Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon miért fujkálja egy 3 éves gyermek a csoporttársait? Csak egy rossz szokás vagy valami más van a háttérben? fórum

Vajon miért fujkálja egy 3 éves gyermek a csoporttársait? Csak egy rossz szokás vagy valami más van a háttérben? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jan. 19. 13:55

Próbálj meg egy 3 éves fejável gondolkodni. Te miért fújkálnál másokat? Hogy rád figyeljenek? Hogy zavard őket a játékban?

Fiúkat, lányokat fájkál?

Szerintem semmi különös oka nincs, és előfordulhat, hogy valóban nem kötik le a játékok. Esetleg meg lehetne kérdezni tőle, hogy mit szeretne csinálni...

10. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 8. - Szilvaaa)
2013. jan. 19. 13:53

Azért már a többiek vagy mikrocsoportban vagy legalább egyénileg valahogy eljátszogatnak.

Kiscsoportról van szó.

9. mese habbal (válaszként erre: 7. - Csakegyanyavagyok)
2013. jan. 19. 13:49

nekem biztosan az első kérdésem az lenne, hogy milyenek a szülei, és vajon velük milyen a viszonya.. anyuka szokott-e vele játszani?... egyrészt megtanították-e arra, hogyan kell normálisan játszani a másikkal.. ez hülyén hangzik, de ha a szülő sosem ül le a gyerekkel játszani, akkor honnan tudná? és amikor közösségbe kerül, akkor nem fog neki menni egy jó darabig... illetve lehet, hogy otthon sem figyelnek rá soha, és ezt tanulta meg, hogy akkor figyelnek csak rá, ha valami olyat csinál, amivel zavarja a másikat... hogy ez éppen verekedés, vagy fujkálás az már részletkérdés.. ő ezt találta ki...


persze lehet más is, de én ezt gondolom így ismeretlenül, elsőre...

2013. jan. 19. 13:45
3 évesen még kevesen játszanak társakkal... Lehet, hogy Ő viszont szeretné ha valaki a barátja legyen és vele játszon. Vegyes korú a csoport vagy csak kiscsoportosok? Be kénne vonni a többiek játékába...
7. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 6. - Haaeen)
2013. jan. 19. 13:44

de 1 hétig folyamatosan?

nem talál magának egy olyan játékot ami akár egy rövid időre is de lekötné a figyelmét?

Ez alatt az 1 hét alatt egyszer sem láttam, hogy játszott volna.

2013. jan. 19. 13:40
szerintem unatkozik, nem koti le a jatek, es igy hivja fel magara a tarsai figyelmet.
5. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 3. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 19. 13:35

a szájával



ne haragudjatok, hogy lassan válaszolok, de most a hoxa nagyon lassan megy Nálam valamiért:S

2013. jan. 19. 13:32

Meg kellett figyelnem egy gyerkőcöt játéktevékenység közben. Azt tapasztaltam, hogy nem játszik senkivel, még önállóan sem, hanem megy oda a csoporttársakhoz és addig fujkálja Őket amíg el nem lökik vagy küldik vagy meg nem ütik. Aztán megy tovább és fujkálja a következő gyereket.

Elemeznem kell a viselkedését de nem értem, hogy ez vajon mi lehet Nála? Csak egy rossz szokés? vagy így próbálja a társai figyelmét magára vonni?

2013. jan. 19. 13:31
Mivel "fujkálja"?
2. sour
2013. jan. 19. 13:30
Valami más...
2013. jan. 19. 13:29
Vajon miért fujkálja egy 3 éves gyermek a csoporttársait? Csak egy rossz szokás vagy valami más van a háttérben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook