Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajdaságiak, ide fórum

Vajdaságiak, ide (beszélgetős fórum)


120. Rhea
2007. júl. 22. 15:43

most biztos hülyének néztek, de én rettenetesen félek minden szárnyas-csőrös jószágtól, igy nálunk nincs ilyesmi a ház körül..de ha valaki levágja, akkor felpucolom, az nem gond, de élve nem bírok hozzájuk nyúlni..ja, meg az uram nem eszi a szárnyasokat, igy csak anyutól kapok pár zacsi pipihusit, meg Barnásnak is tőle jön a fincsi máj meg a mellehusa. de ahogy HMAYA mondja, az élet örök körforgás, ki tudja, egyszer majd én is tartok és vágok..

:o)) kaphatok én is pár cső virtuális qkoricát? :o))))

119. H MAYA
2007. júl. 22. 14:27

Lányok ,tabok

adamoni

hugyimonika

Gyertek főttkukoricát enni, gazsika küld nekünk!!!!

118. gazsika (válaszként erre: 117. - H MAYA)
2007. júl. 22. 13:54
Rendben! Épp van frissen főtt! :)
117. H MAYA (válaszként erre: 116. - Gazsika)
2007. júl. 22. 13:45
Jaj de szeretem a főttkukoricát!!!!!Dobjál fel a net-re egy pár csővet.
116. gazsika (válaszként erre: 115. - H MAYA)
2007. júl. 22. 13:01
Mi is faluszélén vagyunk, nagy gazdasági udvar, nagy virágoskert és fél hektár szántóföld a ház mögött. Valamikor zöldségeztünk a piacra, de már nem éri meg, most csak kis csemegekukoricánk van a piacra...
115. H MAYA (válaszként erre: 114. - Gazsika)
2007. júl. 22. 12:51
Tudod már mi sem tartunk nagy jószágokat,de a falu szélén van a házunk,nagy udvarral,külön a baromfiaknak is,tehát a hely ideális nekik.A virágoskertem szintén nagy sok-sok fajta virággal,veteményest nem tartok, sok a munka meg a piacon olcsó nem éri meg.
114. gazsika (válaszként erre: 112. - H MAYA)
2007. júl. 22. 12:40
Az a legszebb, mikor ilyen természetes a dolog. Mindig szerettem, mikor kotlósmama elővezette a kis pihés csibéket. Sajnos most már nálunk ilyen nincs - az udvar kicsit átalakult. Régebben, mikor még tehenet is tartottunk, volt egy nagy szénakazal az udvarban - és abban ültek el a tyúkok...
113. gazsika (válaszként erre: 110. - H MAYA)
2007. júl. 22. 12:37
Én meg a lány korosztályba tartozom - mint azt tudjátok - de fel is nevelem a baromfit, meg fel is pucolom, csak valaki vágja el szegénynek a nyakát! Tudom, ha muszáj lesz, akkor én is le fogom vágni a tyúkot/csirkét, de ameddig van aki megcsinálja helyettem, addig nem.
112. H MAYA (válaszként erre: 111. - Gazsika)
2007. júl. 22. 12:36
Automatice ültek el ,maguk kerestek helyet,majd tojogatták a tojásokat,mire megtaláltam már kotlottak.Nemtudom minnyi csibe fog kelni,de mindegy.
111. gazsika (válaszként erre: 108. - H.Maya)
2007. júl. 22. 12:26
Hűűű, szegény kotlósok! Nem irigylem őket ebben a melegben... Mi évek óta csak gyöngyösöket keltetünk. Parlagi tyúkanyó alá befér sok gyöngyös tojás, és aztán egész jó anyukája a csöppségeknek... :)
110. H MAYA (válaszként erre: 109. - Adamoni)
2007. júl. 21. 22:29
Tudod én is a nagymamák korosztályához tartozom,tehát nekem kell nevelni, kopasztani ,és zacskóba vinni a lányoméknak.majd te is fogod vinni valamikor a te gyerekeidnek.Ez az örök körforgás,a szülő ad, a gyerek kap,de ez igy helyes.
109. adamoni
2007. júl. 21. 21:28
Na én a csirkenevelést,pucolást meguszom.Anyósom szokott tartani csirkéket,és már zacskóba szokta hozni,felcimkézve,hogy tyúk vagy csirke volt az ártatlan.Nyúlat azt nevelgetek,de viszont a kivégzést mindig másra bizom.Nem vállalkozom rá,mert sajnálom őket.
108. H.Maya (válaszként erre: 107. - Gazsika)
2007. júl. 21. 16:52
Mihozzánk pedig patkány járt a szomszédból,nekem is a parlagi csirkéimet megfojtogatta,de vettem mérget valami zselés nemtudom mit,azóta megszünt a károkozó.Még most is elült 3 tyúkom,majd lesznek csibék.
107. gazsika (válaszként erre: 105. - 0da025d011)
2007. júl. 21. 15:25
Fojtogató rémünk nekünk is szokott lenni. Tavaly valamilyen ragadozó megölt 15 kisgyöngyöst. Olyan 2-3 naposak voltak. Ami a legszörnyűbb, hogy a testeket megette, a kis fejeket meg otthagyta nekünk! Idén tavasszal meg kutya kóstolgatta a csirkéket - szerencsére időben észrevettük.
106. H.Maya
2007. júl. 21. 15:08

Sziasztok lányok!

Jó témát találtatok megint,nekem is vannak fehércsirkéjeim éppen most olyan 2,5-3 kg ak, 50 drb, tegnap reggel fél 5kor kezdtem a koppasztást 12 levágtam 8ra készen volt.A többinek nagyon melege van,,de még kell egy kicsit neveledni nekik.Szinte egész évben folyamatosan nevelem őket ,25-30at eladok belőlük,vannak városi ismerőseim aki megveszik, a többi pedig szinte ingyen marad nekünk.Valamelyik nap nekem is lekellett vágnom az egyik anyanyulat mert hőgutát kapott.Még szerencse hogy észrevettem.

105. 0da025d011 (válaszként erre: 104. - Gazsika)
2007. júl. 21. 14:20
Asszem követni fogom példátokat.Figyelmeztettek erre,de neeem,majd én okos leszek!Nesze nekem!Lehet nevetséges,de most idén tavasszal tartottam először,akkor is csak húszat,bírni is kell anyagilag az etetésüket.Azok nagyon szépen felneveledtek,de más fajták is voltak.Ezek meg amúgy sem voltak szépek,most meg undorítóan néznek ki szegények.Milyen hülyeség!Sajnálom őket,a majdani ebédemet.Múltkor valami megfojtogatott 9 kacsámat.Kutya vagy nemtom mi lehetett.Legnagyobb bűne az,hogy a nyuszikat is elrendezte.Az egyik már olyan szelíd lett,hogy itt lődörgött az udvarban.Kész röhely volt!Na,most nem röhögök,inkább dühöngök.
104. gazsika (válaszként erre: 103. - 0da025d011)
2007. júl. 21. 10:58
Egyik nyáron mi is így jártunk a csirkékkel. A nagy meleget se bírták, meg elkaptak valami betegséget is... Azóta nem tartunk nyáron csibét. Tavasszal meg ősszel felnevelünk 1-1 túrát, a nyarat meg inkább kihagyjuk.
2007. júl. 20. 18:12

Nem is figyeltem a hsz sorszámára!

Közben megfőtt a kaja,meg én is.

Volt 30 hibridcsirkém.Volt,mert kettő nem bírta ki ezt a meleget,pedig már van nekik ventillátor is betéve.A férjemet kiakasztottam az ötletemmel,pedig még így is szenvednek a jövendő ebédeim.De ha nem múlik a hőség,akkor sorra purcan ki a kajám,meg én is!

102. gazsika (válaszként erre: 100. - 0da025d011)
2007. júl. 20. 16:57
Hát a főzés az nagyon gáz! Nagyon bemelegíti a házat. Ezért nálunk a héten már harmadszor "ki mit talál a hűtőben" volt az ebéd. Szerencsére megtehetjük - nincs gyerek a családban...
101. b11a46e73c (válaszként erre: 100. - 0da025d011)
2007. júl. 20. 13:32

most ha dijjaznák a hozzászolást,te nyertél volna:))

a 100.a tiéd volt!!

lányok le a kalappal,feltámasztottuk a topikot;)

nekem ma szupi volt,nem kellett föznöm,a picur a maminál aludt (elöször),igy ö megfözött,apuka meg én lustálkodtunk 10-oráig!!!

na de mosogatni valo az van,én nemtudom,minden nap szinte állandoan mosogatok,mintha oda csináltak volna a mosogatohoz! gyülölöm!!! más is igy van ezzel?

2007. júl. 20. 12:38
Időjárás jelentés Ludasról:őrület meleg van!!!És még csak most fogok főzni,mert délelőtt nem voltam itthon:( Szétolvad a hájam!A végén még csupa csont meg bőr leszek...
2007. júl. 20. 12:06

sziasztok!

mi is a szobában hüssölünk,egész nap be vagyunk szorulva,este 6-7 körül kimerészkedek a kicsivel,addig meg veszekszik velem,mert menne ki,dehát ebbe a höségbe,nem merem kivinni!

a tegnap estém nagyon jo volt,motoros találkozon voltunk,nagyon kellett már a kikapcsolodás,buliztunk egy nagyot!

pusz mindenkinek!

98. gazsika (válaszként erre: 97. - H MAYA)
2007. júl. 20. 11:14

Szia, sziasztok!

Szerintem ebben a melegben még géphez ülni sincs kedve az emberekenek...

Én minden nap 5 körül kelek, hogy kihasználjam a reggeli órákat, aztán 11-től 4-ig benn hűsölök - már amennyire az elképzelhető...

97. H MAYA
2007. júl. 19. 22:33

Jóestét nektek !

Hogyan telt a napotok,mit tudtok tenni a meleg ellen,és főleg hogy viselitek?Mi dél előtt a lakást festjük délután pedig Topolyáre megyünk fürödni .Na meg megnézzük hogy tényleg "Nemforog a topolyai szélmalom" mint a nótában van.

96. H MAYA
2007. júl. 18. 23:00
Hát lányok ez nem semmi hogy igy összehoztalak titeket,adamoni erősnek kell lenned és biztosan sikerülni fog legközelebb.A lányomnak csak a lombik program maradt, 1x már az sem sikerült ráment mindene utoljára még a házassága sőt majdnem az élete is.Azt az érzést amikor a gyereke életéért imátkozik az ember nemkivánom senkinek.de fel a fejjel előre kell nézni és bizni...
95. b11a46e73c (válaszként erre: 93. - Adamoni)
2007. júl. 18. 22:38

bocsi,tök kellemetlenül érzem magam!azt sem tudom mit mondjak!

bele gondolni sem merek hogy érzed magad,de megértelek, tényleg probály pozitivan gondolkodni,mert van egy gyönyörü kislányod és erösnek kell lenned elötte!majd minden rendbe jön,hisz te mondtad holnap uj nap vár rád!

puszka!!!

94. 0da025d011 (válaszként erre: 93. - Adamoni)
2007. júl. 18. 22:36
Ilyen bajról,szerintem,mindenhol lehet írni.Nem ismerlek,mégis nagyon sajnálom,hogy ilyen tragédia ért.Nem szeretném soha megtudni milyen érzés.
93. adamoni (válaszként erre: 90. - B11a46e73c)
2007. júl. 18. 15:57

köszi a gratulát,de sajnos már nem él a bébi.Talán majd a következö.Mostmár nagyon azon leszünk,hogy összehozzuk,és próbálok pozitivan gondolkodni.Ma még nagyon nehéz,mert testileg-lelkileg nullponton vagyok,de holnap uj nap jön.Tudom,hogy ez nem az a fórum,ahol erről kellenne irni,de mivel 2 osztálytársnőm van itt,akik tudnak róla,jobb elmondanom.

Azért üdv mindenkit!

2007. júl. 18. 15:52
Ötböl 2 ismerős,nem is rossz arány.
91. Rhea
2007. júl. 18. 13:51

sziasztok! én ritkán térek be bármelyik fórumba, mert csak percekre tottyanok le a gép elé - van egy házi terroristánk, Barnás, aki 7 hónapos, és ő a dolgok irányitója :))) most visszaolvastam a "politikamentes" vajdasági fórumot, és megállapithatom, nem éppen az..de ez normális, a mi nagy nyomorunk a '90es évek, nehéz tőle szabadulni. én akkor jártam középbe, '97ben meg elindultam az egyetemre..még ma sem tudom hogy tudták a szüleim 1 fizetésből kinyögni az újvidéki éveimet, de hálás köszönet nekik!

kár hogy későn csevegtek, én olyankor már hullaként zuhanok az ágyba..

üdv mindenkinek, de "adamoni"-nak külön puszi, együtt jártunk középsuliba! :o)))


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook