Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valószínűleg kidobott kutya bóklászik az utcánkban 3-4 napja. Kinek lehet szólni, tesznek valamit vajon? fórum

Valószínűleg kidobott kutya bóklászik az utcánkban 3-4 napja. Kinek lehet szólni, tesznek valamit vajon? (tudásbázis kérdés)


19. Sly001
2010. jan. 29. 18:59
Alapítványi menhelyet kellene találni,ahová befogadnák és nem altatják el.Sajnos az is előfordul,hogy nem tudnak érte kijönni,akkor megkérdezik,esetleg be tudjátok-e vinni.Én már rengeteg kutyust mentettem meg így,sokat a biztos halálból,mert az út közepén állt szegényke.Lecsaltam az útról és bevittem a menhelyre.2 nap múlva egy osztrák család örökbe fogadta:))
18. a74de3d08a (válaszként erre: 14. - Levendula6)
2010. jan. 29. 16:36
csip?
17. a74de3d08a (válaszként erre: 13. - Levendula6)
2010. jan. 29. 16:36
Ilyenekből az 1 is sok.....
2010. jan. 29. 16:08
...és még az állatorvoshoz is ki lehet plakátozni!
2010. jan. 29. 15:38

Visszajöttem. Kiabált nekem egy szegény kutyus, akit néha megetetek, mert ugyan van gazdája, de az inkább elissza a kis nyugdíját – a kutyája meg talál magának (szerinte).

A héten már megtaláltam egy kóbor kutyusnak a befogadó gazdáját.

Tettem fel hirdetéseket a „gazdát keres” összes helyére, valamennyi ismerősömnek írtam (aki nem állatbarát, az eleve nem az ismerősöm). A menhelyeket felhívtam, vagy mailt írtam. Azon kívül, mivel a kutya fajtatisztának látszott, ezért a fajtamentőkkel is felvettem a kapcsolatot. A lakóhelyem közelében kitettem a kutya fényképét és a telefonszámomat. Másnap terveztem, hogy telefonálok be a rádiókba.

Nagy szerencsére másnapra előkerült a gazda.

2010. jan. 29. 15:17
Tessék címet írni a kutyusok nyakörvére!
13. levendula6 (válaszként erre: 10. - A74de3d08a)
2010. jan. 29. 15:16
Igen, bocsi. De inkább sok, mint néhány.. :(
12. Anka71 (válaszként erre: 11. - 99279bb06f)
2010. jan. 29. 15:04
Amíg a szülői házban éltem, és volt kutyánk, nálunk mindig volt rajtuk nyakörv. Úgy rohangáltak az udvaron. (Megkötve soha nem voltak, tehát nem ezért). De a nyakörv mindig rajtuk volt. Apám pont azért ragaszkodott hozzá, hogy ha esetleg kiszöknek egy óvatlan pillanatban, tudni lehessen, hogy van gazdijuk. (Mondjuk sokra nem ment volna vele akkor sem).
11. 99279bb06f (válaszként erre: 2. - Anka71)
2010. jan. 29. 14:58

"...ha ő lógott volna meg, akkor lenne rajta nyakörv, és ápoltabb lenne..."


Szerinted a kutyáimat ha kiengedem a kertbe, akkor teszek rájuk nyakörvet? Lehet, hogy kinyílt a kapu, elszaladt. Mostanában tüzelnek is a kutyalányok, biztos szag után ment, de naponta több tíz kilométert is meg tud tenni egy kutya, ha hajtja az ösztöne!

10. a74de3d08a (válaszként erre: 9. - Levendula6)
2010. jan. 29. 14:50
Nem "az emberek", hanem néhány szívtelen, gonosz ember.
2010. jan. 29. 14:12

Örülök, hogy van még valaki, aki foglalkozik ezekkel az állatokkal. Nagyon ritka. Helyzetük sajnos nem megoldott. Ha a menhely nem fogadja be, akkor sajnos a biztos halál vár Rá. :((

De lehet, hogy amúgy is.. :(

Sajnos az emberek amíg kicsi a kutyus, édes plüsállatnak tűnik, magukhoz veszik, utána meg mint egy megunt pulóvert, kihajítják.

2010. jan. 29. 13:32
A közterület felügyelet az illetékes.
7. a74de3d08a (válaszként erre: 3. - Kicsinie80)
2010. jan. 29. 13:27

Dehogy kell az önkormányzatnak szólni.

Állatmenhelyet kell keresni, akik befogadják.

2010. jan. 29. 12:51
Állatmenhely.
2010. jan. 29. 12:37
Remélem, sikerülni fog neki helyet találni!
4. Anka71 (válaszként erre: 3. - Kicsinie80)
2010. jan. 29. 12:33

Hát ez az, befogadni mi sem tudjuk, nekünk cicáink vannak állandóan.

Mindenesetre köszönöm a tanácsodat, a szomszéd kisvárosban van állatmenhely, akkor náluk kezdem.

2010. jan. 29. 12:26
Ilyenkor először az önkormányzatnak kell szólni, de ők valószínűleg a gyepmesternek szólnak, aki pedig elaltatja :( Jobb lenne szerintem, ha keresnél egy menhelyet v. állatmentőt a közelben és őket értesítenéd. Én is próbáltam a minap és közölték velem, hogy megteltek, így egy törött lábú kutyus itt bóklászott tovább előttünk :( Azóta sem tudom, mi van vele, mi nem tudtuk befogadni a miénk mellé sajnos :(
2010. jan. 29. 11:27

Sajnálom szegényt, nagytestű, de viszonylag ápolatlan jószág. Kb. 4 napja tekereg az utcánkban. Persze, olyankor az egész utca összes kutyája a kerítést tépi. Viszont nem ez zavar, csak sajnálom szegényt. Gondolom, kidobták, de akkor sem ez a megoldás az ő részére. (gondolom, ha ő lógott volna meg, akkor lenne rajta nyakörv, és ápoltabb lenne).

Ilyenkor mit kell tenni? (Hogy ne az autók közt rohangáljon, és főleg, hogy fedél legyen a feje felett, és kaját kapjon?)

2010. jan. 29. 11:24
Valószínűleg kidobott kutya bóklászik az utcánkban 3-4 napja. Kinek lehet szólni, tesznek valamit vajon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook