Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vakond a kertben fórum

Vakond a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vakond a kertben

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
277. hereng jozsef (válaszként erre: 271. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 25. 11:05
Ildikó ha valami gond van nyugodtan kérdezzél majd segítunk. helló Józsi
276. doxikri (válaszként erre: 275. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 25. 10:35

Van egy bevált módszerem, de az nem publikus.

Privi megy!

275. Kiss Ildikó (válaszként erre: 269. - Doxikri)
2009. máj. 25. 10:00
Hogy fogod a pelét elzavarni????
274. Kiss Ildikó (válaszként erre: 273. - Doxikri)
2009. máj. 25. 09:58

Na hallod Krisztám, nem semmi ami nálatok zajlik! Nálunk azért nincs ennyi minden! Ennyi fél állat :-DDD

Tegnap anyuéknál egy kisgyíkot vittem ki az ebédlőből. Nálunk nyugi van. Most csend van a házkörül, még a menyétünk is nyugiba vágta magát.


Sokat gazoltam a házkörül, rendbetettem egy két részt. Úgy örülök, ha haladok. Érik a cseresznyénk. Igaz még új a fa, de már szépen hozott termést.

Megkaptam ma a medvehagyma magokat és pár hagymát. El is ültetem este :-)

Nyílnak a rózsák, olyan szép, hogy sokszínűek!



Olvastam a naplód! Nagyon szépen írtál a barátságról. Van érzéked az íráshoz. Ebből egy cikk is lehetne :-))) Próbáld meg és küld be. Még egy kicsit írsz hozzá és kikerekedik belőle egy jó dolog. Nagyon nagyon tetszett! Büszke vagyok rá, hogy a barátod lehetek! :-))))

273. doxikri (válaszként erre: 272. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 25. 09:22

Ez minden évben van. Már nagyon unom őket. Ráadásul éjszaka sikítoznak. Nagyon szép kis állat, de roppant idegesítő.

Tudtad, hogy az ókori rómaiak gesztenén hízlalták, hordókban, és ették őket? Mert, hogy állítólag nagyon finom a husijuk.

Tegnap éjjel én is mondtam neki, hogy pörköltet csinálok belőle, ha nem hagy békén. Erre csak nézett rám a nagy szömivel!!

272. Kiss Ildikó (válaszként erre: 270. - Doxikri)
2009. máj. 25. 09:14

ÁÁÁÁÁÁ! Már meg is kaptad a képet! :-DDD

Nem semmi sztori ez a pele!

271. Kiss Ildikó (válaszként erre: 266. - Hereng jozsef)
2009. máj. 25. 09:13

Nagyon köszi a receptet! Elolvastam, jól hangzik :-)

Még egyszer átolvasom és akkor biztosan egyszerűbbnek fog tűnni! :-)))

270. doxikri
2009. máj. 25. 09:11
Köszönöm. Ő az!!!
269. doxikri
2009. máj. 25. 08:27

Ildikó!

Képzeld, most , hogy nincs vakond (csak, hogy ne unatkozzak) és a bagolyka is kiköltözöt a kéményből, megjelentek a pelék. Nnem tudom őket ismered-e, de hát inkább a vakond. Ráadásul ők is védettek. (szívesen beköltöztetnék pár hétre egy-két állatvédőt ide hozzánk)

Egész éjjel a konyhában randalírozott, ellopta a kókuszgolyót és azt gurigatta. Ráadásul igen gyors kis állat és igen nagy szemekkel tud az emberre nézni. De keresztül vágtat mindenen, függőlegesen tud a falon lógni és mászni. Nncs előtte akadály. Szóval most peleirtás következik.

Pele-fűről nem tud valaki?

268. doxikri (válaszként erre: 267. - Hereng jozsef)
2009. máj. 25. 08:22

Igen, köszönöm. Feltétlenül kipróbálom. Nem nagyon szeretek sütni, mert nekem mindig "csokítóra" sikerednek a sütik. Ronda és finom.

Bár most a fiam szülinapjára sütöt epertorta, szerintem szenzációs lett, bár a recept már az én saját variációm szerint készült. Kettőt is csináltam belőle és nagyon hamar elfogyott.

267. hereng jozsef (válaszként erre: 265. - Doxikri)
2009. máj. 24. 18:04
Kedves doxikri leírtam a receptet azthiszem nemkell mégegyszer leírnom. remélem fog tetszeni helló.
266. hereng jozsef (válaszként erre: 264. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 24. 11:03
Ildikó akkor itt írom a receptet.hozzávalók,,3 csomag barna bebe keksz, 5-6 banán , 1 palmarin vaj 15 dkg porcukor, 1 csomag finom krémtúró , palmarint,cukrot, túrót egybe kikeverjuk , és most jon a fozott krém, hozzávalók , 4 deci tej,2 drb vanélia cukor, 2 drb 40 gr-os anélia puding por, ezt megfozzuk és ha meghult akkorosszekeverjuk a két krémet finom simára. na most alufóliára lerakunk 8 drb kekszet a fólia lagyen hosszab hogy aztán a végét is oldalát is majd bekell vele csomagolni . a kekszet szélességével rakjuk egymás mellé ,tegyunk rá a kekszekre egy kétcenti vastagságú krémet és jonnek a banánok a kozepére ha a végén kilóg azt levágjuk. na most a banánt piramis alakban betakarjuk úgy hogy a kétoldaláról a a további kakszel allítva ossze nyomogatjuk így lessz belole egy haromszog. ez csak a fele most a maradéknak kikell adni mégeggy adagra ha rúrókrémet jól elfeleztuk. az alufóliával becsomagoljuk és ovatossan fogjuk meg hogy elne torjuk és a hutobe tesszuk egy éjelre és másnap finom sutit kapunk , ha kibontjuk nyugodtan lehet szeletelni olyan 2 cm-er-es szeletekre. bonyolultnak tunik de ha egyszer sikrul megcsinálni akkor már máskor konnyebb lessz megcsinálni . nálunk az unokák kedvence. sok szerencsét hozzá. párkányból hereng család. szivessen fogadun egy jó receptet mi is ha van
265. doxikri (válaszként erre: 264. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 23. 20:31
Ez engem is érdekel. Utálok sütni, mert nem tudok.
264. Kiss Ildikó (válaszként erre: 263. - Hereng jozsef)
2009. máj. 23. 16:40
Oké! Várom a receptet :-)))
263. hereng jozsef (válaszként erre: 262. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 23. 16:08
udvozlom ildikó errol a banános tortáról jott eszembe hogy én tudok egy banános sutit amit nemkell sutni és nagyon finom. ha esetleg érdekel megírhatom a receptet. Párkányból József.
2009. máj. 23. 09:39
Este anyuval sütkéreztünk. Ő csinált egy banános gyümölcstortát. Alig tudta megcsinálni az aszpikot rá, hogy megdermedjen. Én meg muffin tésztából kerek tortalapokat sütöttem, de a közepe nem sült. Hogy én mennyit kinlódtam! Röhögni se volt kedvem. Más konyhájában nem lehet sütni! Ezt most már tudom :-D
261. doxikri (válaszként erre: 260. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 22. 18:52
Mindig szoktunk. Vele tök jól lehet. Sokszor vagyunk kettesben, és akkor nagyokat dumálunk. Az apjával is sokat szokot, csak vele pasikásat beszélgetnek. De hála istennek legalább hajlandó beszélgetni. Ez nagyon fontos.
260. Kiss Ildikó (válaszként erre: 259. - Doxikri)
2009. máj. 22. 16:32
Akkor szerencséd van, nem kell egyedül csinálni. Jót fogtok beszélgetni közben :-)))
259. doxikri (válaszként erre: 258. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 22. 13:21
Én nem szoktam.../de néha/ de most olyan jól esett. Jön velem ablakot pucolni. Imádom!!
258. Kiss Ildikó (válaszként erre: 257. - Doxikri)
2009. máj. 22. 13:16

Rendes gyerek! :-)))

Nekem már koszos a gépem a kajától. Jól összemorzsázom!

257. doxikri (válaszként erre: 256. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 22. 13:12

Én imádom a spenótot, csak nem olyan pürésen szoktam csinálni.

A pizzát is imádom. Meg mindent, ami ehető.

Most tette le elém a Dani a tarhonyás húst. Azt mondta fel ne álljak a hoxától. Nem édes?

256. Kiss Ildikó (válaszként erre: 254. - Doxikri)
2009. máj. 22. 13:09

Nekem is ablakot kellene pucolnom! Meg se merem számolni, hogy mennyit.

Érdekes ez a csilis kávé :-)

Most egy pizzát eszek. Senóttal kezdtem, de annyira rossz volt, hogy két kanálig jutottam. Na most már tudom miért utálják a gyerekek. Még sosem kóstoltam!

255. doxikri
2009. máj. 22. 09:16
Az összes Eszternek boldog névnapot!!!
254. doxikri
2009. máj. 22. 09:16

Szia, nem pihenek, mert megyek egy lusta nőhöz ablakot pucolni. De hát kell a pénz.

Holnap meg bébiszitterkedek. Mary Poppins személyesen.

A csilis kávé: Egy jó erős kávé /nekem koffeinmentes/ beleszórva csilipor, rá egy kis tejhab, vagy tejszínhab és annak a tetejére is lehet tenni egy kicsi csilit. Érdekes, de szerintem nagyon finom és tényleg élénkít. És szerintem, no cukor, mert az elrontja. Csináltam már csilis forró csokit is, keserűből.

253. Kiss Ildikó (válaszként erre: 252. - Doxikri)
2009. máj. 21. 22:55

Akkor holnap pihenj! Ne csinálj nehéz munkát.

A csilis kávé milyem?

Én ma füvet nyírtam. Végeztem a nyírással. Kész a gát és az udvar. Holnap főzök egy halászlét. Nem kertészkedek. Nekem a boltban van klíma és a lakásban is. Palkonyán meg jó hűvös a ház. Nekem nincs melegem. Jól bírom.

Olyan jó, megint itt egy újabb hétvége :-) Nálunk Eszeter nap lesz szombat, vasárnap. Az anyum és a tesóm is Eszeter, sőt! a keresztlányom is :-)))Belehomorítunk :-)))

252. doxikri (válaszként erre: 251. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 21. 17:07

Szia Ildikó!

Most jöttem haza, anyut hoztam el a kórházból, és vittem az idősek otthonába.

Nagyon elfáradtam. Most egy csilis kávét fogok inni, vagy inkább capuccinót.

Marha meleg van, nálatok is?

251. Kiss Ildikó (válaszként erre: 250. - Mimmo33)
2009. máj. 21. 15:54

Én multhét pénteken voltam temetésen. A nagybáttyám halt meg. 78 éves volt.


Hol pontosan a Tiszánál? Én Tiszapalkonyánál vagyok :-)

250. mimmo33
2009. máj. 21. 15:00

Holnap temetésre...

Este lemegyünk még a Tiszához. Ott leszünk a hétvégén. Hétfőn csak azért nem dolgozom, mert karbantartás lesz az Elmünél, és nem lesz áram

249. Kiss Ildikó (válaszként erre: 246. - Mimmo33)
2009. máj. 21. 14:56

4 napos lazulás? Az nem semi :-)

Hova mentek?

248. mimmo33
2009. máj. 21. 12:58

Szuper!

Köszönöm!De úgy küld, hogy a postaköltséget Én fizetem!!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook