Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valóban állatkínzás a gömbakvárium? Ha mégis beszereztünk egyet, mit tegyünk bele, ha nem jó az aranyhal? fórum

Valóban állatkínzás a gömbakvárium? Ha mégis beszereztünk egyet, mit tegyünk bele, ha nem jó az aranyhal? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. Némó23 (válaszként erre: 39. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 29. 20:15

Ha levegőztetőt nem szeretnél, úgynevezett "labirint kopoltyús" halak közül válassz. Ezek a levegőből veszik az oxigént. Googleba beütöd, és kiad egy csomó fajtát, ott keresgélhetsz.


Az, hogy valaki nem cseréli a vizet, és még élnek a halai, csoda. Ez olyasmi, mintha az ember nem húzná le a wc-t, nem vinné le a szemetet! Egy idő után felhalmozódnak a káros anyagok és ezt elengedhetetlen kipucolni a vízből, különben mindenféle betegséget kapnak a halak.


Sziámi harcoshalat lehet a többiekkel együtt tartani minden további nélkül, ha a) nem hasonlóan fátyolos úzsójúak, b) nem szintén fajtárs hímmel tartjuk, vagy nősténnyel c) több nőstényt is lehet együtt tartani minden további nélkül, ők is gyönyörűek, csak az úszóik rövidebbek, de idővel azok is megnőnek(...) d) egy "eresztésből" származó testvér hímek sem bántják egymást.


Ha bármi kérdésed van a hal - ill. betta tartásról, kérdezz nyugodtan, szívesen segítek.


Sok sikert!

2009. aug. 29. 13:15
Én is szeretnék halakat, de szűrő meg levegőztető meg ilyenek nélkül. Van olyan amihez semmi nem kell? Világitás meg ilyesmi se? EZért akartam gömböt venni, de úgy látom ehhez is kell minden ilyen felszerelés :( Egy ismerősöm sosem cseréli a vizet az akváriumában csak világítás megy és mégis tökéletes az egész halakkal és vizinövényekkel. Ha jól emlékszem még csiga is volt benne. Sziámi halak meg nem ették meg a többit, pedig azt olvastam jobb egyedül tartani mivel ragadozó.
38. Némó23 (válaszként erre: 37. - Vfruzsi)
2009. aug. 29. 10:44

lélegeztető valóban nem szükséges. Gondolom jól utánaolvastál a betta - tartásnak. A víz cseréje tisztán tartása, megfelelő hőfok viszont fontos!


Egyébként ha az ember bemegy egy igényesebb állatkereskedésbe, vajon miért nem lát gömb akváriumot?? :P (megsúgom, nem azért, mert elfogyott!;)

2009. aug. 28. 16:01
Nekem gömbakváriumom van. a kereskedésben azt mondták hogy csak kínai harcos halat lehet bele tenni, mert az tűri a gömb akváriumot. Nekem olyan halam van és ennek a halnak lélegeztető se kell.
2009. aug. 28. 15:54
Én is ilyet szerettem volna, de a sok negativ vélemény elbizonytalanított. Maradok a négyszögletesnél de abból is kis méretűt szeretnék. Mekkorát kéne választanom 1-2 hal számára?
2009. aug. 17. 14:35
A gömb akváriumot én se csípem, általában hozzá nem értők veszik, mert milyen jól néz ki. Ha még esetleg szűrőt + fűtőt is tesznek bele, megint csökken a hal mozgástere. Én se érezném jól magam egy 1nm-es szobában, hiába szép...
2009. aug. 14. 21:31
Sziasztok, a gömb akvárium kizárólag növényes akváriumnak való kistastű csigákkal, a nagyobbakba tehető még nagyméretű csiga is, de hal semmiképp. állatkínzás mert a halak látótere csak akkorára korlátozodik mint maga az akvárium, belülről csak a saját tükörképeit látja, ezenfelül a folytonos körbe-körbe uszkálás az üveghez tapadva azt eredményezi hogy az állat ledörzsöli a szemét, tehát megvakul később bele is pusztulhat az igy elkapott fertőzésbe. Szerintem a legjobb a csak növényes berendezés, hogy szárazföldi vagy vízi növényekkel azt mindenki maga döntse el... 20 éve foglalkozom akvarisztikával édes és tengeri-vel egyaránt szoval nem a levegőbe beszélek...
2009. jan. 23. 22:40
sziasztok!Én most szeretnék akváriumot az uj lakásba, nincs valakinek egy véletlen eladó? bár én ilyen gömböt nem szeretnék:)
2008. nov. 20. 19:40
Az aranyhal kitűnően bírja, a többiről én is azt hallottam, hogy nem bírja. Persze ez vitatható, de nekem az aranykáim szeretik:)
31. w.kata
2008. aug. 1. 12:28

Sziasztok!Nekem van egy gömböm ami nem 5literes hanem 25liter!Évekig voltak benne halak egy sem pusztult el!Neon, guppi és egy szép alma csiga!Lehet hogy tényleg állatkínzás Én nem akarok vitába szálni mint az előző gömbös de az én halacskáim nagyon jól érezték magukat!

Viszon virágokkal is nagyon szép lehet!Majd én is kipróbálom!

Sziasztok!

2008. márc. 26. 00:18
Vettem bele kaktuszokat. Florárium a neve a gömbalakú növénytároló üvegnek.
2008. márc. 24. 11:46
Én gömb akváriumban csak élő növényt tartanék, de állatot nem. Nincs tapasztalatom, de úgy hallottam, hogy "bele őrülnek" a halak a körkörös úszásba:(
28. ec63a7fc29 (válaszként erre: 25. - Bravocica)
2008. márc. 16. 23:37

A neonhalak annyira nem csípték: Néhány nem vízszintesen úszott, hanem majdnem a fejére állva. Gondolom megzavarodott szegény, mielőtt kimúlt.

De amikor ellenek a nagyok a guppikból, akkor a piciket abba gyűjtöm, nehogy felfalják őket.

2008. márc. 16. 20:35
Megtölteném földdel, kaviccsal, kaktuszokkal.
26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - Bravocica)
2008. márc. 16. 17:07

Ja, és amúgy ha nem ilyen teliszájjal írnád, hanem kicsit más hangnemben, talán még érdekelné is a "nagyokosokat"....

Úgy gondolom, hogy aki fórumot nyit, nem azért teszi, hogy kioktassák, hanem azért, hogy információhoz jusson..

2008. márc. 16. 14:29
Ja és abba meg amúgy sem aranyhal való hanem sziámi harcoshal meg kis apró halak:neon meg ilyenek......!!!!!!!!!!!!!!!
2008. márc. 16. 14:28
Cső! Ez hülyeség amit ti összeirkáltok! A gömb akvárium ami nekem van 18,5 literes és nem 5l ahogy ti mondjátok! Nem külömb az mint bármelyik...aki nem ért a halakhoz annak teljesen mindegy milyen akváriuma van..legyen az gömb vagy tégtest..haúgyis megdöglik benne a hala....érdekes nekem 3 éve van gömb akváriumom és ezidő alatt 2 neonhal purcant ki ...amúgy ha nem lenne jó a halaknak nm is gyártanák okosok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Klaus
2008. márc. 6. 16:24

Nekem is van , de kimondottan párásitás céljából használom, éspedig úgy hogy beletettem köveket, kagylokat meg müanyag zöld moszatféléket ezt feltöltöttem vizzel és irány a szekrény teteje, amikor annyira lefogy a viz- elpárolog- megmosom a köveket és mindent ami benne van, kimososm az edényt tiszta vizet bele és vissza a helyére

Nekem nagyon tetszik, még szép is és főleg hasznos

2008. márc. 2. 17:17
Nagyon kicsi benne a hely, tényleg csak dekorációnak jó halak nélkül.Nekünk rendes akváriumunk van már nagyon rég óta.A halak nagyon jól érzik magukat 80-85 liter vízben.A gömb akvárium nagyon jó arra,hogy ideiglenesen beletegyönk néhány halat amíg kitakarítjuk a másikat.Másra nem...
21. zezsua
2007. dec. 29. 17:19
igen állatkinzás nekem 2 gyönyörü aranyhalam pusztult el benne.
20. d606bc0fd7 (válaszként erre: 19. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 29. 15:20

1.kevés a hely


2.kevés az oxigén


3.A gömbakváriumban a halak torzítva látják a külső világot és idővel megzavarodnak

19. ec63a7fc29 (válaszként erre: 10. - 0a6ce1d48d)
2007. okt. 26. 19:50
Miért állatkínzás?
2007. okt. 25. 18:17
Én láttam már gömbakváriumot dekorkaviccsal megtöltve, esetleg potpurit tenni még bele. Nagyon mutatós dísz lehet belőle.
17. Cszsuka (válaszként erre: 13. - E71af41436)
2007. okt. 25. 18:01

Hehe...:D

Nem őrültem meg....azt hiszem....

16. b59d693a46 (válaszként erre: 15. - B59d693a46)
2007. okt. 25. 13:25

elpusztolt a 2 hal. de nem mondták a boltban, hogy ne vegyük meg, mert nem jó :-((

(bocs, véletlenül elküldtem vhogy az előbb)

2007. okt. 25. 13:24
állatkínzás, mi is rájöttünk, amikor
14. emagdi (válaszként erre: 13. - E71af41436)
2007. okt. 25. 10:08

:)))

az úszógyertyák a hangulatvilágítás az aranyhalnak:)) meg fűti is az akváriumot:))

13. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Cszsuka)
2007. okt. 25. 09:57
gondolom ebbe azért halat már nem raksz :)
2007. okt. 25. 09:12
Igen, állatkinzás! Az üvegakvárium szép úszógyertyákkal is.
2007. okt. 25. 07:54
Szép vízinövényeket, csigákat. Így is szépen be lehet rendezni, ha már megvan. Az is hangulatos tud lenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook