss levegővel, napsütéssel,madárcsicsergéssel leviszi a napi stresszt. Nem beszélve a cicáról ( naponta pótol egy doboz nyugtatót ), és a kis tavadról, halacskáidról.:)

Tehát nem éri meg mindenről lemondani ! :)

2022. okt. 21. 20:55

"Megkérdezhetem mennyi félretett pénzetek van, amihez nyúlni tudtok? "


szegényke vagyok, én már csak magamhoz tudok nyúlni.

61. ,zumba (válaszként erre: 57. - 55Judit)
2022. okt. 21. 20:42
A jövedelme nagyon befolyásolja, mennyire tud valaki egészségesen táplálkozni.
60. 55Judit (válaszként erre: 58. - Liliom10)
2022. okt. 21. 18:30

Így-így! Úgy is ismerem, hogy akinek nincs ideje az egészségére, a betegségével tölti majd az időt. Ez egy természetgyógyásznál van a falra akasztva.


De nagyon igazad van. Én is az egészségem megtartását tartom a legfontosabbnak. Viszont én már nem tudom miről mondhatnék még le.

59. timycat (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
2022. okt. 21. 18:28

Próbálj meg tornázni. Ha jársz orvoshoz irass ki magadnak gyógytornát, gyógymasszázst. Ezek tényleg sokat segítenek. Félévente 10 alkalmat ki lehet írni tb-re.


1,5 éve én is állandó fájdalommal vagyok. Korábban youtube-ról tornáztam, hát az többet ártott mint használt. Ezért írom, hogy rendes egyetemet/főiskolát végzett gyógytornászhoz menj, mert ma már akár OKJ-n is adnak bármilyen papírt és lehet többet árt mint használ.

Én a héten kezdtem a gyógytornát a kórházban, nehezen írták fel, sokat kellett várni az időpontra, de megéri. Nézik a mozgásod, látják mit hogy kell/lehet javítani, speciálisan rád szabják a gyakorlatokat és megtanítják, hogy otthon is tudd csinálni. Bár még csak 2 alkalmon vagyok túl, itthon is minden nap csinálom a gyakorlatokat, már könnyebb.

58. liliom10 (válaszként erre: 57. - 55Judit)
2022. okt. 21. 18:18

Aki nem költ az egészségére, majd költ a betegségére !

Nagyon sok mindenről le tudok mondani azért, hogy az egészséges táplálkozásról ne kelljen.

57. 55Judit (válaszként erre: 56. - ,zumba)
2022. okt. 21. 11:42
Az egészséges táplálkozást is egyre nehezebb fenntartani. Viszont ha lemondunk róla és megbetegszünk, a betegség még többe kerük. Hol a megoldás? Vagy lutri már minden?
56. ,zumba (válaszként erre: 47. - Bellabi)
2022. okt. 21. 11:07
Kevesebb fogyasztás-de többe kerül.
55. 55Judit (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
2022. okt. 21. 09:37

Hú, a gerincfájdalmat ismerem. Kegyetlen!

Megtudnád-e csinálni hogy hanyatt fekszel, a karodat felfelé nyújtod, a sarkadat meg váltogatva előre tolod. A karokat is lehet váltogatva egyre feljebb tolni. Lassan, óvatosan.

Ilyen masszázshengerem is van: [link]

A gerinc menti mélyizmok ellazítására való. Érdemes tanulmányozni, nagyon sokat segít már egyszeri használat is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook