Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valaki tudja esetleg? Jártas ilyen ügyben? fórum

Valaki tudja esetleg? Jártas ilyen ügyben? (beszélgetős fórum)


márc. 17. 21:39
Igen érdeklődtem. Azt mondtak hogy ők javasolták (kérték) hogy a bíróság szüntesse meg a nagymama családba fogadását és kapjam vissza a gyerekeimet. Ugye igy lett a perinditas 3 személynél hezzék el (nálam őket). Ezért is tettem fel a kérdést, hogy ilyenkor mikor a hivatal kéri fel a biroságot akkor az gyosan történik?
17. Amaunet (válaszként erre: 15. - Kriszti2020)
márc. 17. 11:36
És a gyámhivatali ügyintézőnél érdeklődtél már, hogy hol tart az ügyed?
márc. 16. 21:34
Mindegy azért köszönöm a segitséget. Majd kiderül. További szép estét!
márc. 16. 21:28
Azért mert elakartam hozni a gyerekeim magammal és inkább elbették és elzavartak. Mármint miért nem? Ha a gyámhivatal kérte fel a biroságot azzal a javaslattal hogy a mama már 70éves jövedelme nincs magát alig tudja ellatni nem hogy a gyerekeket.
14. Tai (válaszként erre: 10. - Kriszti2020)
márc. 16. 19:29

Ajajj,ez bizony nem jól hangzik!

Már ne haragudj,de ezek alapján miért téged zavartak el?

Nagyon sajnálom,de nem sok jóval tudlak kecsegtetni ezek alapján....

márc. 16. 18:48
Igázából énis csak ennyit tudok amit leirtam. Mivel engem kereset fel egy esetmenedzser környezettanulmány miatt és a kislányomról akit nevelek arról kértek véleményt az ovibol. És nekem is ennyit mondtak hogy a gyámhivatal kérte hogy nálam helyezék el a gyerekeket de a bíróságra küldték a papirt mivel ott kapott a nagymama ideiglenes gyámságot.
márc. 16. 18:44
És nem volt a gyerekeknek soha elrendezve hogy az apa szerepeljen az anyakönyvi kivonatba. Egy kislányomat akit én nevelek akit magammal tudtam anni hozni neki sincs apa bejegyezve.
márc. 16. 18:43
Az apa nem szerepel az anyakönyvi kivonatba. Nem is kérte soha hogy rendezze. Viszont ő irányitja a nagymamát. De az apának nem adták ideiglenesen sem a gyerekket anno.
márc. 16. 18:41
Nem az apa ellen van eljárás. Hanem a nagymama az ideiglenes gyám. Miért nem nálam helyezték el a gyerekeket? Mivel vert drogozott és elzavartak és a gyerekeim nála maradtak rendőrség nem hozta el őket mondván nincs bírósági határozatom igy a szülői felügyeleti jog 50 50 %. Most volt a gyámhivatal által felülvizsgálat. Előte a bíróságtól kapta meg,a nagymama az ideiglenes gyámi jogot. ( Amiről nem is tudtam mert nekem nem jött idézés vagy ilyesmi?)
9. Tai (válaszként erre: 7. - Kriszti2020)
márc. 16. 17:38

Itt pedig ellentmondásba ütközöl: te vagy a harmadik személy

Egyszerűen érthetetlen ha az "Apa ellen van eljárás" miért vették el tőled a felügyeleti jogot?

Ne haragudj,de én már nem hiszek neked!

8. Tai (válaszként erre: 7. - Kriszti2020)
márc. 16. 17:23

Akkor nem értem a problémád!

Nekem még mindig kételyes,hogy miért nem nálad helyezték el a gyermeket?

Apának lennie kell,erre nagyon ügyel a gyámhivatal,olyan nincs hogy nincs bejegyezve...

Mi az hogy "drogozott-vert" és nem engedte nézni őket? Akkor csak van Apai vélelem,ezért lesz bírósági szakasz!

Sok sikert kívánok neked,én kimaradok ebből ha lehet..

márc. 16. 17:01
A gyámhivatal kezdeményezte az eljárást. És ők intézték a 3 személynél való elhelyezést. Viszont én mint anya vagyok a 3.személy. Az apa szóba se jöhet mivel neki alapból nem adták a gyerekeket mert nincs bejegyezve apaként. Amiért a mamanál vannak az oka hogy apa drogozott vert és elvette őket soha megsem engedte nézni őket. Röviden ennyi. És a gyámhivatal tette a bíróságra az ügyet hogy helyezék el nálam a Gyerekeimet. Viszont ők mármint a hivatal előtte mindent felülvizsgált. És nem volt ellenem semilyen hatósági eljárás.
6. Tai (válaszként erre: 4. - Amaunet)
márc. 16. 16:59

Az is érdekes,hogy leírtam a kérdéseimet,erre a válsz nem igazán fontos!

Én arra gyanakszom nem ok nélkül vették el azt a gyermeket!

5. Tai (válaszként erre: 4. - Amaunet)
márc. 16. 16:19
Igen,ugyan ez,privátban is írt nekem de akkor is zavaros volt :)
márc. 16. 16:13

Ez ugyan az a történet lenne?

[link]

3. Tai (válaszként erre: 1. - Kriszti2020)
márc. 16. 14:56

Szia!

Több kérdés is tisztázatlan,amelyek hiányában nem lehet tényeket megállapítani!

1. Milyen okból került a gyermek a nagymamánál elhelyezve?

2. Ki kezdeményezte a felülvizsgálati eljárást?

3. Ki az a harmadik személy?

4. Van-e Apuka által benyújtott igény vagy kérelem a gyermek elhelyezésére vonatkozóan?

5. A gyámhivatal tette bírósági eljárásra az ügyet,vagy te mint Anya?

A leírtak alapján ha a hivatal vitte eljárásra az ügyet,akkor nyilván van ellenérdekű személy. Ez lehet a nagymama-vagy apuka egyaránt!

Ha az ügyet a gyámhivatal nem tudja (bármely jogi vita ) esetén elbírálni,akkor kötelező a bírósági ítélet!

A magyar bíróságok általában az Édesanyának ítélik meg a gyermek nevelését,de ha volt ellened hatósági eljárás,amelyben mulasztó határozat született,nem biztos,hogy vissza kapod bármilyen "jó" körülményeid lettek!

A bírósági eljárás akár évekig is elhúzódhat,különösen a bizonyítékokra tekintettel,tanúk-jegyzőkönyvek és ellen érdekű felek esetén!

márc. 16. 12:57

Esetleg ha valaki jártas ilyenbe kérem irjon

Köszönöm

márc. 16. 12:57
A történet hogy a gyámhivatal felülvizsgálta az anya körülményeit és kérte a bíróságtól hogy az ideglenes nevelésbe vételt a nagymamánál szüntessék meg és adják az anyának vissza a gyerekeket. A bíróságtól kérte a 3 személynél való elhelyezést mivel ott kapta meg a mama a gyámsági jogot ideiglenesen. Ez mennyi idő lehet hogy a hivatal kérte a biroságot per inditásra? Már mind 2 helyen volt környezet tanulmány.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook