Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vállalkozást akarok nyitni, hogyan kezdhetnék neki? fórum

Vállalkozást akarok nyitni, hogyan kezdhetnék neki? (beszélgetős fórum)


22. Atinanita (válaszként erre: 8. - Pötibaba)
jan. 16. 22:41

Aztan sokan meg porul jártak....


Szoval meredek arra biztatni, hogy arulja hobbiszinten...


Mert a NAV mar erre is ráállt.


Ismeros anyuka hobbi szinten epitett műkörmöket, munka mellett, nyilvan szamla es minden nelkul.


Aztan meg amilyen buta volt, töltötte fel a facebookra sorban a munkait... Annyiban szemfules volt, hogy a Navisnak nem adott idopontot, mert gyanus volt neki mar telefonban.


De igy is beidézték, eletették nyomtatva a facebookjarol nyomtatott fotokat, es megkerdezték, hogy megkeressék-e egyesevel ezeket az embereket, vagy beismeri?


Masik ismeros karacsony elott keszitett otthon jo par db manot, koszorut, grincsfát, egyebet. Hirdette orrba-szajba facebookon. O nem tudta kiszűrni a Navost, aldi parkoloban atadta a termekeket, a navosok fizettek es mondták neki h akkor hoppá....

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Pötibaba)
jan. 15. 19:29
Igen igazad van.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Channa*)
jan. 15. 19:28
Az inspiráció az ötletet jelenti, azon belül is a tökéletes alkotást. Szóval...igen nincs meg az az ötlet ami az igazi. Viszont sok más ötletem van. Én csupán csak inspirációt akarok gyűjteni és az nem feltétlen egyenlő az ötlettel.
jan. 15. 14:37
Olyannal tudsz érdemben pénzt keresni, ami egyedi. Te találod ki és nem könnyű lekoppintani. Mert ami jó, azt egyből ellopják, ha tudják és sajátjukként árulják.
jan. 15. 14:23

AZ fb-n benne vagyok egy manókészítős csoportban, ahol látom, hogy sokan el is adják a manókat.


Illetve van aki külön oldalt csinál magának, ahol szintén ezt teszi.

17. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 14:14

Minden érdekel, de nincs inspirációd?


Tehát, a vállalkozáshoz legszükségesebb "hozzávaló" nem rendelkezel?:((((

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Andi6020)
jan. 15. 14:14
Köszönöm
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
jan. 15. 14:13
Oké
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 13:38
Csináld csak úgy, áruld facén, ne gondolkozz mellékállásban, mert még az az inspirációd is elillan, ami nem is volt.
13. levarosbukta (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 13:12
Hobbiszinten mellékállásban nem éri meg, mert még ha kisadózó is leszel akkor is ha van bevételed ha nincs, a havi 25.000 Ft-ot a NAV-nak le kell perkálnod. Első körben készíts magadnak, ismerősöknek akár ajándékba, vagy akár anyagárban dekorációt aztán meglátod mennyire kelendőek a portékáid.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
jan. 15. 12:57
Igen tudom, persze egyébként mellék állásban szeretném először is hobbi szinten. Kicsit előre szaladtam..
11. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 12:35
Nagyon sokan, és nagyon sokféle dekorációt készítenek, nagyon telített a piac és csak ebből megélni nem igazán lehet. Azok akik ilyeneket csinálnak azok általában több lábon állnak, vagy van mellette rendes állásuk vagy a vállalkozásukban mást is csinálnak. Mondjuk virágboltjuk van, vagy esküvőkre, rendezvényekre vállalnak még dekoráció készítést. De általában ezek inkább jó ismeretségek által egyik ajánlja a másiknak alapon megy. Az sem elhanyagolható tény, hogy ebben a nehéz helyzetben amikor sokaknak meggondolandó még az is hogy egy kiló kenyér helyett kettőt vegyenek, szánnak-e egyáltalán pénzt ilyesmire.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Pötibaba)
jan. 15. 12:07
Nagyon szépen köszönöm. Na ez egy értelmes hozzászólás!
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 12:07
Sehogy. És ezt minden jóindulattal írom.
jan. 15. 12:07
Tervezgess és csináld hobbi szinten kezdetben! Nézd meg, mennyi a kiadás, mennyi lehetne belőle a bevétel. Ráérsz azután vállalkozásban gondolkodni, ha az utóbbi annyi, amennyiért érdemes is. Sokan csinálnak dekorációt hobbiból és adják el az interneten, minden vállalkozás nélkül. Ezeket is nézd meg, hogy van-e a környezetedben versenytársad, mások mit csinálnak, mennyiért, van-e rá kereslet egyáltalán. Mert bármit készít az ember, az alapanyagok nem épp olcsók...
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
jan. 15. 12:01
Csak terv de ha nem tervezhetek, mert azt mondod hagyjam akkor olyan mintha felesleges lenne a kérdésem is. Én megértem a véleményed, de a szívem lelkem benne lenne és tényleg akarom, kicsit túl erős volt ez a sehogy. Legyen szebb napod.
6. timycat (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
jan. 15. 12:01
De jó hogy ezt leírtad, nem akartam megint én lenni a patás ördög.
5. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 12:00
Ha nincs ispirációd, hogy akarod egyáltalán elkezdeni?...így aztán nehéz lesz.
4. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 12:00

Ha még itt tart a projekt, szerintem sehogy. Inkább ülj rá arra a pénzre, mert fél év alatt minden elúszik, ha így ugrasz bele egy vállalkozásba.


Vagy csak az infó kevés, amit itt leírtál.

Van üzleti terved, költségvetésed? Saját ingatlanban, bérelnéd, online? Alkalmazott, könyvelő, cégalapítás költségeivel tisztában vagy? Mekkora forgási sebességre számíthatsz az árukészletben? Mekkora árukészletre van szükséged, megvannak a beszerzési források? Meddig tudod finanszírozni a nulla bevételt?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Csemár)
jan. 15. 11:59
Köszönöm szépen.
2. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 11:55
Sok szerencsét kívánok a terveidhez!
jan. 15. 11:48
Koszorú és más virágkötészeti tárgyak/dekorációkból. Hogyan kezdhetném el? Ötleketet szeretnék szerezni, milyen irányba keressek? Érdekelnek az évszakok, az ünnepek. Minden de nincs inspirációm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook